Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

kalησπερες κ καλημερες σε ολες.

πασκουαλ το ιδιο μου ειπε κ εμενα ο χαζμπαντ για την περιοχη.

Οντως τα χειρότερα λένε για τον Ινδικό....κάθε εμπόδιο για καλό...είχατε δει τον καπετάνιο που τον κρατούσαν επί ένα χρόνο όμηρο, και παρακολουθούσαν οι Σομαλοί το σπίτι του, τη γυναίκα του και τα παιδιά του; φοβερό πράμα.Δεν πειράζει θα βρεθεί άλλη ευκαιρία. Εσείς να είστε καλά.

λοιπον μ ετι ςμαμαδες κ τις πεθερες δεν βγαινει ποτε ακρη.

τα παραπανω που σου κουοταρω που εγινε?

μη μου λετε κ τετοια ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα Κοπέλες και από μένα!

Πάρος μην τα βάζεις με την εταιρία είναι λογικό να μην στο επιτρέπουν εκεί που βρίσκονται ο κόλπος φημίζεται για την επικινδυνότητα του και καλώς έπραξαν..κι εμείς την ίδια πρακτική ακολουθούμε εδώ.. παρόλα αυτά θα μπορούσαν να σε ανεβάσουν νωρίτερα πάνω και θα έπρεπε να έχουν ενημερώσει εξαρχής!

Πασχαλίτσα χαίρομαι που έχουμε νέα σου και ευχαριστώ κι εσένα για τις ευχές σου! Σολάρις τι να πω έχω μείνει άφωνη με την μαμά..

Την καλησπέρα μου και στον σπορτ Μπίλλυ την Τζίνι μας...

Ο δικός μου τελικά θα ξαναφύγει μάλλον σε κανένα δεκαήμερο θα ανέβει σε φορτηγό της ίδιας εταιρίας με την οποία ταξιδεύει τα 3 τελευταία χρόνια..στενοχωρήθηκα πολύ..δεθήκαμε ακόμα περισσότερο με την κίνηση του και αυτές οι μέρες που διανύουμε είναι πραγματικά μοναδικές..λυπάμαι που θα τον χάσω τόσο γρήγορα, ξανά. Μόλις επιστρέψει λέμε με το καλό να κανονίσουμε και τα του αρραβώνος! Τουλάχιστον αυτό σκέφτομαι και παρηγορούμαι!

Σολάρις στην δουλειά δεν είπα τίποτα..το δαχτυλίδι το φοράω κανονικά αλλά επειδή δουλεύω με άντρες δύσκολα θα ρωτούσαν ακόμα και αν το καταλάβαιναν..:D

Αυτά τα ολίγα..στον κόσμο μου είμαι (με την καλή έννοια) γενικά και ζητώ συγνώμη αν ξέχασα κάποια..

Link to comment
Share on other sites

Βρε Solaris, χωρίς να μου πεις, είχα καταλάβει ότι η μαμά ή ο μπαμπάς σου θα μπορούσαν να σου λένε τέτοιες κουβέντες... Μέχρι και στοίχημα πήγαινα! Κάποιος έχει γκρεμίσει πράγματα πάνω σου... Αχ γονείς!!! Ήθελα να ήξερα αν έχουν καμια συναίσθηση των όσων λένε και πράττουν!!!:rolleyes:

Δεν έχω καταλάβει από πότε την αξία σε έναν άνθρωπο τη δίνει το να κάνει οικογένεια... Είναι και αυτό μια αξία στη ζωή αλλά ΜΙΑ! Σημαντική αλλά όχι ΜΟΝΑΔΙΚΗ! Στο σόι μας έχω μια ξαδέλφη που δεν παντρεύτηκε και δεν έκανε παιδιά. Είναι μια καλή δασκάλα, άψογη στη δουλειά της, προοδεύει, επιμορφώνεται κλπ αλλά δε γούσταρε να κάνει οικογένεια! Κάνει τα ταξίδια της ανά τον κόσμο, περνάει καλά και τα έχει καλά με τον εαυτό της! Ε, μόνο εγώ το βρίσκω απόλυτα σεβαστό αυτό!!! Οι υπόλοιποι ή τη λυπούνται ή θεωρούν ότι έχει κάποια... "αναπηρία"!!! Τί να πω, ανάπηροι στο μυαλό είναι όλοι μου φαίνεται! Μα δεν είναι πλασμένοι όλοι για όλα! Δηλαδή αν γινόταν μια ανεπαρκής μάνα, σίγουρα λιγότερα θα έλεγαν... Δεν πάμε καλά στα μυαλά μας σαν κοινωνία πάντως...

