Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      @DizzyツMommy έκανες την ωοληψια ; Πως πήγε ;

      @Antonia_ πως πάει η προετοιμασία ; Ποτέ θα κανείς υπερήχο ;;

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Γεια σας! εγώ δεν είμαι παντρεμένη με ναυτικό έχουμε όμως δυο χρόνια σχέση είμαστε αγαπημένοι και πρώτη φορά έφυγε στις 22 μαϊου 2011. Είμαι με το τηλέφωνο δίπλα έχει πάει στο σάντος της Βραζιλίας , έστειλα εδώ απλά για συμπαράσταση καθώς βλέπω πως δεν μπορούν να με καταλάβουν οι φίλες μου για αυτά που νιώθω ... οπότε δεκτές οι συμβουλές σας ευχαριστώ και ελπίζω να με καλωσορισετε στην όμορφη παρέα σας.:)

Καλώς ήλθες! Οι φίλες σου αποκλείεται να σε καταλάβουν. Μπορεί και να ακούσεις περιφρονητικά σχέδια, να πιάσεις ειρωνικές ματιές κλπ. Μη δώσεις σημασία, έχουν τα δίκια τους, δεν καταλαβαίνουν... Πολύ καλά έκανες και ήρθες στην παρέα μας! Σε τί καράβια ταξιδεύει ο καλός σου και με τί ειδικότητα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ όταν έφυγε ο άντρας μου πρώτη φορά (πρωτόμπαρκος) ήμασταν 1 χρόνο μαζί και ερωτευμένοι όσο δε μπορεί να φανταστεί άνθρωπος!!! Μεγάλο σοκ, δε θέλω να το θυμάμαι...και έκανα 12 μήνες να τον δω!!!

Link to comment
Share on other sites

είναι σε φορτηγό ! ναι αυτα τα ειρωνικά τα ξέρω άσε που μερικές γνωστές το πρώτο που μου είπαν είναι θα γίνεις ελάφι!! έλεος .... ωραία συμπαράσταση! είναι τρίτος μηχανικός ..

Link to comment
Share on other sites

είναι σε φορτηγό ! ναι αυτα τα ειρωνικά τα ξέρω άσε που μερικές γνωστές το πρώτο που μου είπαν είναι θα γίνεις ελάφι!! έλεος .... ωραία συμπαράσταση! είναι τρίτος μηχανικός ..

Καλά από τέτοια άλλο τίποτα! Ούτε και σκέφτονται πόσες δυσκολίες έχει αυτή η δουλειά! Λοιπόν καλό κουράγιο σου εύχομαι και καλή υπομονή και καλά ταξίδια να έχει το αγόρι σου!

Λοιπόν είναι και συνάδελφος του άντρα μου! Άστα, ο άντρας μου είναι Α μηχανικός και στο πλοίο που πήγε τώρα, δεν έχει άλλο Έλληνα σε όλη τη μηχανή εκτός από ένα δόκιμο! Πρώτη φορά βλέπω και β΄μηχανικό Φιλιππινέζο! Καλά πάμε!!! Μου λέε ιότι όλοι κλειδώνουν τις πόρτες τους και δεν έχει με ποιον να μιλήσει!!! Ε, ρε τί πάθαμε!:-(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ! αν και θα ήθελα καμια συμβουλή γατί δε θέλω να νομίζει πως τον ξεχνάω και θέλω να του στείλω κατι αλλά δε ξέρω τι.. ο Οδυσσέας μου έχει αχγος για το κόσμο αν θα είναι καλός ο πρώτος μηχανικός και αν θα τον βοηθήσουν ή θα τον χαντακώσουν άσε ...! να ρωτήσω κάτι με το που φτάνουν στο καράβι πίανουν αμέσως δουλειά??:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ ! αν και θα ήθελα καμια συμβουλή γατί δε θέλω να νομίζει πως τον ξεχνάω και θέλω να του στείλω κατι αλλά δε ξέρω τι.. ο Οδυσσέας μου έχει αχγος για το κόσμο αν θα είναι καλός ο πρώτος μηχανικός και αν θα τον βοηθήσουν ή θα τον χαντακώσουν άσε ...! να ρωτήσω κάτι με το που φτάνουν στο καράβι πίανουν αμέσως δουλειά??:confused:

Είναι το πρώτο του ταξίδι μετά τη σχολή;

Συνήθως γνωρίζονται με τον πρώτο και το δεύτερο μηχανικό και με τον παλιό τρίτο (αν δεν έχει ήδη φύγει) και συζητάνε για τις ανοιχτές δουλειές στο πλοίο (με τον β μηχανικό κυρίως) και τα επείγοντα. Περισσότερο θα έπρεπε να ανησυχεί αν είναι καλός ο β΄μηχανικός, πίστεψέ με... Με αυτόν θα έχει να κάνει συνεχώς! Αν ο άλλος γ φεύγει την ίδια ημέρα από το πλοίο θα πιάσει την ίδια μέρα δουλειά όχι και την ίδια ώρα όμως!

