Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

ΤΣΑ! Να' μαι κ εγώ! Επιστρέψαμε σήμερα το πρωί...και όλη μέρα είμαι σε κατάσταση πανικού από τα πράγματα, τις τσάντες, τις βαλίτες καθώς και τα άπλυτα ρούχα και γενικότερα το χαμό που επικρατεί στο σπίτι. Τι να πρωτοκάνω δεν ξέρω....2 πλυντήρια έβαλα και το τρίτο είναι έτοιμο για αύριο και αυτό σημαίνει ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ρούχα για σίδερο μετά....

Δεν έχω κουράγια να σας περιγράψω τα σκηνικά της Σύρου, αλλά θα το κάνω τις επόμενες μέρες. Ειχε και καλές και κακές στιγμές αλλά γενικά της μικρής της άρεσε πολύ πέρασε καλά, και το κυριότερο δέθηκε ακόμα περισσότερο με το νονό της ο οποίος έκανε σα παλαβός μαζί της...και ήταν το μόνο άτομο για το οποίο η Ελεονόρα δεχόταν να αφήσει τη μανούλα και να πάει βόλτα έτσι!!

Τζίνι καλές θάλασσες να έχει ο άντρας σου και με το καλό να επιστρέψει. Τελικά βρήκες κοπέλα για βοήθεια;

Pashalitsa με γεια το μαλλί...αχ κ γω θέλω επειγόντως να πάω για κούρεμα (μακραίνουν πολύ γρήγορα τα μαλλιά μου γμτ) αλλά το θέμα είναι πώς θα το κάνω με τη μικρή μαζί; Μισοκουρεμένη θα φύγω από το κομωτήριο!!!

Merjana, άντε με το καλό λοιπόν να έχεις αρραβωνιάσματα και τραπεζώματα. Και σου εύχομαι καλή υπομονή με τις λαλακίες που θα ακούσεις από τα σόγια (κ των 2 πλευρών)..στο λέω γιατί θα ακούσεις σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση!! χιχιχι

Paros καλή συνέχεια διακοπών. Ωραία η Σαντορίνη, έχω πάει αρκετές φορές. Μάλιστα τα καλοκαίρια βάζουν πολλές φορές απευθείας καράβτι από Ρέθυμνο. Φέτος όμως δεν είχε τπτ. Σημείο των καιρών κ αυτο λέτε; Αλήθεια ρε συ, με 2 παιδιά πώς τα καταφέρνεις στα ταξίδια τα μεγάλα; Δε σου βγαίνει ο πάτος ανάποδα; Πόσες βαλίτσες παίρνεις; Πώς τα κρατάς τα μικρά και τα πράγματα μαζί; Για δώσε τα φώτα σου..διότι εγώ ζορίστηκα κάπως. Βέβαια ήταν και η πρώτη φορά που πήγα έτσι τόσο μακριά χωρίς τον άντρα μου με το παίδί μαζί μου...και μου φάνηκε κάπως...

Εμένα ρε κορίτσια τελικά οι μέρες στη Σύρο μου φάνηκαν λίγες για τόσο μεγάλο ταξίδι. Επρεπε να κανονίσω για περισσότερες αλλά ήταν και η παρέα τέτοια που δε γινόταν. Χωρίς βοήθεια δε θα τα κατάφερνα με τα πράγματα. Ειδικά στην επιστροφή στο καράβι το κρητικό τα παίξα ολίγον τι γιατί πέσαμε στο ΛΑΤΩ ένα παμπάλαιο καράβι που δεν έχει ασανσέρ(!!!) και η καμπίνα μας ήταν 3 σκάλες κάτω και μάλιστα στριφογυριστές σκάλες τύπου αρχοντικό σπίτι αλλά θεόστενες...Φανταστείτε τώρα με καρότσι και πράγματα να θες να κατέβεις! ΑΔΥΝΑΤΟΝ....Είχα διαρκώς 2 καμαροτάκια μαζί μου για να μετακινουμαι..Φτάνοντας στα Χανιά βρήκα στο αμάξι και μια ωραιότατη κλήση του Λιμενικού...η κολλητή μου η έξυπνη όταν φεύγαμε από Χανιά για Πειραιά, πήρε το αμάξι μου για να το παρκάρει κάπου κοντά στο λιμάνι, και καλά για να μείνω εγώ με τη μικρή και τα πράγματα και το άφησε σε χώρο που δεν επιτρέπεται...ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ! Τι να της πω τώρα;;;

Λοιπόν θα σας αφήσω διότι είμαι κομμάτια αλλά θα επανέλθω με τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες των διακοπών....

