Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Ενώ εγώ η μουρλή που δεν μπορώ να χωρίσω δυο γαιδουριών άχυρο και να αποφασίσω ανάμεσα σε δυο σχολεία τί είμαι, καλύτερη από τον άντρα σου; Θέλω τα μισά στοιχεία από το ένα και τα άλλα μισά από το άλλο! Φτου! Πριν λίγο μίλαγα με τον άντρα μου και μου λέει "κοριτσάκι μου σύνελθε, δεν μπορεί να πάει και στα δυο σχολεία, θα τρελαθείς στο τέλος!" Και ξέρεις τί με πιάνει όταν δεν μπορω να αποφασίσω ανάμεσα σε δυο και δεν μπορώ να τα αγοράσω/αποκτήσω και τα δυο; Με πιάνουν τα διαόλια μου και δεν παίρνω τίποτα!!! Και επειδή ο άντρας μου με ξέρει, μου λέει πριν: "Καλά το βλέπω εγώ, στο δημόσιο των Σεληνίων θα καταλήξουμε!" Και όταν του είπα ότι είναι μια χαρά και τσάμπα :D:D:D άκουσα ό,τι δεν έχω ακούσει! Εντάξει το ξέρω, δεν πάω καλά, αλλά τί να κάνω; Έχω πρόβλημα αναποφασιστικότητας αλλά όταν βρω αυτό που ψάχνω και μου κάνει το κλικ, αποφασίζω εν ριπη οφθαλμού! Πως γίνεται και κολλάω έτσι κάποιες φορές δεν το καταλαβαίνω!

Αν δεν αποφασίσεις άμεσα θα ξενερώσεις εντελώς και τελικά θα την γράψεις όπου να ναι γιατί θα έχεις κουραστεί να το σκέφτεσαι συνέχεια και θα θες απλώς να ξεμπερδέψεις. Αλλα μετά θα είναι χειρότερα γιατί θα οικτίρεις τον εαυτό σου για την λαθος απόφαση και θα νιώθεις τύψεις κλπ κλπ....

Λοιπόν pashalitsa: εχεις καταλήξει σε δυο σχολεία, ξέρεις τα υπέρ κ τα κατά και των δυο. Οκ? Γράψε τα σε ένα χαρτί απόψε το βράδυ ήρεμα που θα κοιμάται η μικρή...Δες μετά τι είναι πιο σημαντικό από τα αρνητικά...δηλ. πόσο σε χαλάνε τα αρνητικά του άλλου σα μάνα αλλα΄επίσης και πόσο ενδέχεται να χαλάνε το παιδί σου..Μη κοιτάς μονο την πλευρά τη δική σου αλλά και της μικρής...Εκεί που θα γύρει η πλάστιγα έστω και ελάχιστα εκεί να το πας το παιδί σου. Για να τελειώνεις και να ηρεμίσεις και να μπει σε μια τάξη το θέμα αυτό που σε καταδυναστεύει. Ε καλή μου;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε μπας κ να παμε σε κανενα παιδοψυχολογο?!

ρωτησα τον γιατρο κ περιμενω απαντηση. η' μηπως να παω εγω?!

η μηπως να την παμε σε πολυ καλο παιδικο σταθμο?!

ο ν. κοιταει για την ιονιο που πηγε κ ο ιδιος κ εριξε κ μια ματια στο σιτε της ελληνογερμανικης. πολλα λεφτα πμως η ελληνογερμανικη κ ολες οι δραστηριοτητες εξτρα!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω !! αισθάνθηκα πολύ καλύτερα και χαίρομαι που θα σας έχω παρεούλα :) . Βέβαια βλέπω οι περισσότερες είστε μαμάδες με πολλαα τρεχάματα !!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω !! αισθάνθηκα πολύ καλύτερα και χαίρομαι που θα σας έχω παρεούλα :) . Βέβαια βλέπω οι περισσότερες είστε μαμάδες με πολλαα τρεχάματα !!

Δεν έχει καμια σημασία αυτό, έχω υπάρξει για πολλάαααα χρόνια γυναίκα και κοπέλα ναυτικού χωρίς παιδί!

