Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. 60,5 για μένα κ έφυγε μισό κιλό... δεν παραπονιέμαι από το τίποτα μια χαρα είναι μισό κιλό... άντε άλλο μισό ίσως κ τα καταφέρω σε 10 μέρες αν κ αυτή τη φορά έπαιξε ρόλο κ η περίοδος...

gmnth νομίζω πως τα έχεις καταφέρει με το μεταβολισμό σου κ τον έχεις μπλοκάρει τελείως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

ναι το ξερω, και προσεχω πολυ τη διατροφη , αλλα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι ειμαι ολη μερα σπιτι, πολυ ωρα στο γραφειο και σε μια καρεκλα ή κρεβατι για διαβασμα, και ασκηση μηδεν, γιατι οι δουλειες του σπιτιου δεν αδυνατιζουνννννν !!?

δεν παιρνω αποφαση να ξεκινησω γυμναστικη , εστω στο σπιτι!! ξεσηκωθηκα λιγο με τη κατερινα, που ειπε για βιντεακια κ τωρα εκατσα και εριξα μια ματια !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!Έλειψα γιατί κι εμείς από ιώσεις καλά τα πάμε!Εγώ πρέπει να έχω μείνει στα ίδια.....αλλά θα ζυγιστώ την άλλη Τετάρτη!Δεν ξέρω, μια απογοητεύομαι, μια συνεχίζω απλά τώρα το έχω βάλει πιο πολύ στόχο γιατί το έχω συνέχεια στο μυαλό οπότε κάτι είναι και αυτό!Καλά αποτελέσματα, συγχαρητήρια στα κορίτσια που έχουν χάσει!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια και από εμένα! 62,8 και σήμερα. Ο δικός μου στόχος είναι 62 για τα Χριστούγεννα. Και να προσέχω στις γιορτές.

BHAPPY, τέλεια! Συγχαρητήρια! Στις γιορτές θα είσαι μοντέλο!

Gmnth03, οι βαριές δουλειές- βλ. γενική μια χαρά βοηθάει.

Κορίτσια, ούτε μια βδομάδα δεν έμεινε! Πάμε δυνατά! !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ 48 σήμερα....:( δεν ξέρω τι γίνεται, μάλλον τον μαμησα το μεταβολισμό μου. Δεν έχω και κανένα να με παρασέρνει πια γιατί μαντέψτε...ο άντρας μου αποφάσισε να αρχίσει δίαιτα. Δεν μπορεί να είναι λέει μπογος κι εγώ δίπλα του τζιτζικοφτερο.....αλλά γενικά τρώω πρωινό μεσημεριανό το απόγευμα τα φρούτα μου κανένα μπισκοτάκι των παιδιών. Μόνο βράδυ δεν τρώω γιατί κοιτάω να τελειώσω με τις δουλειές κι έχω και μπόλικο διάβασμα...

mkcm τι γίνεται?

κάποιες σκόρπιες σκέψεις/απορίες μου:

1.χαίρεσαι ή στεναχωριέσαι με τα 48?

2."μάμησα τον μεταβολισμό" λέμε όταν δεν αδυνατίζουμε όχι όταν αδυνατίζουμε.

3. Στην δουλειά δεν τρως τίποτα ?

4. με 1,68 ύψος, τα 48 είναι πολύ λίγα, το ξέρεις έτσι? το ΒΜΙ σου είναι πολύ χαμηλό

5.υπάρχουν κίνδυνοι υγείας σε ελλιποβαρή κατάσταση, π.χ. οστεοπόρωση

6. μου πέρασε από το μυαλό για νευρική ανορεξία ή διατροφική διαταραχή, αυτό το σκέφτηκα γιατί στο γάμο σου ήσουν 51-52 όπως έχεις πει (όχι 48 ) που στο γάμο τα δίνουμε όλα για να είμαστε αδύνατες και όμορφες. Έχεις τέτοια υποψία? οι άλλοι τι σου λένε?

7. παλιότερα όταν πιεζόσουν έτρωγες (π.χ. είχες πει κάτι είχε γίνει με τη μικρή σου και από τα νεύρα σου έτρωγες) τώρα συμβαίνει αυτό?

