Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Εμείς πάντως δοκιμάσαμε το ν. 2 (πριν μισό μηνα φανταστείτε) και δεν τις ήθελε με τιποτα.. Και εν τελεί γύρισα στο 0+ αφού διαφορετικά δεν έτρωγε.. Μήπως πρέπει να επιμείνω? σε λιγο θα τρώει κρέμες.. Πως θα καταπίνει?

Το βαφτιστηρι μ ειναι 9 μηνων κ ακομη κε τις πρωτες θηλες πινει,δε δεχεται καθολου τις αλλες...κ τ φαγηυο τ τρωει σαν τρελος,ειναι 9 κιλα κ κατι....μεχρι κ διαιτα του κανουν τωρα,δεν του δινουν κρεμα τ απογευμα για να μην παρει βαφος πολυ...ετσι τους ειπε ο γιαυτος..μοποτε μην αγχωνεσαι καθολου...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Μερ, δεν εχει σχεση το κουταλι με την θηλη, θα το δεις και στην πραξη;)

Κι εγω θα ελεγα να μην επιμεινεις, προφανως δεν του αρεσει που τρεχει γρηγορα το γαλα. Ενω η κρεμα ειναι παχυρευστη κ δεν ρεει.

Εμεις τωρα με την κρεμα, κακάκια αβερτα κ την νυχτα κ δεν την παιρνω χαμπαρι... Κ ο πωπος της κατακοκκινος σημερα. Ενω της βαζω κρεμα κ κεραλοιφη. Πρεπει να προλαβω το συγκαμα αλλα τι να κανω που μενει χεσμενη ολη νυχτα; Μου φαινεται να βαζω ξυπνητηρι να την ελεγχω; :/


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το βαφτιστηρι μ ειναι 9 μηνων κ ακομη κε τις πρωτες θηλες πινει,δε δεχεται καθολου τις αλλες...κ τ φαγηυο τ τρωει σαν τρελος,ειναι 9 κιλα κ κατι....μεχρι κ διαιτα του κανουν τωρα,δεν του δινουν κρεμα τ απογευμα για να μην παρει βαφος πολυ...ετσι τους ειπε ο γιαυτος..μοποτε μην αγχωνεσαι καθολου...

Βρε Λιτσα ποσα κιλα πρεπει ναναι πανω κατω τα μωρα στους 9 μηνες; Και στον χρονο ποσο; Τωρα βεβαια παρατηρω παιρνουν πιο αργα..


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Έχουν ζωηρεψει τα μωράκια μας βλέπω...

Και ο δικός μου φωνάζει, γελάει, προσπαθεί να σηκωθεί απ'οπου και να τον βάλω... Η πλάκα ειναι που προσπαθεί να μπουσουλισει και επειδή δεν τα καταφέρνει τσιρίζει και νευριάζει...

Πάντως ούτε ο δικός μου θελει άλλες πιπίλες στο μπιμπερό.. Όταν χρειάζεται μόνο τα μπουκάλια με τις πρώτες πιπίλες θελει... Εμείς κρέμες μόλις κλείσουμε τον έκτο θα φάμε... Θηλάζει ακόμα.. Μου ήρθε η περίοδος πρώτη φορά.. Και εχω πάθει και μια ωραιότατη φλεγμονή στον καρπό μου...

Όσο για το θερμόμετρο ηλεκτρονικό εχουμε και τώρα που το χρειαστήκαμε έδειξε μια χαρα.. Έκανε 38.5 μετα τη δεύτερη δόση του εμβολίου για τον πνευμονιοκοκκο...

Link to comment
Share on other sites

Βρε Λιτσα ποσα κιλα πρεπει ναναι πανω κατω τα μωρα στους 9 μηνες; Και στον χρονο ποσο; Τωρα βεβαια παρατηρω παιρνουν πιο αργα..

Κοιτα δεν ξερω ακριβως ποσο πρεπει ναναι αλλα φανταζομαι οτι ςχει να κανει κ με το καθε παιδι...το συγκεκριμενο εινΙ πολυ 'φουσκωμενο' κ πραγμαφικα παιρνει πολυ βαρος καθε μηνα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες! Έχουν ζωηρεψει τα μωράκια μας βλέπω...

Και ο δικός μου φωνάζει, γελάει, προσπαθεί να σηκωθεί απ'οπου και να τον βάλω... Η πλάκα ειναι που προσπαθεί να μπουσουλισει και επειδή δεν τα καταφέρνει τσιρίζει και νευριάζει...

Πάντως ούτε ο δικός μου θελει άλλες πιπίλες στο μπιμπερό.. Όταν χρειάζεται μόνο τα μπουκάλια με τις πρώτες πιπίλες θελει... Εμείς κρέμες μόλις κλείσουμε τον έκτο θα φάμε... Θηλάζει ακόμα.. Μου ήρθε η περίοδος πρώτη φορά.. Και εχω πάθει και μια ωραιότατη φλεγμονή στον καρπό μου...

Όσο για το θερμόμετρο ηλεκτρονικό εχουμε και τώρα που το χρειαστήκαμε έδειξε μια χαρα.. Έκανε 38.5 μετα τη δεύτερη δόση του εμβολίου για τον πνευμονιοκοκκο...

