Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Εμεις το σαββατο ειμαστε 15 εβδομαδων νταν...εχω δηαβασει οτι απο 15 ως 19η ειναι αλμα αναπτυξης με κορυφωση τη 17η....ωχ παναγια μου....αντε να δουμε πως θα περασουμε το σκ...τα τρεμω τα σκ...ενω τις καθημερινες δουλευω κ θεωρητικα κουραζομαι πιο πολυ...την παλευω καλυτερα...τα σκ...περιμενω τον αντρα μου πως κ πως να πω μια κουβεντα κ εκεινος ερχεταθ ψοφιος...την πεφτει για υπνο...κ εγω μενω παλι μονη με τη μπεμπα...κ μετα νευριαζω...του τη λεω, (χωρις ομως να λεω ξεκαθαρα τι θελω απο αυτον) νευριαζει, γινεται αποτομος κ φαυκος κυκλος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις το σαββατο ειμαστε 15 εβδομαδων νταν...εχω δηαβασει οτι απο 15 ως 19η ειναι αλμα αναπτυξης με κορυφωση τη 17η....ωχ παναγια μου....αντε να δουμε πως θα περασουμε το σκ...τα τρεμω τα σκ...ενω τις καθημερινες δουλευω κ θεωρητικα κουραζομαι πιο πολυ...την παλευω καλυτερα...τα σκ...περιμενω τον αντρα μου πως κ πως να πω μια κουβεντα κ εκεινος ερχεταθ ψοφιος...την πεφτει για υπνο...κ εγω μενω παλι μονη με τη μπεμπα...κ μετα νευριαζω...του τη λεω, (χωρις ομως να λεω ξεκαθαρα τι θελω απο αυτον) νευριαζει, γινεται αποτομος κ φαυκος κυκλος...

Αχ και εγώ τα ίδια εχω Rina... Περνάω υπέροχα με το μωρό.. Παίζουμε, γελάμε, εχουμε απίστευτες στιγμές την ώρα του φαγητού... Θέλω όμως να μιλήσω σε κάποιον και να μου απαντήσει... Ο άντρας μου γυρίζει απίστευτα κουρασμένος. Τον καταλαβαίνω απόλυτα και προσπαθώ να μην τον ενοχλώ αλλα φτάνω κάποια στιγμή στα όρια μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δαν σημερα κοριτσια κρατουσα τ θετικο τεστ στ χερια μου....αχ πως περασε ενας χρονος! Η μπεμπα μ κοιμαται απτις 11,30 μεχρι τωρα ακουνητη...την τυλιξα με σεντονι βεβαια οχι σφιχτα κ ετσι δεν μπορει ν τραβηξει την πιπιλα,πραγμα που κανει συνεχεια τις τελευταιες μερες κ νευριαζει που τη βγαζει...αφου την τυλιξα λοιπον οπως μια φιλη μ μου ειπε οτι μονο ετσι κοιμαται η δικη της μπεμπα,την αφησα στην κουνια κ απλα τξ χαιδεψα τ πολυ 5 λεπτα...κ εφυγα..κ μεσα σε 20 λεπτα αποκοιμηθηκε μονη της κ κοιμαται ακομη...δςν εχει κουνηθει καθολου απ εκεινη την ωρα...δεν ξερω αν φταιει το 'φασκιωμα' η απλα ετυχε...αλλα απο μονη της στην κουνια δςν εχει κοιμηθει ποτε...θα δειξει...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μια κ θυμομαστε τα παλια...εγω περυσι τελη αυγουστου ειχα κανει αφαιρεση ινομυωματος κ ο γιατρος αρχικα ειπε να αφησουμε τουλαχιστον ενα τριμηνο να περασει...στις 40 μερες που με ειδε μου ειπε ξεκινα προσπαθειες ελευθερα οποτε θες. Εγω φοβομουν τοσο νωρις αλλα σκεφτηκα:αν δεν τον ακουσω θα μου πει ο σντρας μου...αααα εχυ δεν ακους το γιατρο, εγω να ακουω υο δικο μου...κι επειδη οπως σας εχω πει εχουμε ενα αρκετα σοβαρο θεμα με τα νεφρα δε μας παιρνει να μην ακουει...ε, λεω δε βαριεσαι...δε θα μας παρει κ 3-4 μηνες να μεινω εγκυος; καλα ειναι..αμ, δε μας πηρε...τσουπ! Με την πρωτη προσπαθεια η κυρια μπουμπου...στο μεταξυ επειδη τετοια εποχη περυσι ειχαμε ενα ανακατεμα με τις εξετασεις του κ πηγαιναμε για επεμβαση κ επειδη μας ελεγαν διαφορα φοβερα για το προβλημα του, το αγχος μου ειχε χτυπησει κοκκινο κ ελεγα οτι εχω γι αυτο καθυστερηση...με1000 ζορια πειστηκα να κανω τεστ...κ οταν του το ειπα με ρωτησε αν εινσι αξιοπιστα αυτα τα τεστ κ μου ειπε να το παρω μαζι να το δειξουμε στο γιατρο!!!! Δεν το πιστευε....

