Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Ευχαριστώ γεωργία μου!!

Κακά τα μαντάτα... το 'χω το λιπάκι μου το παραπανίσιο.....

Καλλιοπακι μου, πριν 2 χρονια (πριν ακομη αρχισω διατροφες και ασκηση ή καλυτερα να το πω πριν μαθω να τρωω), η πρωτη μου λιπομετρηση εδειξε 48% λιπος με ανωτατο οριο το 32. Οπως καταλαβαινεις, το σοκ ηταν XXXL !!!!

Με συστηματικη δουλεια και προσοχη στο φαγητο, το κατεβασα στο 34-35!!!!

Ποτε δεν ειναι αργα λοιπον και για σενα μα και για ολα τα κοριτσια.

Κανε καυσεις για να φυγει!!!Ιδρωσε, λαχανιασε, λιωσε!!! Μονο ετσι θα ξεκουμπιστει και αδυνατιζοντας το κορμι δε θα χαλαρωσει αλλα θα φαινεται ενα ομορφο αδυνατο κορμι.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

κορίτσια να ρθω και εγω παλι στην παρεα σας???

Λεω παλι γιατι εχω παραααααααα πολυ καιρο να μπω και δυστυχως εχω αφησει καθε προσπάθεια διαιτας.

Τα τελευται 5 χρονια παραμελυσα πολυ τον ευτο μου. 2 παιδια. 2 φορες σπασμενο ποδι. Δουλεια, μεταπτυχιακό, μετακόμιση. Νομισω μου πεσανε πολλα.

Θελω την παρεα σας για ψυχολογική συμπαρασταση και κουραγιο. Το φαι ειναι η αδυναμια μου και το καταφυγιο μου οταν πιεζομαι ψυχολογικά. Αυτο ειναι το κομματι που δεν τα καταφερνω καλά.

Το θετικο ειναι οτι εχω ενα μηνα που ξεκινησα δυστακτικά γυμναστηριο. Σισα σιγα για αρχει λογω γονατων και 2 φορες την εβδομαδα. Νιωθω οτι αρχισα να ξεσκουριαζω και μαρεσει

Στοχοι οι δυο φορες στο γυμναστηριο να γινουν 3 και να ελενχω τη διατροφη μου

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρθω και εγω παλι στην παρεα σας???

Λεω παλι γιατι εχω παραααααααα πολυ καιρο να μπω και δυστυχως εχω αφησει καθε προσπάθεια διαιτας.

Τα τελευται 5 χρονια παραμελυσα πολυ τον ευτο μου. 2 παιδια. 2 φορες σπασμενο ποδι. Δουλεια, μεταπτυχιακό, μετακόμιση. Νομισω μου πεσανε πολλα.

Θελω την παρεα σας για ψυχολογική συμπαρασταση και κουραγιο. Το φαι ειναι η αδυναμια μου και το καταφυγιο μου οταν πιεζομαι ψυχολογικά. Αυτο ειναι το κομματι που δεν τα καταφερνω καλά.

Το θετικο ειναι οτι εχω ενα μηνα που ξεκινησα δυστακτικά γυμναστηριο. Σισα σιγα για αρχει λογω γονατων και 2 φορες την εβδομαδα. Νιωθω οτι αρχισα να ξεσκουριαζω και μαρεσει

Στοχοι οι δυο φορες στο γυμναστηριο να γινουν 3 και να ελενχω τη διατροφη μου

Καλως την!!!

Εδω, παρεα καλη θα βρεις, πλακα θα κανεις, καλα θα περασεις αλλα για κιλα δεν υποσχομαι οτι θα χασεις!!! Πλακα κανω!!! :-P:-P

Και μονο που ξεκινησες γυμναστηριο ειναι η αρχη της απωλειας σου.

Προβλημα με γονατα??? Δεν τρεχεις, δεν ανεβαινεις ανηφορα και σκαλες!!

