Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Εμεις την αποστειρωση την κοψαμε εδω κ δεκα μερες. Γαλα συνεχιζουνε το ιδιο... 6 μηνων δεν αλλαζουμε; αρχισαμε κ ρυζαλευρο...δεν τα βλεπω πολυ αισιοδοξα τα πραγματα...την πρωτη μερα με το που εβλεπε το κουταλι, γυρναγε απο την αλλη κ εκλαιγε. Βεβαια ηταν κ μια μερα που δεν ειχε κοιμηθει σχεδον καθολου κι ειχε τρελη μουρμουρα. Την αφησα, της εδωσα γαλα κανονικα κ μετα το κουτακι που ειχε κρεμα να το γλυψει. Κ μετα 2 κουταλιες. Χθες εφαγε 5 κουταλιες, αλλα μολις της το βαζεις στο στομα δειχνει σα να αηδιαζει....το τρωει βεβαια τελικα...θα δειξει σημερα...και τις επομενες μερες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά και καλή πρωτοχρονία σε όλες σας! Να είστε καλά και εσείς και τα μπεμπάκια σας!

Εμείς τα ίδια με τη Rina στο ρυζάλευρο. Σήμερα έφαγε καμία 10αρια κουταλιές αλλά τόσο μικρές. Υπομονή..

Την αποστείρωση και εμείς έπρεπε να την είχαμε σταματήσει αλλά συνεχίζουμε λίγο ακόμη.

Φέτος είναι τα καλύτερα Χριστούγεννα! Σε σχέση με πέρισυ δεν το συζητώ. Τέτοιο καιρό ήμουν ξάπλα και ακούνητη.. Ανταμείβομαι ευτυχός φέτος!

Τα υπόλοιπα κορίτσια που χάθηκαν? Αντε να αποκτήσει πάλι κίνηση το καφέ μας..

Επίσης σκεφτήκατε ποτέ για 2ο παιδάκι ή 3ο όσες έχουν ήδη 2?? Δεν το σκέφτομαι προσωπικά προς το παρόν αλλά ανοίγω θέμα προς συζήτηση...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κ η δικια μ εκανε σαν ν αηδιαζε στην αρχη με τις κρεμες κ μετα τις εφαγε κανονικοτατα...φανταστειτε οτι αυτο το κανει καθε μερα στη φρουτοκρεμα στις δυο πρωτες κουταλιες αλλα το ξεπερναει κ συνεχιζει τ φαγηυο της...εεε σχεδον 6 μηνων ειμαστε εμεις, κ η παιδιατρος ειπε ν τ αλλαξουμε...απο την επομενη δευτερα θ ξεκινησουμε τ φαγητο κ μετα απο 10 μερες θ σταματησουμε κ την αποστειρωση για να μην της πεσουν ολα μαζι στ στομαχακι της μας ειπε η γιατρος...με τ φαγητο ν δω πως θ κανει,τις κρεμες καλα τις τρωμε..με τ νερο εχουμε θεμα,δεν τ θελει καθολου κ καμια φορα καταληγει ν κανει κ εμετο απτν αηδια που της προκαλει..οσο για δευτερο παιδακι,εγω προσωπικα τ σκεφτομαι...θα θελα να ειναι κοντα ηλικιακα τ παιδακια μ και για να μεγαλωσουν μαζι κ να ξεμπερδευω μια κ καλη...θεωρω οτι αν μεγαλωσει η μπεμπα κ καλομαθω μετα θα μου εθναι πολυ δυσκολο να μπω στη διαδικασια για δευτερο παιδι...θελω ν προλαβω οσο δεν εχουν κ αλλες υποχρεωσεις προς τ παρον μαμα κ πεθερα για ν βοηθησουν χαχχαχα...ειναι κ τ θεμα της δουλειας βασικο...εγω εχω καταλαβει οτι σε ενα χρονο που θ σταματησει να κε προστατευει ο νομος σαν νεα μητερα θα με απολυσουν σιγουρα γτ το αφεντικο ετσι κανει με καθε μια που γενναει στην εταιρεια...οποτε χωρις δουλεια δυσκολα θα μπω στ ρρυπακι για δευτερο παιδι...εχει ο θεος μεχρι τοτε βεβαια...αυτα!!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ!!!! Τουλαχιστον οχι ακομα...καταρχην ποτε δεν ημουν βεβαιη ουι θα τα καταφερω ως μαμα. Τελικα τα καταφερνω καλυτερα απο οτι νομιζα...αλλα...περιμενα περισσοτερη συμμετοχη απο τον αντρα μου κ απογοητευτηκα. Απο την αλλη λεω...να μην εχει παρεουλα; δεν ξερω...οταν γινει 2-3 χρονων το βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Δε μας αρεσει ρε παιδια το ρυζαλευρο...σημερα μολις ειδε το κουταλι την πηρε το παραπονο...της τραγουδησα και ξεχαστηκε εφαγε καμια 20αρια κουταλιες κ μετα σταματησα γιατι σα να της ηρθε εμετος...κ συμπληρωσαμε με γαλα

Link to comment
Share on other sites

Δε μας αρεσει ρε παιδια το ρυζαλευρο...σημερα μολις ειδε το κουταλι την πηρε το παραπονο...της τραγουδησα και ξεχαστηκε εφαγε καμια 20αρια κουταλιες κ μετα σταματησα γιατι σα να της ηρθε εμετος...κ συμπληρωσαμε με γαλα

Είκοσι κουταλιές ειναι πολυ καλά εμείς δεν το πολυθελαμε μας έκανε και δυσκοιλιότητα και αρχίσαμε φαγητό γλυκοπατάτα αβοκάντο και πράσσο ενα λαχανικό κάθε τρεις ημέρες ζήτημα αν τρώει 5 με 10 κουταλιές. Ποσο γάλα πίνει συμπληρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Χθες κ σημερα 90 γρ. Το γευμα της ειναι 160-200. Πιο συνηθισμενο το 160. Τη λυπαμσι που αηδιαζει. Δε το φτυνει ομως η καημενη

Και εμένα τόσο πίνει το κανονικό της όμως ειναι 180 με 210

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...