Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Aχ, κοιμήθηκαν, πάει κι αυτή η μέρα:P:p:p Μας ξεπάτωσαν χθες... Τζενάκι, ναι ήρθαμε Σαλόνικα, πήγαμε στην Κάισσα για επιτραπέζιο και μετά στη ΔΕΘ όπου δεν έχουν ετοιμάσει και πολλά πολλά ακόμη, αλλά καλά ήταν!Δε σε πήρα γιατί δεν ήξερα τι θα κάναμε, στην αρχή είχαμε πει θα φύγουμε νωρίς, μετά τα παιδιά καθόντουσαν και είπαμε θα φύγουμε αργότερα και μετά δεν καθόντουσαν και φύγαμε, είπες τίποτα για γκρίνια???Εγώ την έχω επί τρία!Είπαμε κι εμείς θα βγούνε λίγο από το σπίτι, θα είμαστε καλά το απόγευμα αφού θα έχουν ξεδώσει λίγο..Εσύ είσαι που το λες?Ζήσαμε ένα δράμα το απόγευμα...Τεσπα, σήμερα στόλισαν το δέντρο με τη γιαγιά τους αφού η μαμά τους δεν είναι παραδοσιακή μάνα και γυναίκα και μετά...ας αφήσω το μετά, τώρα κοιμήθηκαν λέμε... Εσύ μαρή από κάτω μου, στηθήκαμε 4 νοματαίοι να σας περιμένουμε στο skype κι εσείς φύγατε επίσκεψη, φτου σας:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλό υπόλοιπο Κυριακής κορίτσια!Πάω για μελέτη!

μαρουσκακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι σορρυ πουλλλι μου αλλα ανωτερα βια, αυριο πρωτα Ο Θεος, ασε που ο μικρος δεν κοιμηθκε καθολου απτις 10 που ξυπνησε και τον πηρε ο υπνος στο αυτοκινητο, τον εβγαλα τιποτα, ταβλα, μπαινουμε στο σπιτι φωνες τσιριδες που πηγαμε, τιποτα παλι...βρε λεω καλα ειναι το παιδι μου?πως δεν πεταχτηκε...ε παω να τον ξαπλωσω στο κρεβατι τις θειας και μας ακουει ολη η γειτονια,ιιιιχαααααααααα!!!

κοιμηθηκε μετα απτο κανα 3ωρο για μια ωρα?πολυ θα σου πω και για βραδυ στις 12,30 μου εβγαλε την πιστη...κοιμαται στο κρεβατακι του, σε νεα βερσιον...χωρις καγγελο...αμ πως για να χωνομαι κι εγω λιγο μεσα αμα ξυπναει...δεν αντεχω αλλο πονο στη μεση...δεν αντεχωωωωωωωωωωωω

σας φιλω γλυκα και τους 4!!!μουατς

Α βρε Άννα με τα ωραία σου, μου φτιάχνεις το κέφι λέμε έτσι όπως τα γράφεις!!!! Θέλω να δω Γερασιμάκη να χοροπηδάει λέμε!!!!

Κατερίνα (αφρικάνα) γράψε μας κι άλλα για το μπεμπάκι σου και για σένα...

Α, επιτέλους στολίσαμε κι είμαι πολύ χαρούμενη κι ακούμε χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια όλη μέρα!!!

μα καλα θα αφησω τις φιλες μου παραπονεμενες?πριτς...το βιντεακι ετοιμο!!!απολαυστε το!!!

χρονια πολλα και του χρονου ηλιανα μου με τα τζουτζουκακια σου αγκαλιτσα!!!

σας φιλω ολες γλυκαααααααααααααα!!!παω να πεσω ταβλα οσο προλαβαινω χεχεχε 11 δουλευω..........σιτ :lol:

Υ.Γ. ναι κατερινα εμεις δεν σε πιεζουμε, πεστα ολααααα τωρα χαχαχαα

καλη εβδομαδααααααααααααααααα!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανουλίτσες!

