Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Ευτυχως ο μπαμπας μ εχει ζωα στ χωριο και οποτε κρεατα κ αυγουλακια θαναι δικα μας....βαλαμε κ πορτικαλι στ φρουτοκρεμα κ τσουπ βγαλαμε σπυρακια,της εκανε αλλεργικη αντιδραση...περιμενω οδηγιες απτην παιδιατρο τωρα...οσον αφορα τη δουλεια,εγω επθστρεφω σε ακρθβως 4 μηνες,ειμαι στο 6μηνο του οαεδ τωρα...κ μονο που τ σκεφτομαι βαζω τ κλαματα...δουκευω απτα 19 μου πωλητρια κ εχω κουραστει απτο σπαστο ωραριο ποσο τωρα με τη μποτμπου..αφηστε που εχω καλομαθει σπιτι κ με τις δουλειες κ ολα καλα...δε θελω να την αποχωριστω καθολου...να μην ειμαι αχαριστη ομως,αλλοι ψαχνουν απεγνωσμενα δουλεια κ γω την εχω ετοιμη...για οσο με κρατησει δλδ γτ πολυ φιβαμαι οτι ακριβως σ ενα χρονο π θα παψει να με καλυπτει ο νομος ως νεα μητερα,θα με σουταρουν στ χαλαρο....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια με τη δουλεια πίκρα.. Εγώ δουλεύω 9 με 5 - 5:30.. Που σημαίνει φεύγω 7:30 - 8:00 και γυρνάω 6 - 6:30. Και εννοείται το σ-κ σπανίως βγαίνω χωρίς τον μπέμπη μου. Μόνο όταν έχω κάποια κοινωνική εκδήλωση για να αποφύγω τον πολύ κόσμο αλλά κυρίως την κάπνα.

Τα υπέρ όταν δουλεύεις πολλά.. Τα κατά περισσότερα..

ΥΠΕΡ

1) Δουλεύεις = είσαι παραγωγικός

2) Πληρώνεσαι (βασικό)

3) Δεν βαριέσαι ποτέ - είσαι καθημερινά εκτός σπιτιού

4) Προσφέρεις (ο καθένας στο τομέα του)

5) Επιβραβεύεσαι από το καλό αποτέλεσμα της δουλειάς σου (για την επιβράβευση ζούμε και αναπνέουμε)

6) Κοινωνικοποιείσαι - συναντάς κόσμο - λες μια κουβέντα - αναγκάζεσαι να σουλουπωθείς

7) Το παιδί γίνεται κάπως ανεξάρτητο

ΚΑΤΑ

ΧΑΝΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΙΤΟΥΣ...

Ευτυχώς βέβαια που έχουμε τη δουλειά μας γιατί αν τη χάναμε θα λέγαμε "τί σκεφτόμουν!".

Έτσι σκέφτομαι εγώ τουλάχιστον και κάπως χαλαρώνω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι κοριτσια...μην το συζητατε...δυσκολο για εμας που δουλευουνε κ σωματικα κ ψυχικα (αποχωριζομαστε τα παιδακια μας) αλλα κι οσες ειναι μονο μεσα στο σπιτι...απαπα...

Εγω σημερα...ηυπνησαμε 8 φαγαμε αλλαξαμε...εφτιαξα μακαρονια με κιμα κ πιτσα για το βεαδυ ενω ταυτοχρονα τραγουδαγα για να καθεται...μερα την κοιμισα κ συνεχισα...αδειασα το πλυντηριο πιατων κ ρουχων,εκοψα σαλατα για το μεσημερι, λουστηκα, εκτυπωσα ασκησεις για τη δουλεια...νομιζω αυτα...αυριο εχει ξεσκονισμα, σκουπισμα, σφουγγαρισμα. Κατα τις 22 θα ξυπνησει η μπουμπου,να φαει, να φαω κ εγω να φυγουμε 1.30 εγω για δουλεια η μπεμπα για τη γιαγια...εγω μετα εχω αλλα 20 πιτσιρικια στο φροντιστηριο να μελετησουμε...τρεεεεεεεξιμο να προλαβουμε. Κ 8.30 παω στη γιαγια ,παιρνω τη μπεμπα κανουμε μπανακι, τρωμε κ κατα τις 10.30...την πεφτουμε...αυτο εινσι το καθημερινο μας προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτή η δουλειά...

Εγώ ξεκίνησα το Σεπτέμβρη αλλα δεν είχε πολυ δουλειά και πηγαίνω οποτε με χρειάζονται στο φροντιστήριο.. Όταν φεύγω απο το μωρό τρελαίνομαι... Τον αφήνω στον άντρα μου ή στη μαμά μου όταν εχω πρόβες στο χορό αλλα για δυο ωριτσες.. Για να βγούμε τον εχουμε αφήσει πεντε-έξι φορές... Ειναι βολικός και δεν κανει φασαρία όταν ειναι με άλλους.. Μόλις γυρίσω όμως σκάει κατι χαμόγελα!!!

Εμείς μετα τις 21 του μήνα που θα πάμε παιδίατρο θα ξεκινήσουμε κρέμα.. Θα εχει κλείσει τον έκτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια δουλευω απογευματα λειπω περιπου 5 ωρες. Το πρωι ξυπναμε κ την παιρνω στο κρεβατι κ κανουμε αγκαλιτσες.. Μεχρι το απογευμα που φευγω κανουμε τα παντα μαζι. Κανω δουλειεσνκ της τραγουδαω, την χορευω, παιζουμε ή τρωμε ή την νανουριζω... Παμε βολτες με το καροτσι κ πλεον την παιρνω μονη μου με το αμαξι. Σημερα πηγαμε στο mall κ της πηρα ρουχαλακια! Μαζι μου σπανια κοιμαται την ημερα, ισως καμμια ωρα γιατι δεν την αφηνω σε ησυχια! Τα απογευματα ειναι ειτε με τον μπαμπα της ειτε με τη γιαγια της κ σεκεινους κοιμαται πιο πολυ.. Χαιρεται οταν τους βλεπει, αλλα οταν βλεπει εμενα να επιστρεφω χτυπιεται με λαχταρα...