ΥΓ: EleniMaria καλώς ήρθες στην παρέα μας και μη μασάς με τα σχόλια των άλλων..και μενα η τότε δήθεν κολλητή μου με είχε κοροιδεψει όταν τα είχα πρωτοφτιάξει με τον άντρα μου...Συγκεκριμένα είχε πει: "Α, έχεις αποφασίσεις ότι σου αρέσει να κουνάς μαντήλια στο λιμάνι ε;"....Μη δίνεις σημασία λοιπόν...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσήρθες Ayla!

Ελπίζω να περάσατε όμορφα στις διακοπές σας! Η Σύρος δεν είναι πανέμορφη?

Πασχαλίτσα τις άδειες στην εταιρία μου τις έχουμε καταργήσει. Ολόκληρο το έτος έχω πάρει μόνο 3 μέρες..μην είμαι βέβαια και αχάριστη, έχουμε πολλή δουλειά και αυτό είναι σημαντικό.

Τζίνι φεύγεις ταξιδάκι? Με το καλό!

Σχετικά με αυτό που ρώτησες παλαιότερα δεν το επέτρεπαν οι περισσότερες ναυτιλιακές να βρίσκονται αδέρφια στο ίδιο καράβι, αυτά ξεπεράστηκαν όμως στις περισσότερες εταιρίες όταν μειώθηκε ο αριθμός των ελλήνων ναυτικών, και συνεχίζει να μειώνεται δραματικά αφού ολοένα και λιγότεροι μπαρκάρουν πλέον και επιλέγουν το επάγγελμα του ναυτικού..

Αχ ανυπομονώ να πάω σπίτι να φτιάξω βαλίτσα, θα ψάξω να βρω την μεγαλύτερη που έχω θα την γεμίσω όσο δεν πάει άλλο, έτσι για να νιώθω ότι φεύγω για 15-20 μέρες! :D

Link to comment
Share on other sites

γελκαμ μπακ αυλα!

μαριαννα κατι ειχα ακουσει κ εγω οτι απαγορευοταν. στην κοσταμαρε δεν υπηρχε περιπτωση να γινει ποτε, τουλαχιστον οσο ηταν εν ζωη ο καπταν βασιλης. ειχε γινει θεμα καποτε. κ καλα του τυπου στρατιωτη ραϊαν. τωρα πως κ το κανει η μετροσταρ, δεν ξερω.

πασκουαλε τον πυροσβεστηρα καλε!!!!!

χαιρετω να ισιωσω το κορμι μου για να ξεκινησω το βραδακι λιγο ξεκουραστη.

φιλουτοθ πολλοθ!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι! Να σαι καλα πασχαλίτσα για την αφιέρωση, με έκανες και γέλασα! Η αλήθεια είναι οτι έχει πέσει πολύ δουλειά αυτές τις ημέρες και με χαλάρωνε το να διαβάζω τις παλιότερες δημοσιεύσεις σας!

Τζίνι καλές θάλασσες για τον άντρα σου! Ο δικός μου ναυτικός έχει μπει μεσόγειο και έχει πολύ αέρα!

Αυλα η Σύρος είναι μαγευτικό νησί, συνδιάζει τόσα πολλά, την είχα ερωτευτεί όταν είχα πάει πριν χρόνια και δεν ήθελα να φύγω!!!

Μερτζάνα να περάσετε τέλεια! Περίμενα και εγω πως και πως να φύγουμε διακοπές, περάσαμε τέλεια αλλά είχα απότομη προσγείωση μιας και έφυγε σχεδόν την επόμενη μέρα για δουλειά!

Βρε κορίτσια τι θα γίνει με τη ζέστη???? Θα ησυχάσει ποτέ???

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι! Να σαι καλα πασχαλίτσα για την αφιέρωση, με έκανες και γέλασα! Η αλήθεια είναι οτι έχει πέσει πολύ δουλειά αυτές τις ημέρες και με χαλάρωνε το να διαβάζω τις παλιότερες δημοσιεύσεις σας!

Τζίνι καλές θάλασσες για τον άντρα σου! Ο δικός μου ναυτικός έχει μπει μεσόγειο και έχει πολύ αέρα!

Αυλα η Σύρος είναι μαγευτικό νησί, συνδιάζει τόσα πολλά, την είχα ερωτευτεί όταν είχα πάει πριν χρόνια και δεν ήθελα να φύγω!!!