Εγώ με τον άντρα μου ήμουν πολλά χρόνια σε σχέση χωρίς να θέλω να παντρευτώ! Ε, άκουσα κι εγώ.... Ούουουουουουουου! Ούτε ξέρω πόσα! Δηλαδή ήταν έγκλημα που δεν ήθελα να παντρευτώ ή που για δικούς μου λόγους το καθυστερούσα παρότι αρραβωνιασμένη για χρόνια (και τον αρραβώνα για τους δικούς μου τον έκανα)!!! Το τί σενάρια ακούστηκαν για μένα δε λέγεται! Από το ότι δεν κάνω παιδί μέχρι ότι δεν είμαι στα καλά μου! Ως και οι γονείς μου με πίεσαν οικτρά πάνω σε αυτό το θέμα... Τί να πεις! Δεν κοιτάει ο καθένας την καμπούρα του και το γάμο του και τη ζωή του λέω εγώ, κάθονται και κάνουν σενάρια για τις ζωές των άλλων!!!

Αλλαγή θέματος! Μας πήραν από την Ελληνογερμανική και μας είπαν ότι έχουν μια θέση για προνήπιο και να απαντήσουμε άμεσα αν τη θέλουμε γιατί θα προχωρήσουν σε εξυπηρέτηση άλλης αίτησης! Αυτό το ύφος που σου κάνουν χάρη αν σε πάρουν εκεί εμένα με εκνευρίζει... Κι έτσι πρέπει να πάρουμε μια απόφαση ΤΩΡΑ! Τί να πω είμαι ανάμεσα στο δυνατό εκπαιδευτικό εργοστάσιο της ελληνογερμανικής, στο οικογενειακό, ανερχόμενο και δυνατό σχολείο της Εκπ. Αναγέννησης (σήμερα το ξαναεπισκέφθηκα) και στο πρωτότυπο πρόγραμμα (με τα προγράμματα έρευνας του ΙΒ) του Κωστέα-Γείτονα με την ιδιαίτερη έμφασή του στα αγγλικά... Τα μειονεκτήματα του ενός είναι πλεονεκτήματα του άλλου και κοντεύουμε να τρελαθούμε μέχρι να πάρουμε μια απόφαση... Αύριο πάμε Παλλήνη με τον άντρα μου να δει το σχολείο του Κωστέα-Γείτονα... Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα Καλή επιτυχία με τα σχολεία! Ελπίζω να καταλήξετε στο καλύτερο για σας σύντομα!

Που είστε βρε κορίτσια που έχετε χαθεί!! Εμένα μου το παίρνουν το αγόρι μου 12 του μήνα τελικά..αλλά αυτή την φορά κανονίζουμε να πάω κι εγώ αν όλα πάνε καλά για μια εβδομάδα τέλη ιουνίου!

Σολάρις είναι πικρά τα λόγια που άκους..μην δίνεις σημασία κούκλα τράβα τον δρόμο σου όπως επιθυμείς και πράξε ανάλογα με τις επιλογές σου

Εδώ να δεις πανηγύρια να γελάσεις και δεν πτοούμαι με τίποτα!!! Σχόλιο απο 2 θείες που ήρθαν σπίτι και καλά για να πουν συγχαρητήρια "Μα καλά βρε κορίτσι μου ήταν ανάγκη να σπουδάσεις τόσα χρόνια και να δουλεύεις σαν το σκυλί για να πάρεις ναυτικό τελικά - εσύ έπρεπε να βρεις έναν επιστήμονα να σου ταιριάζει! - τι κοινό έχεις με αυτόν τον άνθρωπο?":shock::shock::shock:

Έχετε δει τους ψαράδες πως χτυπάνε τα χταπόδια στα βράχια? Ε αφού μου ανέβηκε η πίεση 200 αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη να τους κοπανήσω τα κεφάλια μπας και συνέλθουν!!! Αυτά είναι τυχερά απάντησα και τους πέταξα στα μούτρα το δαχτυλίδι μου και θόλωσε το μάτι τους - έτσι γιατι έχω ψωνιστεί κιόλας!!! :cool::cool::cool:

Αι σιχτιρ με τις αλλοπαρμένες!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι ΘΕΛΩ να παντρευτώ και να κάνω παιδιά.

είναι γεγονός οτι έχω ακούσει πράγματα που άλλοι άνθρωποι ούτε με ψυχολόγο δεν θα τα ξεπερνούσαν.Τέλος πάντων.

Χτες πήγα Αθήνα πέρασα τόσο ωραία που δεν ήθελα να φύγω. Πήγα Clemente, GOlden Hall, μαγαζιά, Sephora, αριστερά δεξιά, κουτσομπόλεψα, πήγα και στη συνέντευξη, πέντε εγκεφαλικά, όταν με πλησιάζει μια κοπέλα και μου λέει είστε η Ντίνα η συγγραφέας; λέω ναι; μου λέει εγώ είμαι η γυναίκα του τάδε (γνωστού μου!!!) της λέω ωχ! και μου λέει δική μου είναι η εταιρία με τα ξενοδοχεία (τρίτο εγκεφαλικό) και μένω ξερή ξερότατη δε σας λέω τίποτα, μάλλον το σαββατοκύριακο πάω εύβοια να δω από κοντά το ξενοδοχείο και μου είπαν οτι παίζει και να δουλεύω στα sales το χειμώνα στα γραφεία της εταιρίας, αν με πάρουν.

Βέβαι δεν πρόκειται να πάρω τηλ. στον γνωστό να του πω να με πάρει, δεν λειτουργώ έτσι, αλλά το βιογραφικό μου μια χαρά είναι, μακάρι.

Μαριάν, έβλεπα τα μονόπετρα του Van Cleef και σε σκεφτόμουνα:))) είπα στην κουμπάρα μου "θεε μου ένα τέτοιο να μου έκανε δώρο ένας άντρας κι όλα για πάρτη του μόνο και μόνο για τη σκέψη" και γελάσαμε κι οι δυό.

μα ποκύ ωραία πέρασα στην Αθήνα.Και αύριο πάω για spa και massage σε ένα σούπερ σπα (κερασμένο από μια φίλη, βεβαίως βεβαίως)

και το κακό νέο: έκαψα τη φλάντζα απ΄το αμάξι. Και δεν έχω μία! πως θα την πληρώσω!!!!mercy mercy me!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Solaris, χωρίς να μου πεις, είχα καταλάβει ότι η μαμά ή ο μπαμπάς σου θα μπορούσαν να σου λένε τέτοιες κουβέντες... Μέχρι και στοίχημα πήγαινα! Κάποιος έχει γκρεμίσει πράγματα πάνω σου... !

τον στριμμένο δεν τον προσέθεσες να δέσει η σούπα. χα χα χα χα!

φιλάκια πολλά!!!!

ψηφίζω το γερμανικό σκολείο/

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Σολαρις! Αχ!

Μαρή στα Van Cleef εμένα σκεφτόσουν??? :D Καλό σπα φιλενάδα!

Είπα στον μηχανικό μου για πλάκα ότι για να μου περάσει η θλίψη που φεύγει πρέπει να μου πάρει και το αντίστοιχο σιρέ πεντάπετρο ή εφτάπετρο για να το βάλω με το μονόπετρο και μου είπε "Θα μας καβαλήσεις για τα καλά έτσι?" :shock: Γέλασα με την ψυχή μου!!!

Πασχαλίτσα κι εγώ το γερμανικό ψηφίζω! Τι κάνει το κοριτσάκι σου?

Link to comment
Share on other sites

alloha κ απο δω πλευρα.

γενικως πολλα κ διαφορα ετυχαν αυτες τις μερες κ δεν σας επισκεφτηκα.

