Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!! να ρωτήσω...εσείς τα ξυπνάτε τα μπεμπάκια σας μέσα στη μερα; το βράδυ όχι...δεν τα ξυπνάμε. τη μέρα όμως; εμένα η μπουμπου ξυπνάει συνήθως 7-7.30 (από τις 10.30 το βράδυ που κοιμάται με ενδιάμεσα ξυπνήματα για πιπίλα), μετά κατά τις 9-9.30 ξανακοιμάται και την ξυπνάω εγώ 11.30 για να πιει γάλα..καλά κάνω; ή να την αφήνω; βέβαια το κάνω γιατί έχω προγραμματίσει τα γεύματά της ώστε να τρώει κάθε 3,5 ώρες και πρέπει πάση θυσία το βραδινό της να βγει 9.30 - 10 παρά γιατί κατά τις 10 την πιάνει η νύστα και δεν τρώει με καμια δύναμη....χθες πχ...δεν κοιμήθηκε καθόλου το απόγευμα κ δεν πρόλαβα να την ταίσω προτού νυστάξει. με αποτέλεσμα....απίστευτα νεύρα, δεν έτρωγε με τίποτα, τσίριζε μόλις επιχειρούσα να της δώσω μπιμπερό....και τελικά κοιμήθηκε χωρίς να φάει.

εν ολίγοις...τη μέρα τα ξυπνάτε για να βγει το πρόγραμμα του φαγητού. εγώ φεύγω για δουλειά 1.00 οπότε θέλω το ένα γεύμα να γινει το αργότερο 12.30 για να ετοιμαστώ να φύγω...επίσης...είπαμε...το βραδυνό πρέπει να βγει 9.30 γιατί αλλιώς...κλαψ' τα χαράλαμπε...:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την ξυπνουσα για να μου βγαινει τ προγραμμα...οχι ομως πλεον γτ δε χρειαζεται....τρωει γυρω στις 6 τ πρωι κ ξανακοιμαται σιγουρα μεχρι 8...ξανατρωει 10 και κατα τις 11 παρα κοιμαται μεχρι 12-12,30....ξανατρωει στις 2 και κατα τις 3 κοιμαται...κ ξυπναει μεταξυ 5-5,30 κ τρωει στις 6... Τελευταιο γευμα εμεις στις 9 και απλα τ βραδυ παλευουμε με την πιπιλα χαχαχχα....προσπαθησα πολυ να της στρωσω αυτο τ προγραμμα γτ ετσι θα με βολεψει κ τωρα π θ ξεκινησουμε κρεμες καθως κ οταν θ γυρισω στη δουλεια...ευτυχως υπακουει στις αλλαγες η μικρουλα μ...λειτουργουμε ετσι σχεδον 2 μηνες τωρα....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.. Η μπεμπα μου εχει παλινδρομηση κ ξεκινησαμε σιροπι. Δεν την πιεζω πια να φαει κ τρωει οσο θελει. Αρα δεν ηταν τα δοντακια η ανορεξια της... Ελπιζω με τον καιρο να διορθωθει αυτο κ τωρα που θα μπουμε στις κρεμουλες...

Εχετε οι δευτερομανουλες αναλογες εμπειριες;

Μερ σευχαριστω για τις ευχες!:)

Βικυ να σου ζησει να χαιρεται το ονομα του!!! Τι ομορφο να χεις τοσα παιδια!! Μακαρι να αξιωνομαστε ολες κ να μας δινει ο Θεος ευκαιριες να φερνουμε πλασματα στον κοσμο, σε εμας που τα αγαπαμε τοσο πολυ!!!Να τα κανουμε καλους και αξιους ανθρωπους γεματους αγαπη!!!

Να σου ζησουν!!!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια....να σας ρωτησω ποιο θερμομετρο χρησιμοποιειται στα μωρα?εχει καποια χρησιμοποιησει με υπερυθρες που να ειναι αξιοπιστο?

Εγω εχω ενα των lidl. Ακομα δεν εχουμε κανει πυρετο...φτου φτου...αλλα επειδη νετραει κ τη θερμοκρασια του δωματιου κ το διασταυρωνω με το θερμοστατη χωρου μεχρι στιγμης ειναι αξιοπιστο...εχω κ το ηλεκτρονικο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πως είστε? Ησυχία στο φόρουμ μας!

Εμείς κρεμούλες στους 5,5 μήνες είπε η γιατρός. Κορίτσια εσείς έχετε αλλάξει τις θηλές; Εμείς δεν δεχόμαστε με τίποτα κάτι άλλο πέρα από τις 0+.

Κατά τα άλλα άρχισε και όπως είναι στο ριλάξ δίνει ώθηση, έρχεται σε καθιστή θέση και μετά από κάμποση ώρα πέφτει. Λίγο ανησυχώ γιατί είναι μικρούλης αλλά η παιδίτρος μας είπε ότι ό,τι κάνει μόνος του, θα το αφήνουμε να το κάνει. Ζωηρέψαμε όμως αρκετά και νωρίς. Αλίμονό μας :-(:sad::-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Εμεις κοντευουμε ν καθησουμε σχεδον στον ποπο μας...στ ρηλαξ δεν καθεται ποτε κανονικα κ ολο εχει το κορμι της μπροστα και μετα τ βρισκει παιχνιδι και κανει μπρος πισω οοοολη την ωρα...τσιριζει υπερβολικα κ νανουριζει τον εαυτο της οταν θελει ν κοιμηθει...χαχχαχα...εγω δευτερα τις ξεκιναω κρεμουλα τ απογευμα σιγα σιγα...οι υπολοιπες ειστε καλα;;


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!! Εμεις εχουμε αλλαξει τις θηλες προ πολλου κ εχουμε περασει στο νουμερο 2!

Επισης αρχισαμε ρυζαλευρο εδω κ μερικες μερες κ σε κανα δυο βδομαδες θα μπουμε φρουτοκρεμα! Στο ρηλαξ η δικια μου οπως κ της λιτσας! Κουδουνιεται συνεχεια κ αμα δεν την δεσω ενδεχεται να μου φυγει χαχαχα!!!

Επισης θερμομετρο εμεις εχουμε γλεκτρονικο κ υδραργυρου αλλα εμπιστευομαι το δευτερο μακραααν!!! Κι ας λενε δεν κανει!! Εμενα αυτο με βολευει ειναι το πιο αξιοπιστο!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τις θηλες τις εχουμε αλλαξει απο 2 μηνων κ τωρα σιγα σιγα ετοιμαζομαστε να τις τρυπισουμε γτ εχει αρχισει κ νευριαζει παλι....

Ειναι κ η δικια σου ε;; Πωπω τι τρελα!!!

Μερ αστον να ελισσεται, καλο του κανει!

Εγω θα της αγορασω ενα παζλ επιδαπεδιο να την αμολαω κατω σιγα σιγα


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως δοκιμάσαμε το ν. 2 (πριν μισό μηνα φανταστείτε) και δεν τις ήθελε με τιποτα.. Και εν τελεί γύρισα στο 0+ αφού διαφορετικά δεν έτρωγε.. Μήπως πρέπει να επιμείνω? σε λιγο θα τρώει κρέμες.. Πως θα καταπίνει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...