Εάν τα πράγματα κύλησαν έτσι όπως τα είπες Μαρούσκα τότε σ'ευχαριστώ που δεν πήρες τηλέφωνο :mrgreen: όχι άλλη γκρίνια πλίζζζζζζζζζ

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί γκρινιάζει μόνο σε μένα?Μπορεί να κάθεται με τον μπαμπά της με τις ώρες (λέμε τώρα) με το που θα με δεί να μπαίνω στο δωμάτιο που κάθονται θα τρέξει κατά πάνω μου και θα αρχίσει την μίρλα...Είμαι κάτι σαν τον σάκο του μπόξ????:confused:


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι, τον είδες και ζωντανά σήμερα το γκρινιαρόγατο...Το μόνο που τον ηρέμησε ήταν να βάζει στο στόμα εκείνο από το κανόνι που του είχα δώσει, δόντια μάλλον...Επίσης, αυτό με τη μίρλα στη μάνα ναι, είναι απίστευτο αλλά αληθινό...Γκαρίσματα και ουρλιαχτά και μόλις φεύγεις...άγγελοι!Όταν είναι άλλος στο σπίτι βολεύει, τους το αφήνεις το μωρό και φεύγεις, αλλά τα πρωινά, αχ τα πρωινά άμα τα πιάσει:(:(:(:(:(:( Η Κατερίνα είναι άλλη φάση μιλάμε, μια χαρά ήσυχη την είδα:lol::lol::lol::lol::lol:

Αννούλι, πιστοί στο σημερινό ραντεβού εκτός απροόπτου, χαχα!

Καλημέρα σε όλες σας!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε??????

Εμεις μετα απο δευτερο γυρο γκρινιας και καταροης εσκασε το 5ο δοντακι και ηρεμησαμε λιγο....!Τις τελευταιες μερες τις εχουμε βγαλει αγκαλιτσα με ορους και γκρινιες πολλες γκρινιες ομως αλλα τι να κανουμε να μην ταλαιπωρηθοθμε κι εμεις λιγο?Μην ειμαι και αχαριστη μια χαρα μας ειχε παει ως τωρα...

Το ασχημο ειναι πως ενω ετοιμαζομασταν για τη γιορτη μου αυριο αρρωστησα και εγω και ο Τολης τελειο????????Ουτε στολισαμε ουτε ετοιμασα τιποτα δεν πειραζει τελικα να 'μαστε καλα θα κανω τηγιορτη μου το Σαββατο και θα στολισουμε μαλλον την Κυριακη!

Σημερα ειναι πιο ευδιαθετοτο μπουμπουκακι μου ισως επειδη εγινε 10 μηνων και εφαγε για πρωτη φορα αυγουλακι!!!!!!!!!!Καλα μιλαμε ξετρελαθηκε ...τι καλα!Ελπιζω να μην μας κανει αλλεργιακαι σε λιγες μερες να το φαμε ολοκληρο.Γενικα ειναι πολυ φαγου δοξα το θεο και τα περισσοτερα πλεον της τα δινω σε κομματακια οπως ντοματουλα,μπροκολακι,πατατουλα,κολοκυθακι,μπανανα,ακτινιδιο,ψωμακι που το φτιαχνω μονη μου σημειωτεον για το πουλακι μου με αλευρι ολικης.

Οπως κι ο γλυκος μας πεπε δε σταματαει πουθενα ολο σκαρφαλωνει,στηριζεται και μπουσουλαει και ειναι ερωτευμενη με τις παντοφλες μου που τις πλενω ολη την ωρα για να μπορει να τις παιζει!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα....ολη την ωρα λεεις μπα μπα μπα και ο αντρας μουκατουριεται απο τη χαρα του αλλα δεν το παραδεχεται....!Χτες την κυνηγουσε μες στο σπιτι κι εκεινη ειχε μια χαρα...αχ τωρα αρχιζουν να δενονται πραγματικα...

Μαρουσκακι μου χρονια πολλα για τον Αντρικο μας να τον χαιρεσαι και να ειστε χαρουμενοι και ευτυχισμενοι.Σιγουρα δοντακια ειναι Μαρουσκακι μου αμα ηρεμει δαγκωνοντας...κι εγω αυτο βλεπω αμα της δωσω κανενα μασητικο ξεχνιεται!Πως ενιωσες που γιορτασε για πρτη φορα ???Εγω χαιρομαι τοσο που θα γιορτασω πρωτη φορα το νομα μου με τη μπουμπουκα μου!!!!!!

Τζεννακι μου κι εγω εχω παρατηρησει πως καποια πραγματα τα κανει μονο σε μενα μας εχουν καταλαβει μαλλον αστααααα...χαχαχαχα!

Αννουλα γλυκα γιλακια στο Γερασιμακη μας ευχαριστουμε που μας σκεφτοσαστε....