Αχ...τι καλα...δοξα τω θεω...ολα πηγαν καλα, ειχα μια εγκυμοσυνη χωρις κανενα απολυτως προβλημα, δουλευα μεχρι τελους...κ μια γεννα επισης πανευκολη...

Αχ...παντα τετοια κοριτσ:Pια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια?που χαθηκατε όλες?εμείς στο πρόγραμμα κανονικά.ο μικρουλης μου είναι με βήχα.όρο είπε ο γιατρός κι αυριο αν είναι θα πάω να τον δει.μακάρι να μας περάσει γρήγορα...άλλαξε κι ή ωρα και πολύ μου τη δίνει ρε κορίτσια....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου τη δινει γενικοτερα ο χειμωνας....με την αλλαγη ωρας τελικα ολα καλα...

Ρε κοριτσια...η δικια μου συνηθως κοιμαται 10.30-6, μετα θα παρει αλλον ενα υπνο 7/7.30-10.30, παλι γυρω στις 12.30 που της τον χαλαω 1.30 γιατι φευγω για δουλεια κ την οαω στη μαμα μου κ απο εκει και περα....ως το βραδυ παιρνει μισαωρα υπνακια κ ειναι γκρινιαρουλα...γιατι τα απογευματα αυτο; κολικοι δεν ειναι γιατι δε μαζευετσι...θελει αγκσλιες. Δεν κλαιει σπαραχτικα...γκρινιαζει. το κανει κανενα αλλο απο τα μπεμπακια εδω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου τη δινει γενικοτερα ο χειμωνας....με την αλλαγη ωρας τελικα ολα καλα...

Ρε κοριτσια...η δικια μου συνηθως κοιμαται 10.30-6, μετα θα παρει αλλον ενα υπνο 7/7.30-10.30, παλι γυρω στις 12.30 που της τον χαλαω 1.30 γιατι φευγω για δουλεια κ την οαω στη μαμα μου κ απο εκει και περα....ως το βραδυ παιρνει μισαωρα υπνακια κ ειναι γκρινιαρουλα...γιατι τα απογευματα αυτο; κολικοι δεν ειναι γιατι δε μαζευετσι...θελει αγκσλιες. Δεν κλαιει σπαραχτικα...γκρινιαζει. το κανει κανενα αλλο απο τα μπεμπακια εδω αυτο;

Ναι η δικιά μου!Απογεύματα γκρινιάζει και ηρεμει μετα τις 10-11 τη νυχτα στνηθως.Σήμερα ήταν ήσυχη όμως και το απόγευμα.Είμαστε 3μηνών και 3εβδ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η δικιά μου!Απογεύματα γκρινιάζει και ηρεμει μετα τις 10-11 τη νυχτα στνηθως.Σήμερα ήταν ήσυχη όμως και το απόγευμα.Είμαστε 3μηνών και 3εβδ.

