Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Η δικια μου βαζει χερια πολυ στο στομα κ εχει σαλια... Ο γιατρος μας ειπε για δοντακια κ πως απο τωρα κ στο εξης να το αναμενουμε να χει γκρινια.. Μεχρι στιγμης δεν εχει.. Μου συνεστησε οταν θαρθουν αυτες οι δυσκολες μερες παρακεταμολη κ ενα τζελακι..

Εμεις ειμαστε 6 κιλα κ κατι και 66 ποντους!

Λιτσα εγω αναγκαστηκα να ψωνισω γιατι αρχισα δουλεια... Λυπαμαι κι εγω με τα ρουχα... Τωρα ειδικα που μαζευω για τη μετακομιση τα κοιταω και στεναχωριεμαι... Προσπαθω κι εγω να χασω... Κ μονο που χω κοψει βραδυνο ειναι μεγα αλμα για μενα γτ παλια μονο βραδυ ετρωγα...

Μερ μπραβο που το χεις παρει ζεστα με τη δουλεια... Εγω ακομα οχι.. Πιστευω θα συνηθισω ομως... Ημουν πολυ διαφορετικη στις ιδεες μου πριν ερθει η

Μπεμπα... Τωρα μου χει γινει το μυαλο ανω κατω... Θα περασει ομως, θα προσαρμοστουμε...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερες!!

Κοριτσια μου η μπεμπουλα μας χθες εφαγε καλα.Βεβαια παλι υπεφερε ολο το απογευμα μεχρι το βραδυ.Της δινω και το infacolic.Επισης ειχα ξεκινησει να της βαζω κ τζελ στα ουλα αλλα μαλλον δεν ειναι δοντακια.Μαλλον κολικοι.Εν αναμονη βεβαια κ της καλλιεργειας ουρων.

Νεφελη μου η μπεμπα σου ειναι κοπελαρα ε?Πολυ αναπτυγμενη.Μπραβο!!!

Να σας ρωτησω κ κατι αλλο.Τι χρωμα ματακια εχετε??Υποτιθεται πως το χρωμα οριστικοποιειται μετα τον 6ο μηνα.Και ολα τα μωρα εχουν γκριζομπλε ματια.Η δικια μας φαινεται να εχει γαλανα αλλα ετσι ελεγα κ για τον γιο κ του εγιναν ωραιοτατα μελια σαν τα δικα μου.Ο αντρας μου εχει γκριζοπρασινα.

Παντως πολυ θα ηθελα να βγει με γαλανα ή πρασινα ματακια!!Του γιου μου δεν ανοιξαν ποτε οπως τωρα της μπεμπας.Ηταν σκουρα γκριζομπλε..

Link to comment
Share on other sites

Αααααααα..,απο χθες πεταμε κατι ρουκετες...γιατι;;; δεν εβγαζε ποτε....ειμαστε ακριβως 12 εβδομαδων.εχει βγαλει μια φορα οταν κατεβηκε το πολυ γαλα, σλλη μθα οταν ξεκινησε το ξενο κ σντε να εχει βγαλει αλλες 3...απο χθες ομως σε καθε γευμα πεταμε μια

Link to comment
Share on other sites

Αααααααα..,απο χθες πεταμε κατι ρουκετες...γιατι;;; δεν εβγαζε ποτε....ειμαστε ακριβως 12 εβδομαδων.εχει βγαλει μια φορα οταν κατεβηκε το πολυ γαλα, σλλη μθα οταν ξεκινησε το ξενο κ σντε να εχει βγαλει αλλες 3...απο χθες ομως σε καθε γευμα πεταμε μια

Rina μου το εκανε και σε μενα και πηραμε σιροπι.παρε τηλ τον γιατρο σου...αν δεν ειναι απλα γουλιτσες!την μυτουλα της την καθαριζεις...;καμια φορα προσπαθουν να βγαλουν φλεματακια και η μονη λυση ειναι η ρουκετα.


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Charline ποτε βγαινει η καλλιεργεια; Υπομονη στο μωρουλακι σου, οτι ειναι θα περασει... Αν ειναι κολικοι κανε μασαζ στην κοιλιτσα κ χλιαρα μπανακια... Τα ηρεμει...

Οσο για τη δικια μου ναι ειναι κοριτσαρος το κοριτσι μου! Αλλα ετσι ειμαστε κι εμεις, ψηλη κι εγω κ ο μπαμπας της... Οσο για τα ματια εμας γεννηθηκε με γκριζοκαστανα αλλα καστανα θα μεινουν, κανενα ιχνος ανοιχτου ματιου κ δεν εχουμε αλλωστε στην οικογενεια ανοιχτοματηδες... Μεχρι να χρονισουν θαχουν διαμορφωθει ολα!