Ελενη τι κανει η Βιλλιτσα μας ???Αλωνιζει οπως και η Μαριαντα φανταζομαι εεε?????????Με τα ρουχα πως τα πατε εμεις λιγο καλυτερα....βαλαμε και καλσον ναιιιιιιι!!!!!!!!!!

Ηλιαννα,Ελενα,Ιωαννα???????Σας στελνουμε πολλα φιλακια....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλώς την!Περαστικούλια, Νικάκι μου!Μπορεί να μην έχετε κόσμο αύριο στη γιορτή σου αλλά θα έχεις το Μαριαντάκι σας;););) Το οποίο έγινε 10 μηνών, χρόνια πολλά μικράκι του καφέ μας!!!!Και τρώει και κομμάτια το φαγάκι του και χτυπάει και αυγουλάκια, μπράβο κοριτσάρα μου!!!Καλά, το ότι βάλατε καλσόν δεν το σχολιάζω, χαχαχα!Γεια σου ρε Νίκη!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax κοριτσια οντος αφτη η ηλικια ειναι μια τρελλα!!!ακομα δεν μπορω να το πυστεψω οτι αφτο το μωρο ειναι δικο μου....καθε μερα κανει ολο και κατι διαφορετικο.εβγαλε και δευτερο δοντακι και εχω ξετρελαθει.το κακο ομως ειναι οτι δεν μπορω ακομα να φανταστω να κανω δευτερο.ισως να εχω παθει ψυχολογικο μετα απο την ασχημη εμπειρια μου στην γεννα!!!!δεν επερνε κιλα η μικρη μου Νασουλα και επρεπε να μπω με τεχνιτους πονους μηπως γεννησω φυσιολογικα αλλα για κακη μου τυχη επαθα αποκοληση τελευταια στιγμη.με τρεξανε γρυγορα μεσα για καισαρηκη γιατι ητανε θεμα χρονου να χανανε εμενα η το μωρο.ειμουνα στην 38+5 εβδομαδων και η μικρουλα μου γεννηθηκε 2270 46 ποντους!!!αφτο ητανε επειδη ειχα πολυ μικρο πλακουντα.ηθελα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου,συγνωμη αν η ορθογραθια μου ειναι χαλια αλλα δεν εχω παει σε ελληνικο σχολειο και δεν ξερω πολυ καλα να γραφω.

τωρα η μικρη μου σε μια εβδομαδα θα ειναι 11 μηνων και οταν πηγαμε για τελευταια φορα στον παιδιατρο ητανε 9100 και 77 ποντους.εσας ποσο ειναι τα μικρα σας αγγελουδακια??

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε, Κατερινάκι, που μοιράστηκες την εμπειρία της γέννας σου μαζί μας!Η μικρή σου είναι καταρχήν πανύψηλη και κανονικότατη σε βάρος θα έλεγα!Ο δικός μου, γεννημένος στις 25-01 με βάρος 3010γρ. και 47 εκατοστά είναι τώρα 8 κιλά ακριβώς και 71 εκατοστά, είναι το αγόρι μοντέλο του καφέ λέμε, χαχα, μόνο στο βάρος μοντέλο, όχι στο ύψος:lol::lol::lol::lol::lol: Γερά να είναι, αυτό είναι το βασικό!

Αννούλα, το απόγευμα πήγα βόλτα το μικρό να κοιμηθεί και μετά έπαιξα με τα μικρά ως τις 8 που μπανιαρίστηκαν και έφυγαν για κρεβατάκι:P:p:p:p Αν αύριο δεν πάμε για επίσκεψη σε ένα συμμαθητή ίσως σας δούμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πάω για διάβασμα, ξέρετε εσείς....;);););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας και πάλι γεια σας!

πάλι ξενυχτώ.....:tongue:

Κατερίνα, σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου μαζί μας....

Πω, πω τι πέρασες κι εσύ....

Πότε ακριβώς γεννήθηκε η μπέμπα σου; Πώς την λένε; μήπως γιόρταζε σήμερα; Μεγάλωσες στην Ν. Αφρική;Τώρα εργάζεσαι; Πω, πω σε πέθανα στις ερωτήσεις!!!!:P:p

Νίκη μου χρόνια πολλά και από εδώ!

Έλενα κι εσύ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, τον ξενιτεμένο!!!!

Ο Άγιος προστάτης όλων μας!

