Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

καλησπερα!!!!! χαιρομαι πολυ που σου δινει κουραγιο το φορουμ...λοιπον δεν καπνιζω, ουτε καπνιζα. Δε θα ελεγα οτι εκανα διαιτα αλλα διατροφη, δηλαδη τα ετρωγα ολα με μετρο σε συγκεκριμενες ποσοτητες, γαι παραδειγμα: πρωινο: ενα τοστ με γαλοπουλα κ τυρι απαχο ή ενα κουλουρι θεσσαλονικης με ενα τυρακι τριγωνο λαιτ ή 2 φετες ψωμι τοστ με λιγο ταχινι κ μέλι, δεκατιανο: 2 φρουτα κ 10-12 αμυγδαλα, μεσημεριανο: οσπρια ή λαδερο ή κρεας (κοτοπ, χοιρινο, μοσχαρι) με σαλατα κ καποιον υδατανθρακα (ρυζι, ψωμι, μακαρονια) ή ψαρι ή θαλασσινα, απογευματινο: 2 φρουτα ή 4 δαμασκηνα / βερυκοκα αποξηραμενα, βραδινο: σαλατα με φετα ή κοτοσουβλακι με σαλατα, ή φρυγανιες με τυρι ή ντακο με ντοματα ή κορν φλεικς με γαλα ή τονοσαλατα κτλ...παντα μετρημενο το λαδι, 2 λιτρα νερο την ημερα, 1 φορα την εβδομαδα ενα γλυκο ο,τι θελω κ μεχρι 3 ποτηρακια κρασι την εβδομαδα ή 2 ποτηρια μπυρα. Αυτη σε γενικες γραμμες ηταν η διατροφη μου, δεν ειναι ιδιαιτερα αυστηρη...αν θες κατι πιο συγκεκριμενο ή συγκεκριμενες ποσοτητες σε φαγητα/λαδι, πες μου να στα γραψω...

σε ευχαριστώ πολύ 'Αννα!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Ναι, η νέα συλλογή!!! Αν τυχόν βρεις και στα των ενηλίκων, σφύρα! Τα παιδικά είναι σίγουρα!

Βρε κορίτσια, ακούστε γκαντεμιά! Πάω να ζυγιστώ σήμερα και.... χάλασε η ζυγαριά!!!! Τυχαίο????

Xaxaxxaxaxaxxaxaxaxaxa!!!!Εγω αυριο εχω ζυγι!!!!!! Λες να χαλασει και η δικη μου????? Αν και νιωθω οτι ξεπρηστηκα λιγο.......... ευελπιστω τουλαχιστο να ειμαι στα προ Πασχα κιλα μου.

Να συμπληρωσω κατι για τη διατροφη της Αννας. Οντως ειναι πολυ καλη και εχει ποικιλια.

Εναλλακτικα στη θεση των αμυγδαλων που παντα πρεπει να ειναι αναλατα, μπορειτε να φατε φουντουκια ή καρυδια. Στη δικη μου διατροφη ειχε 8-10 το πολυ. Και ειναι ενα υπεροχο χορταστικο σνακ. Εχω παντα στην τσαντα μου και οταν ειμαι καπου εκτος γραφειου ή σπιτιου, ειναι ευκολοφαγωτα και καλλυπτουν το γευμα εκεινης της ωρας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλό ζύγι Γεωργία!!! Κι εγώ με αυτή την ελπίδα ήθελα να ανέβω στη ζυγαριά, αλλά....

Εμένα παιδια τα ξηρά καρπά δεν με καλύπτουν, δηλαδή άσε που δεν μου αρέσουν τα αμύγδαλα και τόσο, με 10 αμυγδαλάκια ίσα που χορταίνει το δόντι μου, όχι το στομάχι μου.... οπότε πάω στα εναλλακτικά αναγκαστικά

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxxaxaxaxxaxaxaxaxa!!!!Εγω αυριο εχω ζυγι!!!!!! Λες να χαλασει και η δικη μου????? Αν και νιωθω οτι ξεπρηστηκα λιγο.......... ευελπιστω τουλαχιστο να ειμαι στα προ Πασχα κιλα μου.

Να συμπληρωσω κατι για τη διατροφη της Αννας. Οντως ειναι πολυ καλη και εχει ποικιλια.

Εναλλακτικα στη θεση των αμυγδαλων που παντα πρεπει να ειναι αναλατα, μπορειτε να φατε φουντουκια ή καρυδια. Στη δικη μου διατροφη ειχε 8-10 το πολυ. Και ειναι ενα υπεροχο χορταστικο σνακ. Εχω παντα στην τσαντα μου και οταν ειμαι καπου εκτος γραφειου ή σπιτιου, ειναι ευκολοφαγωτα και καλλυπτουν το γευμα εκεινης της ωρας.