Μερτζάνα να περάσετε τέλεια! Περίμενα και εγω πως και πως να φύγουμε διακοπές, περάσαμε τέλεια αλλά είχα απότομη προσγείωση μιας και έφυγε σχεδόν την επόμενη μέρα για δουλειά!

Βρε κορίτσια τι θα γίνει με τη ζέστη???? Θα ησυχάσει ποτέ???

Χα,χα! Πες μου δεν είναι για πολύ καψούρα το τραγούδι;;;:tongue:

Η ζέστη θα ησυχάσει από αύριο νομίζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!!!ειναι νεα στο φορουμ..σας παρακολουθω καιρο αλλα σημερα πηρα αποφαση ναμπω στην παρεα σας!!!

εχω και εγω αντρα ναυτικο και νιωθω πολυ μοναξια ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρι!!!:-(

ειναι πολυ παρηγορο που βλεπω πως υπαρχουν και αλλες που περνουν τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

ΤΣΑ! Να' μαι κ εγώ! Επιστρέψαμε σήμερα το πρωί...και όλη μέρα είμαι σε κατάσταση πανικού από τα πράγματα, τις τσάντες, τις βαλίτες καθώς και τα άπλυτα ρούχα και γενικότερα το χαμό που επικρατεί στο σπίτι. Τι να πρωτοκάνω δεν ξέρω....2 πλυντήρια έβαλα και το τρίτο είναι έτοιμο για αύριο και αυτό σημαίνει ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ρούχα για σίδερο μετά....

Δεν έχω κουράγια να σας περιγράψω τα σκηνικά της Σύρου, αλλά θα το κάνω τις επόμενες μέρες. Ειχε και καλές και κακές στιγμές αλλά γενικά της μικρής της άρεσε πολύ πέρασε καλά, και το κυριότερο δέθηκε ακόμα περισσότερο με το νονό της ο οποίος έκανε σα παλαβός μαζί της...και ήταν το μόνο άτομο για το οποίο η Ελεονόρα δεχόταν να αφήσει τη μανούλα και να πάει βόλτα έτσι!!

Τζίνι καλές θάλασσες να έχει ο άντρας σου και με το καλό να επιστρέψει. Τελικά βρήκες κοπέλα για βοήθεια;

Pashalitsa με γεια το μαλλί...αχ κ γω θέλω επειγόντως να πάω για κούρεμα (μακραίνουν πολύ γρήγορα τα μαλλιά μου γμτ) αλλά το θέμα είναι πώς θα το κάνω με τη μικρή μαζί; Μισοκουρεμένη θα φύγω από το κομωτήριο!!!

Merjana, άντε με το καλό λοιπόν να έχεις αρραβωνιάσματα και τραπεζώματα. Και σου εύχομαι καλή υπομονή με τις λαλακίες που θα ακούσεις από τα σόγια (κ των 2 πλευρών)..στο λέω γιατί θα ακούσεις σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση!! χιχιχι

Paros καλή συνέχεια διακοπών. Ωραία η Σαντορίνη, έχω πάει αρκετές φορές. Μάλιστα τα καλοκαίρια βάζουν πολλές φορές απευθείας καράβτι από Ρέθυμνο. Φέτος όμως δεν είχε τπτ. Σημείο των καιρών κ αυτο λέτε; Αλήθεια ρε συ, με 2 παιδιά πώς τα καταφέρνεις στα ταξίδια τα μεγάλα; Δε σου βγαίνει ο πάτος ανάποδα; Πόσες βαλίτσες παίρνεις; Πώς τα κρατάς τα μικρά και τα πράγματα μαζί; Για δώσε τα φώτα σου..διότι εγώ ζορίστηκα κάπως. Βέβαια ήταν και η πρώτη φορά που πήγα έτσι τόσο μακριά χωρίς τον άντρα μου με το παίδί μαζί μου...και μου φάνηκε κάπως...