Οταν επιστρεφω κανουμε μπανακι παιζουμε, τρωμε.. Αλλοτε κοιμαται νωρις αλλοτε αργα.. Το προτιμω να ειναι ξυπνια γιατι περνω χρονο μαζι της..

Εμενα με εχω αφησει καπωσ πισω, προσπαθω ομως.. Θα ισοροπησουν ολα με τον καιρο.. Το ξερω..Αρκει μεσα μου να αποδεχτω καποια πραγματα οπως το οτι εργαζομαι κ δεν πρεπει να νιωθω ενοχες... Για ολα οσα ανεφερε κ η Μερ..

Απτου χρονου θα δουλευω περισσοτερες ωρες, οποτε πρεπει να το αποδεχτω. Αλλωστε αγαπω τη δουλεια μου.. Και σιγουρα δε θα μπορουσα να με φανταστω σπιτι ολη μερα, ειμαι ανεξαρτητη απο νωρις..Αλλα η μπεμπα ηρθε και μου αλλαξε τη ζωη.. Ημουν ευαισθητη αλλα παραεγινα............

Βρηκα ενα αρθρο κ σας το παραθετω..

http://www.vita.gr/paidi/article/2036/ergazomenh-mhtera-oxi-alles-enoxes/


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανει να πω ονοματα; η γιατρος μου προτεινε f******c που ειναι βιολογικη η n******a η m****a. Οι αλλες εχεπυν ζαχαρη...εγω τωρα εχω αλλη απορια...οραν ξεκιναμε φρουτα αρχιζουμε με μηλο...πως θα γινει πουρες; το αραιωνεις με γαλα;

Link to comment
Share on other sites

Κανει να πω ονοματα; η γιατρος μου προτεινε f******c που ειναι βιολογικη η n******a η m****a. Οι αλλες εχεπυν ζαχαρη...εγω τωρα εχω αλλη απορια...οραν ξεκιναμε φρουτα αρχιζουμε με μηλο...πως θα γινει πουρες; το αραιωνεις με γαλα;

Με λιγο βρασμενο νερακι θα τ αραιωσεις ωστε ν γινει κρεμουλα...σντε καλη αρχη...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις φτασαμε στο αχλαδι κοριτσια..

Εν τω μεταξυ οταν ξεκινησαμε ρυζαλευρο μου κανε που κ που βλεννα με λιγο αιμα καφε ροζουλι στα κακα. Τωρα της δινω ρυζαλευρο χωρις γαλα κ περιμενω να δειξει..

Λετε ναναι καμμια αλλεργια; Πως φαινεται αυτο; Η μπορει καμμια δυσανεξια σε καποιο συστατικο της κρεμας;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις φτασαμε στο αχλαδι κοριτσια..

Εν τω μεταξυ οταν ξεκινησαμε ρυζαλευρο μου κανε που κ που βλεννα με λιγο αιμα καφε ροζουλι στα κακα. Τωρα της δινω ρυζαλευρο χωρις γαλα κ περιμενω να δειξει..

Λετε ναναι καμμια αλλεργια; Πως φαινεται αυτο; Η μπορει καμμια δυσανεξια σε καποιο συστατικο της κρεμας;

Συμβουλεψου τον παιδιατρο σ καλυτερα,δε ξερω τι μπορει ναναι...εμενα εκανε αλλεργια στ πορτοκαλι και γεμισε εξανθηματα σ ολο της τ κορμι κ ακομη ν φυγουν....φανταζομαι οτι ο καθε οργανισμος ισως αντιδραει διαφορετικα στην αλλεργια..μ


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος με συμβουλεψε για το ρυζαλευρο χωρις γαλα. Εγω ομως λεω να της κανω την εξεταση αλλεργιας να σιγουρευτω..

Εσεις με το πορτοκαλι τι κανατε; Ποτε θα ξαναδωσεις;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος με συμβουλεψε για το ρυζαλευρο χωρις γαλα. Εγω ομως λεω να της κανω την εξεταση αλλεργιας να σιγουρευτω..

Εσεις με το πορτοκαλι τι κανατε; Ποτε θα ξαναδωσεις;

Βαζω μονο ενυδατικη μεχρι να φυγουν τ εξνθηματα,τπτ αλλο...μ ειπε ν της ξαναδωσω πολυ λιγο σε ενα μηνα περιπου κ αν ξαναβγαλει θα τ προσθεσουμε μετα τ χρονο ισως κ αργοτερα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Προχθές πήγαμε στη γιατρό μας. 7.120 γρ. & 65 εκ. έφτασε το κορίτσι μου 😊

Κάναμε τη 2η δόση της γαστρεντεριτιδας και χθες αρχίσαμε το ρυζάλευρο. Πήρα της Hipp που δεν έχει γάλα λόγω της αλλεργίας που έχει το μωρό. Όλη την ώρα προσπαθούσε να πιάσει το κουτάλι και έφαγε 2-3 κουταλιές. Αντε να δούμε τι θα κάνει σήμερα!

Ετοιμαζομαστε και για τη βάφτιση μας σε 3 βδομάδες , ελπίζω να μην έχει χιόνια 🐧


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...