κ μενα εχει αντι για αμυγδαλα ή 8 καρυδια ή 10-12 κασιους...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια.Χρονια Πολλα!!!Χριστος Ανεστη!!!θελω να μπω στην παρεουλα σασ γιατι πιστευω θα με βοηθησει πολυ στο στοχο μου!grouptherapy:razz:!!!ελπιζω ολεσ να εχουμε το αποτελεσμα που επιθυμουμε!και ειδικα εγω!εχω να χασω 25 κιλα!:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.Χρονια Πολλα!!!Χριστος Ανεστη!!!θελω να μπω στην παρεουλα σασ γιατι πιστευω θα με βοηθησει πολυ στο στοχο μου!grouptherapy:razz:!!!ελπιζω ολεσ να εχουμε το αποτελεσμα που επιθυμουμε!και ειδικα εγω!εχω να χασω 25 κιλα!:oops::oops::oops:

καλη αρχη φαιη...οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες, μετα ολα συνηθιζονται...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα. Μαντεψτε!!!!! Ξεχασα να ζυγιστω το πρωι!!!!!! Τυχαιο?????? Δε νομιζω!!!!!!! Τωρα πλεον εχω φαει το πρωινο μου καιτο ζυγι αναβαλλεται για αυριο πουρνο.

Φαιη, καλς ηλθες κι εσυ στο παρεακι μας. Δεν σου υποσχομαι οτι θα χασεις 25 κιλα μαζι μας αλλα σιγουρα θα μαθεις πολλα για τη διατροφη σου και ισως αν εισαι καλο κοριτσι χασεις αρκετα κιλα. Να ξερεις οτι θαυματα δε γινονται και χρειαζεται μεθοδος. Αλλαγη συνηθειων και μερικα tips που θα υιοθετησεις, θα δωσουν μια ωθηση στον μεταβολλισμο σου να ξεφορτωθει καποια κιλα. Για δωσε λιγα στοιχεια για σενα (ηλικια, εγκυμοσυνες, διατροφη, κινηση κλπ) για να παρουμε μια εικονα σου και να δουμε πως θα σε βοηθησουμε.

Ατακα της ομαδας : Δε μασαμε!!!!!!!Παμε γερα με τσαμπουκα να χασουμε κιλα.

φιλια σε ολες


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μαντεψτε!!!!! Ξεχασα να ζυγιστω το πρωι!!!!!! Τυχαιο?????? Δε νομιζω!!!!!!! Τωρα πλεον εχω φαει το πρωινο μου καιτο ζυγι αναβαλλεται για αυριο πουρνο.

Φαιη, καλς ηλθες κι εσυ στο παρεακι μας. Δεν σου υποσχομαι οτι θα χασεις 25 κιλα μαζι μας αλλα σιγουρα θα μαθεις πολλα για τη διατροφη σου και ισως αν εισαι καλο κοριτσι χασεις αρκετα κιλα. Να ξερεις οτι θαυματα δε γινονται και χρειαζεται μεθοδος. Αλλαγη συνηθειων και μερικα tips που θα υιοθετησεις, θα δωσουν μια ωθηση στον μεταβολλισμο σου να ξεφορτωθει καποια κιλα. Για δωσε λιγα στοιχεια για σενα (ηλικια, εγκυμοσυνες, διατροφη, κινηση κλπ) για να παρουμε μια εικονα σου και να δουμε πως θα σε βοηθησουμε.

Ατακα της ομαδας : Δε μασαμε!!!!!!!Παμε γερα με τσαμπουκα να χασουμε κιλα.

φιλια σε ολες

καλως σας βρηκα georgiamami!εγω εχω ξεκινησει με διαιτολογο.πηγα και μου εδωδε προγραμα.ειναι πολλα για να τα χασω μονη μου.τουλαχιστον τα πρωτα.απλα μπηκα στην ομαδα γιατι βλεπω οτι υπαρχει ενα ευχαριστο κλιμα και πιστευω οτι η καθεμια μπορει να βοηθησει την αλλη να συνεχισει και να πετυχει το στοχο της.θα ηθελα να σε ρωτησω κατι.εχω προσπαθησει ξανα με την διαιτολογο αλλα σταματησα γιατι δεν μπορουσα οικονομικα.πηγαινα καθε βδομαδα και μου εδινε προγραμα και καθε βδομαδα εχανα 3,5 με 4,5 κιλα.ειναι φυσιολογικο αυτο?μια ενδεικτικη μερα διατροφης ειχε΄πρωινο ΄1)αυγο με 1 φετα ψωμι και τυρι

2)1κουλουρι θεσ\νικης η 1 φετα τσουρεκι με 1 ποτηρι γαλα 1,5% η 1 φετα ψωμι με βιταμ και μαρμελαδα

δεκατιανο 1 φρουτο η 1 ποτηρι χυμο.

απογευμα οτι φαγητο μαγειρεψω με αφθονη σαλατα και τυρι η ψωμι αναλογος το φαγητο.σπανια δεν ειχε τιποτα απο τα 2.

απογευματινο 1 ποτηρι χυμο η 2 φρουτα η 2 μπαρες δημητριακων και καφε.