8. αν νομίζεις ότι τρως πολύ ή κανονικά και αδυνατίζεις χωρίς λόγο, δεν πρέπει να πάρεις την γνώμη κάποιου ειδικού π.χ. για αρχή ενός παθολόγου.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγα η γενικη μη βοηθαει !! εμενα τουλαχιστον δεν μουκανει τιποτα !! τωρα βεβαια αν καθαριζεις ασταματητα , ισως εκει να εχεις δικιο, αλλα δε παιζει αυτο.

εγω κατερινα νομιζω οτι ειναι θεμα κουρασης που αδυνατισε τοσο πολυ η mkcm. εκτος απο τη δουλεια , επεσε και η μετακομιση μαζι . και παιζει νομιζω ρολο και ο θηλασμος στην μειωση του βαρους. οταν ειχε παει ο μικρος μου εναμιση χρονων ειχα παει 45 κιλα χωρις διαιτα.

συνεχιζεις τις ασκησεις ? θα βαλω ενα προγραμμα κ εγω, μηπως αρχισω και εγω να κανω κατι.

αα κακαο τωρα το θυμηθηκα, με εχεις ρωτησει για την οστρακια αν την ξανακολλας. νατην ξανακολλας , αλλα πιο ηπια , και ισως και να μην το παρεις και ειδηση, και να το περασεις για απλη ιωση.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα η γενικη μη βοηθαει !! εμενα τουλαχιστον δεν μουκανει τιποτα !! τωρα βεβαια αν καθαριζεις ασταματητα , ισως εκει να εχεις δικιο, αλλα δε παιζει αυτο.

εγω κατερινα νομιζω οτι ειναι θεμα κουρασης που αδυνατισε τοσο πολυ η mkcm. εκτος απο τη δουλεια , επεσε και η μετακομιση μαζι . και παιζει νομιζω ρολο και ο θηλασμος στην μειωση του βαρους. οταν ειχε παει ο μικρος μου εναμιση χρονων ειχα παει 45 κιλα χωρις διαιτα.

συνεχιζεις τις ασκησεις ? θα βαλω ενα προγραμμα κ εγω, μηπως αρχισω και εγω να κανω κατι.

αα κακαο τωρα το θυμηθηκα, με εχεις ρωτησει για την οστρακια αν την ξανακολλας. νατην ξανακολλας , αλλα πιο ηπια , και ισως και να μην το παρεις και ειδηση, και να το περασεις για απλη ιωση.

τι ύψος έχεις όμως βρε gmnhth03 μου?

εννοείται συνεχίζω ασκήσεις!!! κυρίως ισομετρικές, είναι τέλειες!!! σε πολύ λίγη ώρα τις κάνεις!! κάθε μέρα βλέπω βελτίωση και σε χρόνο και στα ρούχα μου!!!

11η μέρα με ισομετρικές σήμερα. Η πλάτη μου δεν μου πονάει καθόλου από την τρίτη μέρα, και η κοιλιά/ποπός μαζεύουν. Η άσκηση "σανίδα¨κάνει θαύματα, έχω καταφέρει να κάνω σανίδα 100 δευτερόπλεπτα, κάθε μέρα και λίγο παραπάνω.

Λένε ότι πρέπει να κάνεις 4 λεπτά σανίδα την ημέρα, μου φαίνεται δύσκολο τα τέσσερα λεπτά (240 δευτερόλεπτα) αλλά ποιος ξέρει ίσως τα καταφέρω.

Να κάνεις gmnth03 μου, θα δεις μεγάλη βελτίωση.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!!!!!!!! Κατερινιώ απαντάω με κόκκινα!

mkcm τι γίνεται?

κάποιες σκόρπιες σκέψεις/απορίες μου:

1.χαίρεσαι ή στεναχωριέσαι με τα 48? Στενοχωριέμαι με το 48, γιατί είναι πάρα πολύ λίγο. Έχει χαλάσει η μούρη μου τελείως και τα ρούχα δε στρώνουν καλά.

