Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Κι εγω ο,τι εχει προσφορα...συνηθως babylino κ πιο σπανια pampers. Εμενα ολες ιφιες μου φαινονται...εμρις δεν εχουμε αρψισρι ακομα κρεμες κ φτουτα, νομιζω συτο το μηνα θα αρχισουμε.αλλα νομιζω θα αρχιδουμε με ρυζαλευρο.

Εμενα σημρρα δενεχει πολλη ορεξουλα...για φαγητο δηλαδη...κανε α κρυωνατσκι; κατα τα αλλα....κσνουμε στο δενττο ου ου.....ου ου....:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Εγω επαιρνα τις libero me 0,22 σε κιβωτια κι εγω. Αλλα δοκιμασα τις nannys babys wish με 0,17 κ ειμαι πολυ ικανοποιημενη. Ημουν διστακτικη λογω τιμης αλλα επεσα εξω! Αρκετα πλουτισε θεωρω η παμπερς. Τα μπειμπιλινο δε, εξευτελιστικα ακριβα για την ποιοτητα τους---) ολα το σκατο απεξω!

Σορυ:)

είχες κάνει εσύ θέμα υπερχείλισης με τα babylino απ ότι βλέπω:? πολύ χάλια μιλάμε βγαίνουν όχι μόνο από πίσω αλλά κ ανάμεσα στα πόδια. Όταν μεγαλώσουν κ κάνουν πιο σφιχτά κακακια μπορεί να τα ξαναπάρω γιατί τα βγάζουν συχνά σε προσφορά. Εγώ παίρνω κ libero & pampers ότι έχει σε προσφορά. Στο γιο μου πριν 5 χρόνια μου στέλνανε συνέχεια κουπόνια αλλά τώρα τίποτα.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Ί

Καλησπερα κοριτσακια! Χαθηκα παλι αλλα πραγματικα δεν προλαβαινω!!! 2 βδομαδες τωρα εχουμε χασει τον υπνο μας και κουτουλαω.... Τα δικα σας ποσο κοιμουνται; Χθες καναμε εμβολιο χωρις παρενεργειες προς το παρον. Ειναι 7 κιλα 67 ποντους στους 4.5 μηνες! Ξεκινησαμε σημερα και φρουτακια!! Μολις βλεπει το κουταλι ανοιγει το στομα του αλλα μετα δεν ξερει τι να κανει!! Προς το παρομ ομως δε με απασχολει η ποσοτητα γιατι μου ειπε η παιδιατρος να τρωει το πολυ 100γρ τη μερα για να μη μειωσει το γαλα του! Μεχρι τους 6 μηνες θελουμε να εξοικειωθει με το κουταλι και να δοκιμασει τα βασικα και μετα θα αντικαταστησουμε θηλασμους με ολοκληρα γευματα. Εσεις ξεκινησατε; Πανες εγω αγοραζω οτι βρω σε προσφορα κυριως babylino που ειναι ελληνικες και pampers baby dry για τη νυχτα γιατι ειναι πολυ απορροφητικες!

Νεφέλη πολύ ψηλό το αγοράκι σου μπράβο !:P

η δικιά μου κοιμάται κατά τις 10:30-11:00 κ ξυπνάει να θηλάσει κατά τις 2:30 & γύρω στις 5 πάλι. Ευτυχώς κοιμάται αμέσως αλλά στις 7 που ξυπνάω να ετοιμάσω τον μεγάλο ξυπνάει κ αυτή. Ανυπομονώ να αρχίσει τρώει να ξεκουραστώ λίγο με τους θηλασμους!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελευταιο γευμα ειναι στις 8 το βραδυ και ξυπναει αλλη μια φορα στις 4-5 τον θηλαζω και ξανακοιμαται μεχρι τις 8.30. Τις τελευταιες βδομαδες ομως ξυπναει τουλαχιστον δυο φορες ακομα του βαζω την πιπιλα και τον κραταω λιγο αγκαλια μεχρι να ξανακοιμηθει... Αν τον αφησω να κλαψει ξυπναει κι ο μεγαλος!!! Δεν ξερω τι του φταιει και ξυπναει συνεχεια... Παντως σιγουρα δεν πειναει! Ισως ειναι δοντια... Τι να πω; Μεσα στη μερα κοιμαται 1 ωρα το πρωι και 2 το μεσημερι αλλα και παλι ξυπναει στο ενδιαμεσο και κλαιει!

