Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου. Σημερα που θελω ναπαω για καφε οκυριος αποφασισε οτι θελει να κοιμαται μονος του! Βρε μπας και μας καταλαβαινουν και μας κανουν ναζια? Πως τα πατε?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!

Mardo μου, δε νομιζω να φταιει τονσυστημα... μ αυτο χορταινε καποια στιγμη τοσο ωστε να κοψει το συμπληρωμα... αλλωστε λενε οτι το γαλα παραγεται οσο θηλαζει το μωρο, πως μενει το λιπαρο; αλλα κ οταν το κανω τυχαια-γιατι την παιρνει ο υπνος κ δε θυμαμΙ απο ποιο την ταισα, παλι δε βλεπω φως... να πω κι οτι δεν εχω... μερικες φορες αν αργησει να φαει απο καποιο, σχεδον πετρωνει... δεν ξερω

.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Mardo μου, δε νομιζω να φταιει τονσυστημα... μ αυτο χορταινε καποια στιγμη τοσο ωστε να κοψει το συμπληρωμα... αλλωστε λενε οτι το γαλα παραγεται οσο θηλαζει το μωρο, πως μενει το λιπαρο; αλλα κ οταν το κανω τυχαια-γιατι την παιρνει ο υπνος κ δε θυμαμΙ απο ποιο την ταισα, παλι δε βλεπω φως... να πω κι οτι δεν εχω... μερικες φορες αν αργησει να φαει απο καποιο, σχεδον πετρωνει... δεν ξερω

.

Βρε Αλοβεσάκι, είναι σίγουρα πείνα; δηλαδή πείνα είναι, αλλά μήπως κλαίει λόγω της παλινδρόμησης την ώρα του ταίσματος και όχι γιατί δεν έχεις γάλα; Μην πέφτεις στην παγίδα, κι εγώ έτσι πήγα να την πατήσω, έλεγα δεν έχω γάλα γι'αυτό κλαίει, ευτυχώς που δεν είχα ξένο στο σπίτι γιατί σίγουρα θα του είχα δώσει... αλλά δεν ήταν καθόλου έτσι... και το συμπλήρωμα μπορεί να το πίνει όντως γιατί πεινάει και δυσκολεύεται να φάει από σένα ενώ με το μπουκάλι πίνει πιο όρθια που τη βοηθάει να κατέβει το γάλα... Προσπάθησε να την ταίσεις σε μια άλλη στάση... π.χ. όρθια περπατώντας ή να είναι ξαπλωμένη εκείνη κι εσύ να σκύβεις από πάνω... Είναι ζόρι, αλλά δοκίμασέ το να δεις...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν ποναει απ την παλλινδρομηση το καταλαβαινω γιατι διαμαρτυρεται κατα τη διαρκεια του ταισματος. Οταν ομως την εχω μιση ωρα στο στηθος, τρωει κανονικα -η ετσι δειχνει- κ μετα πινει κ το συμπληρωμα; αν δεν πεινουσε δεν παιζει να το επινε, σε τετοιες περιπτωσεις κυριολεκτικα μου το φτυνει στη μουρη...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

δε μου λέτε, στο ρηλάξ τα δένετε; ή ο δικός μου είναι τόσο ζωηρός;

εδώ κ 10 μέρες κάνει να βγει κ τον δένω αν είναι για ώρα ή κάνω δουλειές,

κ χθες τον είχα δίπλα μου κ έπλενα τα μπουκάλια του κ έβαλε τέτοια δύναμη ώστε με ένα σάλτο βγήκε!!! αν δεν τον έπιανα με τις σαπουνάδες στα χέρια θα μου έπεφτε!!!

σήμερα τον άφησα να κοιμάται στο κρεβάτι μας με μαξιλάρια από τη μία μόνο μεριά κ αυτός όταν ξύπνησε σύρθηκε με την πλάτη προς την άλλη!!! ευτυχώς πήγε λίγο λοξά κ βρήκε εμπόδιο το κεφαλάρι!

Σε ρηλαξ δεν τη βαζω. Στο κρεβατι μας μονο για να την αλλαξω κ τοτε παιζουμε κ λιγο αλλα ποτε δεν την αφηνω μονη, οητε να κοιμηθει εκει, εστω με μαξιλαρια γυρω γυρω... συνηθως την εχω στο καροτσι κ αν γκρινιαζει αγκαλια κ την αφηνω λιγο κ στον καναπε κ παλι μονο οταν ειμαι κ εγω διπλα.

