Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!

δευτερα σημερα και δεν ξεκινησε καλα η εβδομαδα...λιγες μυξες ο αλεξανδρος αλλα μυξες και βηχα και ο μεγαλος...τι να κανουμε χειμωνα εχουμε..

επισης εχουμε τριτο δοντακι !!!!!μεγια μεγια μας!!!

ζεβρακι μας χρονια πολλα!!!10 μηνων το αγορι μας!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γερασιμουλη χαρουμενα μηνογεννεθλια! Μανουλα γλυκια να το χαιρεσαι το καμαρι σου (και 'μας' βεβαιως βεβαιως)

Δωστου πολλαααα πολλαααααα φιλια!!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας και καλή εβδομάδα.

Είμαι μες στην αγωνία γιατί κοντεύουν 3 βδομάδες που έχω να ακούσω την καρδούλα του μικρού. Την Τετάρτη πάμε για αυχενική, ελπίζω να είναι καλά γιατί έχω λιγότερα συμπτώματα σ΄αυτή την εγκυμοσύνη κι ανησυχώ.

Βίκυ, προαίσθημα δεν έχω για το φύλλο του μωρού αλλά θα ήθελα κοριτσάκι και να πάρει το όνομα της μανούλας μου (κατά μεγάλη σύμπτωση έχει και η πεθερά μου το ίδιο όνομα, όχι ότι θα είχε αντίρρηση δηλαδή).

Γερασιμοζεβράκο, χαρούμενα μηνογενέθλια. Περιμένουμε να σε γνωρίσουμε κι εσένα, έχουμε διαβάσει τόσα και τόσα από τη γλυκιά σου τη μανούλα. Κι όσο για το εμβολιάκι λίγο θα πονέσει μωρέ, υπομονή. Αν σε παρηγορεί έχουμε κι εμείς εμβολιάκι αυτή την εβδομάδα...

Ελένη, να σου ζήσει η νεοφώτιστη επισήμως Βασιλικούλα. Δεν ξέρω ποια από τις δύο έκλεψε την παράσταση, μάνα και κόρη είστε κούκλες!!!! Περιμένουμε φωτο να σας καμαρώσουμε!!!

Ιωάννα περαστικά στα άρρωστα αντράκια σου.

Φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια και στις μανούλες τους φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

δευτερα σημερα και δεν ξεκινησε καλα η εβδομαδα...λιγες μυξες ο αλεξανδρος αλλα μυξες και βηχα και ο μεγαλος...τι να κανουμε χειμωνα εχουμε..

επισης εχουμε τριτο δοντακι !!!!!μεγια μεγια μας!!!

ζεβρακι μας χρονια πολλα!!!10 μηνων το αγορι μας!!

ιωαννα περαστικα στα αντρακια μας τα ομορφα!

οσο για τον χειμωνα δεν θα το σχολιασω...:cool:

Γερασιμουλη χαρουμενα μηνογεννεθλια! Μανουλα γλυκια να το χαιρεσαι το καμαρι σου (και 'μας' βεβαιως βεβαιως)

Δωστου πολλαααα πολλαααααα φιλια!!

ευχαριστουμεεεεεεε πολυυυυυυυ και ναι θα τα χαιρομαι τα αγαπακια μου ΟΛΑ!!!γιατι μπορει μονο ενα να βγηκε απτην κοιλιτσα μου αλλα για ολα ενιωθα την αγαπη την αγωνια και την ανυπομονησια απτην αρχη εως το τελος!!!εως και τωρα και για ΠΑΝΤΑ!

Καλημέρα κι από μας και καλή εβδομάδα.

Είμαι μες στην αγωνία γιατί κοντεύουν 3 βδομάδες που έχω να ακούσω την καρδούλα του μικρού. Την Τετάρτη πάμε για αυχενική, ελπίζω να είναι καλά γιατί έχω λιγότερα συμπτώματα σ΄αυτή την εγκυμοσύνη κι ανησυχώ.