Γιατι ρε παιδι μου...πονακια δεν εχει,ειμαι σιγγουρη, δεν εκανε ποτε. Κι εχθες ειχε απιστευτο εκνευρισμο...κ δαγκωνε νανιωδως...θα σκεφτομουν δοντια αλλα δεν ειναι πολυ νωρις;

Αμ το αλλο;καθε φορα θελει να την κοιμισεις με αλλο τροπο...τωρα προσπαθουσα στο καροτσι, τιποτα, αγκαλια, τιποτα...τελικα...απλα την εβαλα στο κρεβατι κ κοιμηθηκε αμεσως. Που να ξερω καθε φορα τι τροπο θελει; αχ αχ αχ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδι μου...πονακια δεν εχει,ειμαι σιγγουρη, δεν εκανε ποτε. Κι εχθες ειχε απιστευτο εκνευρισμο...κ δαγκωνε νανιωδως...θα σκεφτομουν δοντια αλλα δεν ειναι πολυ νωρις;

Αμ το αλλο;καθε φορα θελει να την κοιμισεις με αλλο τροπο...τωρα προσπαθουσα στο καροτσι, τιποτα, αγκαλια, τιποτα...τελικα...απλα την εβαλα στο κρεβατι κ κοιμηθηκε αμεσως. Που να ξερω καθε φορα τι τροπο θελει; αχ αχ αχ

Δεν είναι πολύ νωρίς τα ουλά τα τρώνε και εμένα η δικιά μου είναι μεσα στην μουρμουρα όλη μερα και οτι βρει το τρώει εκτός απο τα μασώμενα που της πήρα γι αυτο το λόγο!!!!!!!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!6η μέρα σήμερα που τρώμε καροτάκι αλεσμένο όσο πάει τρώει και περισσότερο μπορώ να πώ αλλα όλο το βγάζει στα κακά της αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό θα ρωτήσω την πέμπτη την σύμβουλο να μου πει!

Εχει γίνει πολύ παράξενη η μικρή μου κορίτσια ουρλιάζει αν δεν της δίνω σημασία κάθε 5 λεπτα,εκει που πάντα την θήλαζα ξαπλωμένη τα βράδια δεν τρώει παρα μόνο όρθια ο ύπνος της είναι άστατος και μουρμουράει όλη την μέρα ...εγω έχω κουραστεί πολύ επεσα στα 42 κιλά και όλη μέρα μου γυρίζουν όλα και η διαθεση χάλια προσπαθώ να βρώ και δουλειά απο ιανουαριο ή θα βρώ μια δουλειά που θα μπορω να την παίρνω μαζί η μόνο σαββατοκυριακα που μπορει να την κραταει ο μπαμπας της !!

μωλο εσείς ξεκινήσατε με το καροτάκι?


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια!!!6η μέρα σήμερα που τρώμε καροτάκι αλεσμένο όσο πάει τρώει και περισσότερο μπορώ να πώ αλλα όλο το βγάζει στα κακά της αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό θα ρωτήσω την πέμπτη την σύμβουλο να μου πει!

Εχει γίνει πολύ παράξενη η μικρή μου κορίτσια ουρλιάζει αν δεν της δίνω σημασία κάθε 5 λεπτα,εκει που πάντα την θήλαζα ξαπλωμένη τα βράδια δεν τρώει παρα μόνο όρθια ο ύπνος της είναι άστατος και μουρμουράει όλη την μέρα ...εγω έχω κουραστεί πολύ επεσα στα 42 κιλά και όλη μέρα μου γυρίζουν όλα και η διαθεση χάλια προσπαθώ να βρώ και δουλειά απο ιανουαριο ή θα βρώ μια δουλειά που θα μπορω να την παίρνω μαζί η μόνο σαββατοκυριακα που μπορει να την κραταει ο μπαμπας της !!

μωλο εσείς ξεκινήσατε με το καροτάκι?

Καλε τι καροτακιιιι ακουω;;;;νωρις δεν ειναι;;;;;

42 κιλα;;; για τρωγε πουλακι μου τιποτα και αστην να κλαψει και λιγο....κοιτα την υγεια σου..γιατι καλα η μαμα καλα και το μωρο!!νευρικη η μαμα νευρικο και το μωρο!και γω μη νομιζεις αγχωμενη ειμαι συνεχεια και λεω λιγο να συνελθω γιατι αν δεν υπαρχω τι θα κανουν τα παιδακια μου!!