ελπιζω να ειστε ολες καλα. ο μικρος εκανε κατι δεκατα-πυρετο, αλλα το ξεπερασε (με λιγο ντεπον κ χωρις αλλες ιστοριες τελικα).

θελω τη γνωμη σας για το εξης. κ εννοειτε οτι δεν θα κανω καν τον κοπο να ρωτησω διπλα.

η νταντα. ενα γενικως πολυ καλο κοριτσι. καποιες ιδιαιτεροτητες που ειχε τις λυσαμε. ειμαι ανθρωπος κ εγω. πχ καπνιζει. οταν δεν εχει να κανει κατι (εννοειτε με τα μωρα) της επιτρεπω να βγαινει να κανει ενα τσιγαρακι, οχι ομως κ συνεχεια. οταν ειχε ερθει για το ιντερβιου μυριζε-βρωμαγε τσιγαριλα, ξερεις αυτο που μενει στα ρουχα στα μαλλια παντου τελος παντων οταν καπνιζεις σε κλειστο χωρο. της ζητησα ευγενικα να φοραει αλλα ρουχα αν δεν εχει την δυνατοτα να πλενει συνεχεια.

κατι μερες τωρα παρατηρησα μια αλλη μυρωδια πανω της. αυτη της μασχαλης. χτες προχτες κοκ. σημερα λοιπον εβαλα τα κλαματα κ της εδωσα τα μαντιλακια των παιδιων, ενα φαρδυ τσηιρτ δικο μου κ αποσμητικο γαι τις μασχαλες. της ζτητσα χιλιες φορες συγνωμη ξεκινοντας την προταση μου, της ειπα ποσο πολυ την ακειμω κ την αγαπω κ οτι δεν ειναι η προθεση μου να την προσβαλω, της εξηγησα, κ την παρακαλεσα να αλλαξει μπλουζακι.

δεν ηθελα με τπτ να τη φερω σε τοσο δυσκολη θεση, ουτε αυτην ουτε εμενα, ομως κατι επρεπε να κανω γιατι η μποχα καθοταν κ στα παιδια.

πιστευετε οτι εκανα καλα η' οτι φερθηκα με αγενεια?!

το δεχτηκε,ζητησε συγνωμη κ ειπε πως δεν το καταλαβαινει:confused:

κ δεν ξερω γιατι αλλα ψιλοντρεπομαι που της μιλαω τωρα.:confused:


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ένα θαύμα πέρασα στο spa. ένα θαύμα.Φόρεσα και το καινούργιο καφτάνι απ΄τα βικτόριαςσίκρετ και το μαγιώ επίσης απ΄τα βικτώριασίκρετ και το χάαααρηκααααα...

πήρα και το τουτούκι, 330 το μαλλί του συνεργείου ησύχασα όμως και τώρα πιο φτωχιά ναι, πιο ανασφαλής όχι.

Καλά έκανες με το αποσμητικό. Να της το παίρνεις κάθε μήνα και να της εξηγείς πως το χρησιμοποιεί.Δεν είναι ντροπή, και θα σου πω γιατί. Γιατί τέτοιου είδους συνήθειες που για μας είναι φυσιολογικές σε άλλους τόπους και τρόπους θεωρείται περιττή πολυτέλεια.

θέλω κι εγώ μπριγιάν βρε μπαρμπαγιάν.

φιλάκια σε όλες. λέτε τελικά να πάω χαλκίδα το καλοκαίρι;; γούστο θα΄χει;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για το τσιγάρο, δε μπορείς να κάνεις και πολλά.Κι εγώ καπνίζω και το ξέρω πως βρωμάω κι ας πλένομαι. πχ ΄τα δόντια είναι σαν τά έντυπα του κουρή, κίτρινα, αλλιως μυρίζουν μέχρι και τα δάκρυά μου (αίσχος!) αλλά δε γίνεται τπτ εαν δεν το κόψω.δεν καπνίζω μέσα στο σπίτι ούτε στ αμάξι και πάντα μπαλκόνι και σε ανοιχτό χώρο.εαν είχα γκόμενο θα το σκεφτόμουν το κάπνισμα για λόγους αισθητικής.