ηλιανα μου ολα καλα θα πανε κοπελα μου κι ας τα συμπτωματα διαφερουν απτην πρωτη εγκυμοσυνη...καμια δεν ειναι ιδια με την προηγουμενη!

καλη επιτυχια με την αυχενικη, θα σας σκεφτομαστε!:tongue:

Βίκυ, προαίσθημα δεν έχω για το φύλλο του μωρού αλλά θα ήθελα κοριτσάκι και να πάρει το όνομα της μανούλας μου (κατά μεγάλη σύμπτωση έχει και η πεθερά μου το ίδιο όνομα, όχι ότι θα είχε αντίρρηση δηλαδή).

γερο νινακι και οπως θελει ας κατουραει!χιχιχι

το τελειο για τους γονεις το ζευγαρακι αλλα για τα αδελφακια το ιδιο φυλο ειναι ο ιδανικοτερο!

Γερασιμοζεβράκο, χαρούμενα μηνογενέθλια. Περιμένουμε να σε γνωρίσουμε κι εσένα, έχουμε διαβάσει τόσα και τόσα από τη γλυκιά σου τη μανούλα. Κι όσο για το εμβολιάκι λίγο θα πονέσει μωρέ, υπομονή. Αν σε παρηγορεί έχουμε κι εμείς εμβολιάκι αυτή την εβδομάδα...

ευχαριστω πολυ νεοθεια ηλιανα κι εγω και η μανουλα μου θελουμε να σας γνωρισουμε απο κοντα!

ευπευκαιριας να αναφερω πως ο λευτερακης ειναι ενας ΑΓΓΕΛΟΣ!φτου φτου στο αγορι!!!

εργαζεσαι δεν ξερω?αν οχι πολυ θα χαιρομουν στο επομενο ρεπο μου να κανονιζαμε καφεδακι!και με τα υπολοιπα κοριτσια βεβαιως βεβαιως!

Ελένη, να σου ζήσει η νεοφώτιστη επισήμως Βασιλικούλα. Δεν ξέρω ποια από τις δύο έκλεψε την παράσταση, μάνα και κόρη είστε κούκλες!!!! Περιμένουμε φωτο να σας καμαρώσουμε!!!

Ιωάννα περαστικά στα άρρωστα αντράκια σου.

Φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια και στις μανούλες τους φυσικά!

ελενη να μας ζησει η βασιλικη να ειναι καλοφωτισμενη και παντα υγειης και ευτυχισμενη!

φιλακια σε ολες τις αγαπες μου!κοντινες και μακρινες!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαστε ολοι καλα να δουμε για ποσο.Ιωαννακι,περαστικα και κουραγιο!Αννουλι μου,χρονια πολλα για το καρχαριακι σου,χαχα,λογω δοντιων ντε!Ηλιαννακι,κι εγω για το κοριτσι πηγαινα,αλλα επειδη βλεπω διαφορα πιστεψε με,γερο να ειναι το μωρουλινι σου κι ας φορα και μπλε βραχιολακι!Ελενακι μου,πολυ χαρηκα που μιλησαμε!να μου φιλησεις το γλυκουλη σου!Ελενη,να σας ζησει η μικρη ΒΑΣΙΛΙΚΗ και επισημα!πως τα περασατε?ηταν κυρια οπως της ζητησα??Το Βικακι που ειναι?τα αλλα κοριτσια που χαθηκαν?δεν πολυμπαινω γιατι δεν εχω και πολυ κουραγιο με αλλεπαλληλους πυρετους,ξυπνηματα αντρικου κλπ διαφορα!σας φιλω!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια τι κλανετε??εμεις ειμαστε καλα εχω λιγες συσπασεις αλλα παιρνω μαγνησιο και ξεκουραζομαι πολυ..Την παρασκευη καναμε την β'επιπεδου εχουμε ενα μπεμπακο 489γραμμαρια...Την κυριακη ειχαμε και το μνησομυνο του μπαμπακα μου σαν σημερα πριν απο 1χρονο ακριβως τον χασαμε απο ανακοπη καρδιας :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!ΗΛΙΑΝΝΑ,να χαιρεσαι το γιοκα σου που ηρθε να αναπληρωσει το κενο που αφησε ο πατερουλης σου.Καπου εκει ψηλα ειναι και καμαρωνει τον Αγγελο και προσεχει αυτον και τον μπεμπακο σας!Να ζειτε να τον θυμαστε,δεν ξερω τι αλλο να πω...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας και καλή εβδομάδα.