Στο καροτσι ομως δεν τη δενω κ τελευταια εχω το φοβο μην κανει κανα σαλτο κ βρεθει απεξω :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα ζουζούνια μας μεγάλωσαν κ δεν έχουμε τόσο χρόνο για καφέ απ' ό,τι φαίνεται!

αλοβέσα, την καταλαβαίνεις να καταπίνει ζωηρά όταν θηλάζει μισή ώρα;

πάντως στις αναγωγές βοηθάνε τα μικρά κ συχνά γεύματα... εμείς έτσι γλυτώσαμε κ τώρα έμαθε κ του κάνω 90άρι να είμαι ήσυχη για ένα τρίωρο κ δεν το πίνει όλο ή αν του το δώσω με λίγη επιμονή βγάζει γουλιές...

η Αγλαΐα λέει ότι μόνο λάιτ γάλα αποθηκεύεται, άρα μήπως μ' αυτή τη λογική το πρώτο που είναι από ώρα αποθηκευμένο δεν είναι λιπαρό ενώ αυτό που παράγεται εκείνη την ώρα είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε. Ειμαστε σε φαση που εγω και ο μικρος το παιζουμε κολλητοι για να μην πω αυτοκολητοι. Μονο για κατουρημα παω μονη μου και απ εξω ακουω τα κλαματα. Καναμε ενα προχειρο ζυγισμα σημερα 7700γρ! εχουμε παρει πανω απο 1,5 κιλο αυτο το μηνα και τον κλεινουμε σε 4 μερες περιπου. Θα παμε απο βδομαδα και στην παιδιατρο να το επιβεβαιωσει αφου εχουμε να κανουμε και το δευτερο εμβολιο. Μου εχουν πεσει τα χερια κοριτσια. Μου φαινεται πολυ βαρυς πλεον.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

εδω και καμια βδομαδα που αλλαξαμε το γαλα απο ΑC σε κανονικο ο μικρος αρχισε να βγαζει σε σχεδόν καθε γευμα γουλιες και καποιες φορες εκανε ρουκετες!!! ειπα οτι θα ηταν ενδεχομένως ι παροδικο.. αλλα τιποτα! πηρα τη παιδιατρο και τελικα μου ειπε να παρουμε αντιαναγωγικό το οποιο ξεκινήσαμε χθες το απογευμα! μεχρι στιγμης δεν μου εχει βγαλει ουτε γουλια! ας ελπισουμε πως θα συνεχισει ετσι.. ομολογω οτι αγχωνόμουν καθε φορα που ερχόταν η ωρα για να φάει!

δινει καμια αλλη μανουλα αντιαναγωγικό? εχει παρατηρήσει τιποτα συμπτωματα? πχ δυσκοιλιότητα ή συχνοτερες κενώσεις κλπ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

εδω και καμια βδομαδα που αλλαξαμε το γαλα απο ΑC σε κανονικο ο μικρος αρχισε να βγαζει σε σχεδόν καθε γευμα γουλιες και καποιες φορες εκανε ρουκετες!!! ειπα οτι θα ηταν ενδεχομένως ι παροδικο.. αλλα τιποτα! πηρα τη παιδιατρο και τελικα μου ειπε να παρουμε αντιαναγωγικό το οποιο ξεκινήσαμε χθες το απογευμα! μεχρι στιγμης δεν μου εχει βγαλει ουτε γουλια! ας ελπισουμε πως θα συνεχισει ετσι.. ομολογω οτι αγχωνόμουν καθε φορα που ερχόταν η ωρα για να φάει!

δινει καμια αλλη μανουλα αντιαναγωγικό? εχει παρατηρήσει τιποτα συμπτωματα? πχ δυσκοιλιότητα ή συχνοτερες κενώσεις κλπ?

