Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια λοιπόν επανήλθα με ερωτήσεις! 😂 δε θα γλιτώσετε από μένα ! να σας πω ότι το σάββατο μπαίνω 32η εβδομάδα 🙏  οι απορίες μπυ είναι οι εξής:

      1) δεν θα έπρεπε να εχω λίγο γαλατάκι, κάτι; 

      2) υπάρχει περίπτωση το μωρο να μου πιέζει το έντερο και να πονάω χαμηλά μόνο από τη μια πλευρά; θα σας πω γιατί το λέω παρατήρησα 2 φορες τώρα ότι πχ ειχα ενόχληση πήγα τουαλέτα και αμέσως μετά πέρασε, και σήμερα πχ που ήμουν μια χαρά ως το απόγευμα , ξαφνικά ένιωσα  ότι ήθελα τουαλέτα στιγμιαία αλλά δεν… και μετά με έπιασε χαμηλά αριστερά ενόχληση! 

      3) όταν κάθομαι στο κρεβάτι πλέον σε θέση όρθια με το μαξιλάρι πίσω , είτε να φάω , είτε να δω τηλεόραση , το μωρο σπρώχνει χτυπάει, κλωτσά, τεντώνει … τα πάντα όλα, ε και πονάω! τον ενοχλεί η θέση; γιατί γίνεται έξαλλος;

      4) σε ένα μήνα πήρα 1,5 κιλο περίπου ! είναι πολύ; ήμουν 62,5 και ζυγίστηκα χθες 63,9!

      Γάλα είχα μόλις γέννησα,πιο πριν δεν είχα τπτ..και τις πρώτες μέρες μικρή ροή,γιατί βγαίνει το πρωτογαλα.

      Σχετικά με το έντερο,κάποιες φορές πονάει περισσότερο απ τη μια πλευρά,κάποιες απ' την άλλη,κάποιες όλη η κοιλιά, ειδικά αν έχεις φάει κάτι που σ φέρνει φούσκωμα.

      Το μωράκι σου αρχίζει να δυσανασχετεί μέσα στην κοιλίτσα,γιατί μεγαλώνει και θέλει περισσότερο χώρο,οπότε θα τις έχεις αυτές τις κλωτσιές μέχρι να γεννήσεις.Με το καλό ο μπεμπαρος❤️🥰

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ριχτο σολαρις.

τα νευρα μου ολε ομως.

ενας κωλος εχει γινει το σπιτι. γκρινιαζει κ ο ν. για την αναμπουμπουλα. σορρυ κιολας μεγαλε! δεν ξεραμε οτι αλλαζεις πλοιο να εχουμε φροντισει να τα εχουμε ολα απικο. δεν ευθυνομαι ουτε εγω! τι να πω κ εγω που οταν ηρθαν να την μονταρουν εκανα μπανιο την μικρη, ο μικρος γκρινιαζε στη μανα μου, κ η συλια εκανε τον ταρζαν κ ηθελε να μπλεκεται κ μες στα ποδια των μαστορων?! κ η μανα του ν. περναει ζαχαρη! δεν τρεχει καστανο! κ ο μηνας εχει 9! βρε καλα κανει! η καλυτερη του χωριου.

ουτε μια πιθανοτητα στο εκατομμυριο να παω να τον παρω εγω. δεν γινετε απλα. η νταντα παει σκ μυτιληνη για ταμα. η μανα μου απιστευτα νευρικο-αγχωτικο-ουφ πουφ ατομο. η τανια θα ειναι εδω αυριο κ θα κανει κ δουλειες κ θα με βοηθαει ε τα παιδια!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalημερες!

γκουχ γκουχ χκουχ! εντελει πηγα κ τον πηρα τον χασμανι κ οπως παρακαρα με το μαζντα στο παρκιν, παφ κ ακουμπαω στη μπαρα μπροστα.

ε! εκανα μια γρατζουνιτσα καλη στον προφυλακτιρα ετσι για το καλωσορισμα βρε παιδι μου! μα ελεος τοσο μαυρογατος?! τοσο καιρο δεν εχω αγγιξει το μαζντα πουθενα. ε τωρα που ηρθε το εκαμα.

κατα αλλα εχει ερθει εντελως αυπνος 2 μερες στο κειπ ταουν ηταν κουνια μπελα, 15 μοιρες κλιση, κ κυνηγαγανε κ τα πραγματα που πεφταν!

τα πολυ ασχημα τωρα. χτες εβαλα 1η φορα τη συλου στην γαμωκουκετα(ανθεμα την ωρα που κανονισα να την φερουν παρασκευη κ αναθεμα ολα τα αλλα που ετυχαν παρεα)

ξεραθηκε γιατι ηταν αυπνη εντελως, ολη μερα με τον πατερα της.