Εμένα ρε κορίτσια τελικά οι μέρες στη Σύρο μου φάνηκαν λίγες για τόσο μεγάλο ταξίδι. Επρεπε να κανονίσω για περισσότερες αλλά ήταν και η παρέα τέτοια που δε γινόταν. Χωρίς βοήθεια δε θα τα κατάφερνα με τα πράγματα. Ειδικά στην επιστροφή στο καράβι το κρητικό τα παίξα ολίγον τι γιατί πέσαμε στο ΛΑΤΩ ένα παμπάλαιο καράβι που δεν έχει ασανσέρ(!!!) και η καμπίνα μας ήταν 3 σκάλες κάτω και μάλιστα στριφογυριστές σκάλες τύπου αρχοντικό σπίτι αλλά θεόστενες...Φανταστείτε τώρα με καρότσι και πράγματα να θες να κατέβεις! ΑΔΥΝΑΤΟΝ....Είχα διαρκώς 2 καμαροτάκια μαζί μου για να μετακινουμαι..Φτάνοντας στα Χανιά βρήκα στο αμάξι και μια ωραιότατη κλήση του Λιμενικού...η κολλητή μου η έξυπνη όταν φεύγαμε από Χανιά για Πειραιά, πήρε το αμάξι μου για να το παρκάρει κάπου κοντά στο λιμάνι, και καλά για να μείνω εγώ με τη μικρή και τα πράγματα και το άφησε σε χώρο που δεν επιτρέπεται...ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ! Τι να της πω τώρα;;;

Λοιπόν θα σας αφήσω διότι είμαι κομμάτια αλλά θα επανέλθω με τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες των διακοπών....

ΥΓ: EleniMaria καλώς ήρθες στην παρέα μας και μη μασάς με τα σχόλια των άλλων..και μενα η τότε δήθεν κολλητή μου με είχε κοροιδεψει όταν τα είχα πρωτοφτιάξει με τον άντρα μου...Συγκεκριμένα είχε πει: "Α, έχεις αποφασίσεις ότι σου αρέσει να κουνάς μαντήλια στο λιμάνι ε;"....Μη δίνεις σημασία λοιπόν...

Welcome back!!! Χμμμμ... Ήθελα να σου το πω ότι είναι λίγες οι μέρες αναλογικά με την ταλαιπωρία αλλά δεν ήθελα "να σου τη σπάσω"...

Ελπίζω να πέρασες καλά! Ξέρω βέβαια ότι οι διακοπές με μωρό είναι άλλου είδους διακοπές... Εγώ για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν πέρασα καλά όταν πήγα διακοπές με τη μικρή... Απλά δεν ξεκουράζομαι... Ωραία πέρασα όταν πήγα στα Κουφονήσια για ένα τετραήμερο με τον άντρα μου μόνο το 2008 και ήταν και η πρώτη φορά που άφησα τη μικρή μου βράδυ σε κάποιον άλλον... Πέρασα πολύ ωραία όμως και γέμισαν οι μπαταρίες μου γιατί πραγματικά ο πρώτος χρόνος της ζωής της μικρής με εξουθένωσε... Ήρεμες βόλτες, μπανάκι, πολύ ψαράκι για φαγητό (τα νοστιμότερα που έχω φάει στη ζωή μου κατευθείαν από τη βάρκα, τα τρώγαμε ψητά, χωρίς λάδι για να μη μας χαλάει την υπέροχη γεύση και μυρωδιά) και το βράδυ, μόνοι μας (τι χαρά) χωρίς σουουουουουουτ και τέτοια)... Άρπαξα βέβαια ένα έγκαυμα όταν πήγαμε στο Μικρό Κουφονήσι για μπάνιο (από την πεζοπορία στον ήλιο) αλλά δε βαριέσαι...

Τώρα βέβαια η μικρή έχει μεγαλώσει και γενικά δεν είναι υπερδραστήρια αλλά η γκρίνια της και η απαιτητικότητά της με κουράζει αφάνταστα και δε μπορώ να ηρεμήσω... Θέλω να πάω κάπου μόνο με τον άντρα μου αλλά δεν τολμάω να το ζητήσω γιατί ξέρω ότι θα έρθει για λίγες μέρες μόνο και δε μπορώ να του τη στερήσω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!ειναι νεα στο φορουμ..σας παρακολουθω καιρο αλλα σημερα πηρα αποφαση ναμπω στην παρεα σας!!!

Χα, χα! Γίναμε πολλές τελικά!!!:D Καλωσήλθες στην παρέα μας!

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω αντρα ναυτικο και νιωθω πολυ μοναξια ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρι!!!:-(

ειναι πολυ παρηγορο που βλεπω πως υπαρχουν και αλλες που περνουν τα ιδια...

