Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Ασκουμαι, κανω πιλατες και περπαταω πολύ, τρελαινομαι για περπατημα, φυσικα μετα σπρωξιματος βαρυτατου και τεραστιου καροτσιου με 10 κιλα αντρακι πανω!:mrgreen::mrgreen:

Αν ερχεσαι ακομα στους γονεις σου, η περιοχη μας ειναι ιδανικη για καροτσαδα!;)

Χαιρετω τον λαο!!! Διαβαζω για μπριζολες, συκωτια, ψαρονεφτια (χα χα πολυ γελασα αγαπημενη τσιπουρα!!!), ψαρια, μαρουλια κλπ και πραγματικα αναρωτιεμαι πως εχασα τοσα κιλα χωρις να βαλω στη διατροφη μου ολα αυτα! Και για να σας προλαβω, ξερετε την αδυναμια που εχω στα λαχανικα, δυστυχως ομως το εντερο μου δεν τα πολυσηκωνει. Μονο η ντοματα δε με ενοχλει.

Μολις αναρρωσα απο φαρυγγιτιδα, μεση, εντερο και εχω το γιο μου με βηχα απο προχθες και πυρετο σημερα... Η μαμα μου εχει στενοχωρηθει τοσο που με βλεπει πεσμενη, που θελησε να αλλαξει το ταξιδι της και να λειψει μονο μια εβδομαδα, αλλα δυστυχως δε συμφερει οικονομικα. Προσπαθω να την πεισω να φυγει να ξεσκασει λιγο και να μη σκεφτεται εμας...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Αν ερχεσαι ακομα στους γονεις σου, η περιοχη μας ειναι ιδανικη για καροτσαδα!;)

Χαιρετω τον λαο!!! Διαβαζω για μπριζολες, συκωτια, ψαρονεφτια (χα χα πολυ γελασα αγαπημενη τσιπουρα!!!), ψαρια, μαρουλια κλπ και πραγματικα αναρωτιεμαι πως εχασα τοσα κιλα χωρις να βαλω στη διατροφη μου ολα αυτα! Και για να σας προλαβω, ξερετε την αδυναμια που εχω στα λαχανικα, δυστυχως ομως το εντερο μου δεν τα πολυσηκωνει. Μονο η ντοματα δε με ενοχλει.

Μολις αναρρωσα απο φαρυγγιτιδα, μεση, εντερο και εχω το γιο μου με βηχα απο προχθες και πυρετο σημερα... Η μαμα μου εχει στενοχωρηθει τοσο που με βλεπει πεσμενη, που θελησε να αλλαξει το ταξιδι της και να λειψει μονο μια εβδομαδα, αλλα δυστυχως δε συμφερει οικονομικα. Προσπαθω να την πεισω να φυγει να ξεσκασει λιγο και να μη σκεφτεται εμας...

ειχες ομως ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ταρα μου και το ακολουθουσες...συνδιασμους τροφων κτλ κτλ...;)...και εκανες και γυμναστικη...ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!!...οποιος δεν εχει προγραμμα...δεν κανει κ γυμναστικη...ΔΕΝ χανει....αυτο το ξερεις....:lol::lol::lol:

και επιπλεον..είχες ΘΕΛΗΣΗ...και τα καταφερες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

περαστικαααααααααααα...και στον μικροοοοοο :mrgreen:

καλο σ/κ σε ολες !


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γοργονοκοριτσα μου.....

τι κανετε????εγω ειμαι μια χαρα....αρχιζω σιγα σιγα να προσαρμοζομαι στην δουλεια.....απο διατροφη μην με ρωτατε..χαλια....

εχει κολλησει η ζυγαρια....

αν μπορειτε καποια στιγμη να ξαναβαλουμε τους συνδυασμους τροφων...

εχω μονο 2 μηνες για να χασω καποια κιλα για την βαφτιση...σε κανα μηνα θα ψαξω για φορεμα ελπιζω να χασω......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βόλταρα με τον χάζμπαντ, προσπαθώντας να πάρω μερικά πράγματα για το σπίτι, που τσίκι τσίκι 2 χρόνια τώρα το φτιάχνουμε, γιατί που μάνεϊ; Να μην έχεις λεφτά, να πάρεις ένα ντεκορέιτορ, να του πεις "πάρε τόσα και φτιάξτο έτσι"; Αχ, άτιμι κενωνία!