2."μάμησα τον μεταβολισμό" λέμε όταν δεν αδυνατίζουμε όχι όταν αδυνατίζουμε.

Νομίζω, ότι επειδή τρώω πλέον κανονικά (πέραν του βραδυνού) θα έπρεπε να πάρω κανένα κιλάκι, να σταθεροποιηθώ τουλάχιστον. Τρώω πολύ περισσότερο απ' ότι πριν...

3. Στην δουλειά δεν τρως τίποτα ?

Η αλήθεια είναι Κατερινιώ μου, ότι δεν τρώω. Παίρνω από το σπίτι τόστ κι ένα φρούτο που το τρώω για πρωινό κατά της 9 (στο σπίτι δεν προλαβαίνω να φάω).

4. με 1,68 ύψος, τα 48 είναι πολύ λίγα, το ξέρεις έτσι? το ΒΜΙ σου είναι πολύ χαμηλό

Oh, yes. Το ξέρω.....

5.υπάρχουν κίνδυνοι υγείας σε ελλιποβαρή κατάσταση, π.χ. οστεοπόρωση

Ομοίως....

6. μου πέρασε από το μυαλό για νευρική ανορεξία ή διατροφική διαταραχή, αυτό το σκέφτηκα γιατί στο γάμο σου ήσουν 51-52 όπως έχεις πει (όχι 48 ) που στο γάμο τα δίνουμε όλα για να είμαστε αδύνατες και όμορφες. Έχεις τέτοια υποψία? οι άλλοι τι σου λένε?

Νευρική ανορεξία δεν παίζει να έχω: α) τρώω, β) ΔΕ ΘΕΛΩ να αδυνατίσω άλλο, γ) έχω κανονικά περίοδο...

Εγώ πρέπει να είμαι η εξαίρεση των νυφών...χαχαχαχαχα. Επειδή θεωρούσα ότι δε θα βγω όμορφη στις φωτογραφίες πήρα 2 - 3 κιλά πριν το γάμο.... Η μοδίστρα έπαθε πλάκα, μου είπε στην τελευταία πρόβα ότι είναι η πρώτη φορά στη ζωή της που ανοίγει νυφικό στην τελευταία πρόβα.

7. παλιότερα όταν πιεζόσουν έτρωγες (π.χ. είχες πει κάτι είχε γίνει με τη μικρή σου και από τα νεύρα σου έτρωγες) τώρα συμβαίνει αυτό?

Όχι, δεν τρώω όταν πιέζομαι. Δεν ξέρω, δε νιώθω πια την ανάγκη να φάω σαβούρες. Ίσως "απεξαρτήθηκε" ο οργανισμός μου από τα junk.

8. αν νομίζεις ότι τρως πολύ ή κανονικά και αδυνατίζεις χωρίς λόγο, δεν πρέπει να πάρεις την γνώμη κάποιου ειδικού π.χ. για αρχή ενός παθολόγου.

Αν συνεχίσει η κατηφόρα, στάνταρ θα πάω σε γιατρό μετά τις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!!!!!!!! Κατερινιώ απαντάω με κόκκινα!

τι μετά τις γιορτές βρε

έγραψες στις 12/12 = "Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Πως πάτε; Εγώ μπαλαντζάρω ανάμεσα στο 48,5 και το 49. "

και στις 13/12 = "...Εγώ 48 σήμερα.... δεν ξέρω τι γίνεται,...."

νομίζω πρέπει να πας τώρα!!!!!!!! τρέχοντας!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Cacao, άλλαξε το πινακάκι... Πήγα και ζυγίστηκα σε μια ζυγαριά σε ένα φαρμακείο (είναι τσεκαρισμένο ότι συμβαδίζει με τη δικά μου - έχω ξαναζυγιστεί) και είμαι 53,5 :shock::shock::shock:.... Θεωρούσα ότι τα παντελόνια είχαν "ξεχειλώσει" επειδή τα είχα φορέσει αρκετές φορές και γι' αυτό ήταν πιο άνετα.... Και πλέον μπαίνω σε συντήρηση με πιο καλή ψυχολογία.....

