Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Καλημερα!

Μωλο κουραγιο... Πολλες μερες δεν ειναι αρρωστουλικο; Του δινεις ακομα σιροπι;

Υπομονη... Ολες εχουμε ζησει το απαρηγορητο κλαμα κ ειναι τρομερο.. Θα περασει αυτο να σκεφτεσαι! Κανε το ζεστα μπανακια βαλτο στις κουβερτουλες να χουχουλιασει... Θελει ζεστασια το μωρακι τωρα...

Στεβιβ εχω ακουσει για τα αλματα, υπαρχει κι αυτη η περιπτωση..

Εγω κοριτσθα θα την παω για εξετασεις ουρων κ υπερηχο να αποκλεισουμε αυτα τουλαχιστον κ μετα να το δω διατροφικα με αλλαγες. Αν δν ειναι ουτε αυτα τοτε σιφουρευομαι για τα δοντια κ θα κανω υπομονη. Ενα ενα βημα ομως...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Steviv η μεση λογικα σε ποναει επειδη ζοριζεσαι με τ μπεμπη...προσεχε λιγο για να μην εχεις θεματα....εμας τ εμβολιο της γσστρεντεριτιδας μας εκανε παρενεργειες,την 1η δοση εχουμε κανει...την δευτερη τον επομενο μηνα...ειχε γουργουρισματα στην κοικιτσα της πολλα κ εκανε κ εμετους..ειχα τρελαθει δυο μερες,συνεπεσε κ με μπουκωμα στη μυτη κ η μπεμπα δεν μπορουσε να τ διαχειριστει..

Απλα θεωρω οτι ειναι καλο να τ κανουμε στ μωρακια μας,εχει εξαρση τ τελευταια χρονια η γαστρεντεριτιδα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Π δικος μου ο γιατρος ισχυριζεται οτι το κανουμε αυτο το εμβολιο αργοτερα.. Δεν ξερω ποτε εννοει βεβαια...:/

Στεβιβ η μεση εισαι σιγουρη οτι ειναι απτη γεννα; Εγω απτα σηκψματα θα ελεγα...

Να κοιμασαι στο πλαι...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις χτες καναμε τη δευτερη δοαη απτ 6πλο κ μας εκανε παλι πυρετο,πιο πολυ αυτη τη φορα...φτασαμε 38.5 χτες βραδυ κ της εδωσα ντεπον...βασικα μιρλιζε απο χτες τ απογευμα μεχει τωρα π κοιμηθηκε αυνεχομενα...ολο εκλαιγε κ πεταγοταν στον υπνο της...ελπιζω αποχε ν κοιμηθουμε γτ τωρα εξαφανιστηκαν κ τ δεκατα...ψυχουλες τι τραβανε κ αυτα μωρε...κοριτσια εγω ανυπομονω ν ξεκινησουμε κρεμες...ςχω βαρεθει τη διαδικασια του γαλακτος,θελω ν κανω κατι διαφορετικο με τη ζουζουνα μου...υπομονη 15 μερες κ ξεκιναμε χαχχαχα!!! Ειμαι πολυ ερωτευμενη μαζι της παντως,με πιανει ενα κλαμα πολλες φορεςες στη μερα,δε μπορω ν συνειδητοποιησω οτι ςιναι δικη μ οτι ειναι τ παιδακι μ...χαζομαμα τελειως ειμαι...ολη μ τη ζωη την περιμενα...αααα δε σας ειπα κ τ αλλο...7Μαιου εχουμε γαμο-βαφτιση...εχω σχεσον κανονισει τ παντα...μονο τ νυφικο μενει π κ αυτο θ το ραψω...ηταν να μην τ παρω αποφαση χαχαχχα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Λιτσα με το καλο!!!

Το κουκλακι σου ταλαιπωρηθηκε το καημενουλι..

Ειναι τοσο γλυκα τα μωρακια..

Αληθεια για πειτε τι παιχνιδια παιζετε μαζι τους;

Εμεις διαφορα οπως κουκου τσα, κουπεπε, με τα κουκλακια της παιζουμε της τα παιρνω κ τα τραβαει, παιζουμε τον ζυμαρουλη στο κρεβατι, μονη τησ παιζει στο γυμναστηριο τησ κ πολλα ακομα..

Για πειτε κι εσεις κανα παιχνιδι!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιτσα κι εγω ανυπομονω να μπουμε στις κρεμες!! Οπως επισης να γυρισω το καθισμα κ να την παιρνω με ταμαξι βολτες γιατι μονη μου ακομα δεν την παιρνω..

Παμε ομως μονεσ μασ βολτα με το καροτσι!

