Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα εμείς σε δέκα ημέρες ξεκινάμε το Ρυζαλευρο αλλα δεν ξέρω ποια κρέμα να προτιμήσω εσείς ποια θα δώσετε η δίνετε στα μωράκια σας;

Εγω της δινω τη Γιωτης,ειπα ν στηριξω λιγακι ελλαδα....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτήκατε ποτε να δώσετε βιολογικές όπως η bio-bebe,hipp,holle η frezylac;

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε?κι εμείς έχουμε αρχίσει ριζαλευρο εδώ και 15 μέρες,zouzy εγώ δίνω frezylac βιολογική.είναι νόστιμη κι ο μικρός τη τρώει.ειναι βεβαια πιο ακριβη αλλα σε λίγες μέρες λογικά στη θέση του θα μπουν τα φρούτα.με το καλό ν αρχισετε κι εσείς!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε θα δινεις φρουτα τ πρωι κ κρεμα τ απογευμα;; εμεις ετσι κανουμε...πλησιαζει κ η ωρα ν κοψουμε την αποσυειρωση κ ανυπομονω..αυριο θ προσπθεσω κ χυμο απο πορτοκαλι στη φρουτοκρεμα,για ν δουμε αν θα τ θεκει γτ απτην ωρα π μπηκε η μπανανα εχει ξετρελαθει η μικρη...σιγα σιγα απτ μεσα τ μηνα θ αρχισουμε ν μπαινουμε και στο γαλα ν2 κ μετα σιγα σιγα φαγητο με τ νεα χρονια ναμαστε καλα....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Βλέπω οι περισσότερες έχετε αρχίσει κρεμούλες. Εμάς η γιατρός μας είπε στους 5,5 μήνες οπότε εχουμε ακόμη...

Πάντως εγώ σκέφτομαι να πάρω βιολογικές ή σε κάθε περίπτωση χωρίς ζάχαρη. Εξάλλου με τα φρούτα αργότερα θα πάρουν όση ζάχαρη χρειάζεται.

Από πάνες εμείς παίρνουμε μόνο pampers baby dry. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλές. Εννοείται δεν έχουμε αφήσει προσφορά για προσφορά.

Τα υπόλοιπα κορίτσια που χάθηκαν;; H vanilitsa;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω αυριο θα παω να της ψωνισω γιατι δε μας κανουν πια τα ρουχα! Εκανα μια λιστα με τα μαγαζια με βρεφικα στην περιοχη πιυ μενουμε γιατι δεν εχω χρονο να απομακρυνομαι... Μακαρι να υπηρχε κοντα μου κανενα στοκ.. Αν ξερετε κανενα εσεις στα νοτια πολυ θα χαιρομουν...

Φρουτοκρεμα οπου ναναι κι εμεις...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσας ρυζαλευρο ποσο σας τρωνε πανω κατω; Δινετε εσεις νερο; Εμενα μου το απαγορευει ακομα ο γιατρος κι αν θελω να δωσω μετα κατι να ξεδιψασει, να βαλω λιγο χαμομηλι στο νερο.

Επισης εγω στο γαλα της βαζω παντα λιγη κρεμουλα(παλια μεθοδος) , αντι για αναγωγικο, για ναναι πιο πηχτο κ να μην της ερχεται γουλια. Παντως με το σιροπι εχω δει καλυτερευση.

Ξερει καμμια σας ποτε περνα εντελως αυτη η παλιοπαλινδρομηση;

Γεναρη θα επαναλαβουμε υπερηχο να δουμε πως παει...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη ζαχαρη που λετε, εγω απο την αρχη της δινω γαλα χωρις ζαχαρη. Οχι ομωσ επι τουτου. Για τη διαιτητικη αντιμετωπιση των κολικων το αρχισαμε, το βολευτηκε τοτε και συνηθισε σε αυτη τη γευση (που δεν εχει δηλαδη γευση...) κ οι κολικοι κρατησαν μονο δυο βδομαδες, οποτε αφου το χε δεχτει καλα, δε βρηκα τον λογο να της το αλλαξω. Ισα ισα που ειναι ακριβο κ φινο γαλα(απο φαρμακειο). Οποτε τωρα με την κρεμα δε βρισκω τον λογο να της στερησω τη ζαχαρη παλι, εφοσον ειδα πως της αρεσε κιολας πολυ..

Ετσι στο γαλα της πια, της βαζω λιγο-μια μεζουρα στα 150- κι ετσι ειναι πιο πηχτο κ πιο γλυκο...

Επισης αν δειτε πισω τις αναλογιες, της νουνου τουλαχιστιν που εγω της δινω, ειναι ελαχιστο το ποσοστο ζαχαρης. Νομιζω κ στις αλλες θαναι ετσι.. Παντως δεν πιστευω πως πρεπει ναχουμε αγχος κ γιαυτο.

Δηλαδη οκ φρουτα ναι, θα ψαξω για βιολογικα. Μαλιστα εχουμε μια λαικη εδω ενα απογευμα τη βδομαδα που ρχονται παραγωγοι με βιολογικα. Αλλα αν δε βρισκω ή δεν μπορεσω να παρω και τι εγινε;

Αμα τα σαπουνιζεις και τα καθαριζεισ καλα...