Παιδιά, τα δικά μας τα ξέρετε...τρααβήξαμε μεγάλη λαχτάρα με την πτώση του γελαστού:-(....αλλά δόξα τω Θεώ όλα καλά τώρα.....Ήταν φοβερό το θέαμα να βλέπεις το βλαστάρι σου να πέφτει.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vasdelι μου το μωρακι μου γεννήθηκε 12/1/2011 και θα την ονομάσουμε αθανασία αλλα θα την φωνάζουμε νάνσυ.

Θέλω να σας ρωτήσω κατι,γιατί η μικρούλα μου πριν βγαλει δοντακι έχει τρομερό συναχη μήπως ξέρετε;υπαρχει περίπτωση να Είναι απο τα δοντακια της γιατί δεν μου φενετε για κρυωμα.δεν έχει καθόλου σαλια περίεργος και μου φενετε πως τα σαλια της γίνονται μιξουλες.μερικές φορές πνηγετε απο τις μιξουλες και βηχει.λέτε να φταίνε τα δοντια;πριν βγάλει τα δυο κάτω είχε πάλι τα ίδια συμπτώματα.

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΜΕΡΑ!Ναι, μπορεί να είναι από τα δόντια οι μυξούλες.Μου το είπε ο παιδίατρος και το έχω ακούσει κι από άλλες μανούλες...κουράγιο!Έφυγα, κλαίμε...;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ που μου απαντησες αλλα τελικά έχω μπερδευτεί γιατί σήμερα βηχει αρκετά και πιστεύω πως τελικά περνάει ένα κρυωματακι παλι!!!!τι να πω έχει αρχίσει και δεν μου αρεσει ο χειμώνας με τα κρυωματα του!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που μου απαντησες αλλα τελικά έχω μπερδευτεί γιατί σήμερα βηχει αρκετά και πιστεύω πως τελικά περνάει ένα κρυωματακι παλι!!!!τι να πω έχει αρχίσει και δεν μου αρεσει ο χειμώνας με τα κρυωματα του!!!!!

Kατερίνα, όπως σου απάντησε η βετεράνα μάνα Μαρούσκα, ναι μπορεί να είναι από τα δόντια!

Όταν έσκασαν τα 2 κάτω του Πέπε είχε τα ίδια συμπτώματα και ανέβασε και πυρετο:P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ είχα την μανούλα μου εδώ για τρείς μέρες και κάναμε δουλειές...δε με άφησε η κακούργα ούτε για λίγο να μπώ στο λάπτοπ να χαζολογήσω η καημενούλα :mad:...

Επίσης βρισκόμαστε σε αναζήτηση καινούργιου στρώματος γιατί αυτό που έχουμε είναι χειρότερο και από του φακίρη.Κάναμε καναδυό βόλτες αλλά είναι πανάκριβα τρελοί είναι και τα χρεώνουνε τόσο? Έχετε να κάνετε καμιά πρόταση?

Κατερίνα μου είναι πανήψυλο το κοριτσάκι σου φτού να μη το ματιάξουμε...κι εμένα η δικιά μου και συνονόματη σου τον τελευταίο μήνα δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος και μπήκα να γεννήσω με πρόκληση αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά και τα καταφέραμε έστω και με λίγη ταλαιπωρία...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jenny μου να εισαι πάντα καλα να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!!

Έχω έναν φίλο που πουλαει το στρώμα του και Είναι ολοκαίνουργιο το αγόρασε πριν λιγο καιρο αλλα πείρε λάθος διαστάσεις.αν μπορείς δώσε μου τις διαστάσεις που θέλεις και θα δω αν σου κάνει.παντός Είναι πολυ καλο στρώμα αλλα δεν και αποτι ξέρω έδωσε αρκετά λεφτά να το αγοράσει.ΕΣΥ που μένεις;

Link to comment
Share on other sites

Τζένη έχεις δίκιο για τα στρώματα είναι πανάκριβα!!!!! Κι εμείς χρειάστηκε να αλλάξουμε στρώμα και μαξιλάρια πρόσφατα λόγω αλλεργιών του συζύγου κι ακόμα το φυσάμε και δεν κρυώνει αλλά ήταν απαραίτητο.... Θα σου στείλω μήνυμα για το πιο πήραμε. Επειδή έτυχε και τα πεθερικά μου κι ο μπαμπάς μου κι η κουνιάδα μου και μια φίλη μου να έχουμε πάρει όλοι από την ίδια εταιρεία (διαφορετικό μοντέλο) να σου πω ότι είμαστε πολύ ευχαριστημένοι όλοι!!!! Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...