Πυρετουλη ε; κ η μπεμπα τοσο ακριβως ανεβασε στη δευτερη δοση μονο μια φορα ομως...περαστικα σας!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω όλα τα μπεμπακια να είναι καλά! Αρχίζουν και οι κρεμουλες σιγά σιγά να ξεκουραστουμε από τα γάλατα όλη μέρα :P

Η μπέμπα μου 4 μηνών ήταν 6.600 και 63 εκ. Κρέμα θα αρχίσουμε μόλις κλείσει τον 5ο. Θα δούμε τι θα μας δώσει με την αλλεργία που έχει στο γάλα. Κάναμε και το εμβόλιο το 6απλο και είχε πάλι πολλή γκρίνια και την άλλη μέρα ανέβασε 38 πυρετό. Της έδωσα ντεπον και ησύχασε η μικρούλα μου. Και εμένα προσπαθεί να καθίσει όταν την έχω αγκαλιά. Η παιδίατρος μου είπε να την αφήνω και στο ριλαξ αν θέλω αλλά όχι με τις ώρες.

Ο γιος μου 9 μηνών ήταν περίπου 9 κιλά και δεν ήταν χοντρούλης. Ανάλογα και με το ύψος του μωρού βέβαια αλλά αυτό φαίνεται από τα μάγουλα και τα μπουτάκια :-P


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια,ολα καλα;; τι πανες χρησιμοποιειτε στ μωρακια σας;; εγω αγοραζω συνεχεια απο ιντερνετ οταν βρισκω προσφορες αλλα 90% χρησιμοποιω τις chicco...τις εχετε δοκιμασει; οποια ενδιαφερεται μπορει ν μπει στ site γτ εχουν βγαλει πολυ καλη προσφορα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια,ολα καλα;; τι πανες χρησιμοποιειτε στ μωρακια σας;; εγω αγοραζω συνεχεια απο ιντερνετ οταν βρισκω προσφορες αλλα 90% χρησιμοποιω τις chicco...τις εχετε δοκιμασει; οποια ενδιαφερεται μπορει ν μπει στ site γτ εχουν βγαλει πολυ καλη προσφορα...

Εμείς χρησιμοποιούμε pampers baby dry... Εχεις συνέχεια προσφορές στα σούπερ μάρκετ οποτε εχουμε σωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τρελαθηκα με τα pampers αλλα βασικα κοιταω προσφορες...συνηθως ομως παιρνω τις chicco κιβωτια κιβωτια για να περναω χαχχαχαχχα...δεν ξερω καθολου τι τιμες παιζουν στ σουπερ μαρκετ..εμενα για το νουμερο 4 μου βγαινει 22 λεπτα η πανα..


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε τοτε μια χαρα εφοσον εισαι κ ευχαριστημενη...απλα το ανεφερα γτ εγω οσα πακετα εχω δει ειναι αρκετα πιο ακριβα..βεβαια δν ξερω κ τι προσφορες παιζουν καθε τοσο...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!!τι κανουν τα ζουζουνακια; η δικια μου εχει παθει λαλα με υο δεντρο κ τα χριστουγεννιατικα....κ παραταει κ το φαγητο...τρωει μεχρι να περασει η μεγαλη πεινα κ μετα....το νου στα φωτα. Τωρα κωλοκαθεται κ στο ρηλαξ (στα ποδια μας εδω κ καιρο),σημερα εδωσε μια ωθηση κ σηκωθηκε οποτε τη δενω πια κ δεν υο θελει καθολου...για πολυ ζωηρη την κοβω. Την αλλη βδομαδα εχουμε το επαναληπτικο πνευμονιοκοκκου....αντε να δουμε....μεχρι στιγμης πυρετο δεν εχουμε κανει με κανενα...αλλα κ που κλαιμε στενοχ ριεμαι...κ μηνκανουμε πυρετο αγψωνομσι...παλιοεμβολια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! Χαθηκα παλι αλλα πραγματικα δεν προλαβαινω!!! 2 βδομαδες τωρα εχουμε χασει τον υπνο μας και κουτουλαω.... Τα δικα σας ποσο κοιμουνται; Χθες καναμε εμβολιο χωρις παρενεργειες προς το παρον. Ειναι 7 κιλα 67 ποντους στους 4.5 μηνες! Ξεκινησαμε σημερα και φρουτακια!! Μολις βλεπει το κουταλι ανοιγει το στομα του αλλα μετα δεν ξερει τι να κανει!! Προς το παρομ ομως δε με απασχολει η ποσοτητα γιατι μου ειπε η παιδιατρος να τρωει το πολυ 100γρ τη μερα για να μη μειωσει το γαλα του! Μεχρι τους 6 μηνες θελουμε να εξοικειωθει με το κουταλι και να δοκιμασει τα βασικα και μετα θα αντικαταστησουμε θηλασμους με ολοκληρα γευματα. Εσεις ξεκινησατε; Πανες εγω αγοραζω οτι βρω σε προσφορα κυριως babylino που ειναι ελληνικες και pampers baby dry για τη νυχτα γιατι ειναι πολυ απορροφητικες!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω επαιρνα τις libero me 0,22 σε κιβωτια κι εγω. Αλλα δοκιμασα τις nannys babys wish με 0,17 κ ειμαι πολυ ικανοποιημενη. Ημουν διστακτικη λογω τιμης αλλα επεσα εξω! Αρκετα πλουτισε θεωρω η παμπερς. Τα μπειμπιλινο δε, εξευτελιστικα ακριβα για την ποιοτητα τους---) ολα το σκατο απεξω!

Σορυ:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...