άστην να καπνίζει αφού το ξεκινήσατε έτσι. εαν το είχες θέσει ως όρο απ΄την αρχή να είναι νονσμόκιν θα΄λεγα οκ...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω καπνίζω Σολαρις βέβαια παλιότερα πολύ περισσότερο τώρα το μάζεψα λίγο το θέμα..ελπίζοντας ότι κάπου κάπως κάποτε θα το κόψω κιόλας..:cool:

Τζίνι καλά έκανες με το αποσμητικό αλλά να σου πω ότι ακόμα κι εγώ που είμαι καπνίστρια δεν διαπραγματεύομαι το θέμα σε επαγγελματικό επίπεδο..όλη μέρα στο γραφείο ζήτημα να βγω για ένα τσιγάρο πόσο μάλλον όταν υπάρχουν παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

πασχαλιτσα ασχετο.

ημουν η΄ειμουν?

ημασταν η' ειμασταν?

ησουν η΄εισουν?

καλα που παντα μπερδευα τα 2 πρωτα ερωτηματα αλλα

δηλ. κ ορθογραφια να ξερεις, μπερδευεσαι τρελα!

Θα σου πω κάτι που απαντάει σε όλα όσα ρωτάς! Όταν μιλάς για το ΤΩΡΑ θα είναι ΕΙ δηλαδή τώρα ΕΙμαι, ΕΙσαι, ΕΙναι, ΕΙμαστε κλπ ΤΩΡΑ!

Όταν μιλάς για παλιά, χθες, προχθές κλπ. είναι Η δηλαδή Ημουν (χθες), Ησουν (παλιά) κλπ.

Πιστεύω έτσι πρακτικά να το θυμάσαι...:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Εγώ κλασικά χάνομαι (όχι γιατί ρεμβάζω) αλλά επανέρχομαι στο "χώρο" μας αργά ή γρήγορα..

Για να είμαι ειλικρινής διανύω μια από τις χειρότερες περιόδους της ζωής μου για πολλούς και διάφορους λόγους και θα ήθελα περισσότερο από ποτέ να είναι κοντά μου ο άντρας μου. Ο οποίος αυτή τη στιγμή ταξιδεύει για Κορέα.

Θα ήθελα να είχα τις δυνάμεις να σχολιάσω όλα αυτά που γράφετε αλλά μου είναι τόσο δύσκολο αυτή τη στιγμή. Διάβασα τα πάντα...ωστόσο το μυαλό μου ταξιδεύει αλλού.

Μου έχει κολλήσει αυτές τις ημέρες και ακούω διαρκώς το Breathless του Dan Wilson και με μαζοχιστικό τρόπο παίρνω κομμάτια από τους στίχους και νομίζω ότι έχουν γραφτεί για μένα...και μετά με πιάνουν κάτι κλάματα άλλο πράμα...

Το ξέρω πως θα ανακάμψω, το ξέρω πως σε λίγο καιρό θα είμαι και πάλι δυνατή, το ξέρω πως όλα ξεπερνιούνται, το ξέρω ότι μπορώ...ωστόσο υπάρχουν στιγμές σαν αυτή απόψε που είμαι εντελώς...πώς να σας το πω ρε κορίτσια....είμαι..brethless..

και είμαι κάπως έτσι....I'm hunting shadows in the dark

In steaming jungles of the world

Either to kill or to be killed

By creatures never named or heard

και νιώθω...And when you go you leave me breathless and alone

You leave me breathless when you close the door

It feels just like you took the air out of the room with you

Καλό σας βράδυ....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Aylaκι

Σε βρήκε αναποδιά μεγάλη.Δεν το συζητάμε. Καλό μου κορίτσι HANG IN THERE! ταυτίσου με το τραγούδι, άστο να σε πονέσει να σου βγάλει τον πόνο από μέσα σου. εμένα όλη την ώρα μου συμβαίνει και με βοηθάει πάρα πάρα πολύ.

τι κάνουν τα άλλα κοριτσάκια μου;;που βρίσκεστε πια;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...