Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Δεν ειμαι καλη μανα...δεμ εχω υπομονη κ εκνευριζομαι οταν γκρινιαζει...σημερα σπο τις 12 το μεσημερι την ειχα αγκαλια κ κοβαμε βολτες στο σαλονι. Οταν την εβαζα στο καροτσι γκρινιαζε...κοιμηθηκε μονο 1,5 ωρα το πρωι κ 2 μισαωρα το απογευμα, ενω συνηθως κοιμαται πιο πολυ...ακυρωθηκε κ μια εξοδος πουνειχαμε κανονισει κ αρχισα να κλαιω απο νευρα...αλλα κρυφα απο τον αντρα μου γιατι τον εχω πρηξει...με καταλαβε κ ειπε σε ενα φιλοκο ζευγαρι να ερθουν να παμε καπου..μετα με επιασαν τυψεις γιατι το καημενακι δεν το κανει επιτηδες βεβσια για να μας εξνευρισει..

Την πηγα κ στο δωματιο της κ ςχω ακομα πιο πολλες τυψεις...κ να σκεφτειτε οτι 1.30-8.30 την κραταρι η μαμα μου γιατι δουλευω...μηπως δεν ημουν προορισμενη για μαμα;

Link to comment
Share on other sites

Βρε Rina μου άνθρωπος είσαι, οχι ρομπότ.. Εκνευρίστηκες. Πόσες φορές θα εκνευριστούμε στην πορεία και πόσες θα φωνάξουμε. Δηλαδή οι μάνες δεν εκνευριζονται θέλεις να πεις?

Το χειρότερο που κανεις ειναι να εχεις τύψεις επειδή απλά κουράστηκες και λυγισες. Βγαλτο απο το μυαλό σου να χαρείς το σ-κ με το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε με την υπερπαραγωγη και εμενα το πρωι ειναι τουμπανο τυφλα να εχουν τα σιλικονατα ;). Ο μικρος μου τρωει 7-8 γευματα την ημερα αποκλειστικο θηλασμό. Εσενα;

Καλημερα!!και γω κανω γυρω στους 7-8 θηλασμους την μερα.το βραδυ ξυπναει μονο μια φορα οποτε το πρωι ειναι το στηθος πολυ πρησμενο!!βγαζω και με το θηλαστρο και βαζω στην καταψυξη γαλα καποιες φορες για να το αποσυμφοριζω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι καλη μανα...δεμ εχω υπομονη κ εκνευριζομαι οταν γκρινιαζει...σημερα σπο τις 12 το μεσημερι την ειχα αγκαλια κ κοβαμε βολτες στο σαλονι. Οταν την εβαζα στο καροτσι γκρινιαζε...κοιμηθηκε μονο 1,5 ωρα το πρωι κ 2 μισαωρα το απογευμα, ενω συνηθως κοιμαται πιο πολυ...ακυρωθηκε κ μια εξοδος πουνειχαμε κανονισει κ αρχισα να κλαιω απο νευρα...αλλα κρυφα απο τον αντρα μου γιατι τον εχω πρηξει...με καταλαβε κ ειπε σε ενα φιλοκο ζευγαρι να ερθουν να παμε καπου..μετα με επιασαν τυψεις γιατι το καημενακι δεν το κανει επιτηδες βεβσια για να μας εξνευρισει..

Την πηγα κ στο δωματιο της κ ςχω ακομα πιο πολλες τυψεις...κ να σκεφτειτε οτι 1.30-8.30 την κραταρι η μαμα μου γιατι δουλευω...μηπως δεν ημουν προορισμενη για μαμα;

Κοριτσακι μουμη λες χαζομαρες....κ γω εκνευριζομαι πολυ ευκολα κ ξεσπαω με τ παραμικρο ,ειδικα στον αντρα μ...αλλα με καταλαβαινει,ευτυχως...το οτι κουραζεσαι κ φτανεις στο αμην καποιες φορες δε σε καθιστα κακη μητερα,ολοι μας εχουμε τ ορια μας..κ μενα εδω κ 10 μερες η μικρη ειναι αναστατωμενη απτ εμβολιο και επειδη ειναι μπουκωμενη στις μυτουλες της και ταχω δει ολα...την παραταω οταν βγαινω εκτος εαυτου στον αντρα μ η σε καποιον τελος παντων κ πηγαινω εστω στ αουπερ μαρκετ η στ jumbo και χαζευω και ετσι ξεχνιεμαι...τοσες μερες κ γω οοοολο αγκαλια την εχω γτ εχει απιστςυτη γκρινια κ μου ειπε η παιδιατρος να της κανω τα χατιρια γτ εχει κλεισει η φωνη της σχεδον και δεν της κανει καλο ν κλαιει κ να τσιριζει...κ φαντασου ειμαστε στην αρχη ακομη..αλλα πες μου κατι...οοοοσο χαλια κ νασαο,οσα νευρα κ ναχεις,δεν τ ξεχνας ολα οταν σ σκαει ενα χαμογελο τ παιδακι σ;; εγω εκςι λυγιζω κ βαζω αυτοματως τ κλαματα χαχχα...μονο ετσι παιρνω δυναμη....σιγα σιγα θα προσαρμοστουμε σε ολα και θα χαλαρωσουμε...μη σκεφτεααι αρνητικα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το συζητω...μονο χαμογελο; κ χωρις χαμογελο...αρκει να με κοιταξει...