Εγώ έβρισκα από κεντρικά βιβλιοπωλεία υπέροχες κάρτες και έστελνα με διάφορα υπέροχα μηνύματα που συνήθως τα εμπλούτιζα με δικά μου λόγια...

Υπάρχουν πολύ όμορφες κάρτες πραγματικά! Φυσικά το ξέρεις ότι αργούν να πάνε έτσι; Επίσης τους είναι πολύ χρήσιμα τα περιοδικά αλλά αργότερα, τώρα φαντάζομαι έχει πάρει κάτι μαζί του...

Επίσης είναι πολύ σημαντικό να επικοινωνείτε συχνά. Η V. έχει το πρόγραμμα passport που διευκολύνει πολύ τους ναυτικούς όταν είναι σε λιμάνια και υπάρχει συνεργαζόμενο δίκτυο (υπάρχει στις περισσότερες χώρες, παίρνεις και ρωτάς). Αν θες άλλες πληροφορίες για το πρόγραμμα πες μου να σου στείλω πμ. Χωρίς αυτό θα πληρώσετε τρελά λεφτά σε κινητά (το έχω λουστεί επί χρόνια).:-(

Link to comment
Share on other sites

Ayla έχω πέσει κάτω από τα γέλια!!! Πήρες το ίδιο μοντέλο χ%$ρας που πήρα εγώ στην κόρη μου! Α, ρε κάλο που έχουμε!!!

Και τώρα σοβαρά! Η θάλασσα έχει θεραπευτική επίδραση στην ψυχή, τουλάχιστον την δική μου. Το θέμα είναι ότι δεν το παίρνω απόφαση να φτάσω ως εκεί...

Η θάλασσα ναι, έχει θεραπευτική επίδραση το ξέρω εκ πείρας...Πάρτην την ρημάδα την απόφαση ντε! Σιγά βρες μια όμορφη παραλία και βουρ με τη μικρή. Θα δεις μεγάλη διαφορά. Τώρα που ανοίγει ο καιρός δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα.Εγώ δυστυχώς δεν έχω τις καθημερινές πολύ ελεύθερο χρόνο και δυνάμεις για κάτι τέτοιο.

Για τον κάλο που λες ...ναι έχουμε τελικά μεγάαααααααλο κάλο. Ειδικά ο άντρας μου είναι η χαρά των πωλητριών στα παιδικά..Ολα τα θέλει κ το μάτι του πέφτει στα πιο ακριβά. Ωρες ώρες είνια εκνευριστικό. Να σκεφτείς όταν πρωτογεννήθηκε η μικρή μας ήθελε να της πάρουμε δυο ριλάξ γιατί δε μπορούσε να αποφασίσει ποιο είναι το καλύτερο. Με το ζόρι τον συγκράτησα...Ε ρε μούρλα...

ΥΓ: Να δω πότε θα καταφέρω να σου στείλω ενα πμ που έχω σκοπό. Έχω και δικά μου νέα από το "μέτωπο". Για απόψε όμως πρέπει να ετοιμάσω ρε γμτ μια έκθεση "προόδου" για το διδακτορικό οπωσδήποτε αλλά με πιάνει το παράπονο τι έκθεση προόδου να γράψω; Γμτ εδώ έχασα όλες τις συνεντεύξεις μου με την κλοπή....και μόνο που το σκέφτομαι πάλι με πιάνει το παράπονο...Θα σαλτάρω καμία ώρα κανονικά.


