Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Mkcm καλορίζικο το σπιτάκι σου!Έχεις δίκιο βασικά ότι όσο πιο πολύ τρως τόσο πιο πολύ σου έρχεται η όρεξη!

Όσο για τα ρούχα, υπήρχε μια περίοδος που έκανα αυτό ακριβώς αλλά η ψυχολογία μου είχε πέσει στα τάρταρα επειδή δεν είχα τίποτα να βάλω και φορούσα μόνο 1-2 φαρδιές μπλούζες όλη την ώρα...

Νομίζω ότι πρέπει να είμαστε περιποιημένες σε όσα κιλά και να είμαστε!:cool:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Κοριτσάρες καλημέρα!!!!!!!!!!!!

Πως είστε. Εμείς καλά. Τακτοποιηθήκαμε στο σπίτι, το οποίο τελικά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ.... Προσπαθώ να προσαρμοστώ...

Χθες αποφάσισα να το ρίξω έξω στο φαγητό. Φάγαμε σουβλάκια το μεσημέρι. Τσάκισα 2 απ' όλα και το απόγευμα έφαγα 4 κουραμπιέδες.... Περιττό να σας πω ότι ακόμα πονάει η κοιλιά μου και ρεύομαι διαρκώς....

Μια πρόταση να σας κάνω κορίτσια. Εφόσον έχετε αποφασίσει να αδυνατίσετε...ΜΗΝ ΨΩΝΙΖΕΤΕ ΡΟΥΧΑ. Όσο τα ρούχα σας δε σας χωράνε, τόσο το κίνητρο για αδυνάτισμα θα είναι μεγάλο. Όταν αποκτήσετε ρούχα που στρώνουν καλά και δε τσιτώνουν θα αφήνεστε!!!!!!!!!!!!

Για το φαγητό, για μένα ισχύει το μετά το ποπ δεν έχεις στοπ. Συνήθως αν φάω παχυντικό, π.χ. τυρόπιτα ή πολλά και συχνά γεύματα μέσα στη μέρα πεινάω περισσότερο. Τα τελευταία κιλά ουσιαστικά τα έχασα εφόσον άκοψα τελείως τα σνακ και τα παχυντικά. Έτρωγα για πρωινό ένα τόστ κι ένα φρούτο ή γιαούρτι με φρούτο ή κουλούρι θεσσαλονίκης με τυρί και φρούτο, το μεσημεριανό μου (σαλάτα με κρέας μαγειρευτώ ή ψητό) και βραδυνό ή γιαουρτάκι με μέλι ή σαλάτα με αβγό ή σαλάτα με τόνο ή κανένα άψητο ανάλατο ξηροκάρπιο. Αυτά.

Για τα κιλά παραμένω κολλημένη στο 48,5 και σας διαβεβαιώνω ότι το χάλια πρόσωπο δεν είναι από την κούραση. Πρέπει να ανέβει η ζυγαριά. Δείχνω τουλάχιστον 5 χρόνια μεγαλύτερη στη φάτσα.... (Το μόνο καλό που κάνουν τα κιλά είναι να τσιτώνουν τη μούρη.....;)).

Καλημερα!Καλορίζικο το σπίτι! ! (Ψιλοζηλεύω να πω τωρα:tongue: ) Φαντάζομαι θα είναι πολύ δύσκολο να προσαρμοστείς σε τόσο μεγάλο χώρο. Θα σκουντουφλας από το τραπέζι στο ντουλαπι:lol::lol::lol:

Τώρα για τα κιλά εγώ στο είχα πει ότι πας να φτάσεις στα όρια σου στα 49-50.Επειδη κι εμένα μου έχει τύχει να χανω ανεξέλεγκτα ίσως θα πρέπει να μη φτάνουμε τελικά εκεί.Πχ είχα φτάσει 47 χωρίς δίαιτα όταν έμεινα εγκυος και υποψιάζομαι ότι όλο και κάτι μπορεί να είχα βάλει μεχρι να με ζυγισουν τότε.Μαλιστα θυμαμαι ζυγιστηκα πρωτη φορα στην αυχενικη.Κανένα μισόκιλο σίγουρα πάντως. Χάλια δεν ήμουν αλλά ήμουν πολύ αδύνατη και αν πήγαινα παρακάτω σίγουρα θα γινόμουν. Αλλά εγώ δεν έκανα διαιτα:roll:Γι αυτό λέω δεν ξέρω πως θα συνεχιστεί το όλο θέμα μετά τη δίαιτα.Ολα παίζουν. Εγώ θα προτιμήσω την εκδοχή του να μείνω όσο γίνεται σταθερη (αν και υποψιάζομαι θα το πάρω το κατιτίς μου)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Mkcm καλορίζικο το σπιτάκι σου!Έχεις δίκιο βασικά ότι όσο πιο πολύ τρως τόσο πιο πολύ σου έρχεται η όρεξη!

Όσο για τα ρούχα, υπήρχε μια περίοδος που έκανα αυτό ακριβώς αλλά η ψυχολογία μου είχε πέσει στα τάρταρα επειδή δεν είχα τίποτα να βάλω και φορούσα μόνο 1-2 φαρδιές μπλούζες όλη την ώρα...

Νομίζω ότι πρέπει να είμαστε περιποιημένες σε όσα κιλά και να είμαστε!:cool:

Πηνελόπη μου και κόρες καλημέρα,

ο διαβητολόγος/παθολόγος στην δίαιτα του, μου είχε πει:

ένα γάλα με δύο φρυγανιές το πρωί στο σπίτι, και στη δουλειά 1 τοστ και αργότερα 1 γιαούρτι με 2 φρυγανιές.

Στο σπίτι ψητό και σαλάτα με δύο γρυγανιές και καπάκι ένα φρούτο, που εννοείται δεν χορταίνω με το φαγητό. Όμως αυτό το φρούτο αμέσως μετά με καλύπτει και κόβει αμέσως την πείνα/λιγούρα!!!!! Όποτε το κάνω είναι καλά!!!

Όσον αφορά τα ρούχα, πιστεύω αυτά τα καταστήματα απευθύνονται κυρίως σε έφηβες ηλικίες ακόμη και από 12-13 ετών!!!!! και συμφωνώ να είμαστε και λίγο περιποιημένες!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

........

Χθες αποφάσισα να το ρίξω έξω στο φαγητό. Φάγαμε σουβλάκια το μεσημέρι. Τσάκισα 2 απ' όλα και το απόγευμα έφαγα 4 κουραμπιέδες.... Περιττό να σας πω ότι ακόμα πονάει η κοιλιά μου και ρεύομαι διαρκώς....

.......

mkcm καλορίζικο το σπιτάκι σας!!!

έφαγες πουλάκι μου, εχθές όλη μέρα 2 πιτόγυρα και 4 κουραμπιέδες?????

πρωινό? σαλάτα?τίποτις?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Πηνελόπη μου και κόρες καλημέρα,

ο διαβητολόγος/παθολόγος στην δίαιτα του, μου είχε πει:

ένα γάλα με δύο φρυγανιές το πρωί στο σπίτι, και στη δουλειά 1 τοστ και αργότερα 1 γιαούρτι με 2 φρυγανιές.

Στο σπίτι ψητό και σαλάτα με δύο γρυγανιές και καπάκι ένα φρούτο, που εννοείται δεν χορταίνω με το φαγητό. Όμως αυτό το φρούτο αμέσως μετά με καλύπτει και κόβει αμέσως την πείνα/λιγούρα!!!!! Όποτε το κάνω είναι καλά!!!

Όσον αφορά τα ρούχα, πιστεύω αυτά τα καταστήματα απευθύνονται κυρίως σε έφηβες ηλικίες ακόμη και από 12-13 ετών!!!!! και συμφωνώ να είμαστε και λίγο περιποιημένες!!!

Έχεις δίκιο βρε Κατερίνα, το μενού που προτείνεις είναι πολύ διαιτητικό αλλά η αληθινή αλήθεια είναι ότι δε μπορείς να το ακολουθείς κάθε μέρα........