Μη ξεχνας, προθερμανση και διατασεις. Οταν αθλεισαι ανεβαινει η αδρεναλινη και εχεις μια αισθηση ευεξιας. Προσπαθησε να κανεις εστω και μια ολιγολε[τη ασκηση το πρωι. Θα σε ξυπνησει και θα εισαι πιο δραστηρια.

Επσιης κατι αλλο που με εχει βοηθησει εμενα προσωπικα ειναι οτι μεσα στο σπιτι κανοντας δουλειες, δε φορω ποτε παντοφλες παρα μονο αθλητικα παπουτισα. Ετσι ειμαι παντα σε ετοιμοτητα για οποιαδηποτε κινηση.

Ασε που καταπολεμησε και τους πονους που ειχα στα πελματα απο το βαρος μου.

Διατροφουλα???Κανουμε κατι???

Στην περιπτωση σου ξερεις γιατι το ριχνεις στο φαι. Αυτο θελω λιγο να το δουλεψουμε!!!

Και ξεκιναω αμεσως!!!

Ερωτηση : Γιατι τρωμε?????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

χαχαχααχαχααααααααααα!!!!! όνειρο ζεις!!! ακριβώς!!!!!

πάνω που είδα το ρημαδοπεντάρι μπροστά (δηλαδή 65,8!!!), το ριξα στο φαί και τα τηγανητά και πάει περίπατο....

Ρε παδιά αυτή η αυπνία με έχει τσακίσει και τρώω μπας και πάρω δυνάμεις για να αντέξω τη μέρα...

Στο μεταξύ ψιλοσταματάει ο θηλασμός και δύσκολα τα πράγματα....

φφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση σου ξερεις γιατι το ριχνεις στο φαι. Αυτο θελω λιγο να το δουλεψουμε!!!

Και ξεκιναω αμεσως!!!

Ερωτηση : Γιατι τρωμε?????

Βασικά είχα χάσει μια σελίδα με ποστς! Τώρα που είδα και τα νεότερα απαντώ:

Εγώ τρώω: α) για τη γεύση, β) για να νιώσω δύναμη (είπαμε, συνεχόμενη αυπνία....), γ) για να καλμάρω τα νεύρα μου.

Η ερώτηση η δική μου είναι: γιατί όταν παίρνω φόρα, φόρα κατηφόρα, ο θεός ο ίδιος δεν με σταματα? τρώω τρώω τρώω, αλμυρό, γλυκό και τούμπαλιν, και ξανά μανά και χωρίς σταματημό, γιατι??????

Θα το κόψω το ρημάδι όμως, εδώ έκοψα τσιγάρο (οοολεεεε), καφέ (όοολεεεε), κοκα-κόλα (όοολεεεε), στο φαί θα κολλήσω??? (άσε που το είχα κόψει και αυτό όντας έγκυος και περιορισμένη στο σπίτι).

Θα τα καταφέρω. Τα γράφω για να τα πιστέψω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά και να τηρείτε τις διατροφούλες σας. Εγώ νομίζω ότι τα πηγαίνω καλά, αν και χτες τσάκισα ένα καταπληκτικό μιλφέιγ :):):):):) .... το ευχαριστήθηκα όμως και δεν το μετανιώνω. Ευτυχώς μέχρι στιγμής έχω πάρει μόνο 500 γρ. και αν συνεχίσω έτσι μέχρι την 20η εβδομάδα θα είναι όλα σούπερ ;);););););)

Μόλις έφαγα το γιαουρτάκι μου. Πειράζει όμως που θέλω να φάω και μια τυρόπιτα;;; ;);););)


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα χάσει μια σελίδα με ποστς! Τώρα που είδα και τα νεότερα απαντώ:

Εγώ τρώω: α) για τη γεύση, β) για να νιώσω δύναμη (είπαμε, συνεχόμενη αυπνία....), γ) για να καλμάρω τα νεύρα μου.

