Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.. Χθες δυο φορες της εδωσα σιροπι ντεπον κ εφαγε 830! Με μικροτερη δυσκολια.. Και το βραδυ κατεβασε για πλακα ενα μπουκαλι!! Θα της δωσω κ σημερα κ θα το παω ετσι μερικες μερες να δω.. Που μαλλον ποναει και δν φταιει το γαλα.. Θα το δω ομως... Τζελ της εχω βαλει κ απαυτο αλλα δν ειδα διαφορα...:/

Μας ειπε μετα το πρωτο δοντι θα ηρεμησει...:/

Δεσποινα ρευεται, νομιΖω δεν ειναι ουτε αυτο..

Γενικα ειναι καπως ανησυχη.. Παλι ξυπνησε νωρις κ ετρωγε την κουβερτα.. Ενω χθες ηρεμησε κοιμηθηκε τη μερα αρκετα και εφαγε με το ντεπον.. Για να δουμε.. Αλλα κ καθε μερα ντεπον;:/ θα δω κ θα παρω τον γιατρο να δω πως θα το παμε.. Θα σας πω τα νεα...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Εγω και στ 3 γαλατα π αλλαξα τη διαφορα την εβλεπα μετα απο 2-3 μερες...κατσε κ θ δεις....μην ταραζεσαι κ ρ μεταδιδεις στ παιδακι σ...ηρεμησε κ αστη ν τρωει οσο θελει...εγω μονο ετσι καταφερα ν μη χασω τ λογικα μ τοτε...κ ξαναβρηκε τ ρυθμο της σιγα σιγα...κ καποια στιγμη που μ ειχε αρρωστησει ειχε φτασει ν τρωει και καθε 8 ωρες καποια στιγμη...το σημαντικο μ ειχε πει η παιδιατρος εθναι να τρωει 600ml τη μερα κ οχι παρακαρω ενω τοτε επρπεε να τρωει κ καλα 870 συμφωνα με τ κιλα της...νην τρελενεσαι,δεν ειναι απολυτο κ αυτο με τ ml...αν δεν ηρεμησεις εσυ δε θα ηρεμησει κ τ μωρο...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα.τι κανετε;;;εγω τα χω φτυσει και με τα δυο ο μικρος ταρζανιες η μικρη ξεπεταγεται και θελει συνεχεια αγκαλιες και παιχνιδι.μιλαμε κολαση!!!!

Νεφελακι τα ιδια ειχα περασει με τιν γιο μου!ηταν και η αιτια που εκοψα τοτε τον θηλασμο γιατι νομιζαμε ηταν απο το γαλα μιυ και τελικα με τα πολλα τον πηγα στο Μητερα...και του εκαναν εξετασεις και ειχε ουρολομωξη.δεν σημαινει οτι και η μικρη θα εχει απλα αφου με το ντεπον ηρεμησε σημαινει οτι καπου ποναει.

Μη φοβασαι ισως ειναι δοντακι η στομαχακι.φιλια και περαστικα.θα μπω καποια στιγμη να σας πω τα νεα μου