Γεια σας κοριτσαρες και απο μενα....τρεχω τρεχω τρεχω...μια με τον μεγαλο μια με την μπουμπου μου....ειναι πολυ καλη φτου φτου μας...ησυχη φαγανουλα και ολο μας γελαει!!!το πτωτο δοντακι εκανε μπαμ...χαχα και σαλια πολλα...τριτο εμβολιο στον 5ο μας ειπε ..εσεις το κανατε;;;;


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πως τα πάτε;;;

Βανιλιτσα σας τάραξε ή μικρή μέχρι να βγει το δόντι;;; Ή δικιά μου έχει πολλααααα σάλια, χέρια φυσικά στο στόμα, μασητικά, παιχνίδια ασπρισαν τα ούλα και γενικά ειδικά σήμερα έχει γκρίνια και το βράδυ ήταν δύσκολο.... Τι λες είμαστε κοντά;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!6η μέρα σήμερα που τρώμε καροτάκι αλεσμένο όσο πάει τρώει και περισσότερο μπορώ να πώ αλλα όλο το βγάζει στα κακά της αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό θα ρωτήσω την πέμπτη την σύμβουλο να μου πει!

Εχει γίνει πολύ παράξενη η μικρή μου κορίτσια ουρλιάζει αν δεν της δίνω σημασία κάθε 5 λεπτα,εκει που πάντα την θήλαζα ξαπλωμένη τα βράδια δεν τρώει παρα μόνο όρθια ο ύπνος της είναι άστατος και μουρμουράει όλη την μέρα ...εγω έχω κουραστεί πολύ επεσα στα 42 κιλά και όλη μέρα μου γυρίζουν όλα και η διαθεση χάλια προσπαθώ να βρώ και δουλειά απο ιανουαριο ή θα βρώ μια δουλειά που θα μπορω να την παίρνω μαζί η μόνο σαββατοκυριακα που μπορει να την κραταει ο μπαμπας της !!

μωλο εσείς ξεκινήσατε με το καροτάκι?

Καλησπέρα μανουλες!lila εμάς θα μας πει στις 9/11 που έχουμε ραντεβού και θα είμαστε 4 μηνών,αλλά νομίζω θα βάλει σε ριζαλευρο.θα του πω κι εγώ μήπως αρχισουμε με λαχανικά ή φρούτα.θα δούμε.πως το πήρε το μπουμπουκακι με το καρότο?το έφαγε με τη μια?με τα εμβόλια πως πάτε?πάντως ρε κοριτσάκι πρόσεχε λίγο τον εαυτό σου?τι 42 κιλά είναι αυτά?????θα πέσεις τελειως. Και σκέψου αν καταρρεύσεις ποιος θα σε βοηθήσει κι εσένα και το παιδάκι σου?Ελλάδα θα έρθεις καθόλου να σε αναλάβει ή μανουλα????


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλε τι καροτακιιιι ακουω;;;;νωρις δεν ειναι;;;;;

42 κιλα;;; για τρωγε πουλακι μου τιποτα και αστην να κλαψει και λιγο....κοιτα την υγεια σου..γιατι καλα η μαμα καλα και το μωρο!!νευρικη η μαμα νευρικο και το μωρο!και γω μη νομιζεις αγχωμενη ειμαι συνεχεια και λεω λιγο να συνελθω γιατι αν δεν υπαρχω τι θα κανουν τα παιδακια μου!!

Γεια σας κοριτσαρες και απο μενα....τρεχω τρεχω τρεχω...μια με τον μεγαλο μια με την μπουμπου μου....ειναι πολυ καλη φτου φτου μας...ησυχη φαγανουλα και ολο μας γελαει!!!το πτωτο δοντακι εκανε μπαμ...χαχα και σαλια πολλα...τριτο εμβολιο στον 5ο μας ειπε ..εσεις το κανατε;;;;

Μπράβο για το δοντακι σας ρε κορίτσι.εμείς στο τέταρτο θα μας κάνει επαναληπτικό το εξαπλο.παύση θα κάνουμε από τον έβδομο μέχρι το χρόνο.ο κάθε γιατρός τελικά έχει το δικο του σύστημα.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πως τα πάτε;;;

Βανιλιτσα σας τάραξε ή μικρή μέχρι να βγει το δόντι;;; Ή δικιά μου έχει πολλααααα σάλια, χέρια φυσικά στο στόμα, μασητικά, παιχνίδια ασπρισαν τα ούλα και γενικά ειδικά σήμερα έχει γκρίνια και το βράδυ ήταν δύσκολο.... Τι λες είμαστε κοντά;;

Πω πω παιδευεστε κι εσείς.κι εμείς σάλιο κατάσταση,αλλά νομίζω αργουμε ακόμη....καλό κουράγιο!!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...