Η ερώτηση η δική μου είναι: γιατί όταν παίρνω φόρα, φόρα κατηφόρα, ο θεός ο ίδιος δεν με σταματα? τρώω τρώω τρώω, αλμυρό, γλυκό και τούμπαλιν, και ξανά μανά και χωρίς σταματημό, γιατι??????

Θα το κόψω το ρημάδι όμως, εδώ έκοψα τσιγάρο (οοολεεεε), καφέ (όοολεεεε), κοκα-κόλα (όοολεεεε), στο φαί θα κολλήσω??? (άσε που το είχα κόψει και αυτό όντας έγκυος και περιορισμένη στο σπίτι).

Θα τα καταφέρω. Τα γράφω για να τα πιστέψω...

Χαιρομαι που ερωτηση επιασε τοπο και σε σενα.

Οταν μπηκα στη διαδικασια να απαντησω εγω σε αυτην την ερωτηση, αντιληφθηκα ποσες μλκς ετρωγα απο αγνοια. Και για να ειμαι ειλικρινης, θα σας εξομολογηθω κατι. Παρολο που ειμαι απο τις παλιες γοργονες εδω μεσα, μη νομιζετε οτι εγω τα εχω καταφερει τελεια. Ομως εχω κανει σπουδαια βηματα και ειμαι ευχαριστημενη (δε μισω τον εαυτο (σωμα) μου και κυριως δεν τον εκδικουμαι τρωγοντας). Στην περιπτωση μου ειχα μεγαλο προβλημα με τον θυρ/δη μου και μολις πριν μερικους μηνες ηρθα στα συγκαλα μου. Και τον τελευταιο καιρο ηδη εχω αρχισει να κατεβαινω ομαλα, χωρις να κανω στερημενες διαιτες κλπ.

Αυτο που θελω να επισημανω ειναι : μαθετε γιατι τρωτε και αντιμετωπιστε την αιτια που σας κανει να τρωτε "φτου κακα" τροφες και ποσοτητες ανω του κανονικου. Αλλαγη μικρων καθημερινων συνηθειων μπορει να φερει αποτελεσματα.

Καλλιοπακι μου, για τη φορα που παιρνεις και σε παιρνει η κατηφορα (χαχαχαχαχαχαχαχα) θα σου πω οτι πρεπει να τρως 5-6 γευματα με σωστη ποιοτητα και ποσοτητα τροφων, ωστε το σωμα σου να εχει την απαραιτητη ενεργεια για τις δρασεις που εχει να αντιμετωπισει. Οχι παραπανω, οχι παρακατω. Η αποψη του :τρωω λιγο και παχαινω ειναι γιατι ο οργανοσμος οταν υποσιτιζεται κλειδωνει και περιοριζει τις καυσεις για να τα βγαλει περα. Ενω το : τρωω οσο χρειαζομαι αποδιδει γιατι του δινουμε ακριβως οσο χρειαζεται. Το παραπανω ειναι ....κιλα που θα κατσικωθουν.

Αν λαβουμε 7.500 θερμιδες παραπανω απο τις απαιτουμενες μεσα σε μια βδομαδα, εχουμε φορτωθει 1 ολοκληρο κιλο. Σκεφτειτε το.

Και ασκηση!!!!! Μην ξεχνατε........ ο καιρος αρχισε να φτιαχνει. Αθλητικα παπουτσακια, φορμουλα, γυαλια και ....ΕΞΩ!!!!! Ξεκινηστε απο σημερα κιολας!!!

Μόλις έφαγα το γιαουρτάκι μου. Πειράζει όμως που θέλω να φάω και μια τυρόπιτα;;; ;);););)

Φυσικα. Τυροπιτα...... φτου κακα.

Γιαουρτακι .....συνοδεψε το με φρουτακι ή λιγα δημητριακα. Για 3-3,5 ωρες δε θα ακουσεις γουρ- γουρ απο το στομαχι σου. :-P:-P (Βεβαια τωρα που γραφω εγω, εσυ πιθανον να εχεις φαει και την τυροπιτα)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Τυροπιτα...... φτου κακα.