Να ρωτήσω κάτι; Πως βρήκες την παρέα μας; Γκουγκλάροντας να φανταστώ;

Link to comment
Share on other sites

ρε μπας κ να παμε σε κανενα παιδοψυχολογο?!

ρωτησα τον γιατρο κ περιμενω απαντηση. η' μηπως να παω εγω?!

η μηπως να την παμε σε πολυ καλο παιδικο σταθμο?!

ο ν. κοιταει για την ιονιο που πηγε κ ο ιδιος κ εριξε κ μια ματια στο σιτε της ελληνογερμανικης. πολλα λεφτα πμως η ελληνογερμανικη κ ολες οι δραστηριοτητες εξτρα!

Βρε Τζίνι, μερικές φορές νομίζω ότι οι οικογένειες των ναυτικών είναι τόσο ιδιαίτερες που δεν τις καταλαβαίνει κανείς... Έχουμε ταυτόχρονα και τα προβλήματα των παντρεμένων γυναικών και των χωρισμένων! Τα κύματα έρχονται στη θάλασσα για τους άντρες μας και στην ξηρά για εμάς, που είμαστε καπετάνισσες των σπιτιών τους υποχρεωτικά!

Κάτι της συμβαίνει της Σύλιας και πρέπει να καταλάβεις τί είναι αυτό... Πόσο ακριβώς είπαμε ότι είναι σε ηλικία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vpantazi Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!

Αχ κοριτσάκια μου τρέχω και δεν φτάνωωω!!!!! Χάλασε του συζυγόπουλου ο υπολογιστής και έτρεχα το πρωί να τον πάρω απο τον Βύρωνα που τον έφερε ένας μπόμαν που βγήκε!!

Το καλό της υπόθεσης είναι οτι τους είπε ο καινούριος μπόμαν που πήγε οτι έμαθε απο το γραφείο πως το καράβι σε 60 μέρες πάει για παλιοσίδερα!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

και αποζημίωση 1 1/2 μηνιάτικο και εδώ τον Αύγουστο!!!!! Βέβαια για να μην φάω ήτα αν δεν μπει στο αεροπλάνο δεν πείθομαι!! χαχαχα!!!!

Pasxalitsa η μικρή δεν έχει βγάλει την πάνα???? Εγώ της έβγαλα την πάνα 23 μηνών!!!

Αyla καλύτερα βάλτην κατευθείαν στην λεκάνη με αυτό το ειδικό μου την μικραίνει απο πάνω. Γιατί θα μάθει στο γιογιό και μετά θα είναι διαδικασία για να της μάθεις την λεκάνη.

Εγώ θα της κάνω μια εγγραφή στο δημόσιο προνήπιο μας και την πάρουν και βλέπουμε.. Αν πάει σε ιδιωτικό θα είναι στο δημοτικό, οπότε έχουμε 2 χρονάκια μπροστά μας.


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την έβγαλε καλέ, πριν γίνει 3 αλλά κάθεται στο γιογιό της για λόγους υγιεινής, επειδή δεν υπάρχει WC στο σπίτι... Και τη βολεύει, αλλά άμα χρειαστεί κάθεται και σε τουαλέτα με το ειδικό καπάκι, δεν έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε καλως την παρος. τωρα που σε βρηκα για πες πως εκοψες την πανα?! με ποια διαδικασια?! αν κ απο οτι βλεπω ας ξεκινησει παλι να κοιμαται ησυχα η συλου κ χεστηκα αν μου βγει η πιστη για την πανα!

παχλαλιτσα 2 χρονων κ 4 μηνων ειναι.

το μεσημερι κοιμηθηκε χωρις πολλα μαμουσουτου. ηρθε κ η σιστερ ρουλα κ της εκανε μια μικρη κουβεντουλα (της εχει μια χ αδυναμια-εκτιμηση η συλου). τωρα καπου πηγαν με τον μπαμπα της στο ψιχικο για καψουλια εσπρεσο.

για να δουμε πως θα παει το βραδυ!

σε παρακαλω θεουλη μου δεν αντεχω αλλο!

την πεμπτη που θα παμε για εμβολιο στα διδυμα θα μου πει απο κοντα ο δοκτωρ για τη συλου.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...