Καλό σαβ/ριακο κοπελιές!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα κανεις αιματολογικη εξεταση για τις βασικες θυρεοειδικες ορμονες (TSH, FT3 & FT4). Μετα κανεις εναν υπερηχο γιατι ενδεχεται οι ορμονες να ειναι εντος οριων αλλα να υπαρχουν οζοι που .....κανουν υπουλο και αθορυβο παιχνιδι. Πηγαινε σε εναν ενδοκρινολογο αλλα μπορει και ο παθολογος σου να κανει μια πρωτη διαγνωση.

Και κανω εκκληση και απο αυτο τοι θεμα: Να κανετε ολοι προληπτικα αυτες τις εξετασεις. Ειναι πολυ χρησιμος αδενας για τον οργανισμο και οι παθησεις του μερικες φορες ειναι αρχικα ασυμπτωματικες!!!!

Σκέφτομαι να παω σε ενα ενδοκρινολογο, κανω ετησιο check up και ως τωρα δεν ειχα θεματα με το θυρεοειδή...αλλα μετα την εγκυμοσυνη δεν εχω κανει εξετασεις περα απο τις γυναικολογικες!!

Ευχαριστω για τις συμβουλές! Ειναι πολυτιμες!:D

αυτά ειναι τα καλά!!!!! φτου φτου καλε!

οσο για τον υπνο που λες παιζει ρολο, τελευταία εχουν βγάλει και μια μελέτη σχετικά με την ενεργοποιηση της λεπτίνης στον υπνο (αν δεν κοιμάσαι αρκετά δεν ενεργοποιήτε η εν λόγω ορμόνη), όλο κάτι βγάζουν.

Θα σου πω αυτό που σου ειπα, υγειηνή ζωη και διατροφη εσύ ειδικά το ξέρεις καλύτερα σαν πρωην αθλητρια, αυτό σημαίνει και σωστές ώρες ύπνου που δυστηχως ο ζουζουνος δεν σου επιτρέπει... τα βλέπω κι από την αδερφή μου ακριβως στην ιδια ηλικια ειναι κι ο δικός της.

επίσης όσο θηλάζει δεν παίρνεις μεν αλλά δεν χανεις δε, εκτος από τα της αρχής βεβαια που φεύγουν τσουπ.... (τουλάχιστον αυτό ειχε πει η διαιτολογΑ στην αδερφή μου)

προσοχή, υπομονη, επιμονη και μακρυα απο τα γλυκά που ειναι το πάθος ολων μας!!!!!!!!

Πραγματικά ο υπνος μου ειναι μηδαμινός!! Ελπιζω να φτιαξει καποια στιγμη διοτι δεν ειναι μονο θεμα μεταβολισμου, κοντευω να κλαταρω λέμε, αλλά ενεκα η αδυναμια στο εν λογω πλασματακι που μου δινει πολυ δυναμη και αισιοδοξια να ανταπεξερχομαι καθε μερα και ανευ γκρινιας!! (σχεδον παντα, νταξει εχω και εγω τις γκρινιαρομερες μου!:mrgreen:):D

Από υπομονη αλλο τιποτα, ταυρακι γαρ!!!

Η υγειινη διατροφη ειναι μερος της καθημερινοτητας μου μιας και μου εχει μεινει συνηθεια απο παλια που εκανα πρωταθλητισμο! και μου αρεσει κιολας!

Αν ερχεσαι ακομα στους γονεις σου, η περιοχη μας ειναι ιδανικη για καροτσαδα!;)

Ερχομαι που και που ειναι πραγματι τελεια για καροτσαδα!!!!!!!:D:D

οταν ξαναερθω θα στειλω πμ:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εκεί που το πήρα απόφαση να χάσω τα περιττά κιλά..... προέκυψε εγκυμοσύνη..!!

Τώρα.....?? Ξεκίνάω με 6 παραπανίσια κιλά (τα 2 μπήκαν σε 10 μέρες, κατακράτηση..??)

Υπάρχει περίπτωση να κουμαντάρω τώρα το βάρος μου...???

Help, κορίτσια.......!!!!

Ο ενδοκρινολόγος ΤΙ ακτιβώς κάνει....???


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που το πήρα απόφαση να χάσω τα περιττά κιλά..... προέκυψε εγκυμοσύνη..!!

Τώρα.....?? Ξεκίνάω με 6 παραπανίσια κιλά (τα 2 μπήκαν σε 10 μέρες, κατακράτηση..??)