Φυσικά και υπάρχουν και άλλες που περνούν τα ίδια... Ο άντρας σου είναι εκτός Ελλάδας φαντάζομαι ε; Εννοώ δεν είναι ακτοπλοία και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ "φρεσκογραμμένη" είμαι Πατρα! Καλως όρισες στην παρέα! Προσωπικά, πήρα μεγάλο θάρρος και δύναμη διαβάζοντας όλα αυτά εδώ και πραγματικά μου κρατάει πολύ καλή συντροφιά!

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα είναι φοβερό... το 'χεις πιάσει το θέμα μου νομίζω! χεχεχε

Πάντως έχω την εντύπωση πως τα ζευγάρια, δηλαδή ναυτικός με τη γυναίκα στη στεριά, έχουν μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο απο άποψη διάρκειας συναισθημάτων( εννοώ τον έρωτα, τον θαυμασμό για παράδειγμα) και θεωρώ πως ο κορεσμός δεν έρχεται ποτέ. Εσύ βέβαια ξέρεις γιατί το ζείς επι χρόνια...!

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε βρε κορίτσια κουράγιο... Εδώ άλλοι άντρες φεύγουν αυτή τη στιγμή για μετανάστευση μόνιμη σε άλλη χώρα και η οικογένειές τους θα πάνε όταν βρουν δουλειά και ταχτοποιηθούν...

Το θέμα είναι να έχουμε την υγεία μας και να μην είμαστε τρομερά ευαίσθητες (τα λέω για να τα ακούω τώρα) ώστε να μη μας παίρνουν οι απότομες αλλαγές της ζωής από κάτω... Εγώ ψιλοφρικάρω (ακόμα) και όταν έρχεται ο άντρας μου και όταν φεύγει... Όταν έρχεται (πριν φτάσει) έχω τρελό άγχος για τις νέες υποχρεώσεις που προστίθενται και όταν φεύγει, νομίζω ότι αδειάζει το σπίτι και δεν έχω διάθεση για τίποτε απολύτως... Έχω σκληρύνει κάπως από τότε που μεγάλωσε η μικρή μας...

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα είναι φοβερό... το 'χεις πιάσει το θέμα μου νομίζω! χεχεχε

Πάντως έχω την εντύπωση πως τα ζευγάρια, δηλαδή ναυτικός με τη γυναίκα στη στεριά, έχουν μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο απο άποψη διάρκειας συναισθημάτων( εννοώ τον έρωτα, τον θαυμασμό για παράδειγμα) και θεωρώ πως ο κορεσμός δεν έρχεται ποτέ. Εσύ βέβαια ξέρεις γιατί το ζείς επι χρόνια...!

Ναι, είναι απολύτως σωστό αυτό που λες, είναι ένα από τα μεγάλα συν των σχέσεων αυτό... Ο κορεσμός δεν έρχεται γιατί δεν προλαβαίνει να έρθει... Μέχρι να έρθει αυτός έχει φύγει ο άντρας!!!:shock::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, δε θυμαμαι νομιζω ότι παλιότερα το είχαμε ξανασυζητήσει το θέμα αλλά τώρα είμαστε περισσότερες στο club:tongue:, στις εταιρίες των δικών σας βάζουν λάτζες στα λιμάνια; Στη δικιά μας, την τελευταία διετία, ούτε για δείγμα, παρά μόνο για ιατρικούς λόγους... Όχι πως με χαλάει, μια χαρά ήσυχο το έχω το κεφάλι μου αλλά αναρωτιέμαι τί γίνεται στις άλλες εταιρίες, για να μην πω ότι αναρωτιέμαι και μήπως ο άντρας μου με δουλεύει για να μην αρχίζω τις πολλές ερωτήσεις...

Ayla, εμείς που δουλεύουμε για τον ίδιο εργοδότη, τί γίνεται με τις λάτζες; Ο άντρας μου μου είπε ότι αυτό ξεκίνησε από τους καπεταναίους που ήθελαν να φαίνονται καλοί στην εταιρία και ότι κάνουν οικονομία και άρχισαν να μη ζητάνε λάτζες... Θυμάμαι πέρσυ ο β μηχανικός τσακώθηκε με τον καπετάνιο γι΄αυτό το θέμα (ήθελα να βγει στη Βενεζουέλα σα δαιμονισμένος για ευνόητους λόγους...) Αναρωτιέμαι τί κάνουν οι θερμόαιμοι άντρες που "δεν αντέχουν";;;

Ωραίες απορίες έχω βραδιάτικα είδατε;;; Είναι που πλέει ο άντρας μου προς Κολομβία γι΄αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...