Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Κοριτσια γιατι αγχωνεστε με το πρασινο χρωμα στα κακα? Εμενα και πρασινα μου κανει και μουσταρδι και ο γιατρος και οσα εχω διαβασει λενε ειναι απολυτως φυσιολογικο αυτο το χρωμα!

http://www.tlife.gr/Article/family-kaka/0-12-21362.html

Ουφ αυτα! Ελπιζω να ξεαγχωθηκατε!;)

Σε ευχαριστω πολυ .... κατι εκανες για το αγχος μου. :) . Ενταξει τωρα ειμαι πιο ηρεμη , γιατι στον μικρο μου δεν εχει αλλαξει τιποτα στην συμπεριφορά του ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ναι κλεισαμε τους 3και μας εσκασε το πρωτο μας δοντακι:tongue:.......ο γιος μου το χε βγαλει στους 5!!!!...κοριτσια βρε βρε.....εχω χεστ@@@ απο χαρα η μανα!!!βεβαια η μικρουλα μου υποφερει....αλλα θα τα περασει τωρα και θα ηρεμησει νωρις!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε sprite :D πραγματικα δεν ειναι τιποτα τα πρασινουλια!! Αρκει να τα κανει κ να τρεχετε χιλιομετρα απο τη μυρωδια:D

Vanilitsa μπραβοοοο!!!! Και εις ανωτερα το ζουζουνι!!!!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και ναι κλεισαμε τους 3και μας εσκασε το πρωτο μας δοντακι:tongue:.......ο γιος μου το χε βγαλει στους 5!!!!...κοριτσια βρε βρε.....εχω χεστ@@@ απο χαρα η μανα!!!βεβαια η μικρουλα μου υποφερει....αλλα θα τα περασει τωρα και θα ηρεμησει νωρις!!!

Μπραβο σας κοριτσάκια!!!να είναι σιδερένια τα δοντακια σας!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!εμείς πήγαμε γιατρό σήμερα.5100 ο μικρουλης μου και 59 εκ.πήραμε 800γρ. Καλά μας είπε ο γιατρός.είμαστε λίγο στη κατηγορία φτερού αλλά ακολουθούμε καλά τη καμπύλη μας και μόνο με μητρικό.κάναμε πνευμονιόκοκκου και γαστρεντερίτιδας.μέχρι στιγμής όλα καλά.ελπίζω να μη μου κάνει κάτι.μου είπε να κόψω αποστείρωση σε πιπιλες και μπουκάλια.αφού μου λέει βάζει χέρια στο στόμα δε χρειάζεται πλέον.έχει μια λογική κι αυτό.επίσης στα μισά του τέταρτου αρχίζουμε κρεμουλα.εσάς τι σας λένε οι γιατροί ρε κορίτσια.μήπως είναι πολύ προχώρημενος ο δικός μου????γιατί κι από τη κόρη μου αλλιώς τα ήξερα,αλλά έχουν περάσει και επτά χρόνια και ή επιστήμη έχει προχωρήσει....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vanilitsa μπραβο!Με γεια το δοντάκι!!

Σημερα ειχαμε κι εμεις παιδιατρο.3μ κ 5 ημ και ειναι 5950 κ 63εκ.Εμας μας ειπε οτι την αποστειρωση θα την συνεχισουμε κ τον 5ο μηνα.

Η παιδιατρος με "μαλωσε" γτ δεν προσεξα το πουλακι της και εκλεισε...Μα δεν μου ειχε πει να κανω κατι κ θυμαμαι οτι την ειχα ρωτησει γτ ειχα διαβασει σχετικα στο ιντερνετ.Εσεις που εχετε μπεμπουλες το ξερατε?Επρεπε να βαζω λαδακι και να το ανοιγω .Τωρα το εκανε εκεινη αλλα η μικρη μου πονεσε πολυ .Παραλιγο θα φταναμε σε παιδοχειρουργο μας ειπε.Τωρα θα της βαζω φουσικορτ κ θα προσεχω να μην ξανακλεισει.