Απλα εοειδη αρκετες ωρες μεσα στη βδομαδα την εχει η μαμα μου λεω...δε θα επρεπε να εχω πιο πολλη υπομονη; ισως φταιει που ειμαι αγχωδηης κ ανυπομονη γενικως...

Ημουν κ μονη ολη μερα κ μου την εδωσε ισως..

Link to comment
Share on other sites

Ρινα εγω θα συμφωνησω με ολα οσα σου εγραψαν τα κοριτσια και θα σου προσθεσω πως η δουλεια που κανεις- κανουμε θελει πολλη πολλη υπομονη και ειναι επομενο οταν επιστρεφεις να θες να χαλαρωσεις αλλα κι εκει να απαιτειται ακομα περισσοτερη υπομονη κι αυτο σε καταπιεζει.. Θα περασει ο καιρος, θα επικοινωνεις με την μπεμπα με λογια κ θα κουβεντιαζετε, σιγουρα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα! Θα μαθει η μια την αλλη και θα δινετε η μια στην αλλη! Λιγος χρονος χρειαζεται...:)

Οσο για τις τυψεις ας το παρουμε αποφαση ολες πως λιγο πολυ δεν τις γλιτωνουμε...

Αρκει με καποιο τροπο μετα να το ισορροπουμε...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο το μεσημερι κ μετα ηρεμησε...κοιμηθηκε καλα το μεσημετι...πηρε εναν υπνσκο κ κατα 6 κ εφτιαξε το κεφι της.χθες το κατσλαβσινα οτι ειχε γκρινια επειδη δεν ειχε καλοκοιμηθει μεσα στη μερα...το θεμα ειναι γιστι δεν κοιμοταν; μηπως τελικα το εμβολιο δεν τη χαλαει το πρωτο 24ωρο αλλατο δευτερο; τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν παντα ορεξη να κοιμουνται... Εμενα η κορη μου κοιμαται συνηθως μισαωρα μετα το γαλα της. Τελευταιες μερες λογω ενος κρυολογηματος κοιμοταν παραπανω αλλα γενικα μεσα στην ημερα κοιμαται ελαχιστα, δηλ ενα 4ωρο συνολικα. Ειναι θεμα παιδιου αυτο.

Μπορει η μικρη σου να εχει πονακια, μπορει να την ενοχλει κατι στο στομαχακι της, το εντερακι της, μπορει τα ουλα της, χιλια δυο...

Θα μεγαλωσει κ θα σου λεει τι εχει... Υπομονη και πολλες αγκαλιες.

Α! Εχεις δοκιμασει απορροφητηρα, τηλεοραση, λαμπακια; Γενικως "σκαλωνουν" με αυτα...

Μπορεις επισης να της αγορασεις ενα υφασματινο βιβλιαρακι με εικονες κ να της τπ διαβαζεις να το χαζευει... Χορεψε την.. Θα νανουριστει! Πιαστης σταθερα το κεφαλι, κοιτα την στα ματια κ μιλα της... Θα νανουριστει! Κανε της χλιαρα μπανακια κ παιξτε με το νερακι... Κανε της μασαζ.. Το μπανιο τα χαλαρωνει κ τα νυσταζει..

Γενικως θελει απασχοληση! Κι αν καπου ενοχλουνται ή πονανε, με αυτα ξεχνανε τον πονο τους, ξεγελιουνται..

Ισωσ αν εξακριβωσεις τι μπορει να της συμβαινει κ γρινιαζει, να μπορεσεις να την ηρεμησεις.. Ο γιατρος τι λεει; Εχεις μιλησει μαζι του; Υπαρχει περιπτωση να περνα καμμια ελαφρια ιωσουλα;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μερ εγω την βαζω καθιστη στα ποδια μου αλλα την κραταω, δεν την αφηνω να βαλει ολο της το βαρος.. Την κραταω απτα χερακια ή τη μεσουλα.. Σιγουρα ειναι πιο ξεκουραστο για μας..