Ο μεγαλος εχει κουραστει πολυ απο το κλαμα.... Κατα τα αλλα ολο αγκαλιες, τον βοηθαει να γυρισει, του δινει παιχνιδια και γενικα τον φροντιζει πολυ!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε;;; εμεις μια χαρα...ξεκινησαμε κ κρεμουλα κ προσπαθουμε να μαθουμε ν τρωμε χαχχαα....εγω με τ παμπερς δεν τρελαθηκα,λιγο πολυ σαν τα υπολοιπα ειναι αλλα ειναι ακριβα...βεβαια δςν ξερω τι γινεται με τις προσφορες..εγω κατα κυριο λογο της φοραω chicco και μετα τα puffies που εχουν σχεδια...δεν ξερω αν τ γνωριζςτε,ειναι πολυ καλα...εψω μαζεψει κουτες πανες για πολυ καιρο,αλλα οταν βρισκω καλη προσφοτα την εκμεταλλευομαι αχχαχ..απο γευματα εμεις τελςυταιο τρωμε στις 9 κ μετα 6-7 ξανα...βεβαια στ ενδιαμεσο βαζουμε πιπιλα 3-4 φορες αλλα οκ...ειμαστε στ 5 γευματα πλεον εδω κ ενα μηνα περιπου κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενη...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βλεπω τα ταιζετε νωρις το βραδυ.. Μηπως να τα ταιζατε κατα τις 12 τελευταιο γευμα να γλιτωνατε λιγο υπνο το πρωι ή σας εχει βολεψει πλεον;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λιτσα τα puffies που λες ποσο βγαινει η πανα; Εγω δεν τα ξερω αυτα...

Και η λιντλ βγαζει οικονομικες πανες, αλλα δν ξερω κατα ποσο ειναι καλες ποιοτικα. Αν κρινω δλδ απο τις σερβιετες της.. Διοτι μια φορα που χα παρει σερβιετες ηταν πολυ χοντροκομμενες κ οχι απορροφητικες γιαυτο κ διστασα να δοκιμασω. Ισως αργοτερα..

Α Δεσποινα ναι με τα μπειμπιλινο πραγματι τρεχουν παντου...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βλεπω τα ταιζετε νωρις το βραδυ.. Μηπως να τα ταιζατε κατα τις 12 τελευταιο γευμα να γλιτωνατε λιγο υπνο το πρωι ή σας εχει βολεψει πλεον;

Εμεις τελευταιο γευμα 9.30, μετα ερχεται η νυστα δεν τρωμε με τιπατα....ξυπναμε 7.30-8.30. Καλα ειναι...5 γευματα.

Link to comment
Share on other sites

Λιτσα τα puffies που λες ποσο βγαινει η πανα; Εγω δεν τα ξερω αυτα...

Και η λιντλ βγαζει οικονομικες πανες, αλλα δν ξερω κατα ποσο ειναι καλες ποιοτικα. Αν κρινω δλδ απο τις σερβιετες της.. Διοτι μια φορα που χα παρει σερβιετες ηταν πολυ χοντροκομμενες κ οχι απορροφητικες γιαυτο κ διστασα να δοκιμασω. Ισως αργοτερα..

Α Δεσποινα ναι με τα μπειμπιλινο πραγματι τρεχουν παντου...

Τα ,pufies ειναι τελεια κ εχουν κ σχεδια πανω,πολυ γιυστοζικα...ψαξε στ ιντερνετ ν δεις...τ παιρνω απυο e-yup και οσες φορες εχω παρει ψωνιζω μονο σε καλη προσφορα...ειχε μια προσφορα μεχρι 26/11 και πηρα 290 τμχ(3&4 νουμερο) 51 ευρω...γυρω στα 20 λεπτα χοντρικα αναλογα την προσφορα(για το ν 4)..επειδη αγοραζω οταν βρισκω προσφορες,παιρνω το 4 που ξερω οτι θ το βαλει μεγαλο δθαστημα αφου καλυπτει απο 8 εως 18 κιλα....κ;ι σα νιυμερο ειναι κ πιο ακριβο,ετσι κ αλλιως...παιζω παντα σε chicco κ pufies


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βλεπω τα ταιζετε νωρις το βραδυ.. Μηπως να τα ταιζατε κατα τις 12 τελευταιο γευμα να γλιτωνατε λιγο υπνο το πρωι ή σας εχει βολεψει πλεον;

Εμενα με βολευει ετσι γτ οταν θ αρχισω δουλεια εκεινη την ωρα αναγκαστικα θα τη ξυπναω για ν παει στη μαμα μου,οππτε καλυτερα ν εδραιωθει απο τωρα τ προγραμμα...ασε που καποθα περιοδο της εδινα γαλα στις 12 κ ρωρα ουτε καν ν ανοιξει τ στομα της ν πιει εκεινη την ωρα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...