Υπάρχει περίπτωση να κουμαντάρω τώρα το βάρος μου...???

Help, κορίτσια.......!!!!

Ο ενδοκρινολόγος ΤΙ ακτιβώς κάνει....???

Ωπατις!!!!!!! Να το και το αλλο γοργονομωρο!!!!!!! Πολυ γουσταρω. Φυσα προς τις μη γκαστρουλες γρηγορα!!!!!

Με το καλο Ναντιν, να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Το βαρος σου φυσικα και μπορεις να το κουμανταρεις αν κανεις μια ισορροπημενηδιατροφη και δεν αραξεις στον καναπε χαιδευοντας την κοιλιτσα σου.

Ο Ενδοκρινολογος, ελεγχει την ισορροπια των ορμονων.

Οι συγκεκριμενες κανουν τρελο χορο στο διαστημα εγκυμοσυνης, λοχειας, θηλασμου και εμμηνοπαυσης!!!

Γιατι ρωτας?????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Η υγειινη διατροφη ειναι μερος της καθημερινοτητας μου μιας και μου εχει μεινει συνηθεια απο παλια που εκανα πρωταθλητισμο! και μου αρεσει κιολας!

:D

Χα...πιαστε ενα φιλετακι κοτοπουλο για την κυρια βρε κοριτσια:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααα....

ποσο καιρο εχω που βλεπω την ομαδα.....και να που ηρθε η ωρα να μπω κι εγω!!!

Δεν παει αλλο...κατι πρεπει να γινει...

Λοιπον κοριτσια...

πrιν ξεκινησω την εγκυμοσυνη μου ημουν περιπου 78 κιλα...

Μενω εγγυος και χανω..18!!

Ναι..ναι...καλα βλεπετε....Εχασα 18 κιλα...Βγηκα απο το μαιευτηριο 60 κιλακια...μιλαμε για skeleton διοτι το υψος μου ειναι 1.73 και η φτιαξια μου πολυ στιβαρη!!!

Ουτε στα 16 μου δεν ημουν τοσο...οχι τωρα στα 16Χ2...

Φυσικα καταλαβαινετε πως τα εχασα εεεεεεε???

Πηγε ο εμετος και η αφαγια γονατο...

Με το ζορι της εγγυμοσυνης...ειπα...9 μηνες ξερναγα ασταματητα...9 μηνες θα φαω εξισου ασταματητα να ερθω στα ισα μου...

Και ηρθα στα ισα μου...και κατι παραπανω...

Η ουσια ειναι οτι τωρα πρεπει να τα χασω τα παραπανισια...

Κι ολο ξεκιναω διατροφη...κι ολο την χαλαω!!!

Κι ολο λεω θα παω γυμναστηριο....κι ολο στα λογια μενω!!

Πρεπει ομως να δεσμευτω σε καποιον....και μου φαινεται οτι εσεις μια χαρα ιδανικες ειστε για δεσμευση!!

Τι λετε.....θα τα καταφερω αραγε????

Link to comment
Share on other sites

paint-town-red.gif

Κι εκεί που το πήρα απόφαση να χάσω τα περιττά κιλά..... προέκυψε εγκυμοσύνη..!!

Τρωγοντας κοκορετσια το πηρε αποφαση κοριτσια!!!:tongue:

Τώρα.....?? Ξεκίνάω με 6 παραπανίσια κιλά (τα 2 μπήκαν σε 10 μέρες, κατακράτηση..??)

Μαγειριτσα...!!!:mrgreen:

Υπάρχει περίπτωση να κουμαντάρω τώρα το βάρος μου...???

Help, κορίτσια.......!!!!

Ναι, αν σταματησεις να τρως αυτα τα μπλιαχ, θα εισαι μοντελο!:cool:

Δεν ξερω αν σας το΄χω πει, ειναι πιο ψηλη απο μενα!!!

Καλημεραααααααα....

ποσο καιρο εχω που βλεπω την ομαδα.....και να που ηρθε η ωρα να μπω κι εγω!!!

Δεν παει αλλο...κατι πρεπει να γινει...