Πολυ κλαμα η καημενουλα κ τηα εκατσε κ το εμβολιο μετα κ της εφυγε το γελακι που το ειχε κ ευκολο...

Μου ειπε να μην της διν πανω απο 180μλ σε καθε γευμα γτ θα της πεσει πολυ.Επισης μου ειπε οτι γυρισε πολυ ν ρις(την ειδε μπρουμυτα) !!Αυτα..καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εκλεισε το πιπι της; Εγω της το ανοιγω να της το καθαρισω της ριχνω κ μπολικο νερο οχι συνεχεια βεβαια κ πολλα νερα το ξερω πως κ για εμας δεν κανει ολη την ωρα. Αυτο με το πιπι πρωτη φορα το ακουω! Δεν της το ανοιγες καθολου; Κ λαδι μετα το μπανιο ετσι τσακ μπαμ δεν την πολυσκαλιζω.. Ηξερα για του αγοριου πως δν πειραζουμε εκει αλλα για τα κοριτσια πρωτη φορα...

Εμενα μου χαμ πει μονο στο μαιευτηριο να μην της πειραζω την βλεννη, ομως πολλες φορες που κανει κακα της κ ειναι στο ριλαξ, αυτα φτανουν μεχρι το πιπι, μη σου πω τον αφαλο.. Οποτε τρεχω να την πλυνω...!!οποτε αναγκαστικα πολλες φορες της ανοιγω τα χειλακια αλλα κ ασχετες φορες που ειμαστε στην αλλαξιερα της τα ανοιγω να τσεκαρω.

Ασχετο κ σχετικο- μη βαζετε κρεμες.. Εγω βαζω κεραλοιφη κοριτσια φυτικο δε μου χει συγκαει ποτε το παιδι. Μια φορα μονο πριν της ξεκινησω την κεραλοιφη. Μετα απαυτη δεν ξαναειδα συγκαμα!

Μωλο εμας για αποστειρωση δν ξερω δε μας εχει πει θα ρωτησω.. Αλλα για κρεμα μας ειπε γυρω στα τελη του 6ου.. Νωρις μου ακουγεται κι εμενα αλλα για να στο λεει... Τι να πω:/


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nefeli μου δεν ξερω...ουτε η μανα μου ουτε η πεθερα μου το ειχε ξανακουσει.Ειχαν κλεισει τα μικρα χειλακια και δεν φαινοταν τρυπουλα...Εγω την επλενα αλλα οχι δεν ανοιγα τα μεγαλα χειλη εβαζα νερο κ βρεφικο σαπουνι και την επλενα..Εγω ειχα διαβασει πριν ακομα γεννησω οτι πρεπει να προσεχουμε να μην κλεισουν τα χειλη αλλα επειδη μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω κατι..δεν εκανα.Μαλλον φταιω εγω ε?Στενοχωρηθηκα πολυ.Τωρα εχει ερεθιστει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι κλεισαμε τους 3και μας εσκασε το πρωτο μας δοντακι:tongue:.......ο γιος μου το χε βγαλει στους 5!!!!...κοριτσια βρε βρε.....εχω χεστ@@@ απο χαρα η μανα!!!βεβαια η μικρουλα μου υποφερει....αλλα θα τα περασει τωρα και θα ηρεμησει νωρις!!!

Καλοριζικο!!!!!! Κι εμενα ο μεγαλος 5 μηνων ειχε βγαλει το πρωτο δοντακι αλλα τωρα 26 μηνων κι ακομα βγαζει δοντια!!! Θα τελειωσει ο ενας θα αρχισει ο αλλος...

Καλησπέρα μανουλες!εμείς πήγαμε γιατρό σήμερα.5100 ο μικρουλης μου και 59 εκ.πήραμε 800γρ. Καλά μας είπε ο γιατρός.είμαστε λίγο στη κατηγορία φτερού αλλά ακολουθούμε καλά τη καμπύλη μας και μόνο με μητρικό.κάναμε πνευμονιόκοκκου και γαστρεντερίτιδας.μέχρι στιγμής όλα καλά.ελπίζω να μη μου κάνει κάτι.μου είπε να κόψω αποστείρωση σε πιπιλες και μπουκάλια.αφού μου λέει βάζει χέρια στο στόμα δε χρειάζεται πλέον.έχει μια λογική κι αυτό.επίσης στα μισά του τέταρτου αρχίζουμε κρεμουλα.εσάς τι σας λένε οι γιατροί ρε κορίτσια.μήπως είναι πολύ προχώρημενος ο δικός μου????γιατί κι από τη κόρη μου αλλιώς τα ήξερα,αλλά έχουν περάσει και επτά χρόνια και ή επιστήμη έχει προχωρήσει....

