Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα και συγγνωμη που παρεμβαινω στην ομαδα σας.

Καταρχην με το καλο τα μωρακια σας και ευχομαι να τα λεμε συντομα ολες μας ως μανουλες.

Θα θελαμε να γνωριζετε καποια βασικα για εμας.

Εχουμε κανει 3 προσπαθειες εξωσωματικης ,2 εκ των οποιων,μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη.

Το Σεπτεμβριο καναμε μια ακομα προσπαθεια και εχουμε παγωτινια.

Αυτο το μηνα θελουμε να κανουμε μια ακομα προσπαθεια .Ειμαστε και οι δυο ανασφαλιστοι και κανουμε εκκληση σε οποιο κοριτσι ισως περρισεψαν φαρμακα και εχει την καλοσυνη για να μπορεσουμε να πραγματοποιησουμε την προσπαθεια μας!

Χρειαζομαστε 3.600 μοναδες ενεσεις μενοπουρ-MENOPUR.

Ευχομαστε να μην γιναμε φορτικοι ή ενοχλητικοι,σας ευχομαστε παντα ευτυχια στις οικογενειες σας!

Ευχαριστουμε θερμα!

Κορίτσι μου εύχομαι να έχετε καλή επιτυχια στις προσπάθειες σας και μακάρι να βρεθούμε τα φαρμακακια.κάποτε μου είχε πει μια φίλη μου ότι στο Αλεξάνδρας υπήρχαν κοπέλες που ενώ ετοιμαζόταν για εξωσωματική μέναν έγκυος και χάριζαν τα φάρμακα εκεί και τα δίναν δωρεάν.δεν ξέρω αν ισχυει ή αν ήταν ράδιο αρβυλα αλλά δε χάνεις και κάτι να ρωτήσεις.σου εύχομαι σύντομα με ένα γέρο σπορακι στη κοιλιτσα!!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανουλες.όλες βλέπω στο τρέξιμο.....ο βήχας υπάρχει ακόμα αλλά πιο λιγο. Συνεχιζω το σιροπακι.στο μεταξύ μου πνιγικε και 2 φορές τη μια από τα γελια και την άλλη από το γάλα.σε συνδιασμό με τα σάλια.....κι εμάς φούσκωσαν τα κάτω ούλα και τα βλέπω έχουν κοκκινίσει.κορίτσια τελευταίο γεύμα ποτέ κάνετε?εγώ του έκανα μπανακι γύρω στις 10:30 με 11 και μετά φαι και λέω να το κάνω μια ώρα πίσω.είναι νωρίς λέτε???

Μια χαρα ειναι...κι εγω μπανακι την κανω 9.3ο κ φαγητο ως τις 10 κ μου κοιμαται ως 7-7.30. Ε, καμια μερα θα κανει καμια παρασπονφια κ θα ξυπνησει 5-6 αλλα οχι συχνα.

Ρε κοριτσια...εχω τρελανει τον καημενο τον αντρα μου...συνεχεια γκρινιαζω...μενουμε μεσα, μου τη δινει που κλεινομαστε κ φοβαμαι μη ρουτινιασει, βγαινουμε εξω νευριαζω που καταληγω να κοβω βολτες με τη μπεμπα η να τρωω στο ορθιο...εχουμε κοσμο σπιτι, το ιδιο κ νευριαζω κ για το χαος που δημιουργειται....μου προτεινουν βεβαια ολοι να την παρουν αλλα εγω δε νιωθω αλλα εγω να τρωω κ αλλοι να βολταρουν με το παιδι μου.

Στο μεταξυ ξαφνικα μου τη δινει κι αρχιζω τη μουρμουρα...παει...θα με χωρισει ο ανθρωπος...τι μου φταιει;

Αφηστε το σεξ....σπανιο....με ριχνει κι αυτο ποκυ...ο αντρας μου κεει οτι με βλεπει ψοφια κ γι αυτο δεν κανει κινηση. Εγω πιστευω οτι εχει ξενερωσει κιολας απο τη γκρινια...τι θα κανω; :cry:

Νιωθω εντελως αποτυχημενη κ σα συζυγος κ σα μητερα αφου χανω αμεσως την ψυχραιμια κ την υπομονη μου...αργοτερα τι θα κανω που το καημενακι μου θα το κυνηγαω γυρω γυρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Τι τρεξιμο βρε κοριτσια αυτες τις μερες.... Ο μικρος μου ειναι με πολλη μυξα και λιγο βηχα και δεν κοιμαται καλα το καημενο... Υπο φυσιολογικες συνθηκες παντως 8.00 τρωει το τελευταιο γευμα και 8.30 κοιμαται και μετα ξυπναει γυρω στις 5.00! Δε μπορω να πω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον υπνο του!!! Παρολ αυτα ουτε που καταλαβαινω πως περναν οι μερες...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια! Της ετοιμαζω γαλατακι τωρα κ νανι!

