Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Πηγαμε παιδιατρο το πρωι!!! Καναμε τ εμβολιο της γαστρεντεριτιδας κ τωρα περιμενω ν δω αν θα εχουμε πονακια...νια γκρινια την εχει βεαια...για να δουμε...ςιμαστε 5910 κιλα και 60 ποντους..πηραμε 700 γρ...μια χαρα μας βρηκε κ η μανουλα ειναι πολυ πολυ χαρουμενη...αν εκλεινε κ αυτο το φυσημα το μικρο π εχουμε,θα πετουσα στ συννεφα ..


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η μπεμπα μας απο προχθες φαινεται να υποφερει.Κατι την ενοχλει.Κ απο χθες μειωσε το φαγητο της.Η παιδιατρος μου απεκλεισε τα δοντια κ πιθανολογει κολικους.Παρολα αυτα μου ειπε αυριο το πρωι να της στειλω γενικη κ καλλιεργεια ουρων...Για να δουμε..Η καημενουλα μου.Παρα το ζορι της συνεχεια μου χαμογελαει.

Σημερα επεστρεψα στη δουλεια.Αρχιζουν τα δυσκολα.Το πρωι μεταφερω 2 παιδια στην πεθερα μου.Κ τα μαζευω το μεσημερι.Ουτε να φαω δεν εχω προλαβει...κ ειναι η πρωτη μερα!!!Τωρα την κουναω στο λικνο για να κοιμηθει.Μολις σταματαω κλαιει.

Ρουχα παιρνω απο zara,next,mayoral,benetton,prenatal κ mothercare.Αν κ προχθες που πηγα στα 2 τελευταια δεν εβρισκα νουμερα κ δεν τσαντιστηκα.Μαλλον δεν ανανεωνουν τα προιοντα τους.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια κ μεις υποφερουμε...μαλλον μας τσακισε το εμβολιο...μια γκρινια ολη μερα κ κλαμα...πουθενα δεν ηρεμει κ ολο κανει εμετουλη,διαφανο με κομματακια ασπρα...φανταζομαι ειναι απτ εμβολιο...τωρα τξς εδωσα χαμομηλι κ μεσα διελυσα τ γαλα κ κοιμηθηλε γτ ολη μερα ηταν αυπνη...στενοχωριεμσι που δε μπορω να τη βοηθησω τη μικρουλα μου...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Litsaki μου υπομονη θα περασουν αυτα... Σε λιγο καιρο δε θα τα θυμασαι...

Εχε την αγκαλιτσα οσο μπορεις κ οσο κανεις τισ δουλειες σου.. Γιατι δε δοκιμαζεις εναν μαρσιππο να την εχεις συνεχεια πανω σου..; Βαζε την κ στον ωμο, οταν εχουν κολικους τους αρεσει ετσι κ να κρατας ζεστη την κοιλιτσα της.. Αχ το περασαμε δυο βδομαδες κ μας φανηκε αιωνας... Λιγο υπομονη!

Απτο εμβολιο εχει γκρινιτσα κ θα την ενοχλει κ η κοιλιτσα της κι ολα μαζι μωρε το καημενουλι... Αγκαλιτσες πολλες Λιτσα κ ολα θα περασουν!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουμε μια αναστατωση απο χθες...φοβερη...ξυπνησε 5.30 εφαγε, κοιμηθηκε 6.30,ξυπνησε 7.30 τσιριζε,την ξαναταισα...τωρα κοιμαται...αλμα αναπτυξης; να δουμε...

Απο κιλα τι κανε ρε κοριτσια; εγω δεν ειχα παρει παρα πολλα -10- αλλα δε φευγουν...εχω χασει μονο 4...στο μεταξυ κανω διαιτα...τα παω καλα μεχρι το βραδυ κ τοτε...θελω να φαω τα παντα...

Και περιοδο ποτε περιμενουμε οσες δε θηλαζουμε; εγω θηλασα 40 μερες

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιθανο να περναει καποιο αλμα, τσεκαρε την 2-3 μερες...

Υπαρχει περιπτωση να ναι οδοντοφυια;

Περιοδο εχω πλεον κανονικα απο τον προηγουμενο μηνα..

Απο κιλα.. Εχω χασει 16 κι εχω αλλα 9 που κουβαλαω... Προσπαθω να χασω κι εμενα κολλαει η ζυγαρια... Θελει ξυπνημα ο μεταβολισμος μας...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι νωρις για οδοντοφυια.

Κοριτσια της εχω κολλησει τον ουροσυλλεκτη κ περιμενω να κανει τσισακια αλλα αποκοιμηθηκε στην αγκαλια μου!!

Εμενα μου ηρθε η περιοδος πριν 10 μερες.Και απο κιλα εχω χασει 10 και μενουν 5,5.Αλλα δεν μπορω να κανω διαιτα.Δεν εχω χρονο.Βεβαια δεν τρωω πολυ.Αλλα κι αυτο λαθος ειναι.Anyway.Θα δειξει.Στην πρωτη εγκυμοσυνη τα εχασα σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Πως είστε?

Εγω δουλεια - σπίτι - δουλεια... Επιτέλους Σ-Κ! Πάντως μου αρέσει και η δουλεια μου αλλα και το ότι βγαίνω απο το σπίτι και βλέπω κόσμο και εχω να περιμένω το σ-κ να διασκεδάσω με το μωρο μου.