Εφοσον θηλαζεις λογικο μου φαινεται να μην αποστειρωνεις! Εγω σταματησα την αποστειρωση στους 2 μηνες! Τις πιπιλες δηλαδη γιατι θηλαστρο και μπιμπερο τα αποστειρωνω κανονικα αν τα χρησιμοποιησω! Για τις τροφες εχω καταλαβει οτι ειναι θεμα γιατρου! Συνηθως λενε 6 μηνες αποκλειστικο θηλασμο και μετα στερεες. Εγω στο γιο μου ξεκινησα στους 4.5 μηνες! Τωρα δεν εχω αποφασισει ακομα ποτε θα το ξεκινησω...

Vanilitsa μπραβο!Με γεια το δοντάκι����!!

Σημερα ειχαμε κι εμεις παιδιατρο.3μ κ 5 ημ και ειναι 5950 κ 63εκ.Εμας μας ειπε οτι την αποστειρωση θα την συνεχισουμε κ τον 5ο μηνα.

Η παιδιατρος με "μαλωσε" γτ δεν προσεξα το πουλακι της και εκλεισε...Μα δεν μου ειχε πει να κανω κατι κ θυμαμαι οτι την ειχα ρωτησει γτ ειχα διαβασει σχετικα στο ιντερνετ.Εσεις που εχετε μπεμπουλες το ξερατε?Επρεπε να βαζω λαδακι και να το ανοιγω .Τωρα το εκανε εκεινη αλλα η μικρη μου πονεσε πολυ .Παραλιγο θα φταναμε σε παιδοχειρουργο μας ειπε.Τωρα θα της βαζω φουσικορτ κ θα προσεχω να μην ξανακλεισει.

Πολυ κλαμα η καημενουλα κ τηα εκατσε κ το εμβολιο μετα κ της εφυγε το γελακι που το ειχε κ ευκολο...

Μου ειπε να μην της διν πανω απο 180μλ σε καθε γευμα γτ θα της πεσει πολυ.Επισης μου ειπε οτι γυρισε πολυ ν ρις(την ειδε μπρουμυτα) !!Αυτα..καληνυχτα

Περαστικα.....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τ πιπι το ξερα γτ τοχε παθει η αδερφη μου οταν ηταν μωρο κ μου τοχε πει η μαμα μ...η παιδιατρος δε μου πε τπτ αλλα παντα το ανοιγω να την καθαρισω οταν την πλενω,ειδικα απο τ κακα που κ μας φτανουν μεχρι τον αφαλο...δε μου εχει συγκαει ποτε οποτε δε χρησιμοποιω κ κρεμες αφου κακα κανουμε μερα παρα μερα πλεον και παντα πρωι οποτε την καταλαβαινω αμεσως κ την πλενω απευθειας...την προηγουμενη βδοναδα π πηγαμε παιδιατρο μου εκοχε την αποστειρωση στις πιπιλες βασικα αλλα μ ειπε να τις αποατειρωνω μια φορα στις δυο μερες εξαιτιας των μικροβιων απο κατι χνουδακια που μαζευονται στη βαση τους...κ πλεον δε βραζω νερο σε κατσαρολα αλλα κατευθειαν στ βραστηρα μου ειπε...γενικοτερα την αποστειρωση θα την κοψουμε αρχες 6ου μας ειπε και αρχες Δεκεμβρη θ αρχισουμε κρεμες...εγω θεωρω οτι χαζο ειναι αυτο με την αποστειρωση πλεον γτ τοοοσα μικροβια που εχουν τ χερια της κ τα βαζει στ στομα ειναι τ χςιροτερο...αντε γτ βαρεθηκα τον αποστειρωτη γαμωτο,μου πιανει κ χωρο και τον χρειαζομαι χαχχαχα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Charline μου δε φταις γιατι δεν ηξερες... Ουτε κι εμενα μου το χαν πει αλλωστε.. Ε που να ξερουμε!! Δε γεννηθηκαμε μανες... Εμενα η μανα μου μωρο ημουν οταν στο συγκαμα πηγε κ μου βαλε οινοπνευμα πριν ποοσα χρονια κ μαντεψε πως τσιριζα... Ακομα το θυμαται κ μου το λεει!!!:D