Γιαουρτακι .....συνοδεψε το με φρουτακι ή λιγα δημητριακα. Για 3-3,5 ωρες δε θα ακουσεις γουρ- γουρ απο το στομαχι σου. :-P:-P (Βεβαια τωρα που γραφω εγω, εσυ πιθανον να εχεις φαει και την τυροπιτα)

Όχι, όχι δεν την έφαγα και μου δίνω χίλια μπράβο..... σπάνιο αυτό. Αρκέστηκα σε 2 κρακεράκια και το μεσημέρι έφαγα σαλατούλα με κοτοπουλάκι. Ξέρεις ποιο είναι το κακό; Ξυπνάω στις 06.00 και γύρω στις 06.30 τρώω 1 ακτινίδιο και ένα κουλουράκι. Φεύγω και στη δουλειά πίνω έναν καφέ, γύρω στις 10 τρώω ή 1 μήλο, ή 2 μανταρίνια ή 1 μικρή μπανάνα και κατά τη 1 ένα γιαουρτάκι. Μεσημεριανό θα φάω πάλι μετά τις 4 και έτσι μεσολαβούν πολλές ώρες.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι τρωω??

νομιζω μπορώ να γραψω εκθεση ολοκληρη.

Εχω λίγες μερες που ελεγχω την κατασταση.

Βεβαια για λίγες μερες έχβ μουσαφιρεους (οποτε πιο πλουσιο μενου) και γυμναστηριο???? (να τους αφησω και να παω?? )

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι τρωω?? τρωγω οταν εχω αγχος ή οταν δεν ειμαι στα καλα μου...κ κυριως γλυκο...μπορω να φαω απιστευτες ποσοτητες γλυκων χωρις να με αναγουλιασουν...τωρα ομως, για πρωτη φορα στα χρονικα, εχω αρχισει κ το ελεγχω...αν θα ξεφυγω μια μερα (οπως χθες το βραδυ ας πουμε...) θα προσεξω 2-3 μερες κ ετσι νομιζω οτι εξισορροπουνται λιγο τα πραγματα. Χθες πηγα διαιτολογο κ αισιως επεσα κατω απο τα 60, για την ακριβεια ειμαι 58,5...αλλα 3 κιλακια θελω αλλα οκ, δε βιαζομαι, χαλαρα...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bravo άννα, εσύ είσαι έτοιμη για αποφοίτηση!!

Μεγάλη κουβέντα άνοιξες γεωργία με την ερώτηση "γιατί τρώμε???"

πολύυυ μεγάλη.

και προφανώς καμία δεν θα απαντήσει "γιατί πεινάμε"

......

φιλάκια σε όλα τα γοργονάκια. να δείτε που θα μπει η άνοιξη και σαν τις μελισσούλες θα μαζευτούμε πάλι εν όψει καλοκαιρίού....

Link to comment
Share on other sites

Bravo άννα, εσύ είσαι έτοιμη για αποφοίτηση!!

Μεγάλη κουβέντα άνοιξες γεωργία με την ερώτηση "γιατί τρώμε???"

πολύυυ μεγάλη.

και προφανώς καμία δεν θα απαντήσει "γιατί πεινάμε"

......

φιλάκια σε όλα τα γοργονάκια. να δείτε που θα μπει η άνοιξη και σαν τις μελισσούλες θα μαζευτούμε πάλι εν όψει καλοκαιρίού....

Ηθελα να βαλ\ω ενα LIKE εδω αλλα το parents δεν εχει δωσει ακομη αυτην την δυνατοτητα.

Πολυ σωστα. Αν τρωγαμε μονο οταν και οσο πεινουσαμε, δε θα υπηρχε χονΔρος ανθρωπος στον πλανητη.