κατα τις 7+ το πρωι, την ακουω που κλαιει-γκρινιαζει κ παω. (η σκαλα ειναι αποσπωμενη-μετακινουμενη κ την ειχα βγαλει οταν την εβαλα για νανι)

νομιζοντας εγω οτι φοβηθηκε κ φωνζε, βαζω την σκαλα να ανεβω (με ειδε). μου ζηταει νερο. βγαζω τη σκαλα την παω στην ακρη (αν δεν σκιψει καποιος απο πανω δεν βλεπει τη σκαλα), κ παω να της φερω νερο. και ακουω ενα γδουπο κ κλαματα! εχασα την μιση μου ζωη! παω κ την βρισκω κατω στην πλευρα της σκαλας, αρχισα να ουρλιαζω στο ν. να ερθει! κλαμα η συλια να μην σταματει. ετοιμαζομαι για νοσοκομειο κ να προσπαθω να σκεφτω που να παμε!..... κ ευτυχως το παιδι δεν ειχε παθει τπτ, ειχε τρομαξει. το τι περασα μεχρι να συνειδητοποιησω οτ ειναι καλα σε ολα τα κοκαλα κ στο 'κεφαλι' δεν περιγραφετε.

εκαν μεγαλη μαλακια που πηρα κουκετα κ το μετανιωσα πικρα.

η συλαια νομιζοντας οτι ειναι εκει η σκαλα εκανε να κατεβει κ εσκασε κατω.

πηρα κ το γιατρο κ μου ειπε τα γνωστα, να δεν εχει διαθεση, αν ζαληστει, αν.... κατι ασυνηθιστο. αν δεν ειναι απο το διπλασιο σε υψος (απο το υψος του παιδου) συνηθως δεν γινετε κατι πολυ επιφοβο λεει!

αυριο οπωσδηποτε θα παω για καγκελα κ βλεπουμε με την γαμωκουκεταρια!

για σημερα ενας απ τους 2 μας θα κοιμηθει νωρις νωρις μαζι της στην κουκετα σιγουρα!!!!!!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bre tzini μου αρχικά γιατί έβγαλες την σκάλα????

Αφού της πήρες κουκέτα, το πρώτο που πρέπει να μάθει το παιδί είναι ανεβοκατεβαίνει...

Και αφού είναι κουκέτα και είναι μικρούλα γιατί δεν την βάζεις στο κάτω κρεβάτι???

Επανέρχομαι Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Μανούλες!!! να σας χαίρονται τα παιδάκια σας και οι σύζυγοί σας και οι γονείς σας και οι φίλοι σας κλπ κλπ κλπ

Μαριάν, του χρόνου ΕΥΧΟΜΑΙ κι εσένα ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Solaris η ευχή για την Μαριάννα ισχύει και για σένα!!!!!!!!

Εμείς κορίτσια είμαστε καλά, βαρεμάρα πολύ, περιμένω να ερθει το καλοκαιράκι για να την κάνουμε για Σαντορίνη, αλήθεια εσείς τι θα κάνετε το καλοκαιράκι???

Ayla μου είσαι καλύτερα????


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παρουλι μου ειναι σαν την δικια σου κουκετα σε στυλ, απλα υπερηψωμενη χωρις ντουλαπες κ ραφια απο κατω, κ δυστυχως το ζωον που ειμαι δεν διεκρινα την ασφαλεια της σκαλας, γιατι στη δικια μας ειναι στενη! δεν ειναι φαρδια οπως η δικη σας.

αυριο θα βαλουμε εξτρα κρεβ. απο κατω κ τελος, θα κοιματε κατω.

το μεσημερι εδεησε ο κυριος κ δεν ξυμνησαν τα διδυμα κ κοιμηθηκα μαζι με τη συλια.

μα ποσο μαλακας ειμαι?!

πολυ, ομως παρα πολυ!

βοβηθηκα μηπως με ειδε που εβαλα την σκαλα για να ανεβω κ την εβγαλα μη κ κανει κ κατεβει μονη της κ μπορδουκλωθει. κ η συλια δεν ειδε οτι εβγαλα τη σκαλα κ νομιζοντας οτι ηταν η σκαλα εκει, κρεμαστηκε με τα χερακια της κ επεσε. ειμαι εντελως μαλακας κ ανευθηνη!

πολυ μαλακας ομως. εχω απιστευτα νευρα με τον εαυτο μου.

.....κοριτσια ειστε ολες καλα?


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ δεν είμαι καλά...και για αυτό και δε σας γράφω...δε μου φταίτε σε τπτ να σας μαυρίζω την ψυχή...

Χρόνια πολλά ωστόσο σε όλες τις μανούλες...και στις 2 κοπελιές μας ως ευχή του χρόνου να γιορτάζουν κ αυτές!

Φιλιά...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...