Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Οι 9 καλύτερες ημέρες της ζωής μου ήταν μαζί σου ψυχουλα μου...


Recommended Posts

πιπακο μου εμεις τα λεμε και στο κινητο!! να ξερεις οτι σ αγαπαμε πολυ και δεν μας μαυριζεις να μπαινεις να μας λες οτι θελεις ειμαστε ολες εδω για σενα και οταν θα ερθουν τα ευχαριστα να ξερεις οτι θα χαρουμε διπλα!!

δεν ηξερα οτι ηταν ενδονοσοκομειακη λοιμωξη και θυμωνω πιο πολυ γιστι επρεπε να το ειχαν δει...τελος παντων δεν θελω να σε φορτθζω παραπανω ....

ο ψυχολογος μπορει τωρα να μην το καταλαβαινεις αλλα με τον καιρο ισως σε βοηθησει

μην εγκαταλειπεις!!!

σε φιλω γλυκα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκιά μου pipi κορίτσι μου γλυκό πόσο μα πόσο λυπάμαι για τον μικρό σου άγγελο που τόσο άδικα έφυγε....Λυπάμαι ειλικρινά και σε σκέφτομαι συνέχεια.... Να ξέρεις ότι μπορείς να μας γράφεις όποτε θες και να μας λες ότι θες....εμείς θα είμαστε εδώ για σένα... εύχομαι ο καιρός να μπορέσει να γιατρέψει λίγο το τεράστιο κενό που νοιώθετε και πολύ πολύ σύντομα να χαρίσετε στον άγγελο σας πολλά πολλά αδερφάκια!!!

Σε φιλώ γλυκό μου κορίτσι...


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιπι συλληπητηρια !

Να ζησετε και να θυμαστε τον γιο σας. Να τον κανετε  παντα υπερηφανο  και χαρουμενο για τους γονεις του.  Ειμαι σιγουρη πως θα γινεις μια θαυμασια μαμα και για τα  αδερφια του. Καλη δυναμη κοριτσι μου .


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και είδα ότι άνοιξε σε αυτή την στήλη το θέμα σου μόνο να κλαίω μπορώ διαβάζοντάς το...Δεν θα τον ξεχάσετε ποτέ κοπέλα μου απλά θα μάθεις να ξυπνάς με την απώλεια του όσο δηλαδή μπορείς να μάθεις να ζεις έτσι...Να προσέχεις κορίτσι μου μην χάσεις τον εαυτό σου σύντομαι εύχομαι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου και πρώτη μου φορά διαβάζω για λοίμωξη σε νεογέννητο δεν το ήξερα ότι και στα μαιευτήρια μπορεί να γίνει αυτό νόμιζα μόνο σε νοσοκομεία... Να προσέχεις Πίπη μου σε φιλώ...

  • Μου αρέσει 1

J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά... Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την στήριξη σας.. Εμείς στα ίδια..προσπαθουμε να το συνειδητοποιησουμε κ να το αποδεχτουμε. Την περασμένη βδομάδα αποφάσισα να πάω να τον δω εκεί που είναι. Δεν μπορώ να περιγράψω συναισθήματα.. Είναι πολύ σκληρό να ξέρεις ότι ένα αθώο πλασματακι, το δικό σου πλασματακι, που παλεψες κ περίμενες πως κ πως να το πάρεις αγκαλιά κ να το μεγαλώσεις είναι εκεί κάτω κ δεν πρόκειται να το ξαναδείς ποτέ..κ αυτό επειδή ήταν τόσο τυχερός στην ατυχία του..σπανια μια λοίμωξη να χτυπήσει κ να καταστρέψει έναν οργανισμό τόσο άμεσα..κιομως εμείς ήμασταν οι τυχεροί.. Έχω πολύ θυμό μέσα μου. Ακόμα τα βράδια περιμένω να ακούσω το κλαματακι του κ τα πρωινά να τον πάρω να χουζουρεψουμε λίγο στο κρεβάτι. Αυτός όμως δεν είναι εκεί..