Πάντως κάπως πάω να το πάρω πιο ζεστά!Να δούμε τι θα λέει στις 21/12 που θα ζυγιστώ!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηνελόπη μου και κόρες καλημέρα,

ο διαβητολόγος/παθολόγος στην δίαιτα του, μου είχε πει:

ένα γάλα με δύο φρυγανιές το πρωί στο σπίτι, και στη δουλειά 1 τοστ και αργότερα 1 γιαούρτι με 2 φρυγανιές.

Στο σπίτι ψητό και σαλάτα με δύο γρυγανιές και καπάκι ένα φρούτο, που εννοείται δεν χορταίνω με το φαγητό. Όμως αυτό το φρούτο αμέσως μετά με καλύπτει και κόβει αμέσως την πείνα/λιγούρα!!!!! Όποτε το κάνω είναι καλά!!!

Όσον αφορά τα ρούχα, πιστεύω αυτά τα καταστήματα απευθύνονται κυρίως σε έφηβες ηλικίες ακόμη και από 12-13 ετών!!!!! και συμφωνώ να είμαστε και λίγο περιποιημένες!!!

Κατερίνα Θύμησε μου.Μετρας καθόλου σακχαρο;Σε ρωτάω γτ γάλα με φρυγανιες που σου είπε ο γιατρός ανεβάζουν το σάκχαρο κι εσύ έχεις θεματακι.Τι σου έχει πει αληθεια;Πρέπει να κάνεις συγκεκριμένη διατροφη;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο βρε Κατερίνα, το μενού που προτείνεις είναι πολύ διαιτητικό αλλά η αληθινή αλήθεια είναι ότι δε μπορείς να το ακολουθείς κάθε μέρα........

Πάντως κάπως πάω να το πάρω πιο ζεστά!Να δούμε τι θα λέει στις 21/12 που θα ζυγιστώ!!!!!!!

Μαζί θα ζυγιστουμε εμεις:tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

mkcm καλορίζικο το σπιτάκι σας!!!

έφαγες πουλάκι μου, εχθές όλη μέρα 2 πιτόγυρα και 4 κουραμπιέδες?????

πρωινό? σαλάτα?τίποτις?

Το πρωινό δεν το αναφέρω γιατί το θεωρώ ΔΕΔΟΜΕΝΟ. Κάτι σαν την αναπνοή ένα πράγμα.

Μαρή, Κατερίνα, τι σαλάτα μετά από 2 πιτόγυρα (και τσίμπησα και αρκετές από τις πατάτες του μικρού - μη με μαστιγώσετε, είχε φάει φαεί δικό του πριν); Όσο για βραδυνό, κόντεψα να πεθάνω μετά, με το ζόρι έπινα νερό, γιατί ένιωθα το στομάχι μου να κάνει έκρηξη....

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα Θύμησε μου.Μετρας καθόλου σακχαρο;Σε ρωτάω γτ γάλα με φρυγανιες που σου είπε ο γιατρός ανεβάζουν το σάκχαρο κι εσύ έχεις θεματακι.Τι σου έχει πει αληθεια;Πρέπει να κάνεις συγκεκριμένη διατροφη;

όχι δεν μετράω, μόνο το πρωινό

το πρόβλημά μου είναι (ήταν μάλλον) στα πρωινά ζάχαρα νηστέιας, και στην ινσουλίνη, τώρα όποτε μετράω είμαι σούπερ!!! μου είχε πει κιλά να χάσω. (10%) και στο εξάμηνο ξαναπάω.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Καλορίζικο το σπίτι! ! (Ψιλοζηλεύω να πω τωρα:tongue: ) Φαντάζομαι θα είναι πολύ δύσκολο να προσαρμοστείς σε τόσο μεγάλο χώρο. Θα σκουντουφλας από το τραπέζι στο ντουλαπι:lol::lol::lol:

Ένα πράγμα θα σου πω: κάτω όροφος σσαλονοκουζίνα τεράστια διακριτικά χωρισμένη με μια κατασκευή, γραφείο, δωμάτιο - ντουλάπα, WC, δύο βεράντες πάνω όροφος: 4 κρεβατοκάμαρες, δύο μπάνια, 4 μπαλκόνια.