Είμαι μες στην αγωνία γιατί κοντεύουν 3 βδομάδες που έχω να ακούσω την καρδούλα του μικρού. Την Τετάρτη πάμε για αυχενική, ελπίζω να είναι καλά γιατί έχω λιγότερα συμπτώματα σ΄αυτή την εγκυμοσύνη κι ανησυχώ.

Βίκυ, προαίσθημα δεν έχω για το φύλλο του μωρού αλλά θα ήθελα κοριτσάκι και να πάρει το όνομα της μανούλας μου (κατά μεγάλη σύμπτωση έχει και η πεθερά μου το ίδιο όνομα, όχι ότι θα είχε αντίρρηση δηλαδή).

Ελπίζω η αυχενική να βγήκε καλή, Ηλιάννα μου! Περιμένουμε τα νέα σου! Με ένα γερό μωράκι!

Καλησπερα κοριτσια τι κλανετε??εμεις ειμαστε καλα εχω λιγες συσπασεις αλλα παιρνω μαγνησιο και ξεκουραζομαι πολυ..Την παρασκευη καναμε την β'επιπεδου εχουμε ενα μπεμπακο 489γραμμαρια...Την κυριακη ειχαμε και το μνησομυνο του μπαμπακα μου σαν σημερα πριν απο 1χρονο ακριβως τον χασαμε απο ανακοπη καρδιας :-(

Γεια σου και σένα, κοπελιά!

Να ζήσετε να τον θυμόσαστε τον μπαμπά σου.....

Με το καλό ο μπεμπούλης....

Εμείς καλά! Ωραίες μέρες μας κάνει ακόμη!

Ο Λάσκαρης θεριευει...άλλο δόντι δεν έχουμε δει....:tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Ηλιαννα 1 να ειστε καλα να θυμαστε τον μπαμπα σου..θα καμαρωνει την κορουλα του απο ψηλα που ειναι μανουλα πια...

Ηλιαννα 2 περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!καλα αποτελεσματα!!

Μαρουσκακι συνηλθαν τα αγορια σου??εμενα ο μεγαλος σχολειο σημερα ,ο μικρος με λιγες μυξες και λιγο βηχα..

Vasdeli μου θηριο ο λασκαρης μας???θα βγει και το δοντι βρε που θα παει ??


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου λειψατε τοσο πολυ .......

Η μικρη Μαριαντουλα εχει βαλει καμερα και με παρακολουθει δεν μπορει αφου μολις αγγιξω το πληκτρολογιο ξυπναει!!!!!!!!Μα πως γινεται πειτε μου!

Δυστυχως εδω και αρκετες μερες ταλαιπωρουμαστε με μυξες που δε φευγουν!Βρε κοριτσια ποσοκρατανε φυσιολογικα???????Ξεκινησαμε με ορους και επειδη φτασαμε στη μιαμιση βδομαδα μας ειπε η παιδιατρος να ξεκινησουμε ενα σιροαπακι το xozal !...και περιμενουμε τι να πω....!Δε μας φτανει ομως αυτο γκρινιαζουμε και για τα δοντακια μας που δε λενε να βγουν να ησυχασουμε...!Σημερα ξυπνησαμε απο τις 6.30 δεν καταλαβα γιατι αλλα τουλαχιστον δεν γκρινιαζει κοιμηθηκε κιολας πριν απο λιγο και την περιμενω να ξυπνησει,να φαμε το γιαουτρακι μας και να παμε στις κουνιες.Μολις φτανουμε στις κουνιες βαζει κατι φωνες της αρεσουν τοσο πολυ που σκεφτομαι να παρω μια πλαστικη για το σπιτι να κουνιομαστε στις δυσκολες ωρες....