Τα μαλλια της βλεπω να αλλαζουν, γεννηθηκε με πιο σκουρα τωρα αρχιζουν να ανοιγουν... Μαλλον τα δικα μου μαλλια φαινεται ναχει παρει...

Ρινα γιατι ετσι; Μηπως ειναι πολυ ζεστο το γαλα; Μηπως την μπουκωσες; Μηπως παραειναι η θηλη του μπιμπερο μεγαλη; Τσεκαρε τη μια δυο μερες μπορει ναναι μια φαση μπορει κ κανα κρυωματακι στο στομαχακι μπορει κ τιποτα!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις φαινεται ν εχουμε παρει τα γκρι ματακια της μαμας μας κ ειμαι πολυ χαρουμενη...οσο περναει ο καιρος ολο κ ανοιγει τ χρωμα τους κ μοιαζουν ολο κ πιο πολυ στ δικα μ...ο μπαμπσς μας εχςι πρασινα οποτε φανταζομαι πως καστανα δεν προκειται ν γινουν σε καμια περιπτωση χαχχαχα...τα μαλλια οταν γεννηθηκε ηταν καστανα σκουρα κ τωρα ειναι σχεδον ξανθα,σς οσες ξερουν απο βαφες ειναι γυρω στ 7 νουμερο...αλλα οι ριζες πλεον εχουν γινει πλατινε κ φανταζομαι θ ξανθυνει κ αλλο η μπουμπουκα...ε ρε καρδιες που θα καψει αχχΑχχα!!! Συνηλθαμς λιγο απτ εμβολιο αν κ ειναι πολυ μπουκωμενη η μυτουλα της σημερα αλλα απο διαθεση ςιναι σχεδον τελεια...ειδικα σ σχεση κε χτες που ηταν σε συνςχη ληθαργο κ ατονια...ευτυχως σημερα ξυπνησε ευδιαθετη κ ηρεμησα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Charline ποτε βγαινει η καλλιεργεια; Υπομονη στο μωρουλακι σου, οτι ειναι θα περασει... Αν ειναι κολικοι κανε μασαζ στην κοιλιτσα κ χλιαρα μπανακια... Τα ηρεμει...

Οσο για τη δικια μου ναι ειναι κοριτσαρος το κοριτσι μου! Αλλα ετσι ειμαστε κι εμεις, ψηλη κι εγω κ ο μπαμπας της... Οσο για τα ματια εμας γεννηθηκε με γκριζοκαστανα αλλα καστανα θα μεινουν, κανενα ιχνος ανοιχτου ματιου κ δεν εχουμε αλλωστε στην οικογενεια ανοιχτοματηδες... Μεχρι να χρονισουν θαχουν διαμορφωθει ολα!

Τα μαλλια της βλεπω να αλλαζουν, γεννηθηκε με πιο σκουρα τωρα αρχιζουν να ανοιγουν... Μαλλον τα δικα μου μαλλια φαινεται ναχει παρει...

Ρινα γιατι ετσι; Μηπως ειναι πολυ ζεστο το γαλα; Μηπως την μπουκωσες; Μηπως παραειναι η θηλη του μπιμπερο μεγαλη; Τσεκαρε τη μια δυο μερες μπορει ναναι μια φαση μπορει κ κανα κρυωματακι στο στομαχακι μπορει κ τιποτα!

Μπα...δεν τη μπουκωνω...ισα ισα...δειχνει να θελει κι αλλο. Θηλη εχουμε την ιδια απο τοτε που ξεκινησε δηλ πριν 40ντισει. Θα παρω αυριο τη γιατρο ετσι κι αλλιως να κσνονισουμε για εμβολιο,οποτε θα το συζητησουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!! Εχω να μπω πολλες μερες... Θα σας διαβασω αργοτερα! Εμεις καναμε εμβολιο την προηγουμενη εβδομαδα ευτυχως δεν ειχε τιπιτα μετα! Ειμαστε 2,5 μηνων 5.900 και 60,5 ποντους! Να ρωτησω κατι... Ποσα γευματα κανουν τα μικρα σας; Α ειμαστε και λιγο αρρωστοι οικογενειακως... Μυξες ο μεγαλος, βηχα ο μικρος κι εγω με τον αντρα μου πονολαιμο και εξαντληση...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Νεφελακι περαστικουλια σας.και μεις μια απο τα ιδια μη νομιζεις.μυξες και βηχα ο γιος ...φτερνισματακια και βηχα η μικρη...αρχισανε τα οργανα.θηλαζεις ακομα;εμεις γυρω στα 4 γευματα στο τσακιρ κεφι κανουμε και 5 των 160-180 ml εκτος απο τις μερες που εχει κοιλιτσα και πινουμε 100 με 120.την αφηνω ομως δεν την εχω πιεσει ποτε.....


