Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

      πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλε τι καροτακιιιι ακουω;;;;νωρις δεν ειναι;;;;;

42 κιλα;;; για τρωγε πουλακι μου τιποτα και αστην να κλαψει και λιγο....κοιτα την υγεια σου..γιατι καλα η μαμα καλα και το μωρο!!νευρικη η μαμα νευρικο και το μωρο!και γω μη νομιζεις αγχωμενη ειμαι συνεχεια και λεω λιγο να συνελθω γιατι αν δεν υπαρχω τι θα κανουν τα παιδακια μου!!

Γεια σας κοριτσαρες και απο μενα....τρεχω τρεχω τρεχω...μια με τον μεγαλο μια με την μπουμπου μου....ειναι πολυ καλη φτου φτου μας...ησυχη φαγανουλα και ολο μας γελαει!!!το πτωτο δοντακι εκανε μπαμ...χαχα και σαλια πολλα...τριτο εμβολιο στον 5ο μας ειπε ..εσεις το κανατε;;;;

καλα αυτο σίγουρα οσο νευρική είμαι τοσο γίνεται και το μωρό!!42 κιλα ημουν πριν μείνω έγκυος και απο τα 14 μου τόσο είμαι παλεύω μπας και πάρώ κανα κιλό αλλα τίποτα έτσι είναι και τα αδερφια μου αδυνατα!!!!!ναι μας αρχισε καροτάκι με το που κλείσαμε 4 μήνες μου ειπε η τώρα με λαχανικά η απο 6 μηνων με φρουτα και διαλεξα τωρα!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!lila εμάς θα μας πει στις 9/11 που έχουμε ραντεβού και θα είμαστε 4 μηνών,αλλά νομίζω θα βάλει σε ριζαλευρο.θα του πω κι εγώ μήπως αρχισουμε με λαχανικά ή φρούτα.θα δούμε.πως το πήρε το μπουμπουκακι με το καρότο?το έφαγε με τη μια?με τα εμβόλια πως πάτε?πάντως ρε κοριτσάκι πρόσεχε λίγο τον εαυτό σου?τι 42 κιλά είναι αυτά?????θα πέσεις τελειως. Και σκέψου αν καταρρεύσεις ποιος θα σε βοηθήσει κι εσένα και το παιδάκι σου?Ελλάδα θα έρθεις καθόλου να σε αναλάβει ή μανουλα????

κάθε φορά που της δίνω κάνει οτι θέλει εμετό αλλα το καταπίνει ευτυχώς!!εμεις καναμε το εμβολιο στους 4 μηνες και τωρα ξανα εχουμε στους 6!!τέλος νοεμβριου κατεβαινω για ενα μηνα να με αναλαβει η μαμα!!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας βρε κοριτσια! τι κανετε? γκρινιτσες ακουω ε?

εμεις ευτυχως ειμαστε τελειες! κοιμομαστε πολυ, (οπως κ η μεγαλη μου...!!!! τις εκανα υπναρουδες σαν κ εμενα!) μενει ξυπνια αναμεσα στα γευματα 1,5 ωρα το πολυ! τρωμε 8-12-4-7-11 140ml. εχουμε κανα μηνα που δεν ξυπναμε πια το βραδυ, ειναι γελαστη κ χαρουμενη!

αλλα μου λειπει υπνος ρε κοριτσια. περιμενω το βραδυ να παει 1,30 να σηκωσω την μεγαλη για τσισα κ κοιμαμαι 2-8. το μεσημερι δεν προλαβαινω. σαλια εχουμε, αλλα δεν δειχνει ενοχληση.

η μεγαλη μου κανει διαφορα βεβαια, θελει συνεχεια να παιζουμε κ δεν μπορω να την μαζεψω με τιπτ!!! μεχρι να την βαλω στο μπανιο αν ξεχασω κατι κ να παω να το φερω αυτη χοροπηδαει στο κρεβατι μας!!!!

αχ τι θα την κανω?????

φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σασ!

Υπομονη βρε κοριτσια με τα ξενυχτια.....

Μωλο σου χω στειλει πμ αρκετεσ μερες δες το! Πωσ παει το μικρι;

Εμεισ ολα καλα αν εξαιρεσουμε οτι τελ δυο βφομαδες βασανιζομαι με το ταισμα..κανουμε μια ωρα για να φαμε... οδοντιφυια λεει ο γιατροσ... χερια στο στομα. Σαλια... τησ βαζω ενα τζελ σε καποια γευματα αλλα μικρη βελτιωση... ειμαστε 6,5 κιλα 67 ποντουσ...

εχω χασει 20 κιλα κ μενουν αλλα 5..

Συζηταμε για τη βαφτιση εσεις ποτε σκεφτεστε;

Ρυζαλευρο ξεκιναμε σε ενα μηνα

Πωσ το φτιαχνουμε βρε κοριτσια αυτο; και ποσο; αντικσθιστα ενα γευμα με γαλα η δινουμε και γαλα;;;;;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!