Ο γιατρός μου μας δίνει το οκ από τον άλλο μήνα. Αυτό μας δίνει μια ανάσα,όμως ο μικρούλης μου δεν θα ξαναερθει. Μου λείπει η φατσουλα του η όμορφη..τον αγαπάω τόσο πολύ τον μικρό μου αγγελακο.! Κάθε βράδυ παρακαλαω να έρθει έστω στα όνειρά μου, έστω εκεί να τον δω κ να τον αγκαλιασω.. μου έχει κάνει την χάρη δύο φορές ως τώρα η αγάπη μου! 


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ σκληρο αυτο που περασες την προηγουμενη εβδομαδα........ τουλαχιστον στα ονειρα σου εισαστε μαζι......πως τον ειδες? ηταν χαρουμενος? τουλαχιστον αυτο ειναι μια ανακουφιση πως ειναι καλα εκει που ειναι.....

πιπη μου δεν μπορω να σε βγαλω απο το μυαλο μου....τρελαινομαι με την ιδεα..... ξαναπηγατε σε ψυχολογο η το παλευετε μονοι σας?

μακαρι να μεινεις αμεσως εγκυος, θα ξανακανεις εξωσωματικη? εχεις εμβυακια η θα ξανακανεις την διαδικασια απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο όνειρο τον είχα αγκαλιά κ συγκρινα το πατουσάκι του με την μπεμπα μιας κοπέλας που ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο. Στο δεύτερο μας "έλεγε" να προχωρήσουμε γρήγορα κ να του κάνουμε αδερφάκι..  περίεργα παιχνίδια μας παίζει το μυαλό..όταν όμως ξύπνησα εκείνα τα πρωινά ένιωθα τόσο όμορφα...επιτέλους τον είχα μέσα στην αγκαλιά μου!  Πολύ άσχημη όμως η προσγείωση όταν καταλαβαίνεις που βρίσκεσαι κ τι συμβαίνει. 

Ψυχολόγο πήγαμε. Λέμε κάθε 15 μέρες να πηγαίνουμε. Δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει..βέβαια κάποια πράγματα που έχει πει, με έχουν κάνει να καταλάβω κάποια έντονα συναισθήματα που νιώθω. Όμως είναι ένας πόνος που μόνοι μας πρέπει να μάθουμε να ζούμε μαυτον κ να τον διαχειριζομαστε. Κ όπως διάβασα κάπου..."ο πόνος δεν μοιράζεται, δεν δωριζεται κ δεν ζυγιζεται".

Εμβρυακια έχουμε 6 που περιμένουν! Για 1-2 μήνες θα δοκιμάσουμε φυσιολογικά,μιας κ πρόβλημα δεν υπάρχει θα δούμε μήπως αυτή τη φορά μας έρθει έτσι..αν δεν έρθει αυτούς του μήνες, θα προχωρήσουμε σε έμβρυομεταφορα. Δεν μπορώ να περιμένω παραπάνω χρόνο. Θέλω να γεμίσει ξανά η αγκαλιά μου,η ψυχή μου κ το σπίτι μας 


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pipi_K said:

Στο πρώτο όνειρο τον είχα αγκαλιά κ συγκρινα το πατουσάκι του με την μπεμπα μιας κοπέλας που ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο. Στο δεύτερο μας "έλεγε" να προχωρήσουμε γρήγορα κ να του κάνουμε αδερφάκι..  περίεργα παιχνίδια μας παίζει το μυαλό..όταν όμως ξύπνησα εκείνα τα πρωινά ένιωθα τόσο όμορφα...επιτέλους τον είχα μέσα στην αγκαλιά μου!  Πολύ άσχημη όμως η προσγείωση όταν καταλαβαίνεις που βρίσκεσαι κ τι συμβαίνει. 