Περαστικα στα μωρακια σας! Εμενα η δικια μιυ ηταν συναχωμενη τωρα καλυτερα ειναι αλλα κολλησα εγω κι εχω μπουκωμα!

Μωλο φοβαμαι πως αν ταισεις νωρις θα σου ξυπνησει νωρις. Το αντεχεις; Δε χανεις τιποτα να το δοκιμασεις!

Μερ σε καταλαβαινω! Κι εγω με 5 εμεινα κ μου φαινομαι χαλια, εχω πλαδαρεψει κ λιγο.. Βαζω κατι κρεμες αλλα δν κανουν τιποτα.. Το καλοκαιρι θα κανω τοσα μπανια που θα βγαλω το αχτι μου. Φετος θα κανω διακοπες κ μπανια απειρα ο κοσμος να χαλασει!

Ναι μετακομισαμε κ νιωθω αλλος ανθρωπος! Ηρεμη βασικα.. Διοτι πριν ημουν στην τσιτα με ολα στο κεφαλι μου!

Ρινα εξηγησε του αντρα σου πως ολα ειναι θεμα ορμονων για ενα εξαμηνο περιπου, ενιοτε κρατα για χρονο.. Τσιτωμενη ημουν κι εγω 3 μηνες, τωρα πολυ καλυτερα.. Συζητηστε τα ολαυτα κ να δειξει καταννοηση.. Εν τω μεταξυ βοηθα κι εσυ τον εαυτο σου εφοσον καταλαβαινεις πως καπου στραβα αρμενιζεις.. Να την δινεις μεχρι να φας κ τι εγινε; Θα περασει.. Υπομονη! Το οτι γεννησαμε δε σημαινει οτι επανηλθαμε!! Θελει χρονο!...γραφε εδω να ξεδινεις...:)

Κοριτσια Ξερετε αν γινονται βαφτισεις τον απριλη;

Κ βρε κοριτσια λυστε μου την απορια: οταν θα τρωνε ενα γευμα κρεμα, ποσο γαλα θα πρεπει να πινουν; Οσο πινουν κανονικα;

Εγω της μειωσα τα γευματα απο 6 σε 5.. Δοκιμαστικα απο χθες.. Καλα πηγε νομιζω..

Δεν ξεχναω πως για πολυ καιρο εκανε 12 την ημερα.. Θεουλη μου..

ισορροπια!

Μωλο θα δω το πρωι το πμ σου κ θα σου απαντγσω! Τωρα παω να ταισω! Και αργησα!!!!!!

Καληνυχτα σας και πολλα φιλακια σεσας και τα σκατουλακια σας τα φαφουτικα!!!!:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα!!! Τι κανετε;;; εμεις καλα,δοξα τ θεο...απ οσο ηερω δε γινονται γαμοι κ βαφτισεις την περιοδο της σαρακοστης κ φετος ο απριλης ειναι μεσα στη σαρακοστη...ψαξτο ξαλυτετα βεβαια....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κορίτσια μου. Πολλή ησυχία έχει το καφέ μας!

Vanilitsa, Ελένη θα τη βγάλουμε τη μικρούλα. Είναι το όνομα της μαμάς μου.

Νεφέλη εγώ νομίζω ότι γίνονται βαπτισεις τον Απρίλιο εκτός βέβαια από τη Μεγάλη Εβδομάδα. Γάμοι δεν γίνονται. Απλά αν κάνετε τραπέζι πρέπει να σκεφτείτε και αυτούς που νηστεύουν.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε?ηρεμία βλέπω....εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό.5920 ο μικρός και 61 εκατοστά.πήραμε 850γρ.σε ένα μήνα.μια χαρά μας είπε ο γιατρός.κάναμε και επαναληπτικό το εξαπλο.κατά τα αλλά μια χαρά ανάπτυξη μας είπε.σε 15 μέρες αρχίζουμε να βάζουμε σιγά σιγά ριζαλευρο.θ αρχισουμε με 2 κουταλακια και κάθε μέρα θα αυξανούμε ώστε αρχές του πέμπτου να φτάσουμε να κάνουμε ένα γεύμα με ριζαλευρο και μετά θ αρχισουμε να το αντικαθιστούμε με φρουτάκια.αυτά τα νεακια μας.φιλία σε όλα τα μπεμπακια


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανούλες? Τα μπεμπακια?