Εγκεφαλικη και αχαλιναγωγητη λαιμαργια.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Έξυπνες προτάσεις για χορταστικά σνακ με ελάχιστες θερμίδες. Αντικατάστησε λοιπόν καθημερινά 1-2 γεύματα ή σνακ που σου δίνουν περίπου 600 συνολικά θερμίδες με 2 σνακ ή μικρογεύματα που περιέχουν συνολικά λιγότερες από 200 θερμίδες!

Έτσι, θα γλιτώνεις περισσότερες από 400 θερμίδες ημερησίως. Επομένως, θα έχεις κάθε εβδομάδα ένα μέσο ενεργειακό έλλειμμα τουλάχιστον 2.800 θερμίδων, το οποίο θα επιφέρει μια σταθερή απώλεια βάρους της τάξης των 1,5-2 κιλών μηνιαίως. Μπερδεμένο ακούγεται, αλλά απλά μαθηματικά είναι...

Αρτοποιήματα - Προσοχή στο μέγεθος και την ποσότητα!

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Κριτσινάκια μικρά, 4 τεμάχια 88

· Κριτσίνι μεγάλο, 1 τεμάχιο 70

· Κριτσίνια απλά, 3 τεμάχια 86

· Κριτσίνια με σουσάμι, 2 τεμάχια 68

· Παξιμαδάκια μικρά, 3 τεμάχια 96

· Παξιμάδι, 1 μικρό (25 γραμμ.) 91

· Πίτες αραβικές, 2 μικρές 96

· Φρυγανιές, 3 μικρές 96

· Ψωμί ολικής αλέσεως, 1 1/2 φέτες 97

· Ψωμί πολύσπορο, 1 φέτα 88

· Ψωμί τοστ διαίτης, 2 φέτες 80

· Ψωμί τοστ σύνηθες, 1 φέτα 61

Γαλακτοκομικά προϊόντα - Όλα με χαμηλά λιπαρά!

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Γάλα 0%, 1 φλιτζάνι 82

· Γάλα 1%, 1 φλιτζάνι 92

· Γάλα σοκολατούχο 0%, 1 ποτήρι 88

· Γιαούρτι 0%, κεσεδάκι 200 γραμμ. 76

· Γιαούρτι 2%, κεσεδάκι 150 γραμμ. 93

· Γκούντα τοστ, 2 φέτες 88

· Έμενταλ light, 3 φέτες 82

· Ένταμ light, 3 φέτες 76

· Επιδόρπιο γιαουρτιού 0%, κεσεδάκι 200 γραμμ. 74

· Κατίκι, 3 κουταλιές 80

· Κότατζ 4%, 1/2 φλιτζάνι 98

· Ξινόγαλα 2%, 1 ποτήρι 99

· Προβιοτικό ρόφημα, 1 φιαλίδιο 83

· Τυράκια ατομικά 4,5%, 3 τεμάχια 76

Γλυκά και σακχαρώδη - Όταν το γλυκό είναι πραγματική ανάγκη!

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Βανίλια («υποβρύχιο»), 2 κουταλάκια 76

· Βάφλες-μπουκίτσες, 3 τεμάχια 81

· Βούτημα σοκολάτας, 1 μικρό 53

· Βουτήματα απλά, 2 τεμάχια 78

· Γκοφρετίτσες με κακάο, 4 μικρές 99

· Γλυκό κουταλιού, 4 κουταλάκια 96

· Ζελές light, 10 (!) μπολάκια 90

· Κομπόστα βερίκοκο, 3 μισά τεμάχια 76

· Κομπόστα ροδάκινο, 2 μισά τεμάχια 97

· Κουλουράκι γλυκό, 1 μικρό 92

· Κρέμα καραμελέ, κεσεδάκι 70 γραμμ. 72

· Λουκούμι, 1 μικρό

· Μπάρα δημητριακών, 1 μικρή 90

· Μπισκότα μακρόστενα, 4 μικρά 88

· Μπισκότα με κουάκερ και σταφίδες, 3 μικρά 95

· Μπισκότα με σοκολάτα, 2 μικρά 75

· Μπισκοτάκια βουτύρου, 4 μικρά 92

· Μπισκότο γεμιστό, 1 μέτριο 80

· Παγωτό 0%+0%, 1 των 80 γραμμ. 70

· Παστέλι, μίνι συσκευασία 15 γραμμ. 84

· Σοκολατάκια, 2 πολύ μικρά 72

· Σορμπέ light, μερίδα 250 γραμμ. 92

Λαχανικά βρασμένα- Λαχανικά ωμά (σκέτα) - Τρως και ξανατρως...