Πλενε την τακτικα τωρα εκει ριχνε νερακι δε χρειαζονται συνεχεια σαπουνια κ βαζε της κεραλοιφη πιστεψε με ειναι σωτηρια για τους ερεθισμους! να την εχεις τον νου σου τωρα γιατι θαναι ευαισθητο το πιπακι της! Ααα αφηνε την κ καμποση ωρα χωρις πανα πανω σε ενα σελτεδακι... Κι αυτες οι πανες γμτ ανθυγιεινες ειναι!

Και ολα καλα!:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε sprite :D πραγματικα δεν ειναι τιποτα τα πρασινουλια!! Αρκει να τα κανει κ να τρεχετε χιλιομετρα απο τη μυρωδια:D

Vanilitsa μπραβοοοο!!!! Και εις ανωτερα το ζουζουνι!!!!!

Χαχαχαχα! !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας.

Το μπεμπούδι μου ειναι και σημερα κακοκεφο και ολιγόφαγο...Το πιπακι της παει καλυτερα.Ευτυχως!

Εμεις τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζουμε απιστευτη ζηλια απο τον μεγαλο.Υποφερει μαλλον κι αυτος που χανει την αποκλειστικοτητα.

Φιλια σε ολα τα μπεμπουδια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειχαμε κ ενεις παιδιατρο κ εμβολιο σημερα...ειμασρε 3 νηνων παρα 2 μερες, 60 ποντους κ 5200.θα γινουνε λεει μικροκαμωμενες. Τρωμε αρκετα για την ηλικια μας αλλα ριμαστε πολυ δραστηριες γι αυτο δεν παιρνουμε πολυ βαρος. Ωστοσο αναπτυσσομαστε συμμετρικα οποτε ολα καλα. Τη σηκωσε σπο τα χερια η γιατρος κι αυτη αρχισε να σκαρφαλωνει πανω της κ ψιλοσταθηκε κ για λογα δευρερολεπτα κι η πσιδιατρος εμεινε....χεχε...μου ειπε να εχω τονου μου γιατι ειναι πολυ δραστηρια κ νωρις θα αρχισει να σηκωνεται κ να γυρναει...

Ειμαι πολυ περηφανη μανα 😆😆😆😆😆😆😆

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες! Πως είστε?

Εμείς σημερα γίναμε 3 μηνών! Τη Δευτέρα θα κάνουμε και τα εμβολιακια.. Απο τωρα σκέφτομαι το κλάμα που θα ρίξει.. Τελοσπαντων αφού ειναι για καλό!

Κοριτσια απο τωρα κόψιμο η αποστείρωση? Νωρίς δεν ειναι? Εγω γενικά δεν γνώριζα αλλα όταν είχα ρωτήσει την παιδίατρο μου είχε πει στον 5ο μηνα με την εισαγωγή των στερεών. Έπειτα αλλα τα μικρόβια που βρίσκονται στα χέρια και στα αντικείμενα και άλλο τα βακτήρια που αναπτύσσονται στο γάλα. Δεν ξέρω βέβαια τι ειναι το σωστό..

Rina βλέπω να περπατάτε σύντομα!

Να σας ρωτήσω κατι? απο ποτε μπορούνε να τα βάζουμε να κάθονται λιγο στο πωπο τους? ακόμη και στην αγκαλιά δηλαδή... Μου έχουν κοπεί τα χέρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...