Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Καλιοπακι κ εγω αυτη την φορα εχω θεματακι με τουαλετα. Τρωω καθε μερα δαμασκηνα-ακτινιδια κ γενικα φρουτα κ λαχανικα κ δημητριακα ολικησ. Φυτικες ινες πολλες θελει. Εγω οταν βλεπω τα μεγαλα ζορια ειδικα την πρωτη βδομαδα που αρχισα σιδηρο παιρνω 1 κσ φυτικες ινες σε σκονη ετσι μου ειπε η γιατρος κ βοηθαει. Τα χορτα επεισης βοηθανε πολυ , μελι πορτοκαλι ... Αλλοι λενε κ νηστικος το πρωι κρυο νερο .Εγω εχω αρχισε κ τα αλ μπραν . Τωρα ποιο με βοηθαει απο ολα δεν εχω καταληξει ακομα !!!!

Μπραβο στα κοριτσακια με τις απωλειες κ καλη αρχη στις καινουριες.

Εμενα κοριτσια αυτη την βδομαδα εχει αρχισει κ πεταγεται πολυ η κοιλια μου νομιζω μεγαλωσε πολυ αποτομα! Πρπ να παω να παρω κανα φαρδουλο ρουχο γιατι τα παντελονια ισα που κλεινουν κ στα φορεματα η κοιλια πεταει !!!

Τι τρωτε σημερα? εγω κοτοπουλακι με σαλατα κ ψωμακι .. Το βραδυ κανα γαλα με ολ μπραν μαλλον.

Απο αυριο θα ειμαι σπιτι παλι με αδεια γιατι απο τον βηχα που ειχα εκανα σπασμους στην μητρα κ δεν το ρισκαρει η γιατρος πρπ να ξεκουραστω οχι δουλειες σπιτι κ μετακινησεις. Μονο ενα φαγητο να κανω τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Καλιοπακι κ εγω αυτη την φορα εχω θεματακι με τουαλετα. Τρωω καθε μερα δαμασκηνα-ακτινιδια κ γενικα φρουτα κ λαχανικα κ δημητριακα ολικησ. Φυτικες ινες πολλες θελει. Εγω οταν βλεπω τα μεγαλα ζορια ειδικα την πρωτη βδομαδα που αρχισα σιδηρο παιρνω 1 κσ φυτικες ινες σε σκονη ετσι μου ειπε η γιατρος κ βοηθαει. Τα χορτα επεισης βοηθανε πολυ , μελι πορτοκαλι ... Αλλοι λενε κ νηστικος το πρωι κρυο νερο .Εγω εχω αρχισε κ τα αλ μπραν . Τωρα ποιο με βοηθαει απο ολα δεν εχω καταληξει ακομα !!!!

Μπραβο στα κοριτσακια με τις απωλειες κ καλη αρχη στις καινουριες.

Εμενα κοριτσια αυτη την βδομαδα εχει αρχισει κ πεταγεται πολυ η κοιλια μου νομιζω μεγαλωσε πολυ αποτομα! Πρπ να παω να παρω κανα φαρδουλο ρουχο γιατι τα παντελονια ισα που κλεινουν κ στα φορεματα η κοιλια πεταει !!!

Τι τρωτε σημερα? εγω κοτοπουλακι με σαλατα κ ψωμακι .. Το βραδυ κανα γαλα με ολ μπραν μαλλον.

Απο αυριο θα ειμαι σπιτι παλι με αδεια γιατι απο τον βηχα που ειχα εκανα σπασμους στην μητρα κ δεν το ρισκαρει η γιατρος πρπ να ξεκουραστω οχι δουλειες σπιτι κ μετακινησεις. Μονο ενα φαγητο να κανω τιποτα αλλο.

να προσέχεις! κι εγώ έτσι, η κοιλιά πετάχτηκε κιόλας!!!!!!!!! αλλά εσύ είσαι 5 μηνών? οπότε νορμάλ

Link to comment
Share on other sites

καλή ξάπλα, ξεκούραση στις εγκυούλες.

αφήστε τις δίαιτες για αργότερα, αφού γεννηθούν με το καλό τα μπουμπούκια σας στην ώρα τους.

φιλάκια στις κοιλίτσες τις όμορφες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και χαρά σας και αέρα στα κιλά σας!!!!!!