Εμείς χαθήκαμε λίγο.. Είχαμε πάει ταξιδάκι στα Γιάννενα για ένα γάμο... Περάσαμε πολυ ωραία... Ο μπεμπης τα πήγε άψογα με το ταξίδι και δεν χάλασε καθόλου το προγράμμα του.. Τον προγραμμάτισα να τρώει δώδεκα και ξυπνάει 6:30-7:00... Εχω ξεκουραστεί πολυ απο θέμα ύπνου... Πονάνε πολυ όμως όλα μου τα Κόκκαλα απο τον θηλασμό, τις αγκαλιές και τα παιχνίδια.. Ειναι και οχτώ κιλά το παιδάκι μου... Σήμερα θα δω την παιδίατρο στη γιορτή του πεθερού μου και θα τη ρωτήσω ποτε θα ξεκινήσουμε κατι σε στερεά τροφή..

Του χρόνου θα γιορτάζουμε και εμείς τέτοια μέρα!

Βαφτίσεις νομίζω γίνονται τον Απρίλιο... Μόνο γάμοι δεν γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε εσείς και τα μωράκια σας?

Εμείς μεγαλώνουμε απότομα. Μέσα στην εβδομάδα θα έχουμε γιατρό για εμβολιάκι και θα δούμε πόσο εχουμε αναπτυχθεί! Πάντως εγώ πλέον σπανίως τον ζυγίζω..

Σήμερα πήγαμε βόλτα στη θάλασσα και ο μπέμπης τρελάθηκε. Κοιταζε πολύ περίεργα.

Και εγώ δεν γνωρίζω πότε θα εισάγουμε τις στερεές. Νομίζω από τον 5ο μήνα.

Πάντως τελευταία έχει λίγο γκρίνια και σκέφτομαι θα είναι τα δοντάκια.

Ρίνα νομίζω τα παίρνεις λίγο βαριά όλα. Όπως σου είπαν και τα κορίτσια δεν έγινε και τίποτα να δώσεις λίγο το μωρό σου σε κάποιον να φας μια μπουκιά. Αντιθέτως εγώ πιστεύω με όλα αυτά πελαγώνεις. Πρέπει πάντως να σκέφτεσαι ότι πρέπει και εσύ κάπου κάπου να περνάς καλά γιατί δεν είσαι μόνο μάνα αλλά και άνθρωπος...

Αυτά τα νέα από εμάς! Φιλάκια στα μπεμπάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βελτιωθηκα...ειχαμε κοσμο...την εδωσα σε ολους (εξαλλου ολοι θε,ουν να την παρουν) κ ευχαριστηθηκα κι εγω παρεα. Κι οταν ηρθε η ρα...την πηρα στο δωματιο υης, μπανακι, μαμ κ νανι...βοηθησε κ το οτι σημερα ειχε παρεα κ κοσμο ολη μερα κι ριχε κι συτη καλη διαθεση κι ηταν ολο στη συζητηση οποτε..ηταν κουρασμενη κ κοιμηθηκε αμεσως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κοριτσια μπαινω αγχωμενη κι απελπισμενη! Εχω σοβαρο θεμα με το γαλα της!

Εδω κι ενα μηνα βασανιζομαι να την ταισω! Κανουμε μια μιαμιση ωρα να φαει! Τρωει 60-80 και αααμα, και μετα δε θελει αλλο!! Δε δειχνει να ποναει ή κατι τετοιο απλως ΔΕΝ θελει! Απο τα 850 ημερησιως εχουμε πεσει στα 750-800 κι αυτα με το ζορι! Διοτι αν την αφησω να φαει οσο θελει ΔΕ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ φαι! Εχει τυχει να περασουν 4 ωρες κ να μην πεινασει! Προτιμα να κοιμαται, να παιζει, να μιλαει και να τρωει τα χερια της! Κι οτι αλλο βρει μπροστα της!

Ο γιατρος ισχυριζεται δοντια αλλα ακομα δεν βλεπει κατι, σιγουρα ομως φαγουριζεται γιατι τρωει τα παντα κ ξυπνα νωρις κ τρωγεται!!! Οχι γιατι πειναει αλλα γιατι θελει να φαει τα χερια της! Ταχει μουλιασει!!!!

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω!!! Ημουν παντα κατα της πιεσης κ

Πλεον την πιεΖω πολυ κ την κανω να κλαιει...!!!

Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα!

Το γαλα αυτο το πινουμε απτην αρχη ο γιατρος διαφωνει ναταλλαξουμε κ θα μπουμε στο 2 οπου ναναι! Επιμενει πως ειναι λογω δοντιων κ να κανω υπομονη!

Εχω φρικαρει!!!!!

Υγ. Βαρος παιρνει μια χαρα αλλα με πιεση δικη μου να φαει. Φοβαμαι αν την αφησω να τρωει οσο θελει δε θα παιρνει βαρος. Αλλα δν τοχω δοκιμασει.