Καιρός να δοκιμάσω το απόγευμα τα ντιζελάκια.....

Κοίτα τι βρήκα βρε mkcm!!! το έγραψες 16/11.

ήσουν 53,5 στις 16/11 και σήμερα στις 14/12 είσαι 48!!!

5,5 κιλά σε 1 μήνα σε τόσα λίγα κιλά, έλεος βρε κορίτσια πείτε κι εσείς κάτι


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα τι βρήκα βρε mkcm!!! το έγραψες 16/11.

ήσουν 53,5 στις 16/11 και σήμερα στις 14/12 είσαι 48!!!

5,5 κιλά σε 1 μήνα σε τόσα λίγα κιλά, έλεος βρε κορίτσια πείτε κι εσείς κάτι

Ρε χαζούλα, αφού μετά σας είπα ότι η ζυγαριά τα είχε παίξει. 52 κιλά ήμουν... 4 κιλά έχασα (και σκέψου ότι στο διάστημα αυτό μεσολάβησε μια ταχύτατη μετακόμιση, ένα ταξίδι και πολύ πίεση στη δουλειά).

Γι' αυτό λέω, να μεσολαβήσουν και τα Χριστούγεννα, να ξεκουραστώ και λιγάκι που θα έχω μετά την Πρωτοχρονιά άδεια κι αν δω ότι συνεχίζω να χάνει ή τέλως πάντων δεν παίρνω βάρος να πάω στο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε χαζούλα, αφού μετά σας είπα ότι η ζυγαριά τα είχε παίξει. 52 κιλά ήμουν... 4 κιλά έχασα (και σκέψου ότι στο διάστημα αυτό μεσολάβησε μια ταχύτατη μετακόμιση, ένα ταξίδι και πολύ πίεση στη δουλειά).

Γι' αυτό λέω, να μεσολαβήσουν και τα Χριστούγεννα, να ξεκουραστώ και λιγάκι που θα έχω μετά την Πρωτοχρονιά άδεια κι αν δω ότι συνεχίζω να χάνει ή τέλως πάντων δεν παίρνω βάρος να πάω στο γιατρό.

στου φαρμακείου την ζυγαριά ζυγίστηκες καλέ

"....Cacao, άλλαξε το πινακάκι... Πήγα και ζυγίστηκα σε μια ζυγαριά σε ένα φαρμακείο (είναι τσεκαρισμένο ότι συμβαδίζει με τη δικά μου - έχω ξαναζυγιστεί) και είμαι 53,5"


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ

__________αρχικό βάρος _____15/09 ___21/09__απώλεια__στόχος

Cacao_________________________57,9______56,7______-1,2______49

gmnth_______74________________60,7______60,3______-0,4______50

katerina71____92_______________82,4______82,3______-0,3______75

mkcm________68_______________58________58_________0_______50

kiki v__________________________53,9______54________+0,1______51

matri__________________________68,4______69________-0,6______65 Ioio___________________________69,9______69,9_______0________60

Liana________90,1______________67________67________0________65

Κοίτα κι αυτό 21/9 = 58

και σήμερα 14/12=48, δηλαδή 10 κιλά σε τρεις μήνες!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

στου φαρμακείου την ζυγαριά ζυγίστηκες καλέ

"....Cacao, άλλαξε το πινακάκι... Πήγα και ζυγίστηκα σε μια ζυγαριά σε ένα φαρμακείο (είναι τσεκαρισμένο ότι συμβαδίζει με τη δικά μου - έχω ξαναζυγιστεί) και είμαι 53,5"

Με ρούχα και παπούτσια ;).... Αφού με ξέρεις ότι στα ιατρικά θέματα είμαι πολύ επιμελής.... Δε θυμάσαι ποιος σε παρότρυνε να πας στο γιατρό....; :D

Αν είναι κάτι παθολογικό θα φανεί σε λίγο χρονικό διάστημα και να είσαι σίγουρη ότι θα πάω σε γιατρό!!!!!! Εγώ αυτά δεν τα αφήνω... έχω και δυο ζουζούνια που με χρειάζονται.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...