Σεβη γιορταζες χθες;;;;; αν ναι ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!! πάντα γερή, τυχερή χαμογελαστή, αδύνατη και ... πολύτεκνη ευχομαι!!!!

για το αλατι που ειπες ειναι αυτο

18-105.gif

θα το βρεις πανεύκολα!!!!

Από Δευτέρα, όμως, ξεκινάω μαθήματα αυτοάμυνας (όνειρο ζωής) για 3 μήνες, 3 φορές την εβδομάδα, 1,5 ώρα τη φορά... που θα πάει, θα βοηθήσει κι αυτό!!!

τί καλά! χαιρομαι για εσένα ξέρω ότι το ήθελες πολυ!!!!!! καλή αρχη!

Κ

Ουφ δεν είμαι καλά τα μάτια μου κάνουν νούμερα και φοβάμαι πολύ.Πάω το μεσημέρι οφθαλμίατρο και βλέπουμε.Να πώ επίσης ότι εχθές έφαγα μια σοκοφρέτα,3 μπισκότα σοκολάτας και 2 πλακίτσες σοκολάτας.Δεν ξέρω ήμουν τόσο χάλια που το είχα ανάγκη.Βέβαια σήμερα πήρα στη δουλειά ανανά και φράουλες και για το μεσημέρι έφτιαξα τόνο με μαρούλι και λάχανο και μπόλικο ξυδάκι.

Πάντως έχω πέσει αρκετά και το βλέπω και στα ρούχα μου.Αντε να κατεβαίνουμε κι'αλλο.

1ον εισαι μονΔελότατη, το πεισμα σου και η αυτοσυγκρατησή σου ειλικρινά με βοηθούν πολύ σε προσωπικό επίπεδο! ευχαριστώ και πάλι!

2ον περιμένουμε νεα για τα ματάκια! :) ευχομαι όλα καλά να ειναι!!!!!!!

μπουμπου μου...τι να πω τωρα??? ειναι δυνατον διατροφολογος να λεει τετοια πραγματα????...ΤΣΙΠΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ???? για κανε μια ερωτηση στη δικια σου διαιτολογΑ:confused:

δεν χρειάζεται εχουμε εσένα αρχηγέ! όπως το ειπες ειναι!

να προσθέσω ότι η ελλειψη υπνου όντως δημιουργεί προβληματα στον μεταβολισμο, γενικά για να χανουμε πρέπει να εχουμε υγειηνη ζωή και διατροφή :)

Μπουμπου δεν σε εχω καλοσωρίσει ακομα!!! Καλώς την, καλά χασίματα με υγεία και χαμόγελα! Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!!!!!

η γνωμη μου ειναι να μην πιεις σκευασματα, πάρε καμια πολυβιταμίνη, κοιμήσου σωστές ωρες, τήρησε το διατροφικό σου πρόγραμμα, κάνε και ασκηση και θα εισαι σουπερ! αλλωστε εσύ τα ξέρεις καλά από ότι κατάλαβα!

Καλά είμαι εδώ στο αγώνα!!!κάνω το δρόμο μου κάθε μέρα και συνεχίζω και την διατροφή μου!!!μου έχουν μείνει 4 κιλά!!!

τέλεια!!!!!

Α! Πάντως κανελλόνια με κιμά θα φάω αύριο, απλώς θα είναι μια αξιοπρεπής μερίδα...

γιατί παιδί μου να φας κανελλόνια; ταμα το εχεις κάνει; μολις ξεκίνησες αποφασιστικά με τη διατροφή και τα πας τέλεια θα φας κανελλόνια;;;;;;

μπερδευεις τον οργανισμό σου..... και το μυαλό σου....

ευχαριστώ όλες για τις ευχές και το ενδιαφέρον! έχει πεταχτεί μια κοιλούμπα άλλο πράμα (και είναι λιπαδούρα όχι το μπιζέλι που είναι ακόμα 1,5 εκατοστό!! ψηλό παιδιί εεεεε??? ;))

φτου φτου φτου στο μπιζέλι!!!!!!!!!!!!