Κοριτσια τι συμβαινει; Εχω κλαταρει. 6 ωρες σκυμμενη ημερησιως μου χει φυγει η μεση.... Κ δν αντεχω να κλαιει γιατι μονο τοτε κλαιει ποτε αλλοτε!!! Κ της το προκαλω εγω!!!:(:(:(


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω: οταν καναμε 6 γευματα ετρωγε ικανοποιητικα-παλι με διαλειμματα- αλλα της τα κανα 5 γιατι δεν προλαβαινε να χωνεψει. Αρχικα πηγαινε καλα αλλα τωρα και 6 να της κανω παλι δυσκολια θα χω...

Γενικα η μικρη μου εξαρχης δεν την ελεγες πολυφαγου αλλα τωρα παραγινε.

Βεβαια ειναι οκ στα κιλα της.

Ειναι δοντια;

Μηπως απτα δοντια ποναει ο λαιμος της;

Μηπως βαρεθηκε αυτο το γαλα;

Μηπως ειναι λαθος πως πρεπει να τρωει τοσο οσο μας λενε;

Μηπως ναρχισω νωριτερα την κρεμα;

Μηπως μου κανει τα ιδια με την κρεμα;

Μηπως μηπως ειμαι υπερβολικη;

Εχετε παρομοιες εμπειριες; Μηπως αδικα χτυπιεμαι; Διοτι περασε ενας μηνας, δεν το λες και φαση.. Ο γιατρις λεει μολις ανατειλλει το πρωτο δοντακι θα ηρεμησουμε..

Πραγματικα δν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει..

Ουφ σας κουρασα;:/


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ καλη μ...εγω αυτη τη φαση με τ γαλα την περασα πολυ νωριτερα κ ειχα φρικαρει μεχρι κ εξετασεις ενα σωρο καναμε γτ απρ αγχος μ ειχα φρικαρει ακομη κ την παιδιατρο...ενω στην αρχη ετρωγε κανονικα ξαφνικα ειχε μειωσει σχεδον στ μισο την ποσοτητα π ετρωγε...κ φυσικα αλλαξα γαλα..μκ οχι ενα,αλλα 3!! Και εχουμε εδω κ δυο μηνες που πινει frisolac και εχω χορτασει γαλα...τ ιδιο ακριβως με σενα ειχε η μικρη μιαε φιλης μ,εκεινη εμενα μεχρι κ 7 ωρες νηστικη κ με τ ζορι ετρωγε 70-80 ml σε ηλικια 3-4 μηνων κ ανα τοσο μεγαλα διαστηματα...αλλαξε κ αυτη γαλα με δικη της πρωτοβουλια κ η μικρη της αρχισε ν πινει κανονικα...δε λεω,οι γιατροι μας καθοδηγουν κ πρεπει ν τους ακουμε αλλα οσον αφορα τ γαλατα κ τις εταιρειες ολες ξερουμε οτι τ παιρνουν χοντρα απο εκεινους π στηριζουν..η δικη μ παιδιατρος μ προτεινε δυο γαλατα οταν ειχαμε τ θεμα με τ φαγητο κ εγω δεν πγρα κανενα απτ δυο γτ προτιμησα καποιο αλλο...τ συζητησαμε κ μου ειπε οτι ολα τ γαλατα ειναι τ ιδιο,δεν υπαρχει καλυτερο η χειροτερο...αρκει ν καθεται στ μωρο και ν μην του προκαλει πχ δυσκοιλιοτητα...ακουσε τ μωρακι σ και μην τ πιεζεις γτ κ γω τ ιδια εκανα κ πνιγοταν κ ουρλιαζε κ μου σπαραζε η ψυχη...αλλαζα τ γαλατα ανα δεκα μερες περιπου και βρηκαμε αυτο που μας ταιριαζει ..ελπιζω να σε βοηθησα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη αν την ενοχλούν τόσο τα ούλα μήπως να της έβαζες λίγη κρεμουλα να ηρεμεί και μετά να την ταΐζεις ; να βαρέθηκε το γάλα δεν το νομιζω γιατί δεν έχει δοκιμάσει άλλες γεύσεις. Αν ειναι λιγο δυσπεπτο γιατι δεν δοκιμάζεις κάτι άλλο ; ο γιατρός σου είπε θα ηρεμήσει μόλις βγει το δοντάκι. Και αυτό θα γίνει με όλα τα δόντια της ; όταν τρώει ρευεται ; εμένα αν φάει και δεν ρευτει καλά στο επόμενο τάισμα μπορεί να έχει αέρια και αρχίζει να κλαίει κ ενώ πεινάει δεν τρώει.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...