Η στηριξη μας οσο παει γινεται και καλυτερη,ολη την ωρα προσπαθει να πιαστει και να σηκωθει ορθια.Πλεον την αφηνω και μπουσουλαει σε ολο το σπιτι και κανει το παρκε μας...χαχαχαχαχα

Εχουμε και εμβολιο που το 'χουμε αφησει μεχρι να γινουμε εντελως καλα!

Ν α μας ζησει η κουκλα μας ,το κοριτσι μας το ομορφο,η τριανταφυλενια μας που βαφτιστηκε και εγινε κι εκεινη Χριστιανη.Να ζησεις Βασιλικουλα μας να 'σαι καλοτυχη και ευτυχισμενη.

Ηλιαννα ευχομαι να 'ναι ολα καλα με την αυχενικη και να μας γραψεις τα νεα του μωρου και της κοιλιτσας και του Λευτερη.

Να ειστε καλα Ηλιαννα να τον θυμοσαστε.Μ ετο καλο να ερθει ο μπεμπαρος....

Μαρουσκακι μου πως τα πατε?????Ο Αντρικος καλυτερα??????

Ιωαννα κι εσεις μυξουλες??????Πω πω τι γινεται μου φαινεται ειμαι πρωταρα και μου φαινονται ολα βουνο....!Βασικα η δυσκολια ειναι ο ορος που δεν τον θελει με τιποτα και ειναι λογικο!

Βικυ μου πως εισαστε?????Ο Λασκαρακος ατρομητος εεεεεε.....συνεχιζει το ζυμωμα χαχα

Αννουλα ολα καλα τι κανει ο Γερασιμακος μας????

?????Ομορφαινει και αποτρελαινει τη μαμα του??????

Απιστευτοοοο δεν εχει ξυπνησει ακομα...!!!!!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!

Αρχικά να ευχαριστήσω όλες σας για τα καλά σας λόγια και για το κουράγιο που μου δίνετε!

Ναι, είχαμε καλή αυχενική δόξα το Θεό και ρινικό οστό είδαμε και καλή καρδούλα, όλα καλά. Δυστυχώς έχουμε και αλλά. Το οποίο είναι ότι ο τράχηλός μου είναι π ο λ ύ χαμηλά με αποτέλεσμα να με καθηλώσει σε απόλυτη ξεκούραση ο γιατρούλης μου. Καλή η ξεκούραση θα μου πείτε, το αγοράκι μου όμως ποιος θα το σηκώνει όσο ο σύζυγος είναι στη δουλειά οεο???? Ο γιατρός είπε καθόλου βάρος όχι πολύ περπάτημα, όχι πολύ ορθοστασία και γενικά φέτα.... Τι κάνουμε τώρα? Η πεθερούλα καθηλώμένη κι εκείνη στο κρεβάτι από τη μέση της, ο πεθερός μου να τη φροντίζει, ο μπαμπάς μου δεν είναι για πολλά πολλά κι ο ΟΑΕΔ δεν έχει πληρώσει ακόμα για το εξάμηνο μητρότητας που έχει ξεκινήσει από 27 Αυγούστου. Αυτά τα καλά. Τέλος πάντων να είναι καλά το παιδάκι μου και το εμβρυάκι μου και θα βρεθεί λύση.