Εμεις πινουμε το Σανιλακ αρ κ Σωθηκαμε κ ηΣυχαΣε το μωρο μου. Ουτε δυΣκοιλιοτητα ουτε τπτ. Εκανε παντα 2-3 φορες την μερα κακα, τωρα βεβαια τρωμε κ φρουτα κ ρυζαλευρο οποτε ειναι κι αλλοι παραγοντες Στο θεμα κακα..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις πινουμε το Σανιλακ αρ κ Σωθηκαμε κ ηΣυχαΣε το μωρο μου. Ουτε δυΣκοιλιοτητα ουτε τπτ. Εκανε παντα 2-3 φορες την μερα κακα, τωρα βεβαια τρωμε κ φρουτα κ ρυζαλευρο οποτε ειναι κι αλλοι παραγοντες Στο θεμα κακα..

καρδουλάααααααααααααα πες εμπειρίες από τα στέρεα!!!!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καρδουλάααααααααααααα πες εμπειρίες από τα στέρεα!!!!!!!!!

Αχ βαχ!! Λοιπον απο φρουτα τρωμε μηλο αχλαδι μπανανα..τα προΣθεΣαμε Σταδιακα Σε 3 μερες. Ο μικρος μετα απο μια εβδομαδα κατι τρωει κ φαινεται ν αρχιζει να του αρεΣει. Ο μεγαλος ομως δν τα θελει καθολου! Κλαιει κ χτυπιεται! Οποτε του δινω οΣο θελει χωρις πιεΣη! 4-5 κουταλιτΣες τρωει Συνηθως!ελπιζω με τον καιρο να ΣυνηθιΣει! Αυτα τα τρωμε το πρωι Στις 10-11 περιπου! Το απογευμα τρωμε ρυζαλευρο, κ τα παμε λιγο καλυτερα! Αυτο αρεΣει περιΣΣοτερο Στον μεγαλο αλλα τρωει κι ο μικρος εκτος αν πειναει πολυ κ νευριαζει γιατι θελει γαλα! Οποτε τους ταιζω πριν πειναΣουν. Συνηθως πεινανε Στο 3ωρο οποτε Στις 2-2.5 ωρες ξεκιναω την κρεμα! Εχω παρει ρυζαλευρο βιολογικο με βανιλια με το οκ του ντοκ. Φανταζομαι το Σκετο δν θα το ηθελαν καθολου αν κ ουτε αυτο με την βανιλια ειναι γλυκο! ΙΣα που εχει ενα ωραιο αρωμα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βαχ!! Λοιπον απο φρουτα τρωμε μηλο αχλαδι μπανανα..τα προΣθεΣαμε Σταδιακα Σε 3 μερες. Ο μικρος μετα απο μια εβδομαδα κατι τρωει κ φαινεται ν αρχιζει να του αρεΣει. Ο μεγαλος ομως δν τα θελει καθολου! Κλαιει κ χτυπιεται! Οποτε του δινω οΣο θελει χωρις πιεΣη! 4-5 κουταλιτΣες τρωει Συνηθως!ελπιζω με τον καιρο να ΣυνηθιΣει! Αυτα τα τρωμε το πρωι Στις 10-11 περιπου! Το απογευμα τρωμε ρυζαλευρο, κ τα παμε λιγο καλυτερα! Αυτο αρεΣει περιΣΣοτερο Στον μεγαλο αλλα τρωει κι ο μικρος εκτος αν πειναει πολυ κ νευριαζει γιατι θελει γαλα! Οποτε τους ταιζω πριν πειναΣουν. Συνηθως πεινανε Στο 3ωρο οποτε Στις 2-2.5 ωρες ξεκιναω την κρεμα! Εχω παρει ρυζαλευρο βιολογικο με βανιλια με το οκ του ντοκ. Φανταζομαι το Σκετο δν θα το ηθελαν καθολου αν κ ουτε αυτο με την βανιλια ειναι γλυκο! ΙΣα που εχει ενα ωραιο αρωμα!

ταυτόχονα ξεκινήσατε και το ρυζάλευρο και τα φρούτα?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ταυτόχρονα! ο ντοκ μας ειναι προχώ σ'αυτα :D

κ τον αλλο μηνα βαζουμε λαχανικα κ μοσχαρακι !!!

πωπω μπραβο στον γιατρο μπραβο και στα μωρα. αντε να δουμε κι εμεις τι θα κανουμε. Απο δοντακια εχετε βγαλει κανενα? χορταινουν περισσοτερο τα μικρα σου με τις στερεες τροφες ή εξακολουθουν να ζητανε το γαλα οπως πριν?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...