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! εγώ δεν είμαι παντρεμένη με ναυτικό έχουμε όμως δυο χρόνια σχέση είμαστε αγαπημένοι και πρώτη φορά έφυγε στις 22 μαϊου 2011. Είμαι με το τηλέφωνο δίπλα έχει πάει στο σάντος της Βραζιλίας , έστειλα εδώ απλά για συμπαράσταση καθώς βλέπω πως δεν μπορούν να με καταλάβουν οι φίλες μου για αυτά που νιώθω ... οπότε δεκτές οι συμβουλές σας ευχαριστώ και ελπίζω να με καλωσορισετε στην όμορφη παρέα σας.:-)
Καλώς ήλθες! Οι φίλες σου αποκλείεται να σε καταλάβουν. Μπορεί και να ακούσεις περιφρονητικά σχέδια, να πιάσεις ειρωνικές ματιές κλπ. Μη δώσεις σημασία, έχουν τα δίκια τους, δεν καταλαβαίνουν... Πολύ καλά έκανες και ήρθες στην παρέα μας! Σε τί καράβια ταξιδεύει ο καλός σου και με τί ειδικότητα;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας...Μη δίνεις σημασία στα σχόλια των άλλων.Δε θα σε καταλάβουν ποτέ. Και μένα μου έλεγαν ειρωνικά σχόλια του τύπου..."θα κουνάς μαντήλια στις προβλήτες" κ τέτοια. Αν υπάρχει αγάπη και εμπιστοσύνη όλα ξεπερνιούνται...Και ο χρόνος κυλάει γρήγορα αν νιώθεις τον άλλο τόσο κοντά σου. Μη μασάς....Η pashalitsa έχει πολύ δίκιο....

Καλώς μας ήρθες και πάλι...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

VPantazi

Μη στεναχωριέσαι γι΄αυτά που σου λένε περί κέρατου κλπ. Εσένα αγαπάει, εσένα σκέφτεται, εσένα θα παντρευτεί κι εσύ θα είσαι η βασίλισσα της καρδιάς του.Απαξ και το εμπεδώσεις, άσε τους κακομοιριασμένους να κουρεύονται.

γειά σας κοριτσάκια. Aylaki, σήκωσε το mpayraki και καλο σου takxidaky.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εγώ η μουρλή που δεν μπορώ να χωρίσω δυο γαιδουριών άχυρο και να αποφασίσω ανάμεσα σε δυο σχολεία τί είμαι, καλύτερη από τον άντρα σου; Θέλω τα μισά στοιχεία από το ένα και τα άλλα μισά από το άλλο! Φτου! Πριν λίγο μίλαγα με τον άντρα μου και μου λέει "κοριτσάκι μου σύνελθε, δεν μπορεί να πάει και στα δυο σχολεία, θα τρελαθείς στο τέλος!" Και ξέρεις τί με πιάνει όταν δεν μπορω να αποφασίσω ανάμεσα σε δυο και δεν μπορώ να τα αγοράσω/αποκτήσω και τα δυο; Με πιάνουν τα διαόλια μου και δεν παίρνω τίποτα!!! Και επειδή ο άντρας μου με ξέρει, μου λέει πριν: "Καλά το βλέπω εγώ, στο δημόσιο των Σεληνίων θα καταλήξουμε!" Και όταν του είπα ότι είναι μια χαρά και τσάμπα :D:D:D άκουσα ό,τι δεν έχω ακούσει! Εντάξει το ξέρω, δεν πάω καλά, αλλά τί να κάνω; Έχω πρόβλημα αναποφασιστικότητας αλλά όταν βρω αυτό που ψάχνω και μου κάνει το κλικ, αποφασίζω εν ριπη οφθαλμού! Πως γίνεται και κολλάω έτσι κάποιες φορές δεν το καταλαβαίνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις με βάρεσε η μάνα μου (στα 38 μου, οέο) μου εφερε δυο τεραστια πλαστικά μπωλ στο κεφάλι και πέταξε το λάπτοπ στο πάτωμα με σκοπό να το σπασει αλλά ευτυχώς τη γλυτωσε. Απ το σοκ με επιασε δύσπνοια λόγω άσθματος και δε μπορούσα να ανασανω.

Μου ειπε να βρω μια δουλεια με 300 ευρώ γιατί τοσα αξίζω.το θέμα της ειναι οτι είμαι σαράντα χρονών γεροντοκόρη και δεν παω να βεω μια δουλειά. ρε μάνα της λεώ δεν υπάρχουν δουλειές όλη μερα τηλεοραση βλεπεις δε καταλαβαίνεις τι γίνεται;

Πάν στα νεύρα της πήρε και την αδερφη μου και της τα'πε και η άλλη αντί να την ηρεμήσει χειρότερα την έκανε.

μερικές φορές η πραγματικότητα ξεπερνάει και την πιο τρελή φαντασία.