Φεύγω για λίγο με χρειάζεται το αντράκι μου το μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!ΗΛΙΑΝΝΑΚΙ,ολα καλα τα της αυχενικης.Οσο για το Λευτερακη σου,να εισαι καθιστη ωστε να καθεται διπλα σου για να μην τον σηκωνεις.Ενταξει,καποτε χρειαζεται να τον σηκωσεις οποτε με προσοχη ε!ΝΙΚΑΚΙ, μια τρελα το Μαριαντακι μας,αχ!Ολα μες στην τρελα και ...τη μυξα,χαχα!Φυσιολογικο ορο να βαζεις και πρωι-βραδυ κι οταν δεν εχει τιποτα,προληπτικα ναι;ΙΩΑΝΝΑΚΙ,περαστικα και χρονια πολλα για τους 10 μηνες σας!ΒΙΚΑΚΙ,ξεκουραζεσαι λιγο με τη μανουλα εκει;ΑΝΝΑ,πολλα σβουριχτα φιλια στον υπερτελειο,αμα μπορεσω μετα θα σε παρω γιατι τωρα κοιμαστε ακομη ε;; Εχετε ολες φιλια απο τη Τζενη που δεν εχει πισι γι ' αυτο χαθηκε.Η Κατερινουλα ...α, θα μας τα πει η ιδια οταν μπει!Εμεις ολοι γεροι,με χαλια υπνο χθες,δηλαδη,ξυπνημα ανα ωρα απο τις δωδεκα ως τις εξι και εξι εγερτηριο ω ναι.Και ναι,ακομη αντεχω και ακομη θηλαζουμε καμια εικοσαρια φορες μερα και νυχτα!Εφαγε φακες απο τις δικες μας (αναλατες για εκεινον και το λαδι ωμο),χθες πατατες φουρνου με ανθοτυρο και παντζαρι σαλατα και σημερα τραχανα με κιμα:-):-):-):-) Αν εξαιρεσω τον υπνο,περναμε καλα μαζι!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ,ΟΣΕΣ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΚΙ ΟΣΕΣ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΤΕ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα κουκλαρες μου τι κανετε??????

Εμεις καλυτερα ευτυχως χθες κοιμηθηκαμε μια χαρα χωρις διακοπες και ξυπνησαμε με φουλ διαθεση!!!Εριξε και μια γερηκουτουλια στη ντουλαπα της στην προσπαθεια της να σηκωθει και ολα καλα!

Απο ορο Μαρια μην το συζητας της βαζω καθε μια ωρα περιπου εκτος απο οταν κοιμαται για να καθαρισουμε επιτελους!Θα κρατησει πολυ εσυ που εχεις εμπειρια????????Δεν εχει καταρροη απλως ακομα μερικες φορες ρουθουνιζει.

Τα αντρακια σου καλα?Με το σχολειο??????Τι ωραια φαγητα τρωτε???????

ΑΑΑαα τρωμε κι εμεις λιγες φακες πλεον που τις βαζουμε στην κρεατοσυπα.Επισης πλεον τρωμε ντοματα κομματακια και τη μπανανα μας σε κοματακια καλο?????Εμ τι τα 'χουμε τα δυο δοντια για μοστρα?????????χαχαχαχαχαχαχα

Ηλιαννα πολυ ωραια τα νεα σου με την αυχενικη .Οσο για την ξεκουραση θα ειναι λιγο δυσκολα αλλα προκειμενου να πανε ολα καλα θα προσπαθησετε ολοι.Φιλακια


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Ετσι,να δουλευουν τα δοντακια.Εμενα πλεον ολα κομματακια τα τρωει πλην κρεατος Νικη μου!Φρουτα μικρη ποσοτητα,μισο αχλαδι και δυο ροδελες μπανανα περιπου αλλα ο παπαβ ειπε στη Τζενη οτι ποσοτητα ιση με μισο μηλο ειναι οκ σε αυτη την ηλικια.Μιλαμε για κομματακια,οχι αλεσμενα ετσι;Οσο για τη μυτη,δεν εχει στανταρ,υπομονη!Σας φιλω γλυκα και τις δυο!<3<3<3


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...