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!

Έχω καιρό να σας γράψω, αλλά σας παρακολουθώ κατά καιρούς. Βλέπω ότι όλα τα μωράκια είναι μια χαρά!!

Βασικά διάβασα για το θέμα των κιλών που αναφέρατε και μπορώ να πω πως με ανακουφίσατε..Νόμιζα ότι μόνο εμένα μου είχαν μείνει 8 κιλά και η κοιλιά η ίδια ακόμη και στεναχωριόμουν...Ωστόσο θηλάζω και δεν μπορώ να κάνω δίαιτα (όχι ότι θα έπεφτα με τα μούτρα στη δίαιτα αλλιώς, αλλά λέμε...). Περίοδο δεν έχω και νομίζω δεν θα έχω όσο διαρκεί ο θηλασμός, απ΄όσο ξέρω δηλαδή.

Κατα τ΄άλλα, είμαστε 2,5 μηνών 6200γρ. και 61 πόντους!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βρηκα λιγο χρονο να χαζολογησω στο φορουμ κ θυμηθηκα οταν πρωτομπηκα... Τι συγκινητικο... Θυμηθειτε τι ειχατε στις κοιλιτσες σας κ τωρα ειναι διπλα σας!!!

Τι αγχος περασαμε πωπω...

Νεφελη περαστικα! Μια χαρα μεγαλωνετε κι εσεις!! Τωρα που εχει κρυωσει το μωρο του δινεις κατι;

Γευματα εμεις κανουμε 6 απο 140ml! Θαθελα να κανουμε 5 αλλα φοβαμαι να της δωσω παραπανω σε ενα γευμα μην της πεσει πολυ..

Κωνστα θρεφταρακι και το δικο σου πλασμα! Να το χαιρεσαι:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφελη οντως θρεφταρακια τα μπεμπακια σας!!

Η δικια μου σημερα δεν ποναει ειναι καλα η κοπελούδα μου.Κ όλο χαμογελαει.Ουρολοιμωξη δεν εχει.Ηταν κολικοι επομενως.Σημερα εφαγε 6 γευματα αλλα συνηθως τρωει 5.Αρχισε να χτυπαει κ κατι 180αρια.!!!

Παντως δεν μπορουμε να την χαρουμε πολυ γτ εχουμε τον γιοκα που ζηλευει ο γλυκουλης μου.Φανταστειτε τι στρες περναει ο μικρος μου.

Καλυνηχτα..αυριο δεν θα ανοιγει το ματι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν του δινω κατι αλλα σημερα θα παρω την παιδιατρο να μου πει γιατι τη νυχτα δεν κοιμηθηκε το καημενο απο το βηχα....

Με καθησυχαζετε πολυ με τα γευματα!! Εμεις τα μειωσαμε απο 7 σε 6 γιατι ειχε φτασει να τρωει το πολυ 10 λεπτα σε καθε γευμα οποτε του τα αραιωσα λιγο για να τρωει με πιο πολλη ορεξη! Φοβομουν ομως μηπως ειναι λιγα αλλα αφου μου λετε και τα δικα σας τοσο τρωνε οκ! Ναι ακομα θηλαζω και τωρα ειναι τοσο ευκολο που θα το κοψω μετα το εξαμηνο!!

Για τα ρουχαλακια που λεγατε εγω ψωνιζω απο zara, h&m, prenatal αλλα εχω και πολλα mothercare απο δωρα! Τα next ειναι πολυ ωραια και τα tesco αλλα λογω capital controls δε μπορω να παραγγειλω...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nefeli πηρες;;τι σου πε;;;εμενα μονο ορο και ντεπον σε περπτωση που κανει πυρετουλη....

Εχω και τον μεγαλο που θελει να παιζει συνεχεια μαζι της και τα χω φτυσει!!!τον λυπαμαι και αυτον αλλα και την μικρη που δεν μπορει να κοιμηθει...


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...