Διαβάζω για καρότα και ρυζάλευρα...Από τώρα;;; Δεν υποτίθεται ότι για 6 μήνες πίνουν μόνο γαλατάκι (είτε θηλάζουν είτε όχι);; Δεν μου έχει αναφέρει τίποτα διαφορετικό ο παιδίατρος και αυτό νόμιζα ως τώρα, αλλά με μπερδέψατε..

Από σάλια και εμείς άλλο τίποτα.Και τρώει και ότι ύφασμα πιάσει (κουβέρτες-ρούχα) και βγάζουν χνούδι ρε γμτ..Του κολλάνε και στα χέρια τα χνούδια και γίνεται χάλια. Για δόντια όμως δεν ξέρω ακόμη, δεν φαίνεται κάτι, αλλά 3,5 μηνών μου φαίνεται νωρίς ακόμη.

Για βάπτιση εμείς λέμε για Ιούλιο που γεννήθηκε. Θα επιθυμούσα να βαπτιστεί νωρίς (6μηνών περίπου), αλλά πέφτει χειμώνας και το σκέφτομαι.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι καροτακιιιι ακουω;;;;νωρις δεν ειναι;;;;;

42 κιλα;;; για τρωγε πουλακι μου τιποτα και αστην να κλαψει και λιγο....κοιτα την υγεια σου..γιατι καλα η μαμα καλα και το μωρο!!νευρικη η μαμα νευρικο και το μωρο!και γω μη νομιζεις αγχωμενη ειμαι συνεχεια και λεω λιγο να συνελθω γιατι αν δεν υπαρχω τι θα κανουν τα παιδακια μου!!

Γεια σας κοριτσαρες και απο μενα....τρεχω τρεχω τρεχω...μια με τον μεγαλο μια με την μπουμπου μου....ειναι πολυ καλη φτου φτου μας...ησυχη φαγανουλα και ολο μας γελαει!!!το πτωτο δοντακι εκανε μπαμ...χαχα και σαλια πολλα...τριτο εμβολιο στον 5ο μας ειπε ..εσεις το κανατε;;;;

Χα!το ξερα οτι δεν ειμαι τρελη κ βγαινουν τοσο νωρις δοντια σε καποια μπεμπακια...ποσο ειστε; γιατι οπου το λεω μου λενε ειναι νωρις...αφου τη βλεπω...δε λεω οτι θα βγαλει αμεσα αλλα...φαγουριτσες κλπ ισως εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Διαβάζω για καρότα και ρυζάλευρα...Από τώρα;;; Δεν υποτίθεται ότι για 6 μήνες πίνουν μόνο γαλατάκι (είτε θηλάζουν είτε όχι);; Δεν μου έχει αναφέρει τίποτα διαφορετικό ο παιδίατρος και αυτό νόμιζα ως τώρα, αλλά με μπερδέψατε..

Από σάλια και εμείς άλλο τίποτα.Και τρώει και ότι ύφασμα πιάσει (κουβέρτες-ρούχα) και βγάζουν χνούδι ρε γμτ..Του κολλάνε και στα χέρια τα χνούδια και γίνεται χάλια. Για δόντια όμως δεν ξέρω ακόμη, δεν φαίνεται κάτι, αλλά 3,5 μηνών μου φαίνεται νωρίς ακόμη.

Για βάπτιση εμείς λέμε για Ιούλιο που γεννήθηκε. Θα επιθυμούσα να βαπτιστεί νωρίς (6μηνών περίπου), αλλά πέφτει χειμώνας και το σκέφτομαι.

Ή αλήθεια είναι ότι κι εγώ στη κόρη μου 6 μηνών αρχίσαμε.βέβαια πριν 7 χρόνια.βλέπω ότι έχουν αλλάξει πολλά πράγματα από τότε.ο δικός μου γιατρός είναι υπέρ και λέω να το τολμησω.σε μια εβδομάδα έχω ραντεβού και θα το αναλύσουμε πάλι...


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας μανουλες! σας διαβαζω συχνα αλλα με τα ζουζουνια δεν προλαβαινω να γραψω!

η μικρη μου 3 μηνων ηταν 6 κιλα κ 61εκ. ειναι αρκετα ησυχο μωρακι, κοιμαται αρκετα παρα τη φασαρια που κανει ο αδερφος της! το βραδυ ξυπναει 1-2 φορες για να φαει. αν δεν κανει κακακια κοιμαται αλλα αν κανει την αλλαζω γιατι ξεχειλιζουν και μετα μενει καμια ωρα ξυπνια. το απογευμα ειναι γενικα πιο ανησυχη απο το πρωι. χθες την πηγα στη γιατρο γιατι εχει μια βδομαδα που εχει φλεμματα κ την πιανει βηχας. ολη τη μερα της ρουφαω τις μυξες. μου ειπε να της δωσω και λιγο τσαγακι αλλα δεν πιανει με τιποτα το μπιμπερο. θα παω να παρω αλλη μαρκα μηπως της αρεσει...