Αληθεια εσεις τοχετε γυρισει το καθισμα;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τοχω γυρισει ακομη κ δε νομιζω να τ κανω αμεσα...φοβαμαι ακομη.. Αλλα την εχω παρει αρκετες βολτες μονη μ κ δεν ειχα θεμα..εγω της τραγουδαω ποκυ που της αρεσει κ ακομη κ αν κανω δουλειες κ ειναι στ ρηλαξ,σταματαει ν γκρινιαζει οταν αρχιζω ν τραγουδαω...παιχνιδακια πανω κατω κ μεις τ ιδια,δε νομιζω οτι μπορουμε ν κανουμε κ πολλα χαχαχα...παιζει πολυ με τ παιχνιδια στ ρηλαξ που εχςι στη μπαρα...εχω βαλει κ επιπλεον εγω και την ςχω γεμισει κ η μπεμπα τρελενεται...κ αυνηθως καταληγει να τα 'μαλωνει' τ παοχνιδακια της χαχαχα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή Κυριακή!

Εμείς κάναμε το τρίτο εμβόλιο! Όλα μια χαρά! Μετρηθήκαμε κιόλας! Έχουμε γίνει άντρες πια!!

Και εμείς έχουμε κάνει τη πρώτη δόση για γαστρεντερίτιδα και τον άλλο μήνα έχουμε τη δεύτερη. Δεν είχε καμία παρενέργεια αλλά να πω την αλήθεια και να είχε πάλι θα το έκανα. Ειδικά για τα βρεφάκια έως 12 μηνών είναι πολύ επικίνδυνη ασθένεια.

Όντως οι ρουκέτες εμάς μας κράτησαν 3 μέρες και εξαφανίστηκαν. Ήταν τυχαίο προφανώς..

Nefeli και εμείς τα ίδια πάνω κάτω κάνουμε. Έχουμε πάρει και κάποια βιβλία (τα μαλακά με τις εικόνες.. μην φανταστείς!) και πλέον μελετάει λίγο μόνος του πριν κοιμηθεί :tongue:. Γυρνάει και τις σελίδες μόνο του το γλυκούλι!

Τον έχουμε ταράξει και στις βόλτες και του αρέσει πάρα πολύ. Κάθε φορά που μπαίνει στο αμάξι κοπανιέται απο τη χαρά.

Το καρεκλάκι νομίζω γυρίζει στον 9ο. Και εγώ φοβάμαι να τον πάρω μόνη μου. Καθημερινές πλέον όταν γυρνάω είναι βράδυ, οπότε όταν βολτάρουμε πάμε οικογενειακώς και σ-κ πάλι όλη η φαμίλια. Οπότε γενικώς μόνοι δεν έχουμε βγει. Αναμένω τα Χριστούγεννα. Αλήθεια πότε θα στολίσετε? Φέτος πραγματικά θα είναι πολύ διαφορετικές οι γιορτές για εμάς! Οι πρωτο-μανούλες νομίζω περιμένουμε πως και πως.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εμφανίστηκαν και οι μανούλες Ιουλίου 2016! Πολύ συγκινητικό.. Φανταστείτε εμείς πέρισυ τέτοιο μήνα αντιλαμβανόμασταν την εγκυμοσύνη μας. Τα ψυχάκια μας μωρέ!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μονο τα χριστουγεννα;

Φετος εκανα τα ωραιοτερα γενεθλια μου με την μπεμπα μου αγκαλια να σβηνω το κερακι... Και περσυ στα γεννεθλια μου εκανα το τεστ εγκυμοσυνης!!

Σημερα μου λεγε ο αντρας μου ποσο μοναδικες ειναι αυτες οι στιγμες και πρεπει κατι να κανουμε να τις θυμομαστε οσο πιο λεπτομερως μπορουμε...

Θελω να στολισω νωρις φετος και θα ξεστολισω αργα.. Θελω να το χαρω μαζι της!!

Αληθεια στρωσατε χαλια; Εμεις ναι κ ειναι τελεια!! Ελπιζω να τα προλαβουν οταν μπουσουλησουν.. Ανυπομονω να κυληστω μαζι της στα μαλακά!!!!

Μερ θελω κι εγω να της παρω τετοιο βιβλιαρακι! Απο τωρα μαθηταραδες χεχεχε!!!!

Λενε καμμια λεξουλα τα δικα σας ή ακομα;

Η μπεμπα μου λεει ανγκου και σημερα ακουσαμε ενα μπμπμπμπ!!!!

Βεβαια ειπα στον αντρα μου να μη χαιρεται τοσο διοτι το ααμαμαμαμααααα τοχω ακουσει πολυ νωριτερα!!! Και εχω και μαρτυρες!!!:D

Μανουλες Ιουλιου 16.. Πωπω.. Τι περασαμε στην εγκυμοσυνη τι αγχος..

Μερ θυμασαι;

Βλεπω το Ανακοντα τωρα... Απτις ελαχιστες φορες πλεον που ειμαι αγκαλια με τον αντρα μου και βλεπουμε ΜΙΑ ταινια ολοκληρη!ουαου! :D


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nefeli μου να τα εκατοστησεις! Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να εισαι παντα ευτυχισμενη! Τοσο συγκινητικα οσα λες!