σολε πολυ λυπαμαι για αυτα που περνας. βρες την δυναμη να φυγεις μακρια, αλλα προσεξε το λογο που θα αποφασισεις επιτελους να φυγεις. αντιλλαμβανομαι οτι κ τα οικονομικα σου δεν ειναι στην καλυτερη φαση τους, αλλα αφου οι δικοι σου δεν σεβονατι αλλους πιο σημαντικους λογους που θα επρεπε να σου φερονται καλυτερα, φυγε οσο το δυνατον πιο γρηγορα κ βρες μια λυση οχι σπασμοδικα κ πανω σε πανικο, αλλα μεθοδικα κ με στρατιγικη. αποτελεσματικη κ μακροπροθεσμη. κ μην κανεις το λαθος να μπερδεψεις το συναισθηματικο κομματι κ τις αναγκες σου σαν γυναικα μεσα σε αυτο το κομματι. εχω ουκ ολιγα παραδειγματα να σου αναφερω με 1ο την αδερφη μου τη σοφια. σε συναισθηματικη φορτιση εχει παραδεχτει πως ο λογος που παντρευτηκε ηταν το να φυγει απ την μουρμουρα της μανας μου. μπιρι μπιρι μπιρι ολη την ωρα. εισαι παχια, εισαι τεμπελα, δεν γυμναζεσαι, ολο τρως, δεν μαγειρευεις, ολο στο κ τωρα που κανει κ τρομερες προσπαθειες για να αποκτησει ενα μπεμπε, ακομα χειροτερα η μανα μου!:-(

Της πήρα και ένα high tech γιογιο της fisher price ...ξέρετε από αυτά που όταν πέφτει το σκατό επιβραβεύει με μουσική και επιφωνήματα: "Μπράβο τα κατάφερες"....ε ρε που καταντήσαμε...ως και υποδοχή για χαρτί υγείας έχει...και εικονικό καζανάκι. Όχι πείτε μου είχαμε εμείς υψηλής τεχνολογίας χέστρες στην ηλικία της;

Ίσως τελικά σιγά σιγά να συνέρχομαι.

ΛΕΤΕ? :confused:

αν εχεις αποτελεσματα με την τραγουδιστη χεστρα θελω να το μαθω αμεσα! εγω της εχω παρει ενα απλο της κικο για να μην καθεται με τις ωωωωρες στο γιογιο! κ δεν μου πολυ αρεσει να καθαριζω το γιογιο μετα γμτ! ελεγα μηπως κ την μαθαινα κατευθειαν λεκανη!

πολυ χερομαο που συνερχεσαι!

Ayla έχω πέσει κάτω από τα γέλια!!! Πήρες το ίδιο μοντέλο χ%$ρας που πήρα εγώ στην κόρη μου! Α, ρε κάλο που έχουμε!!!

πασκουαλε ειχες αποτελεσματα? ποσο καιρο σου πηρε?

Γεια σας! εγώ δεν είμαι παντρεμένη με ναυτικό έχουμε όμως δυο χρόνια σχέση είμαστε αγαπημένοι και πρώτη φορά έφυγε στις 22 μαϊου 2011. Είμαι με το τηλέφωνο δίπλα έχει πάει στο σάντος της Βραζιλίας , έστειλα εδώ απλά για συμπαράσταση καθώς βλέπω πως δεν μπορούν να με καταλάβουν οι φίλες μου για αυτά που νιώθω ... οπότε δεκτές οι συμβουλές σας ευχαριστώ και ελπίζω να με καλωσορισετε στην όμορφη παρέα σας.:)

ναι ναι το γνωστο τραγουδακι των φιλων-γνωστων. μετα θα αλλαξουν γνωμη! εμενα μια ''φιλη'' μου ελεγε οτι πρεπει να περνει ναρκωτικα γιατι εχει μαυρους κυκλους στα ματια! ελεος. αλλοι μου ελεγαν : μα θα ειναι σαν να μην εχεις αντρα, σαν μνα μην εχουν πατερα τα παιδια σου..

κοκ. μη μασας! αν εισαι δυνατος χαρακτηρας θα αντεξεις. αλλωστε δεν γνωτιστηκατε χτες. ειστε ηδη 2 χρονια μαζι! κ οι ανθρωπινες αδυναμιες ειναι μερος που πιθανοτατα να χρειαστει να αντιμετωπισεις με σοβαροτητα.

είναι σε φορτηγό ! είναι τρίτος μηχανικός ..

καλα ειναι ιδεα μου η' ειναι ο μονος κοντεινερας στην παρεα μας κ μαλιστα της κουβερτας?!

