Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Εγω κοριτσια το εκανα σημερα το αντιγριπικο...γιατι δουλευω με παιδια κ καθε χρονο τσιμπαω 2-3 ιωσεις. Κ ενταξει εγω τις περναω ελαφρια...το μπεμπακι δεν ξερουμε...

Απο εξετασεις που σας ελεγα... υπερηχος μπαμπα κ κορης μια χαρα....μενουν αιματολογικες του μπαμπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια το εκανα σημερα το αντιγριπικο...γιατι δουλευω με παιδια κ καθε χρονο τσιμπαω 2-3 ιωσεις. Κ ενταξει εγω τις περναω ελαφρια...το μπεμπακι δεν ξερουμε...

Απο εξετασεις που σας ελεγα... υπερηχος μπαμπα κ κορης μια χαρα....μενουν αιματολογικες του μπαμπα

Όλα καλα θα ειναι κοριτσάκι! Σου στέλνω και εγώ τη θετική μου ενέργεια!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Κάναμε το prevenar Kai το rotarix... Είμαστε 3μηνων και δυο ημερών και ο μπεμπης ειναι 63εκ και 6.950... Η γιατρός είπε οτι ειναι ανεπτυγμένος αλλα δεν πειράζει γιατί θηλάζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε; εμεις εδω την παλευουμε σιγα σιγα...χααχαχα!!! Αρχισαμε ν φοραμε ειτε ολοσωμες μακρυμανικες φορμιτσες η κολαν με μακρυμανικο λεπτο μπλουζακι κ απο μεσα ζιπουνακι κοντομανικο...εβαλε ψυχρα στα γιαννενα!!! Απο γαλατακι ψιλοκαλα παμε,ειναι με τις μερες της βεβαια αν και παλι αλλαξαμε γαλα κ φαινεταο ν το πινει με μεγαλυτερη χαρα...τη βλεπω βεβαια ναχει κανει τ πιασιματακια της κ χαιρομαι"!! Εχει ομως κ μενα καμια 15αρια μερες που βγαζει γουλιτσες αρκετα συχνα ενω πριν δεν εβγαζε σχεδον καθολου...κ το θεμα ειναι οτι βγαζει κ μια ωρα πχ μετα το γευμα...κ κανεναν εμετουλη κανει που παλι δεν εκανε συχνα...το γαλα τ αλλαξαμε απο χτες οποτε δεβ οφειλεται στ γαλα...σημερα ομως,τωρα το βραδυ βασικα,μου εκανα κιτρινα κακακια σα διαρροια δυο φορες σε λιγοτερο απο μια ωρα...κ ειχε και ενα 37... Βεβαια εχει περασει 1,5 ωρα σιγουρα που δεν ξανακανε αλλα καπως αγχωθηκα για μια ακομη φορα,κλασσικη λιτσα! Χαχαχαχα ελπιζω να μην ειναι τπτ...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Κάναμε το prevenar Kai το rotarix... Είμαστε 3μηνων και δυο ημερών και ο μπεμπης ειναι 63εκ και 6.950... Η γιατρός είπε οτι ειναι ανεπτυγμένος αλλα δεν πειράζει γιατί θηλάζει...

Εσεις μεγαλωσατε παρα πολυ!!! Μπραβο σας!!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωλο απο τα motherbaby εχω ψωνισει πολλα πραγματα!! Καλα που μου τα θυμισες!! Απο κει λοιπον θα τον παρω κι εγω!

Κοριτσια εσας σας κανουν γουλιες μετα τα γευματα; Εμενα η δικια μου κανει αραια και αμα.. Δηλαδη μια γουλια τη μερα ή μερα παρα μερα... Αλλα απο χθες μου κανει στα μισα γευματα κι εχω ψιλοανησυχησει... Δε δειχνει δυσφορια, αντιθετως χαζογελαει. Στο ρεψιμο το κανει. Κανω ολα οσα πρεπει: το γευμα της το δινω στα τρια, την σταματω δηλαδη, την κραταω ορθια για μιση ωρα, ολη τη μερα ειναι στο ριλαξ με κλιση 40 σιγουρα κ το βραδυ ανακλιση στο στρωμα... Τι αλλο να κανω δεν ξερω.

Εσεις που χετε κι αλλα παιδακια, τα χετε περασει αυτα; Ειναι ανησυχητικα;

Κι εμένα τα κάνει αυτά.ρωτησα και μο είπε ότι δεν είναι τίποτα.και ή μεγάλη το έκανε.φοβόμουν για γοπ,αλλά μου είπε όχι.εεεε μα ρέψιμο είναι αυτό που κάνουν??????ούτε μεγάλοι άνθρωποι πια.....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια το εκανα σημερα το αντιγριπικο...γιατι δουλευω με παιδια κ καθε χρονο τσιμπαω 2-3 ιωσεις. Κ ενταξει εγω τις περναω ελαφρια...το μπεμπακι δεν ξερουμε...