Τα θυμαμαι ολα κ τα συζηταω συνεχεια. Περισυ τα χριστουγεννα ημουν στο κρεβατι και ειχα τρομερο αγχος. Εκανα τα χειροτερα σεναρια στο μυαλο μου. Αξιζε με το παραπανω ολη η ταλαιπωρια.

Και εμας ανγκου λεει, τσιριζει τα φωνηεντα και οντως μια μερα ελεγε μα και οσο το ακουγε τοσο το ελεγε ξανα και ξανα αλλα μετα το ξεχασε :cry:

Εγω βγαζω οσες περισσοτερες φωτογραφιες μπορω. Αυτο μου ελεγε κ η μητερα μου. Μια μερα θα κοιταζουμε τις φωτογραφιες και θα λεμε εγω που ημουν;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

μωλο κ εμεις αυτά το εμβόλια εχουμε κάνει. περαστικα στον μικρούλη σου. εμενα η δικια μου ειναι 3 εβδομαδες μπουκωμενη. τα δευτερα ειναι πιο ευαισθητα στις αρρωστιες δυστυχως :(

litsa τελεια η μπουμπου σου μεγαλωσε πολυ! με το καλο η γαμοβαφτιση!

αμαν αυτο το εξαπλο, η πρωτη δοση μας ταραξε αυριο ερχεται η 2η κ εχω ενα αγχος τι θα μας κανει παλι!

steviv η μεση μου ποναει μερικες φορες οταν σηκωνω το μωρο. κυριως με ποναει η πλατη. δεν ξερω αν εχει σχεση η επισκληριδιος. εσυ εκανες; οταν θηλαζεις το μωρο πινει κ απο τα 2 στηθη κ δεν χορταινει; μηπως αδιαθετησες κ εχεις λιγοτερο γαλα προσωρινα; αφου τα καταφερατε μεχρι τωρα δε νομιζω να ειναι θεμα παραγωγης. αν θελεις να την αυξησεις παντως δοκιμασε το τσαι θηλασμου της weleda. το ειχα ξεκινησει κ το σταματησα γιατι πρηζοταν το στηθος απο το πολυ γαλα!

Vanessa μετα το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας μου εκανε μια φορα εμετο την αλλη μερα κ τιποτα αλλο.

εμεις αυριο εχουμε εμβολιο το 6απλο. αντε να δουμε τι μας περιμενει παλι!

σε λιγη ωρα θα παω για τεστ παπ, ουφ ουφ!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Νefeli 2014 τι ακρη βγαλατε με το γαλα; εμενα εδω κ λιγες μερες 1 γευμα την ημερα το τρ ει με το ζορι...80 γρ με 1000 προσπαθειες. Τα υπολοιπα μια χαρα...βαζει-βγαζει την πιπιλα, τη δαγκωνει...εσεις τι κανατε τελικα. Σε ενα γευμα μονο αυτο...

Εμας το 2ο εξαπλο δε μας πειραξε καθολου.εμεις τωρα εχουμε αρχισει κ βγαζουμε κραυγουλες...κ αγκρρρρρρρρρρρρ...και ξεκαρδιζομαστε...γυρναμε κ απο μπρουμυτα ανασκελα κ σημερα γυρισε στο κρεβατι μπρουμυτα κ υο κουυουλι δε μπορουσε να γυρισει (γιατι ομως; στην αλλαξιερα γυρναει) κ εκλαιγε.

Κ φυσικα διαβαζουμε...αυτο ελειπε με μαμα φιλολογο...😛

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!τι κανετε??εχω να μπω πολυυυυυυυυυυυυ καιρο με τα 3 μικρα τρεχω και δνε προλαβαινω!!!γινεται χαμος στο σπίτι!!! ειχαμε και παρατραγουδα με τον μικρο,μπηκαμε νοσοκομειο για 3 ημερες με βροχιολιτιδα!!!τρομερο αγχος κοριτσια!!!!ευτυχως το ξεπερασε, αλλα καναε και μασκα και αντιβιωση ηπιε...τωρα φοβαμαι μην μου ξανακανει..εχω και τα κοριτσια που μας φερνουν όλο ιωσεις από τον παιδικο,αλλα τι να κανω τις πηγαινω για να κανω καμια δουλεια...

εμεις 31 οκτωβριου βαπτισαμ τον μικρο...ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ολα πηγαν καλα με τη βαπτιση μονο που λιγο μας κρυωσε ο μικρος διότι στην εκκλησια δεν ειχε και τοση ζεστη,κατα τα αλλα ολα καλα!! ο μικρος ειναι τελειος!!!οσο μεγαλωνει εχει τρελη φαση!!!!ειναι γλυκας!!!

ελπιζω ολες να ειστε καλα!~!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...