· Προσοχή! Οι θερμίδες αναφέρονται σε σκέτα λαχανικά, χωρίς λάδι. Επομένως, για κάθε κουταλάκι του γλυκού ελαιόλαδο προσθέστε περίπου 45 θερμίδες ή αφαιρέστε θερμιδικά αντίστοιχη ποσότητα λαχανικών.

· ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Αρακάς, 1 1/2φλιτζάνι βρασμένος 93

· Καλαμπόκι κονσέρβας, 3/4 φλιτζανιού 83

· Κουάκερ, 1 φλιτζάνι βρασμένο 90

· Πατάτα βραστή, 1 μικρή 92

· Τορτίγια καλαμποκιού, 1 μικρή 68

· Μαύρες, 15 μικρές 75

· Ξιδάτες, 8 μέτριες 96

· Πράσινες, 12 μέτριες 94

· Πράσινες γεμιστές με πιπεριά, 10 μέτριες 87

· Καρότα, 1 1/2 φλιτζάνι 92

· Κολοκυθάκια, 5 μέτρια 86

· Κουνουπίδι, 3 φλιτζάνια 84

· Κρεμμύδια, 1 1/2 φλιτζάνι 82

· Λαχανάκια Βριξελών, 1 1/2 φλιτζάνι 90

· Λάχανο, 4 φλιτζάνια 80

· Μανιτάρια, 5 (!) φλιτζάνια 90

· Μελιτζάνες, 2 φλιτζάνια 91

· Μπρόκολα, 2 φλιτζάνια 99

· Παντζάρια, 2 φλιτζάνια 88

· Πράσα, 3 φλιτζάνια 96

· Ραδίκια, 2 φλιτζάνια 70

· Σέλινο, 9 (!) φλιτζάνια 91

· Σπανάκι, 4 φλιτζάνια 87

· Σπαράγγια, 3 φλιτζάνια 76

· Φασολάκια, 3 φλιτζάνια 78

· Χόρτα διάφορα, 2 1/2 φλιτζάνια / μέσος όρος 94

· Αγγούρια, 2 μεγάλα 96

· Καρότα, 6 μέτρια 62

· Λάχανο, 5 φλιτζάνια 95

· Μαρούλι, 9 (!) φλιτζάνια 90

· Ντομάτες, 2 1/2 μέτριες 88

· Πιπεριές, 2 μεγάλες 83

· Ραπανάκια, 1/2 κιλό 86

· · Ξηροί καρποί και σπόροι - Μην παρασυρθείς...

· Θερμίδες

· Αμύγδαλα, 15 τεμάχια 94

· Ηλιόσποροι, 1 χούφτα 86

· Καρύδια, 3 μέτρια 96

· Κάσιους, 15 τεμάχια 98

· Κάστανα ψημένα, 3 μέτρια 77

· Κολοκυθόσποροι, 1 χούφτα 85

· Μακαντέμια, 4 μεγάλα 94

· Πεκάν, 4 τεμάχια 91

· Στραγάλια μαλακά, 25 τεμάχια 83

· Φιστίκια Αιγίνης, 9 τεμάχια 97

· Φιστίκια αράπικα, 15 τεμάχια 82

· Φουντούκια, 15 τεμάχια 88

Πρωτεϊνούχα τρόφιμα - Λίγα αλλά χορταστικά...