Καλως ηρθες! Αφου το πηρες αποφαση, σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Καλο σκ γοργονες, και...ΑΣ ΒΑΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΟΨΕ!!!!!!!!!!:D


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα απο τη βροχερη θεσσαλονικη.......μου αρεσει πολυ αυτος ο καιρος αν και δεν μπορω να παω πουθενα αλλα δεν με ενοχλει θα χορτασω τον μικρο οσο μπορω....το βραδυ ειπαμε να παμε για φαγητο με τον αντρα μου οποτε το μεσημερι θα φαω κοτοπουλακι με σαλατα......

marsolan και mpoumpou καλωσορισατε στην ωραια παρεα μας......εδω θα βρειτε την συμπαρασταση που θελετε...

marsolan και εγω εκανα εμετους στην εγκυμοσυνη αλλα κιλο δεν εχασα...ημουν +19 παρακαλω....εσυ ποσα κιλα θελεις να χασεις??


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν σταματησεις να τρως αυτα τα μπλιαχ, θα εισαι μοντελο!:cool:

Δεν ξερω αν σας το΄χω πει, ειναι πιο ψηλη απο μενα!!!

Καλως ηρθες! Αφου το πηρες αποφαση, σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Χαχαχαα, τρελέγκω...!!!

Τώρα και να θέλω να το ρίξω στα εντόσθια, απαγορεύονται...!!!

Ευχαριστώ, κορίτσια, καλημέρα..!!!

Δηλαδή, ο ενδοκρινολόγος προτείνει και διατροφικό μενού ή να απευθυνθώ σε διαιτολόγο...??


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Σας έχασα, αλλά ένεκα η μικρή που γκρινιάζει ασταμάτητα!!!

Μολις αναρρωσα απο φαρυγγιτιδα, μεση, εντερο και εχω το γιο μου με βηχα απο προχθες και πυρετο σημερα...

Περαστικά Τάρα μου!!!!!

Κι εκεί που το πήρα απόφαση να χάσω τα περιττά κιλά..... προέκυψε εγκυμοσύνη..!!

Τώρα.....?? Ξεκίνάω με 6 παραπανίσια κιλά (τα 2 μπήκαν σε 10 μέρες, κατακράτηση..??)

Υπάρχει περίπτωση να κουμαντάρω τώρα το βάρος μου...???

Help, κορίτσια.......!!!!

Ναντίν μου,

αρχικά: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με το καλό το δεύτερο μωράκι σου!!!

Όσο για το βάρος σου, μπορείς να απευθυνθείς σε διαιτολόγο (τον ενδοκρινολόγο δεν κατάλαβα γιατί τον θες) να σου δώσει, όμως, δίαιτα εγκυμοσύνης. Το πιο σημαντικό είναι να προσπαθήσεις να μην βάλεις πολλά κιλά, πιστεύω, ούτως ώστε όταν με το καλό γεννήσεις, να μην έχεις πολλά. Το να χάσεις δεν ξέρω, καλύτερα να το συνεννοηθείς με κάποιον ειδικό...

Λέτα μου,

μην ανησυχείς. Δύο μήνες είναι μία χαρά για να χάσεις. Ε, είναι δύσκολα όλα μαζί: Προσαρμογή στη δουλειά, δίαιτα κλπ.

Η δικιά μου ζυγαριά πήρε την κατιούσα: Είμαι, αισίως, στο -700 σε σχέση με το 74 που είχα για άλλη μία φορά κολλήσει και αυτή τη φορά πείσμωσα (όχι, δεν έφταιγε η δίαιτα που δεν έχανα, η γουρουνίασή μου έφταιγε) γιατί βλέπω πως ο καιρός για τη βάφτιση πλησιάζει, άσχετα αν δεν την έχω κανονίσει, οπότε... δεν θέλω να είμαι γουρουνίτσα...

Α, να πω, επίσης, πως τα κιλά εγκυμοσύνης επιτέλους τα έχασα!!!

Τώρα μένει το δυσκολότερο: Τα παλαιότερα κιλά, εκείνα που η επίσημη δικαιολογία τους είναι το κόψιμο του τσιγάρου... Μου μένουν... 15... και κάτι ψιλά...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

με τα χάπια δεν χάνεις εύκολα...μου το είχε πει και τότε....

Έπαιρνα πολυ παλιά και είχα διαπιστώσει το εξής:

Με κάποια δεν έχανα τίποτα, αλλά με κάποια άλλα (τα yasmine αν θυμάμαι καλά, έχουν περάσει πολλά χρόνια) τα οποία τα πήρα αμέσως μετά (άρα δεν παίζει ρόλο η διαφορά ηλικίας κλπ) έχανα άνετα. Δεν το συζητάς με τον γιατρό σου;;;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...