Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια!

Κάναμε εμβόλιο! Τεσσάρων μηνών, 7.550γρ, 65εκ... Αντίληψη εχει για έξι μηνών μας είπε.. Έκλαψε αλλα τον θήλασα και ηρέμησε... Τροφές απο τον έκτο και μετα μας είπε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια το σαββατο που αλλαζει η ωρα τι λετε να κανουμε με τα μπεμπακια μας; δε θα μας ξυπνανε μια ωρα νωριτερα; εγω λεω μηπως προσπαθησω το σαββατο να παμε τα γευματα μια ωρα αργοτερα...ΑΝ μας βγει

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το σαββατο που αλλαζει η ωρα τι λετε να κανουμε με τα μπεμπακια μας; δε θα μας ξυπνανε μια ωρα νωριτερα; εγω λεω μηπως προσπαθησω το σαββατο να παμε τα γευματα μια ωρα αργοτερα...ΑΝ μας βγει

Το συζήτησα με την παιδίατρο και μου είπε να του δώσω κιντερτε όταν ξυπνήσει για να τον καθυστερήσω και να αλλάξουμε τις ώρες των γευμάτων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω φρικαρει κοριτσια...εχει 5 μερες τωρα που δεν κοιμαται καθολου καλα...ακομη κ τη νυχτα...την αφηνω ολο τ απογευμα ξυπνια κ με τ ζορι κοιμαται κατα τις 9,30 ενω της κλεινουν τ ματια..κ τις ωρες π κοιμται τ βραδυ δεν πεφτει σε βαθθ υπνο κ ολο κοθνιεται κ γκρινιαζει...τωρα ειναι ξυπνια απτις 4,30 κ λεει κουβεντες...τι θα κανω; εχω ηδη εξαντληθει...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το συζήτησα με την παιδίατρο και μου είπε να του δώσω κιντερτε όταν ξυπνήσει για να τον καθυστερήσω και να αλλάξουμε τις ώρες των γευμάτων...

Δεν το πινει...αλλα και να το πιει αμα πειναει...εξακολουθει να κλαιει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω φρικαρει κοριτσια...εχει 5 μερες τωρα που δεν κοιμαται καθολου καλα...ακομη κ τη νυχτα...την αφηνω ολο τ απογευμα ξυπνια κ με τ ζορι κοιμαται κατα τις 9,30 ενω της κλεινουν τ ματια..κ τις ωρες π κοιμται τ βραδυ δεν πεφτει σε βαθθ υπνο κ ολο κοθνιεται κ γκρινιαζει...τωρα ειναι ξυπνια απτις 4,30 κ λεει κουβεντες...τι θα κανω; εχω ηδη εξαντληθει...

Μην απελπιζεσαι...θα ξαναλλαξει....σε καταλαβαινω βεβσια...

Link to comment
Share on other sites

Εχω φρικαρει κοριτσια...εχει 5 μερες τωρα που δεν κοιμαται καθολου καλα...ακομη κ τη νυχτα...την αφηνω ολο τ απογευμα ξυπνια κ με τ ζορι κοιμαται κατα τις 9,30 ενω της κλεινουν τ ματια..κ τις ωρες π κοιμται τ βραδυ δεν πεφτει σε βαθθ υπνο κ ολο κοθνιεται κ γκρινιαζει...τωρα ειναι ξυπνια απτις 4,30 κ λεει κουβεντες...τι θα κανω; εχω ηδη εξαντληθει...

Τα γλυκουλια μου μωρε.. Κ εγω μια απο τα ιδια.. 5 ειμαστε στο ποδι. Φανταζεστε μετα πως ειμαι στη δουλεια. Καθομαι κ εγω κ παιζουμε.

Τι να κανω?? Υπομονη.

Ρινα σε καταλαβαινω. Οι μαυροι κυκλοι εχουν παρει την ανιουσα. Καποτε θα νοσταλγουμε αυτες τις εποχες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω καιρό να σας γράψω. Βλέπω όλα τα μωράκια την ίδια φάση περνάνε. Κ εμείς χτες εμβόλια: πνευμονιόκοκος ενέσιμο και δεύτερη δόση γαστρεντερίτιδας πόσιμο. 6600γρ και 62 πόντους. Κοιμάται με δυσκολία το βράδυ και μόνο στο στήθος για 2-3 ώρες πριν τον βάλω στο κρεβάτι, αλλά δεν ξυπνάει πια ενδιάμεσα ευτυχώς. Αν αρχίσουν τα δόντια βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνει, αλλά ελπίζω για το καλύτερο..