Σιγουρα τα βιολογικς ειναι σαφως καλυτερα, αλλα αν δε φανε βιολογικα δε σημαινει απαραιτητα πως θα παθουν κατι, ετσι δεν ειναι;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να ειμαστε υπερβολικες..θα προσεχουμε βεβαια τα παιδακια μας αλλα μεσα σε λογικα πλαισια...ο,τι τρωμε εμεις...προσεχτικο πλυσιμο κ μαγειρεμα κ ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη ζαχαρη που λετε, εγω απο την αρχη της δινω γαλα χωρις ζαχαρη. Οχι ομωσ επι τουτου. Για τη διαιτητικη αντιμετωπιση των κολικων το αρχισαμε, το βολευτηκε τοτε και συνηθισε σε αυτη τη γευση (που δεν εχει δηλαδη γευση...) κ οι κολικοι κρατησαν μονο δυο βδομαδες, οποτε αφου το χε δεχτει καλα, δε βρηκα τον λογο να της το αλλαξω. Ισα ισα που ειναι ακριβο κ φινο γαλα(απο φαρμακειο). Οποτε τωρα με την κρεμα δε βρισκω τον λογο να της στερησω τη ζαχαρη παλι, εφοσον ειδα πως της αρεσε κιολας πολυ..

Ετσι στο γαλα της πια, της βαζω λιγο-μια μεζουρα στα 150- κι ετσι ειναι πιο πηχτο κ πιο γλυκο...

Επισης αν δειτε πισω τις αναλογιες, της νουνου τουλαχιστιν που εγω της δινω, ειναι ελαχιστο το ποσοστο ζαχαρης. Νομιζω κ στις αλλες θαναι ετσι.. Παντως δεν πιστευω πως πρεπει ναχουμε αγχος κ γιαυτο.

Δηλαδη οκ φρουτα ναι, θα ψαξω για βιολογικα. Μαλιστα εχουμε μια λαικη εδω ενα απογευμα τη βδομαδα που ρχονται παραγωγοι με βιολογικα. Αλλα αν δε βρισκω ή δεν μπορεσω να παρω και τι εγινε;

Αμα τα σαπουνιζεις και τα καθαριζεισ καλα...

Σιγουρα τα βιολογικς ειναι σαφως καλυτερα, αλλα αν δε φανε βιολογικα δε σημαινει απαραιτητα πως θα παθουν κατι, ετσι δεν ειναι;

Εγω προσωπικα δεν τρελενομαι για τ αν ειναι βιολογικα η οχι ρα φρουτα...ουτε η παιδιατρος μ ειπε κατι,δεν τ ανεφερα καν...να πχ εχω 3 βδομαδες ειμαι στ χωριο μ και αναγκσστικα δε μπορω ν βρω φρουτα βιολογικα στ μινι μαρκετ εδω...εξσλλου στ αααα τ πλενω κσι τ καθαριζω ακαλουθω ακρθβως τον τροπο που ακολουθουσα κατα τη διαρκεια ρης εγκυμοσυνης που φιβομουν πολυ...ασε που δεν εμπιστευιμαι κ κανεναν..κ πιυ λενε οτι ειναι βιολογικα;;; αποκλειεται να μην κανιυν την παρασπινδια τους κ αυτοι...ετσι τ βλεπω εγω τουλσχιστον.


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω αναρωτηθει πολλες φορες αν πραγματι ειναι βιολογικα... Για αργοτερα μια καλη ιδεα εχω βρει.. Εχουμε εναν γνωστο στο εξοχικο μας που σφαζει κοτες κ κοκορια εχει αυγα φρεσκα κ ζωα διαφορα. Εχουμε παρει μοσχαρακι απαυτον κ τυρι που φτιαχνει, οποτε λεω στον αντρα μου μια φορα το μηνα να πηγαινει να παιρνει, καταψυξη κι ετσι τουλαχιστον να ξερω πως το κρεας κ ταυγα που τρωει ειναι καλα. Για αλλους που δεν ξερω, δε βαζω κι εγω το χερι μου στη φωτια...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες εργαζεστε πως αισθανεστε οταν φευγετε κι οταν επιστρεφετε; Εγω φετος δουλευω λιγοτερο αλλα του χρονου θα δουλευω πιο πολυ..

Θελετε να συζητησουμε το κομματι "εργαζομενη μητερα;"

Πιστευω ποναει λιγο-εως πολυ- αλλς ισως ετσι δωσουμε κουραγιο η μια στην αλλη...Συζητησουμε τα υπερ κ τα κατα και ουτω καθεξης...

Αμα εχετε ορεξη δηλαδη:D


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες εργαζεστε πως αισθανεστε οταν φευγετε κι οταν επιστρεφετε; Εγω φετος δουλευω λιγοτερο αλλα του χρονου θα δουλευω πιο πολυ..

Θελετε να συζητησουμε το κομματι "εργαζομενη μητερα;"

Πιστευω ποναει λιγο-εως πολυ- αλλς ισως ετσι δωσουμε κουραγιο η μια στην αλλη...Συζητησουμε τα υπερ κ τα κατα και ουτω καθεξης...

Αμα εχετε ορεξη δηλαδη:D

Αστα....πικρα....καθε μερα ολο κ πιο δυσκολα την αποχωριζομαι...κ σκεψου οτι ακομα δε ν αντιδρουν οταν φευγουμε....εγω γεννησα 11/7 και 24/8 αρχισα δουλεια....καθε νερα λειπω 2-8.30. Κ τα σαββατοκυριακα θελω να την εχω πσντου μαζι μου...ο αντρας μου λεει οτι θα επρεπε να την αφηνω να βγαινουμε κ λιγο χωρις αγχος αλλα εγω νιωθω τυψεις. Απο την αλλη....μια γνωστη μου κλειστηκε σπιτι κ εινσι με ψυχοφαρμακα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...