Ενώ εγώ η μουρλή που δεν μπορώ να χωρίσω δυο γαιδουριών άχυρο και να αποφασίσω ανάμεσα σε δυο σχολεία τί είμαι, καλύτερη από τον άντρα σου; Θέλω τα μισά στοιχεία από το ένα και τα άλλα μισά από το άλλο! Φτου! Πριν λίγο μίλαγα με τον άντρα μου και μου λέει "κοριτσάκι μου σύνελθε, δεν μπορεί να πάει και στα δυο σχολεία, θα τρελαθείς στο τέλος!" Και ξέρεις τί με πιάνει όταν δεν μπορω να αποφασίσω ανάμεσα σε δυο και δεν μπορώ να τα αγοράσω/αποκτήσω και τα δυο; Με πιάνουν τα διαόλια μου και δεν παίρνω τίποτα!!! Και επειδή ο άντρας μου με ξέρει, μου λέει πριν: "Καλά το βλέπω εγώ, στο δημόσιο των Σεληνίων θα καταλήξουμε!" Και όταν του είπα ότι είναι μια χαρά και τσάμπα :D:D:D άκουσα ό,τι δεν έχω ακούσει! Εντάξει το ξέρω, δεν πάω καλά, αλλά τί να κάνω; Έχω πρόβλημα αναποφασιστικότητας αλλά όταν βρω αυτό που ψάχνω και μου κάνει το κλικ, αποφασίζω εν ριπη οφθαλμού! Πως γίνεται και κολλάω έτσι κάποιες φορές δεν το καταλαβαίνω!

βρε πασκουαλε δεν θα ηθελα να ειμαι στη θεση σου, αλλα δεν με χαλαει καθολου να τα βρω ετοιμα στο ψαξιμο για τα σχολεια!:tongue:

στα δικα μου.

χτες εκανε παλι επανασταση η συλου. τι να λεω οτι εχει ωραια σεντονια, τι να λεω οτι αν κλεισει τα ματια της θα την παρει ο υπνοε γιατι κουτουλαγε κατα τα αλλα.

(επανερχομαι )


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

hΡθα παλι.

εχω κ την τανια σημερα σπιτι κ θα ειναι φοβερη η μερα μας, τι να σας πω!

λοιπον, χτυπιοταν παλι στι κλαμα κ χτες την ανελαβε ο πατερας της. ξετσουπωνε απ το κρεβατι την ξαναεβαζε ο ν.! εικοσι φορες πρεπει να σηκωθηκε! την πηρα ο υπνος σε καποια φαση, ε! κατα τις 1μιση ηρθε παλι στο κρεβατι μας. δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

κ δεν μπορω να το συζητησω διπλα στο φορουμ, γιατι ειναι διαφορετικα τα δεδομενα για τις δικες μας ναυτικες οικογενειες κ διαφορετικα για τις αλλες. κ να λειπει ο μπαμπας για καποιους λογους διπλα, στις δικες μας οικογενειες δεν ειναι το ιδιο. εχω απελπιστει εντελως! δεν ξερω:confused: δηλ. δεν θα ξαναβγω ποτε με τον αντρα μου για ενα σινεμα, ενα γρηγορο φαγητο, ενα γρηγορο ποτο, μια γιορτη κοινωνικη υποχρεωση?!

την παρασκευη θα ερθει το αλλο κρεβατι για μονταρισμα κατω απο την κουκετα. κ δεν νομιζω οτι θα δουμε προοδο. αυτααααααα!

α χτες επιτελους εκλεισα ολα τα βαφτιστικα. εμεις θα τα βαλουμε για ευνοητους λογους πλην των σταυρων. ειπαμε το ενα ζευγος παντρευατι κ το αλλο ειναι στη δινη της οικονομικης κρισης. δεν με απασχολει ομως ομως, ειναι πολυ καλα παιδια!

θελω καμια ιδεα για ονομα στο κοριτσακι μας.

εγω λεω για χαρις (απ το χαρουλα) ευτυχια, ελπιδα. απλα θελω να γιρταζουν κ το ονομα τους τα παιδια μας, γιατι εγω δεν γιορταζα το ονομα μου. ηταν ελαχιστοι αυτοι που ξεραν την γιορτη μου, ακομα κ οι δικοι μου την ξαχναγαν! φρικη!

