Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια...κ μεις αυριο εχουμε εμβολιο ξανα..ουφ κ δε θελω καθολου...κατα τ αλλα ειμαστε μια χαρα...εχουμε βρει ρυθμους κ ολα κυλανε ηρεμα πλεον...εγω δεν ειμαι στ καλα μ γτ αδιαθετησα για 3η φορα κ με ταραξε η κοιλια μ στον πονο...ειχα μια ελπιδα οτι μετα τη γεννα θα ηρεμουσα αλλα συνεχιζω κανονικα οπως πριν...με χαπια,ξαπλα και αδιαθεσια γενικοτερη δυστυχως...εσεις ηρεμησατε απτους πονους της περιοδου;


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια! Η κατασταση με το γαλα επιμενει.. δε δεχεται με τιποτα το μπιμπερο. Την ταιζω με κουταλι η συριγγα κ σαν παλαβη κανει να φαει!!! Πειναει το καημενο μου! Μασ παιρνει ωρα σλλα ειναι χαρουμενη...

Για ουρολοιμωξη ειπε οβγιατροσ εινσι αλλη η συμπτωματολογια. Γενικα ειναι χαρουμρνη μονο με το μπιμπερο που ακουμπα στα ουλα της κλαει...

Μερ οι γουλιες νασανησυχησουν σμα κανει δυνεχωσ μια βδομαδα και...

Αλλιωσ ετυχε!! Κι εμενα εκανε κ τελοσ

Σταματα τον να ρευτει στη μεση κ συνεχιστε!!

Το κιντου σντρα μου χαλι μαυρο κοριτσια!!!!!!!!!@#$


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?nefeli κρατά γερά!εμείς κορίτσια τη φορεθηκαμε την ιωση.αρχόμενη βρογχιολιτιδα ο μικρος....χθες το απόγευμα άρχισε να τον πιανουν κρισαρες από βήχα τον μαζεψα τον πήγα γιατρό και ξεκινήσανε aerolin μασκουλες.ελπίζω μόνο να το προλάβαινε και να μη χρειαστεί τίποτα παραπάνω.ύπνο με μεγάλη κλιση και πολλά υγρα.του αύξησαν λίγο τώρα τα γεύματα.που να μη θηλαζα κιόλας ρε κορίτσια.....τι να πω?!?!?!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις εχουμε κανει το εξαπλο κ του πνευμονιοκοκκου. Τωρα ποιο ειναι τριτο; ξερω γω;

Εγω εχω αδιαθετησρι 2 φορες, την πρωτη ενιωσα 2 πονακια ακριβως σαν αυτα που ενιωσα οταν ξεκινησαν τα πονακια της γεννας κ τη δευτερη...αν δεν τυχαινε να παω τουαλετα δε θα ειχα παρει ειδηση...βεβαια δεν πονουσα ποτε θδιαιτερα. Με ενα ντεπονακι εε μια ωριτσα ημουν μια χαρα.

Μωλο περαστικουλια σας 😕

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε;;; εμεις πηγαμε παιδιατρο σημερα...6600 και 64,5 ποντους ειμαστε...ολα καλα...εχουμε ενα μικρο φυσηματακι στην καρδουλα μας ισα π ακουγεται βεβαια αλλα τον αλλο μηνα θ παμε ν κανουμε κ εναν υπερηχο σε παιδιοκαρσιολογο εφοσον δεν εχει κλεισεο ακομη...προσπαθω να μην αγχωθω,η παιδιατρος μ ειπς οτι δεν ςιναι τπτ κ συνηθως φευγει σε λιγα χρονια απλα η εξεταση ειναι καθαρα για ναμαστε 100% σιγουροι...πφφφφ....3 Δεκεμβρη ξεκιναμε κρεμουλα τ απογευμα...κ μετα απο μια βδομαδα θ ξεκινησουμε κ τ φρουτα...ανυπομονωωωω....βεβαια την αποστειρωση στπουκαλια μου ειπε θα την κοψουμε στον 6ο...και τ νερακι π θα πινει η μπουμπου και τ νερο για την κρεμα ναναι κ παλι αποστειρωμενο μεχρι τον 6ο....ουφ νομιζα οτι θ γλυτωνα την αποστειρωση γαμωτο...υπομονη αλλον 1,5 μηνα ακομη...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες?

Υπάρχει κάποια ανάμεσα μας που να πονάει στη μέση μετα τη γεννα.? με καισαρική γέννησα αλλα οι πόνοι στη μέση έχουν γίνει αφόρητοι... Τώρα με χτυπάει και στα γόνατα... Τα κιλάκια μου τα έχασα όλα και λίγο παραπάνω...

Και κατι άλλο... Μεχρι τώρα θηλάζω τον μπέμπη αποκλειστικά... Απο χθες το βράδυ σε κάποια γεύματα χτυπιέται πάνω στο στήθος, με τσιμπάει και γκρινιάζει... Του έφτιαξα μπουκάλι αυτές τις φορές και ήπιε απο 50ml... Αρχικά μου ήρθε κάπως αλλα θα το ξεπεράσω... Να σημειώσω οτι δεν ειμαι φανατική με τον θηλασμό.. Απλά τα καταφέραμε μεχρι τώρα... Εχει τύχει σε άλλη μανούλα να μειωθεί η παραγωγή?

Εμάς είπε η παιδίατρος οτι κόβουμε αποστείρωση απο τον πέμπτο και μόλις κλείσουμε τους έξι θα αρχίσουμε στέρεες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!να ρωτησω αυτες που εχετε κανει το εμβολιο γαστρεντεριτιδας ειχατε παρενεργειες μετα??

Καλημέρα! Εμένα που έκανε δυο δόσεις δεν είχε καμία παρενέργεια.. Η παιδίατρος μου είχε πει οτι δεν κάνουν συχνά παρενέργειες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα που έκανε δυο δόσεις δεν είχε καμία παρενέργεια.. Η παιδίατρος μου είχε πει οτι δεν κάνουν συχνά παρενέργειες..

Επειδη σε πολλες εχει κανει εμετους και διαρροιες γι αυτο ρωταω.....ειμαι σε διλημμα για να το κανω τωρα που γινεται 4 μηνων,γιατι αυτο γινεται ως τον εκτο μηνα μου πε η παιδιατρος..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε πολλες εχει κανει εμετους και διαρροιες γι αυτο ρωταω.....ειμαι σε διλημμα για να το κανω τωρα που γινεται 4 μηνων,γιατι αυτο γινεται ως τον εκτο μηνα μου πε η παιδιατρος..

Κι εγώ τα ίδια σκεφτόμουν και μετά μου λέγανε όλοι ότι είναι καλό να το κάνω.τελικά 3 μηνών κάναμε τη πρώτη δόση.καμία παρενέργεια εκτός από κάποια γουργουριτα παραπάνω στη κοιλιτσα τα οποία δεν είναι αξιολογησιμα λόγω κολικών που είχαμε ακόμη.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!ή χθεσινή μέρα για μας ήταν πολύ δύσκολη.να βλέπεις το μωρακι σου να πνίγεται από το βήχα να κλαίει γιατί υποφέρει και είναι κουρασμένο και απλά να μη μπορείς να το βοηθήσεις...πολύ κλάμα ρε κορίτσια.όσες έχουν κι άλλο παιδάκι τα ξέρουν......οι πρώτο μανουλες μακάρι να μη το ζησετε ποτέ......εννοείται πως δε ξαπλωσαμε καθόλου 2η νύχτα.απλά ελπίζω σήμερα ν αρχίσει να φαίνεται βελτίωση....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...