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Αβγό βραστό, 1 μέτριο 90

· Ασπράδια αβγών βραστά, 5 τεμάχια 85

· Γαλοπούλα βραστή light, 3 φέτες 87

· Καλαμαράκια κονσέρβας, 6 τεμάχια 96

· Λουκάνικα κοτόπουλου, 2 μικρά 99

· Σαρδέλες παστές, 6 μικρές 82

· Σολομός καπνιστός, 3 λεπτές φέτες 93

· Τόνος σε νερό, κονσέρβα 56 γραμμ. 60

Σνακ διάφορα - Όταν επιθυμείς κάτι διαφορετικό...

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Γκοφρέτες ρυζιού απλές, 3 τεμάχια 89

· Γκοφρέτες ρυζιού με σουσάμι, 2 τεμάχια 80

· Κρακεράκια αλμυρά, στρογγυλά, 4 μικρά 88

· Κρακεράκια αλμυρά, τετράγωνα, 2 τεμάχια 99

· Ποπκόρν σπιτικό, 2 μεγάλα μπολ 92

Σούπες - Ιδανικές και σε καιρούς διαίτης...

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Κοτόσουπα, 1 1/2 φλιτζάνι ζωμός 87

· Κρεμμυδόσουπα, 2 φλιτζάνια 85

· Λαχανόσουπα, 2 φλιτζάνια 96

· Ντοματόσουπα, 1 φλιτζάνι 85

· Στιγμιαία από φακελάκι, 3 φλιτζάνια 84

Μικρογεύματα - Και οι θερμίδες κάτω από 100...

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

*3/4 φλιτζανιού γάλα + 1 φρυγανιά 94

*1 γιαούρτι 0% + 1 κουταλάκι μέλι 96

*1 γιαούρτι 0% + 5 κεράσια 92

*1 γιαούρτι 0% + 5 μικρές φράουλες 98

*1 μικρή αραβική πίτα + 1 κουταλιά κότατζ + 1 φέταγαλοπούλα + 1 φύλλο μαρούλι 89

*1 παξιμαδάκι + 1 κουταλάκι μαργαρίνη + 1 κουταλάκι μέλι 82

*1 τετράγωνο αλμυρό κρακεράκι + 1 κουταλιά κατίκι 77

*1 φέτα ψωμί + 1 κουταλιά κότατζ + 1/2 ντομάτα 97

*1 φέτα ψωμί + 1 φέτα τυρί ένταμ 90

*1 φέτα ψωμί τοστ + 1 φέτα γαλοπούλα 90

*1 φέτα ψωμί τοστ + 2 κουταλάκια μαρμελάδα 98

*1 φλιτζάνι μαρούλι + 1 τόνος 56 γραμμ. + 1 κουταλάκι μαγιονέζα 99

*1 φρυγανιά + 1 κουταλιά κότατζ + 1 φέτα γαλοπούλα 83

*1 φρυγανιά + 1 κουταλιά τυροσαλάτα 98

*1 φρυγανιά + 1 φέτα γαλοπούλα + 1 φέτα έμενταλ 90

*3 ασπράδια αβγών ομελέτα + 1 κουταλάκι ελαιόλαδο 95

*Ατομική σαλάτα κηπουρού σκέτη + 1 τόνος 56 γραμμ. 97

*Ατομική σαλάτα λάχανο - καρότο + 1 κουταλάκι ελαιόλαδο + 3 μαύρες ελιές 93

*Ατομική σαλάτα ντομάτα - αγγούρι σκέτη + 3 μαύρες ελιές + 1 φρυγανιά 99

Προσοχή! Οι θερμιδικοί υπολογισμοί έχουν γίνει με αλλαντικά και τυριά χαμηλών λιπαρών («light»).

Φρούτα αποξηραμένα - Τα εναλλακτικά φυσικά γλυκίσματα...