φιλενάς με καλύψανε στο θέμα της δυσκοιλιότητας, δεν θυμάμαι αν ειδα κάπου δημητριακά (μαλλον ειδα) βάλτα στο πρωινό σου ειδικα τα all bran flakes κάνουν δουλειά

Εμενα κοριτσια αυτη την βδομαδα εχει αρχισει κ πεταγεται πολυ η κοιλια μου νομιζω μεγαλωσε πολυ αποτομα! Πρπ να παω να παρω κανα φαρδουλο ρουχο γιατι τα παντελονια ισα που κλεινουν κ στα φορεματα η κοιλια πεταει !!!

τζενη φτου φτου φτου !!!!!!!!! μεγαλώνει το μωράκι :)

σε όλες πολλά φιλιά να εχετε ενα όμορφο απόγευμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2040836td4shl91tb.gif

Α! Πάντως κανελλόνια με κιμά θα φάω αύριο, απλώς θα είναι μια αξιοπρεπής μερίδα...

Ισα με ενα σπιρτοκουτο δηλαδη?:mrgreen:

καλή ξάπλα, ξεκούραση στις εγκυούλες.

αφήστε τις δίαιτες για αργότερα, αφού γεννηθούν με το καλό τα μπουμπούκια σας στην ώρα τους.

Ναι, τσιμπηστε καμια 20ρια κιλα και μετα αντε να τα χασετε! Για να μη μιλησω για πιθανοτητα διαβητη κλπ. Τι λες μωρε στις κοπελες?

Αρχηγε αναρρωνω και απο τη μεση. Χθες ημουν χαλια με το εντερο γιατι εφαγα 2 μερες σπανακορυζο, οποτε σημερα δεν εχει τιποτα με φυτικες ινες.

Γενικα η ψυχολογια μου ειναι πεσμενη. 5 εβδομαδες χωρις γυμναστηριο, και αλλες 3 ακομα επισης το ιδιο, εχω αρχισει και φουσκωνω γιατι ολη μερα στο σπιτι μεσα ειναι δυσκολο να κανεις σωστη διατροφη, οποτε αστα να πανε.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.

Πριν απο λιγο εγραψα το εξης σε καποιο αλλο θεμα που συμμετεχω και μου αρεσε. Γι αυτο σας το γραφω κι εδω

Χαριστε πολλα χαμογελα!!! Ειναι μεταδοτικα!!!! ανταποδωτικα!!!! και δωρεαν!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημέραααααααααααααααααα

καλαμάρια γεμιστά με ρυζάκι σήμερα.......πόσο να φάω???

τάρα μην μου πεις ένα σπιρτόκουτο ε??? :)

Κοιτα...για τα κλασσικα γεμιστα (ντοματες-πιπεριες), μπορεις να φας 2 μετρια κομματια. Τωρα για τα καλαμαρια δεν ξερω, γιατι δεν τα τρωω.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... τι κάνετε; Γιατί να μη φάω κανελλόνια ρε παιδιά; όλο θα βοσκάω; μεσημέρι & βράδυ; Σκοπός δεν είναι να αδυνατίσουμε τρώγοντας τα πάντα αλλά με μετρο; Γιατί να νιώθω μίζερη βλέποντας τον άντρα μου να τρώει κι εγώ να μην μπορώ να φάω; Ούτως ή άλλως δεν τα τρώω κάθε μέρα, είχα μήνες να φτιάξω.

Παρεμπτιπόντως, η αραβική πίτα με ντομάτα αγγουράκι και cottage cheese που έφαγα χθες βράδυ ήταν καταπληκτική!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πριν απο λιγο εγραψα το εξης σε καποιο αλλο θεμα που συμμετεχω και μου αρεσε. Γι αυτο σας το γραφω κι εδω

Χαριστε πολλα χαμογελα!!! Ειναι μεταδοτικα!!!! ανταποδωτικα!!!! και δωρεαν!!!

365903-1188935141.jpg

καλημεραααααααααααααααα!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααααααα!

Χθες ήμουν μια κιουρία κι έτρεχα κι όλη μέρα, να παιδικό, να ψώνια, να παιδοτοπο, ψόφησα η μάνα.

Σημερα αποφάσισα να 'μαι επισης κιουρία και τι έκανε ο αδειούχος χάζμπαντ; Πήγε τον μικρό στον παιδικό και στο γυρισμό έφερε ... ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ!!! Θα τον σκότωνα!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...