και βραδυ αυγο με σαλατα και τυρι η γαλα δημητριακα η 2 σουβλακια με σαλατα και 1 φορα την εβδομαδα σουβλακι σε ψωμακι απ ολα χωρις τζατζικια και αλλες αλοιφες ομως..ειμαι 23 χρονων 1,70 και 90 κιλα.μηπως κατι ειναι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα georgiamami!εγω εχω ξεκινησει με διαιτολογο.πηγα και μου εδωδε προγραμα.ειναι πολλα για να τα χασω μονη μου.τουλαχιστον τα πρωτα.απλα μπηκα στην ομαδα γιατι βλεπω οτι υπαρχει ενα ευχαριστο κλιμα και πιστευω οτι η καθεμια μπορει να βοηθησει την αλλη να συνεχισει και να πετυχει το στοχο της.θα ηθελα να σε ρωτησω κατι.εχω προσπαθησει ξανα με την διαιτολογο αλλα σταματησα γιατι δεν μπορουσα οικονομικα.πηγαινα καθε βδομαδα και μου εδινε προγραμα και καθε βδομαδα εχανα 3,5 με 4,5 κιλα.ειναι φυσιολογικο αυτο?μια ενδεικτικη μερα διατροφης ειχε΄πρωινο ΄1)αυγο με 1 φετα ψωμι και τυρι

2)1κουλουρι θεσ\νικης η 1 φετα τσουρεκι με 1 ποτηρι γαλα 1,5% η 1 φετα ψωμι με βιταμ και μαρμελαδα

δεκατιανο 1 φρουτο η 1 ποτηρι χυμο.

απογευμα οτι φαγητο μαγειρεψω με αφθονη σαλατα και τυρι η ψωμι αναλογος το φαγητο.σπανια δεν ειχε τιποτα απο τα 2.

απογευματινο 1 ποτηρι χυμο η 2 φρουτα η 2 μπαρες δημητριακων και καφε.

και βραδυ αυγο με σαλατα και τυρι η γαλα δημητριακα η 2 σουβλακια με σαλατα και 1 φορα την εβδομαδα σουβλακι σε ψωμακι απ ολα χωρις τζατζικια και αλλες αλοιφες ομως..ειμαι 23 χρονων 1,70 και 90 κιλα.μηπως κατι ειναι λαθος?

γεια σου φαιη...εγω δεν καταλαβα, αν εχανες καθε βδομαδα 3,5 με 4,5 κιλα αυτο ειναι πολυ καλο...γιατι σταματησες??? σε πολυ λιγο διαστημα θα ειχες επιτυχει το στοχο σου. Η διατροφη σου απο τα λιγα που ξερω ειναι μια χαρα, καθολου στερητικη κ με ποικιλια. Εγω με τετοια διατροφη δε θα εχανα αυτα τα κιλα ουτε στο διμηνο οχι στην εβδομαδα...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μαντεψτε!!!!! Ξεχασα να ζυγιστω το πρωι!!!!!! Τυχαιο?????? Δε νομιζω!!!!!!! Τωρα πλεον εχω φαει το πρωινο μου καιτο ζυγι αναβαλλεται για αυριο πουρνο.

Φαιη, καλς ηλθες κι εσυ στο παρεακι μας. Δεν σου υποσχομαι οτι θα χασεις 25 κιλα μαζι μας αλλα σιγουρα θα μαθεις πολλα για τη διατροφη σου και ισως αν εισαι καλο κοριτσι χασεις αρκετα κιλα. Να ξερεις οτι θαυματα δε γινονται και χρειαζεται μεθοδος. Αλλαγη συνηθειων και μερικα tips που θα υιοθετησεις, θα δωσουν μια ωθηση στον μεταβολλισμο σου να ξεφορτωθει καποια κιλα. Για δωσε λιγα στοιχεια για σενα (ηλικια, εγκυμοσυνες, διατροφη, κινηση κλπ) για να παρουμε μια εικονα σου και να δουμε πως θα σε βοηθησουμε.

Ατακα της ομαδας : Δε μασαμε!!!!!!!Παμε γερα με τσαμπουκα να χασουμε κιλα.

φιλια σε ολες

καλα εγω δεν εχω ζυγιστει ακομη!!!!!!! κ ουτε προκειται...αν δεν περασει κ η αλλη βδομαδα που θα συνεχισω τη διατροφη δε ζυγιζομαι με τιποτα!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

εγω ξεκινησα με 64 πηγα 60,7, καταφερα να διατηρηθω εκει γιορτες και τωρα 5 μερες στη μαμα μου και τσουπ 61.2 γκρρρρρ

Η ψυχολογια μου λιγο χαλια. Ειχα ξεκινησει γυμναστηριο. Προσεχα τα γονατα λογο παλιων τραυματισμών......αλλα τ....ειμαι για φυσικοθεραπειες σε αυχαινα και ωμο.

Τη θετική σας ενεργεια να μην με παρει απο κάτω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...