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Rina ειναι φυσιολογικο να εκνευριζεσαι με ενα μωρο που κλαιει ασταματητα και δε μπορεις να τοκανεις με τιποτα καλα!!! Ολες το εχουμε νιωσει, αλλες συχνοτερα αλλες οχι τοσο, καποιεςτοπαραδεχονται καποιες αλλες οχι... Κι εμενα πολλες φορες εχει γκρινια και δεν ξερω τι να τον κανω!! Αλλα για να μην εκνευριστω πολυ τον αφηνω στην κουνια του για λιγο και βγαινω στο μπαλκονι να κανω ενα τσιγαρο να ηρεμησω!

Εμεις ακομα δεν εχουμε συνελθει.... Εγω εχω πολυβηχα σε σημειο να μενω αυπνη!! Αληθεια με τον υπνο πως τα πατε; Ποσο κοιμουνται τα μωρακια σας;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει καθιερωσει μονη της σπο οταν 40ντισε να κοιμαται 10-10.30. Τωρα ξυπναρι 3.30-4.30 αλλα οχι για φαγητο...θελει να της γυρισεις πλευρο να της δωσεθς πιπιλακ συνεχιζει...κ μετα ξυπναει 6 για φαγητο. Μονο αποψε μου ξυπνησε για φαγητο 4...ποιος ξερει πως της ηρθε;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πλεον κοιμαται γυρω στις 9,30...καμια φορα ξυπναει γυρω στις 4 θελει πιπιλα,συνεχιζει μεχρι 6-7 αναλογως...τρωει κ κοιμαται αυτοματα μεχρι τις 9-9,30....βεβαια την ταιζω μια στις 12 τ βραδυ αλλα δεν ανοιγει ποτε τ ματια της,κοιμαται κ πινει ανετα τ γαλατακι της...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να γράψω αλλα σας διαβάζω που και που.Εμείς δεν έχουμε καθόλου πρόγραμμά μέχρι πριν 3 εβδομάδες κοιμόταν τουλάχιστον 3 ωρες συνεχόμενες το βραδυ αυτο γινόταν απο τις 11 μεχρι της 8 και την ημέρα κοιμόταν σύνολο 3 ώρες,τώρα μου ξυπνάει και κάθε 1 ώρα το βράδυ και γκρινιάζει ακόμα και όταν κοιμάται μπορεί να θηλάσει 2 λεπτα και αυτο είναι όλο δεν ειναί οτι ξυπνάει επειδή πεινάει δεν ξέρω τι να πώ και τι να κάνω κορίτσια πολυ κούραση και την μέρα θέλει να ασχολούμαι μόνο μαζί της καθε φορά που σταματάω να παίζω μαζί της η να της μιλάω αρχίζει η γκρίνια πάνω απο 10 λεπτά δεν κάθεται μόνη...έχω αποτύχει τελείως!!!!!!!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lila κι εμενα ετσι κανει τη μερα.... Μιση ωρα αφου ξυπνησει και μιση ωρα αφου φαει μπορει και να κατσει λιγο ησυχος αλλιως θελει ολη την ωρα αγκαλια και να κοβουμε βολτες μες στο σπιτι!!! Τωρα ομως θα αρχισω να τον αφηνω λιγο μονο του για να συνηθιζει και να μπορω κι εγω να κανω καμια δουλεια σαν ανθρωπος! Αυτο που λες με τη νυχτα, σιγουρα κατι την ενοχλει για να ξυπναει τοσο συχνα! Υπομονη μεχρι να περασει....

Εμενα ευτυχως κοιμαται πολυ καλα τη νυχτα και προλαβαινω να ξεκουραστω!! 20.30 το αργοτερο εχει κοιμηθει, ξυπναει γυρω στις 5.00 για γαλα, ξανακοιμαται στις 6.00 μεχρι τις 9.00-9.30 το πρωι! Μετα ομως ξεκιναει το μαρτυριο.... Καθεται ελαχιστα μονος του, γκρινιαζει, τον βαζω για υπνο, ξυπναει στο ενδιαμεσο κλαιγοντας και μετα ξανακοιμαται. Γενικα η μερα πολυ ζορικη.... Εσας κοιμουνται μεσα στη μερα πολυ; Εμενα το πρωι το πολυ 1.5 ωρα και το μεσημερι στην καλυτερη 2.5 ωρες! Λιγο δεν ειναι για τοσο μωρο;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...