Rina υπομονή.. Δεν ειναι και κακό να τρώει καλα!

Nefeli σε αυτο που λες με την ποσότητα του γάλακτος εχεις δίκιο. Εμένα έτρωγε 180 πριν λιγο καιρο. Τωρα 120 αλλα πιο συχνά. Γουλιτσες κλπ δεν εχει και βάρος παίρνει με το παραπάνω. Όποτε και εγω δεν σκάω. Απο το να μπουκωνεται στο φαγητό καλύτερα έτσι.

Με τα κιλα κοριτσια και εγω εχω σκάσει. Μου έχουν μείνει 4 κιλα. Η αλήθεια ειναι όμως ότι τις προηγούμενες μερες έτρωγα και με το παραπάνω. Απο σημερα άρχισα σωστή διατροφη και πολυ νερό. Και εγω στην εγκυμοσυνη τους τελευταίους μηνες δεν έφαγα ούτε ενα γλυκό και τωρα δεν κρατιέμαι.

Όπως και το τσιγάρο βέβαια. Πριν ούτε ενα και τωρα δεν σταματάω..

Και εγω περίοδο εχω κανονικά πλέον εδώ και 2 μηνες και θηλάζα 40 μερες. Είχα ξεχάσει πως ειναι πάντως! Μπαίνουμε ξανά στους κανονικούς μας ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια! Εγώ τα έχασα και τα 15 κιλάκια... Δέκα έφυγαν μια εβδομάδα μετα τη γεννα και τα υπόλοιπα σε ένα μήνα με διατροφή.. Πάω σε διαιτολόγο βέβαια για να μου δίνει και την κατάλληλη διατροφή και θερμίδες σύμφωνα με το θηλασμό... Εγώ περίοδο δεν εχω.. Θηλάζω βέβαια αλλα μου το είχε πει και ο γιατρός οτι θα αργήσω να την δω...

Ο μπεμπης δόξα το Θεό δεν με παιδεύει καθόλου! Γέλιο, φαγητό, παιχνίδι, μπανακια και όλα καλα! Το βάρος του το παίρνει και με το παραπάνω αλλα τρώει κανονικά..

Έκανα το εμβόλιο της γρίπης χθες.. Η παιδίατρος είπε να το κάνουν όλοι έρχονται σε συχνή επαφή με το μωρό, όποτε πρέπει να το κάνουν αλλα δεκαπέντε άτομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το βραδυ η μπουμπου ξυπνησε με τσιριδες κατα τη 1 κ δε σταματουσ...της εδωσα ντεπονακι κ κοιμηθηκαμε μεχρι τις 9 τ πρωι ευτυχως κ ηρεμησε λιγο...ολο αγκαλιτσα την εχω για ν νιωθει ασφαλεια,ουτε δουλειες κανω χτες κ σημερα ουτε τπτ,ειναι τ τελευτσιο που μ απασχολει....περιοδος μου ηρθε μια φορα κ τωρα περιμενω την επομενη..θηλασα 30 μερες...πριν 15 μερες που εκανα θπερηχο ημουν στην ωορηξια..οσο για τ κιλα...πονεμενη ιστορια χαχαχσ!!!εχω χασει τα 8... Εχω ξεκινησει σε διαιτολογο εδω κ 3 βδομαδες μπας κ τ χασω ολα(αλλα 7 εχω) γτ δεν εχω ρουχα ν φορεσω κ καμια διαθεση ν χαλασω χρηματα για ν ψωνισω ρουχα οταν εχω τοσα μεσα στις ντουλαπες!! Προτιμω ν τα χαλαω οοοολα για τη μπεμπα,την εχω κανει μοντελακι χαχαχα!!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τ τσιγαρο...εχω δυο βδομαδες που τ ξεκινησα...ειχα 11 μηνες ν καπνισω αλλα σ αυτη τη φαση δε μπορω να τ διαχειριστω κ αυτο κ απτ ν τρελαθω προτιμησα ν δωσω τοπο στην οργη κ ν καπνισω εφοσον το παλευα πολυ απτ μερα π γεννησα....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα....οδοντοφυια κιολας; σημετα κλεινουμε τη 12η βδομαδα. Πολυ νωρις δεν ειναι;

Πρέπει να ειναι σε εβδομάδα άλματος! Για δόντια νομίζω ειναι νωρίς... Είχε και ο μπεμπης μου τέτοιες δύσκολες μερες αλλα δεν κρατούσαν πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σημερα πηγαμε κ οι 4μας βολτα στο mall.!!Θελαμε να ψωνισουμε στον γιο αλλα τελικα δεν ...γιατι γινοταν χαμος κ βαρεθηκαμε!!!Θα παραγγειλω απο ιντερνετ.

Η εξετασεις ουρων της μπεμπας θα βγουν την Τριτη.Σημερα εφαγε λιγο περισσοτερο.Αλλα ειναι ακομα γκρινιαρα.Ακριβως 3 μηνων ειμαστε.Τι βαρος εχουν τα μωρακια σας σεους 3μηνες?Εμεις ειμαστε 5750.Υψος πρεπει α ειναι 61-62εκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...