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Βερίκοκα, 5 τεμάχια 83

· Δαμάσκηνα, 5 τεμάχια 92

· Παπάγια, 4 τεμάχια 95

· Σύκα, 1 1/2 τεμάχιο 77

· Χουρμάδες, 3 τεμάχια 84

· Φρούτα φρέσκα (μέτριου μεγέθους)

Η εύκολη λύση για το δρόμο ή το γραφείο...

ΘΕΡΜΙΔΕΣ

· Ακτινίδιο 68

· Ανανάς, 3 λεπτές φέτες 92

· Αχλάδι 83

· Βερίκοκα, 3 τεμάχια 88

· Γκρέιπφρουτ 78

· Δαμάσκηνα, 2 τεμάχια 96

· Κεράσια, 30 (!) τεμάχια 98

· Μήλο 78

· Πορτοκάλι 69

· Φράουλες, 250 γραμμ. 95

Πηγη: http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13307&subid=2&pubid=479938


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θέλω και γω να μπω στην παρέα σας!

Να μην πω πόσο μοσχάρα έγινα, μετα από γέννα και εγχείρηση και τόση κορτιζόνη και απανωτά χάπια, το στομάχι μου έχει γίνει σκ@Τ* ....

Αυτή την στιγμή βέβαια πίνω ένα φρουτοχυμό και λέω να πάω να τρέξω στον διάδρομο!

georgiamami θα εκτυπώσω τα συγραφόμενα σου, και μου αρέσει πάρα πολύ το σλόγκαν σου!

Ασε μωρε, εγω το κακό που έχω είναι πως ξεχνάω πολύ συχνά τους στόχους μου!...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θέλω και γω να μπω στην παρέα σας!

Να μην πω πόσο μοσχάρα έγινα, μετα από γέννα και εγχείρηση και τόση κορτιζόνη και απανωτά χάπια, το στομάχι μου έχει γίνει σκ@Τ* ....

Αυτή την στιγμή βέβαια πίνω ένα φρουτοχυμό και λέω να πάω να τρέξω στον διάδρομο!

georgiamami θα εκτυπώσω τα συγραφόμενα σου, και μου αρέσει πάρα πολύ το σλόγκαν σου!

Ασε μωρε, εγω το κακό που έχω είναι πως ξεχνάω πολύ συχνά τους στόχους μου!...

Καλωστην. Εγω απο που σε θυμαμαι εσενα????

Καπου εχουμε συναντηθει!!!

Ειπες οτι ...ξεχνας ευκολα τους στοχους σου. Ναι, γιατι δεν σκονταφτεις πανω τους.

Συμβουλη 1η: Κρεμασε σε ορατο σημειο του δωματιου σου ενα λατρεμενο τζιν που πλεον δεν μπαινεις και βαλε στοχο ....να μπεις!!! Δοκιμη μια φορα στις 15 μερες επιεικως!!!

Συμβουλη 2η: Κολλησε στην πορτα του ψηγειου σου ή του πιο αγαπημενου ντουλαπιου της κουζινας σου, μια φωτογραφια σου, ξερεις απο κεινες που ειχες τοτε....τις καλες εποχες...τις προ γεννων και κορτιζονων κλπ, τοτε που ...εριξες και τον χαμπυ!!!(συζυγο)!!!!Και φυσικα βαλε στοχο, οχι φυσικα να γινεις οπως τοτε αλλα .....σχεδον !!!!

Συμβουλη 3η: Μην κρατας το διαδρομο μονο για να σου πιανει χωρο και να θελει ξεσκονισμα. Τιμησε τον με τοην παρουσια σου σχεδον καθημερινα (για οσο μπορεις). Και το λιγο ειναι κατι μπροστα στο καθολου.

Θες κι αλλες????

Κανε την προσευχη σου αλλα μη βασιζεσαι οτι απο μονη της θα κανει θαυματα.

Παρεπιπτοντως, μου αρεσει αυτο που γραφεις κι εσυ. ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ!!!!!! Χρειαζεται κοτσια για να τολμησει καποιος να ζητησει ελεος απο το Χριστο!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...