Ψυχολόγο πήγαμε. Λέμε κάθε 15 μέρες να πηγαίνουμε. Δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει..βέβαια κάποια πράγματα που έχει πει, με έχουν κάνει να καταλάβω κάποια έντονα συναισθήματα που νιώθω. Όμως είναι ένας πόνος που μόνοι μας πρέπει να μάθουμε να ζούμε μαυτον κ να τον διαχειριζομαστε. Κ όπως διάβασα κάπου..."ο πόνος δεν μοιράζεται, δεν δωριζεται κ δεν ζυγιζεται".

Εμβρυακια έχουμε 6 που περιμένουν! Για 1-2 μήνες θα δοκιμάσουμε φυσιολογικά,μιας κ πρόβλημα δεν υπάρχει θα δούμε μήπως αυτή τη φορά μας έρθει έτσι..αν δεν έρθει αυτούς του μήνες, θα προχωρήσουμε σε έμβρυομεταφορα. Δεν μπορώ να περιμένω παραπάνω χρόνο. Θέλω να γεμίσει ξανά η αγκαλιά μου,η ψυχή μου κ το σπίτι μας 

Pipi μου αγαπημένη είμαι σίγουρη πως πολύ πολύ σύντομα θα ξαναγεμίσει η αγκαλιά σου...από αγάπη!!! Σύντομα το σπίτι σας θα γεμίσει ζωντάνια ,ευυτυχία, γαλήνη και πολλά γέλια!!

 


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πουλάκι μου.. Γλυκιά μου μέλλουσα μανούλα..! Μακάρι..Να μας στείλει γρήγορα ο μικρός μου το αδερφάκι του! Να γεμίσουμε ξανά από θετικά συναισθήματα

  • Μου αρέσει 1

ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πιπακο,μην τα παρατας!εισαι αγωνιστρια!κι ο γιος σου ετσι θα θελε να εισαι!!να πηγαινεις στον ψυχολογο,θα σου μαθει τροπους διαχειρισης της καταστασης!

Να θυμασαι πως συντομα θα κρατας ενα αλλο μωρακι στην αγκαλιτσα σου!!σε φιλω!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μου, δεν τα παραταμε.. Θα κάνουμε αυτό που σίγουρα θα ήθελε ο μπεμπακος μου, να γεμίσει το δωμάτιό του από τις φωνές των αδερφών του! Θα μας βοηθήσει.. Είμαι σίγουρη. Στην καρδιά μου πάντα θα έχει μια ξεχωριστή θέση που είναι μόνο δική του.

  • Μου αρέσει 5

ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Pipi Ειλικρινά με έχει συγκλονίσει  αυτό που σας συνέβη. Μόλις διάβασα τη δημοσίευσή σου εδώ. Λυπάμαι πολύ!

Σας εύχομαι μέσα στη χρονιά που διανύουμε να γεμίσει χρώμα η ζωή σας πάλι, όπως όταν καλωσορίσατε το αγγελάκι σας τον Δεκέμβρη.

Οι άνθρωποι πεθαίνουν όταν τους ξεχνάμε. Το μωράκι σας δεν θα ξεχαστεί.

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2017 at 6:07 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Pipi Ειλικρινά με έχει συγκλονίσει  αυτό που σας συνέβη. Μόλις διάβασα τη δημοσίευσή σου εδώ. Λυπάμαι πολύ!

Σας εύχομαι μέσα στη χρονιά που διανύουμε να γεμίσει χρώμα η ζωή σας πάλι, όπως όταν καλωσορίσατε το αγγελάκι σας τον Δεκέμβρη.

Οι άνθρωποι πεθαίνουν όταν τους ξεχνάμε. Το μωράκι σας δεν θα ξεχαστεί.

 

Zili μου, σευχαριστώ πολύ..ελπίζω αυτή η χρονιά να μας φέρει πάλι χαρά, αλλά να μην μας την πάρει πίσω αυτή την φορά.. Έχεις δίκιο, ο μικρούλης μου δεν πεθαίνει..κάθε μέρα κ στιγμή είναι στο μυαλό κ στην καρδιά μου. Με έχει πονέσει όμως η φυγή του όσο τιποταλλο κ μου λείπει αφάνταστα..


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...