Βασικά σήμερα είμαι πολύ συγκινημένη!!!!!...Πέρισυ τέτοια μέρα είχα ΤΕΠ...Ξεκινούσε να μετράει η εγκυμοσύνη μου κ ας μην το ήξερα!! Και όλες οι κοπέλες εδώ μέσα λογικά τις προηγούμενες ημέρες είχατε ΤΕΠ...Ένας χρόνος με τα σποράκια μας που έγιναν μπουμπούκια και άνθισαν τα μωρά μας!!!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα γλυκουλια μου μωρε.. Κ εγω μια απο τα ιδια.. 5 ειμαστε στο ποδι. Φανταζεστε μετα πως ειμαι στη δουλεια. Καθομαι κ εγω κ παιζουμε.

Τι να κανω?? Υπομονη.

Ρινα σε καταλαβαινω. Οι μαυροι κυκλοι εχουν παρει την ανιουσα. Καποτε θα νοσταλγουμε αυτες τις εποχες.

Οχι παρεξηγηση...θα πεσει φωτια να με καψει...κοιμαται 10.30 ξυπναει 6...κανει κατι εξαιρεσεις καποιες μερες αλλα ok...καλα ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω καιρό να σας γράψω. Βλέπω όλα τα μωράκια την ίδια φάση περνάνε. Κ εμείς χτες εμβόλια: πνευμονιόκοκος ενέσιμο και δεύτερη δόση γαστρεντερίτιδας πόσιμο. 6600γρ και 62 πόντους. Κοιμάται με δυσκολία το βράδυ και μόνο στο στήθος για 2-3 ώρες πριν τον βάλω στο κρεβάτι, αλλά δεν ξυπνάει πια ενδιάμεσα ευτυχώς. Αν αρχίσουν τα δόντια βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνει, αλλά ελπίζω για το καλύτερο..

Βασικά σήμερα είμαι πολύ συγκινημένη!!!!!...Πέρισυ τέτοια μέρα είχα ΤΕΠ...Ξεκινούσε να μετράει η εγκυμοσύνη μου κ ας μην το ήξερα!! Και όλες οι κοπέλες εδώ μέσα λογικά τις προηγούμενες ημέρες είχατε ΤΕΠ...Ένας χρόνος με τα σποράκια μας που έγιναν μπουμπούκια και άνθισαν τα μωρά μας!!!

Τι ειναι το ΤΕΠ;:confused: κι εγω αυτο σκεφτομουν αυτες τις μερες...οτι καπου τωρα εμεινα εγκυος, λιγο πριν τη γιορτη μου το εμαθα...

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το ΤΕΠ;:confused: κι εγω αυτο σκεφτομουν αυτες τις μερες...οτι καπου τωρα εμεινα εγκυος, λιγο πριν τη γιορτη μου το εμαθα...

Τελευταία Περίοδος ρίνα μου. Η μέρα που ξεκινάμε να μετράμε τις εγκυμοσύνες (σε νορμάλ κύκλο με φυσιολογική σύλληψη).


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω φρικαρει κοριτσια...εχει 5 μερες τωρα που δεν κοιμαται καθολου καλα...ακομη κ τη νυχτα...την αφηνω ολο τ απογευμα ξυπνια κ με τ ζορι κοιμαται κατα τις 9,30 ενω της κλεινουν τ ματια..κ τις ωρες π κοιμται τ βραδυ δεν πεφτει σε βαθθ υπνο κ ολο κοθνιεται κ γκρινιαζει...τωρα ειναι ξυπνια απτις 4,30 κ λεει κουβεντες...τι θα κανω; εχω ηδη εξαντληθει...

Κοριτσάκι υπομονή.έτσι ειμασταν όλη τη προηγούμενη εβδομάδα.3 μέρες έχουμε που κοιμομαστε λίγο παραπάνω.για ποσό βέβαια δε ξέρω.....είναι και τα δόντια σιγά σιγά....εμένα άρχισε πνίγεται από τα σάλια του.ααααααχ τι τραβανε κι αυτά.τι τραβαμε κι εμείς?!?!?!?!είναι κι αυτά τα άλματα ανάπτυξης που λένε.μήπως ν αρχισετε τις βάρδιες με τον άντρα σου?ώστε να ξεκουράζεσαι κι εσύ λίγο.να πηγαίνεις σε άλλο δωμάτιο για να κοιμηθεις.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία Περίοδος ρίνα μου. Η μέρα που ξεκινάμε να μετράμε τις εγκυμοσύνες (σε νορμάλ κύκλο με φυσιολογική σύλληψη).

Έχεις δίκιο!εγώ είχα 13/10.πως πέρασε έτσι ο καιρός!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...