βαφτιση κλεισαμε για 10 Ιανουαριου. η εκκλησια δεν θα ειναι κρυα γιατι εχει 2η λειτουργια που τελειωνει στις 11:30 κ θα ειναι ζεστη. της πηρα κ τα ρουχαλακια που θα της βαλω, κλεισαμε κ τα βαφτιστικα με τη νονά της.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα και συγγνωμη που παρεμβαινω στην ομαδα σας.

Καταρχην με το καλο τα μωρακια σας και ευχομαι να τα λεμε συντομα ολες μας ως μανουλες.

Θα θελαμε να γνωριζετε καποια βασικα για εμας.

Εχουμε κανει 3 προσπαθειες εξωσωματικης ,2 εκ των οποιων,μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη.

Το Σεπτεμβριο καναμε μια ακομα προσπαθεια και εχουμε παγωτινια.

Αυτο το μηνα θελουμε να κανουμε μια ακομα προσπαθεια .Ειμαστε και οι δυο ανασφαλιστοι και κανουμε εκκληση σε οποιο κοριτσι ισως περρισεψαν φαρμακα και εχει την καλοσυνη για να μπορεσουμε να πραγματοποιησουμε την προσπαθεια μας!

Χρειαζομαστε 3.600 μοναδες ενεσεις μενοπουρ-MENOPUR.

Ευχομαστε να μην γιναμε φορτικοι ή ενοχλητικοι,σας ευχομαστε παντα ευτυχια στις οικογενειες σας!

Ευχαριστουμε θερμα!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πως είναι τα μωράκια σας?

Annoula ευχομαι να πάνε όλα καλά!!! Επλίζω να βρεθούν οι ενέσεις που ζητάτε και σύντομα να έχετε το μωράκι σας!

Μωλό πως πάτε? Έφυγε ο βήχας?

Nefeli τελείωσε η μετακόμιση? Καλορίζικο το νέο σας σπίτι!

Vanilitsa δοντάκι από τώρα?? Μπράβο στη μπουμπού σου!

Εμείς όλα καλά! Μεγαλώνουμε και κάθε μέρα κάνουμε και κάτι καινούργιο! Η αλήθεια είναι ανυπομονώ και εγώ να αρχίσουμε τις στερεές.. Με το γαλατάκι τι να τα πιάσει μωρε?

Με τα κιλά κορίτσια τι να σας πω! Έχω ακόμη 4 κιλά και τα πηγαινοφέρνω μήνες τώρα. Πιστεύω δεν θα τα χάσω ποτέ. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι πλέον δεν προσπαθώ κι όλας. Γι αυτό λέω από αύριο να το ράψω το έρμο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πως τα πάτε;;;

Βανιλιτσα σας τάραξε ή μικρή μέχρι να βγει το δόντι;;; Ή δικιά μου έχει πολλααααα σάλια, χέρια φυσικά στο στόμα, μασητικά, παιχνίδια ασπρισαν τα ούλα και γενικά ειδικά σήμερα έχει γκρίνια και το βράδυ ήταν δύσκολο.... Τι λες είμαστε κοντά;;

Καλησπερα κοριτσαρες!!!τι κανουν τα μπουμπουκια σας;;;

Διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινω...ο γιος μου κανει τα παντα για να τραβαει την προσοχη μας!!!αφηστε τα οσες ειναι δευτερομανουλες με καταλαβαινουν.

Mama μου γλυκια τι κανει η μπουμπου σου;;;;ποτε ξεκινατε στερεες;;

Λοιπον εγω τα επαιξα με το δοντακι γιατι ο μεγαλος οπως εχω ξανα πει το εβγαλε 6μηνων.τωρα τουτη απο τον 2ο εβγαζε σαλια και ειχε ψιλογκρινια!!!εχουμε πιει και 2 φορες ντεπον γιατι υπεφερε το καμαρι μου.τωρα εχει σκασει και εαν βαλεις δαχτυλακι σε μαγκωνει χαχαχα!!!θελουν υπομονη τα δοντακια γιατι πονανε πολυ!!!!

Despoina με το καλο η βαφτηση...πως θα την βγαλετε;;;

Μωλο και μεις ολοι με βηχα και μπουκωμα ειμαστε....πολυ κλαμα!!!

Μερ θα τα χασεις βρε πουλακι μου μην αγχωνεσαι....σιγα τα πολλα κιλα!!!

.


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες.όλες βλέπω στο τρέξιμο.....ο βήχας υπάρχει ακόμα αλλά πιο λιγο. Συνεχιζω το σιροπακι.στο μεταξύ μου πνιγικε και 2 φορές τη μια από τα γελια και την άλλη από το γάλα.σε συνδιασμό με τα σάλια.....κι εμάς φούσκωσαν τα κάτω ούλα και τα βλέπω έχουν κοκκινίσει.κορίτσια τελευταίο γεύμα ποτέ κάνετε?εγώ του έκανα μπανακι γύρω στις 10:30 με 11 και μετά φαι και λέω να το κάνω μια ώρα πίσω.είναι νωρίς λέτε???


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...