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και οι γιατροί λένε ότι ένα γάλα ή μια κρέμα πρέπει να τα δώσεις τουλάχιστον 3 μέρες για να δεις αν θα το δεχτεί τελικά το μωρό.επίσης θυμάμαι ή κόρη μου έπινε γύρω στα 90 ml μέχρι που έφτασε 6 μηνών και μετά άρχισε να τρώει παραπάνω.κι επειδή όταν περνούσε τις φάσεις της που δεν ήθελε γάλα προσπαθούσα να της το δίνω στον ύπνο.πάντως τέτοιες φάσεις πλάκα πλάκα που δεν ήθελε το γάλα μου έκανε πολλές.nefeli μην αγχωνεσαι..πω πω μας χορεύουν στο ταψί κανονικά τα μικρουλια.....και που είμαστε ακόμη!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη μου ψυχραιμία... Όσο αγχώνεσαι εσυ τόσο ανήσυχο θα ειναι το μωρό... Πάντως και ο δικός μου βάζει τα πάντα στο στόμα αλλα ειναι η φάση τους... Δεν βλέπω να φουσκώνει κανένα ούλο... Δοκίμασε λίγο ακόμα το καινούριο γαλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεφελη μ ξεχασα ν σου πω...το πιει δεν το πιει το καινουριο γαλα,καλι ειναι να της τ δωσεις για μια βδομαδα με δεκα μερες κ μετα να τ αλλαξεις η και να τ επαναφερεις στ παλιο π επινε γτ δεν ειναι καλο ν τ αλλαζουμε ετσι...τωρα βεβαια εσυ ξερεις κ κανεις αυτο που νομιζεις...θελω απλα ν ηρεμησεις γτ το περασα κ τ ξερω...κ γω ημουν ακομη ευαισθητη πολυ με τ ορμονικα μ και κοντεψα ν παυω μεχρι κ επιλοχεια απτ κλαμα κ τη στενοχωρια π ενιωθα γτ με θεωρουσα αχρηστη ν διαχειριστω τ μωρο μ....ηρεμησεεεε!!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Nefeli μου συστήνω κατ' αρχάς ψυχραιμία. Σε καταλαβαίνω βέβαια και εννοείται δεν ξέρω τι περνάς. Όμως θέλω να σου πω ότι αφού δεν ανησυχεί ο γιατρος.. Ξέρω και εγώ? Παίρνει βάρος? Μήπως να ρώταγες για στερεές? Είμαι άσχετη αλλά λεω ό,τι μου έρχεται. Σε κάθε περίπτωση προκειμένου να μην κάνεις υποθέσεις και να μην παιδέυεσαι άδικα θα έλεγα να μιλήσεις πάλι με το γιατρό σου. Να μας τα γράφεις και εδώ γιατί η αλήθεια είναι σε όποιον και να το πεις αν δεν περνάς την ίδια φάση κανένας δεν μπορεί ούτε να συμβουλέψει ούτε να σε καθησυχάσει... Περιμένουμε τα νέα σου.

Εμένα ρε κορίτσια έχει 2 -3 μέρες που σε κάποια γεύματα βγάζει μεγάλες γουλίτσες. Ανησυχώ λίγο. Δεν έβγαζε παλαιότερα παρά λίγες και μικρές. Λέτε να είναι παλινδρόμηση?

Link to comment
Share on other sites

Nefeli μου συστήνω κατ' αρχάς ψυχραιμία. Σε καταλαβαίνω βέβαια και εννοείται δεν ξέρω τι περνάς. Όμως θέλω να σου πω ότι αφού δεν ανησυχεί ο γιατρος.. Ξέρω και εγώ? Παίρνει βάρος? Μήπως να ρώταγες για στερεές? Είμαι άσχετη αλλά λεω ό,τι μου έρχεται. Σε κάθε περίπτωση προκειμένου να μην κάνεις υποθέσεις και να μην παιδέυεσαι άδικα θα έλεγα να μιλήσεις πάλι με το γιατρό σου. Να μας τα γράφεις και εδώ γιατί η αλήθεια είναι σε όποιον και να το πεις αν δεν περνάς την ίδια φάση κανένας δεν μπορεί ούτε να συμβουλέψει ούτε να σε καθησυχάσει... Περιμένουμε τα νέα σου.

Εμένα ρε κορίτσια έχει 2 -3 μέρες που σε κάποια γεύματα βγάζει μεγάλες γουλίτσες. Ανησυχώ λίγο. Δεν έβγαζε παλαιότερα παρά λίγες και μικρές. Λέτε να είναι παλινδρόμηση?

Κι εμενα το εκανε 2-3 μερες. Πεταγε ρουκετες...μερα της περασε. Μου ειχε πει να την ταιζω ανα 3ωρο κ να τη σταματω στη μεση για ρεψιμο.

Νεφελακι υπομονη...πιστευω ειναι φαση κ θα περαδει. Αν οαιρνει κανονικα βαρος κ δεν ανησυχει ο παιδιατρος μην αγχωνεσαι..,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...