λοιπον τωρα η συλια χτυπιεται για να παω εγω μεσα κ οχι δεν θελει τον μπαμπα της κ καλα. οποτε ειναι η μαμα θελει τον μπαμπα, οποτε ειναι ο μπαμπας θελει την μαμα. αρκει να μην πιει το γαλα το πρωι! αλλο θεμα αυτο! ωωωωρες να το κατεβασει ενιοτε!

ζουρλομανδυα κανεις να με δανισει?!

δεν αντεχω αλλο, θα μπουκαρω στο αμαξι κ θα την κανω!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

τραβαω πολυ μεγαλο ζορι με το παιδι μου κ δεν μπορω να τη συνετησω με τιποτα, εβγαλε ολα της τα ρουχα κ την πανα κ σκαρφαλωσε στο παραθυρο της που ηταν κλειστο υψους 1.20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

tzini-μάνα κουράγιο!

Τι άλλο να πω;

Λοιπόν για την high tech χέστρα δεν έχουμε ακόμα κανει τίποτα. Περιμένω να ανοίξει ο καιρός για να την έχω και πιο χαλαρή...να κάνουμε τις δοκιμές μας. Προς το παρόν βάζει έναν κουνελο που έχει να κάνει λεει κακά (μάλιστα τον καθίζει εντελώς μέσα...) και του κάνει μαθήμα κ όλας "κακάκια τώλα!!" με στόμφο. Ξέρει δηλ. ότι εκεί κάνουμε τα κακά αλλά αρνείται να κάτσει έστω κ για πλάκα. Μια φορά μόνο κατέβασε το καπάκι (ναι...έχει κ καπάκι το ματζαφλάρι αυτό) και το χρησιμοποίησε ως..καρεκλάκι. Θα σου πω όταν θα ξεκινήσουμε τις πραγματικές δοκιμές. Τώρα παραμένουμε σε θεωρητικό επιπεδο.

Κατα τα άλλα για το θέμα του ύπνου της μικρής τι να πω; Εμείς οι ναυτικές οικογένειες έχουμε και θα έχουμε πολλά τέτοια ...Εμένα πχ ενώ πριν κοιμόταν ψιλοκανονικά, από τότε που έφυγεο άντρας μου θέλει "χεράκι" να κρατάει ώσπου να την πάρει ο ύπνος. Το αποτέλεσμαε είναι να κάθομαι εγώ στο πάτωμα σαν Βούδας με το χέρι περασμένο ανάμεσα από τα καγκελα της κούνιας της και να σηκώνομαι μετά από μπορεί και ολόκληρη ώρα..σα σίγμα τελικό. Υποθετω πως νιώθει ανασφάλεια μην της φύγω και εγώ όπως έφυγε ο μπαμπάς της. Ετσι κάνω υπομονή και προσπαθώ να την κάνω να νιώσει ασφάλεια και να καταλάβει ότι η μαμά είναι πάντα δίπλα της. Πολλές φορές τώρα ξυπνάει και κλαίει...και ζητάει αγκαλιά. Πηγαίνω στο δωμάτιό της την αγκαλιάζω λιγο και ξανακοιμάται στο λεπτό. Άρα τι είναι όλο αυτό; Ανασφάλεια. Υποθέτω ότι και η Σύλια κάπως έτσι νιώθει και το εκδηλώνει διαφορετικά. Ξέρεις καθε αντίδραση των παιδιών ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΙΤΙΑ σίγουρα...δεν τους τη βαράει ξαφνικά και συμπεριφέρονται με έναν συγκεκριμένο τρόπο. Το θέμα όμως είναι οτι τις περισσότερες φορές δε μπορούμε να βρούμε την αιτία της αντίδρασής τους. Εκεί ίσως να δώσεις λιγο βάση. Να προσπαθήσεις να διακρίνεις ΑΚΡΙΒΩΣ τι μπορεί να είναι όχι γενικά πχ "ήρθε ο μπαμπάς και άλλαξε το πρόγραμμά της"...Ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά αν το καταφέρεις ίσως να λύσεις το πρόβλημα ε;

Κατα τα άλλα ναι είμαι κάπως καλύτερα μωρέ αν και έχω τα σκαμπανεβάσματά μου κι εγώ. Ξέρω πως θέλω χρόνο αλλά ξέρω επίσης πως θα τα καταφέρω διότι πρέπει να τα καταφερω. Ευτυχώς που έχω πολλά να κάνω και να σκεφτώ και έτσι δε σκέφτομαι αυτά τα άλλα που με χαλάνε.

Ρε κορίτσια η Paros και η Merjana που χάθηκαν;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...