+ ένα διάρι κολλητό στον κάτω όροφο....

Με της υγείας μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ένα πράγμα θα σου πω: κάτω όροφος σσαλονοκουζίνα τεράστια διακριτικά χωρισμένη με μια κατασκευή, γραφείο, δωμάτιο - ντουλάπα, WC, δύο βεράντες πάνω όροφος: 4 κρεβατοκάμαρες, δύο μπάνια, 4 μπαλκόνια.

+ ένα διάρι κολλητό στον κάτω όροφο....

Με της υγείας μας....

Δε σου ξαναμιλάω! !Δε παίζωωω! :tongue: :tongue: :tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μετράω, μόνο το πρωινό

το πρόβλημά μου είναι (ήταν μάλλον) στα πρωινά ζάχαρα νηστέιας, και στην ινσουλίνη, τώρα όποτε μετράω είμαι σούπερ!!! μου είχε πει κιλά να χάσω. (10%) και στο εξάμηνο ξαναπάω.

Αν όμως έχεις πρόβλημα με το νηστείας φαντάσου να τρως και πρωινό στο καπάκι που το ανεβάζει. Γι αυτό σε ρωτησα.Κανε μια μέτρηση ρε συ να δεις.Πριν και δίωρο μετά.Ετσι για να ξερεις.Μπορει και να μη σε πειράζει πραγματικά αλλά είναι κρίμα να τρως υγιεινά πχ και να σου κάνει θέμα. Στο λέω γτ το γάλα ανεβάζει το σάκχαρο και σε συνδιασμο με υδατάνθρακες ανεβάζει πολύ.

Έχεις κάνει καμπύλη σακχάρου ινσουλίνης έτσι δεν ειναι;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως έχεις πρόβλημα με το νηστείας φαντάσου να τρως και πρωινό στο καπάκι που το ανεβάζει. Γι αυτό σε ρωτησα.Κανε μια μέτρηση ρε συ να δεις.Πριν και δίωρο μετά.Ετσι για να ξερεις.Μπορει και να μη σε πειράζει πραγματικά αλλά είναι κρίμα να τρως υγιεινά πχ και να σου κάνει θέμα. Στο λέω γτ το γάλα ανεβάζει το σάκχαρο και σε συνδιασμο με υδατάνθρακες ανεβάζει πολύ.

Έχεις κάνει καμπύλη σακχάρου ινσουλίνης έτσι δεν ειναι;

δεν έχω τώρα νηστείας ψηλό, είχα όταν μασαμπούκιαζα αργά το απόγευμα το τεράστιο κύριο γεύμα μου!!!!χαχαα.

Ναι τα έχω κάνει όλα.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε κόρες,

είναι καμμία μας, που να ξέρει για τις ισομετρικές ασκήσεις?

μου φαίνονται τέλειες, ειδικά η σανίδα, κάνω λίγες μέρες και πέρασαν τα πονάκια που έχω σε πλάτη αυχένα κια είδα και σύσφιξη σε ποπό και κοιλιά!!!

καμμία να ξέρει, να μου δώσει ένα καθημερινό προγραμματάκι?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω τώρα νηστείας ψηλό, είχα όταν μασαμπούκιαζα αργά το απόγευμα το τεράστιο κύριο γεύμα μου!!!!χαχαα.

Ναι τα έχω κάνει όλα.

Ε τότε μπορεί να μη χρειάζεται.Παντως εγώ στη θέση σου θα μετρούσαν σε ένα αιματολογική καλύτερα μεταγευματικο (αφού δεν έχεις μηχανάκι λογικα).Αν κι εσύ δεν έχεις διαβήτη οπότε ίσως και να μη σου χρειάζεται.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...