Απο εξετασεις που σας ελεγα... υπερηχος μπαμπα κ κορης μια χαρα....μενουν αιματολογικες του μπαμπα

Καλα αποτελέσματα να έχετε!όλα καλά θα πάνε!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε; εμεις εδω την παλευουμε σιγα σιγα...χααχαχα!!! Αρχισαμε ν φοραμε ειτε ολοσωμες μακρυμανικες φορμιτσες η κολαν με μακρυμανικο λεπτο μπλουζακι κ απο μεσα ζιπουνακι κοντομανικο...εβαλε ψυχρα στα γιαννενα!!! Απο γαλατακι ψιλοκαλα παμε,ειναι με τις μερες της βεβαια αν και παλι αλλαξαμε γαλα κ φαινεταο ν το πινει με μεγαλυτερη χαρα...τη βλεπω βεβαια ναχει κανει τ πιασιματακια της κ χαιρομαι"!! Εχει ομως κ μενα καμια 15αρια μερες που βγαζει γουλιτσες αρκετα συχνα ενω πριν δεν εβγαζε σχεδον καθολου...κ το θεμα ειναι οτι βγαζει κ μια ωρα πχ μετα το γευμα...κ κανεναν εμετουλη κανει που παλι δεν εκανε συχνα...το γαλα τ αλλαξαμε απο χτες οποτε δεβ οφειλεται στ γαλα...σημερα ομως,τωρα το βραδυ βασικα,μου εκανα κιτρινα κακακια σα διαρροια δυο φορες σε λιγοτερο απο μια ωρα...κ ειχε και ενα 37... Βεβαια εχει περασει 1,5 ωρα σιγουρα που δεν ξανακανε αλλα καπως αγχωθηκα για μια ακομη φορα,κλασσικη λιτσα! Χαχαχαχα ελπιζω να μην ειναι τπτ...

Μην αγχωνεσαι ρε κοριτσάκι.το 37 κυρίως μετά το μεσημέρι είναι φυσιολογική θερμοκρασία.δεν το θεωρούν καν δέκατα.πως τα έκανε πριν τα κακά?εμένα καλά μου ακούγονται. Ασε που αφού ξεκινήσανε καινούριο γάλα είναι λογικό να έχετε και αλλαγές στα κακά.χαλάρωσε τίποτα δεν ειναι


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Κάναμε το prevenar Kai το rotarix... Είμαστε 3μηνων και δυο ημερών και ο μπεμπης ειναι 63εκ και 6.950... Η γιατρός είπε οτι ειναι ανεπτυγμένος αλλα δεν πειράζει γιατί θηλάζει...

Μπράβο ρε κορίτσι!ο μπέμπης είναι σούπερ!!!!αυτά είναι να κάνουμε κι εμείς σε 15 μέρες.έχετε καμία παρενέργεια?


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κορίτσι!ο μπέμπης είναι σούπερ!!!!αυτά είναι να κάνουμε κι εμείς σε 15 μέρες.έχετε καμία παρενέργεια?

Προς το παρον δεν εχει κανει κατι... Το βράδυ ξυπνούσε λίγο αλλα του έβαζα το πιπιλακι του και κοιμόταν.. Ξύπνησε στις έξι για φαγητό, ξανά κοιμήθηκε μεχρι τις 9:20, έφαγε και τώρα ακόμα κοιμάται... Όποτε θεωρώ οτι εχει λίγο υπνηλία... Πυρετό όμως δεν εχει κανει.. Μακάρι να το γλιτώσουμε το ντεπονακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προς το παρον δεν εχει κανει κατι... Το βράδυ ξυπνούσε λίγο αλλα του έβαζα το πιπιλακι του και κοιμόταν.. Ξύπνησε στις έξι για φαγητό, ξανά κοιμήθηκε μεχρι τις 9:20, έφαγε και τώρα ακόμα κοιμάται... Όποτε θεωρώ οτι εχει λίγο υπνηλία... Πυρετό όμως δεν εχει κανει.. Μακάρι να το γλιτώσουμε το ντεπονακι...

Μπραβο μια χαρά.αν ήταν κάτι θα σου είχε κάνει οπότε λογικά το γλυτωσατε.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εχω αγχωθει με τις γουλιες

Χθες κ προχθες εκανε στα μισα γευματα

Σημερα στο ενα απο τα τρια..

Τι κανω λαθος;:(

Το κανει και ο δικός μου.. Ρεύεται και μετα μπορεί να γελάει, να ζοριστεί, να τον κουνήσουμε λίγο και βγάζει γουλιές.. Καμία φορά βγάζει και πιο πολυ.. Η παιδίατρος μου είχε πει οτι ειναι φυσιολογικό..

Link to comment
Share on other sites

Στεβιβ στο κανει συχνα;

Αφου σας καθησυχαζουν οι πσιδιατροι κι εμενα ο δικος μου μαλλον πρεπει να χαλαρωσω...

Αλλα αμα κανουν συχνα δεν υπαρχει ο φοβος της οισοφαγιτιδας, να τους καιει πχ ο λαιμος;

Εγω αυτο ειναι που φοβαμαι με τις γουλιες...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στεβιβ στο κανει συχνα;

Αφου σας καθησυχαζουν οι πσιδιατροι κι εμενα ο δικος μου μαλλον πρεπει να χαλαρωσω...

Αλλα αμα κανουν συχνα δεν υπαρχει ο φοβος της οισοφαγιτιδας, να τους καιει πχ ο λαιμος;

Εγω αυτο ειναι που φοβαμαι με τις γουλιες...

Δεν νομίζω επειδή μεγάλωσαν κιόλας... Δεν τον βλέπω και να ενοχλείται, μου είπε και η παιδίατρος δεν ειναι κατι όποτε εχω ηρεμήσει... Το κανει σχεδόν καθε μέρα και πάνω απο μια φορά... Νομίζω οτι τρώει και πολυ και λαίμαργα γι'αυτο το παθαίνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...