Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλημερα! Ωραια που δεν ειχατε περιπέτειες με εμβόλια. Για δυσκοιλιοτητα ειναι μαλλον αναλπγα το παιδι.. Εμας τανκανει περιπου 4 φορές τη μερα χωρις να πεινει τπτ άλλο. Αληθεια ποσες ωρες κοιμουνται το 24ωρο τα καμαρια σας; Νομιζω οτι ο δικος μοθ κοιμαται λιγο.. Γυρω στις 13 ώρες εχω υπολογισει τις τελευταίες μερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια και μπεμπακια! Χάθηκα κι εγω λιγο με τούτα και με κείνα! Ειμαστε καλα κι εμείς! Μεγαλώνουμε! Η μικρη ειναι πολυ ήσυχη (ευτυχως!) και κοιμάται λιγο μεσα στη μερα κι αρκετά καλα το βράδυ, παρόλο που θηλαζει αποκλειστικά ξυπναει 1 φορα μονο και κοιμάται μεχρι αργούτσικα το πρωι μιας και κοιμάται και λιγο αργά το βράδυ... Θαλασσα δεν εχουμε παει ακομα, εννοω να την βουτηξω, γιατι ο παιδιατρος ειπε απο 6 μηνων, αλλα λεω απο τα τέλη του αλλου μηνα να της βουτηξω λιγο τα ποδαράκια! Επιςης τον αλλο μηνα ξεκινάμε κρεμουλες! Κατα τα αλλα ειμαστε σε φαση που προσπαθούμε να τη μάθουμε να πιάνει πραγματάκια, μιλάει και λεει κατι σαν μπαμπα, εχει αρχίσει λιγο να γελάει με ήχο και γυρνάει απο ανάσκελα μπρουμυτα!

Αναστασια ολα τα μωρακια εχουν ενα πέσιμο στο ενεργητικό τους! Ευτυχως τα εκανε η φύση πολυ ανθεκτικά!

Αθανασία με το καλο η βάπτιση σας! Νωρίς νωρίς ε; Να ξεμπερδευτε!

Ιωάννα μην πανικοβαλλεσαι με το βάρος... Φτάνει να εχει ενα ρυθμό ανάπτυξης κάπως σταθερό... Κι εσυ μινιόν δεν εισαι αν θυμαμαι καλα; Θα πρέπει να λάβει υποψην και το γονίδιο ο παιδιατρος... Εγω λεω να συνεχίσεις χώρις αγχος, ετσι κι αλλιώς όπου να 'ναι θα αρχίσουν οι στέρεες...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ντοριτακι! Μια χαρα ακούγεται το κοριτσακι σου! Τελεια.. Εμας ακομα μονο 2 φορες εχει γυρίσει απο μπρούμυτα ανασκελα.. Ισως ειναι πολυ βαρύς και δυσκολευεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εμένα τώρα γύρισε από μπρουμυτα ανάσκελα... Η αλήθεια ειναι οτι δεν υπάρχει πολύς χρόνος να την βάζω μπρουμυτα. Ειναι κι εμενα βαριουτσικη, 5650 ήταν στις αρχες του μηνα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εμένα τώρα γύρισε από μπρουμυτα ανάσκελα... Η αλήθεια ειναι οτι δεν υπάρχει πολύς χρόνος να την βάζω μπρουμυτα. Ειναι κι εμενα βαριουτσικη, 5650 ήταν στις αρχες του μηνα...

Doritaki, πόσο χάρηκα που διάβασα νέα σας!!

Μια χαρά το κοριτσάκι σου & χίλια μπράβο που συνεχίζεις τον αποκλειστικό θηλασμό!!

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά όλες πάλι & να τα λέμε κάθε μέρα!! Μου λείψανε οι κουβεντούλες μας!!;)


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα όμορφες μανούλες!!!

Εδώ είμαι κι εγώ, παρούσα :)

Χαίρομαι που διαβάζω ότι τα μικρούλια σας μεγαλώνουν όμορφα!

ΙoannaMas συμφωνώ με τα κορίτσια που σου είπαν να μην κόψεις τον θηλασμό. Κι ο δικός μου δεν είναι μπουλούκος αλλά είναι μέσα στην καμπύλη ανάπτυξης και μεγαλώνει. Μου κάνει εντύπωση που γράφεις ότι κάνει και μια βδομάδα η μικρούλα σου να ενεργηθεί, ρώτησες τον γιατρό σχετικά; Ο δικός μου μόνο μια φορά έκανε 3 μέρες και έκτοτε κάθε μέρα μας κερνάει το γλυκάκι του.

Στα δικά μας νέα τώρα!Ο μικρούλης μας μεγαλώνει και μας τρελαίνει. Γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα, γελάει, τσιρίζει όταν μιλάει με τα παιχνιδάκια του και είναι πολύ καλό μωράκι. Το βράδυ κάποιες φορές κοιμάται σερί 6-7 ώρες και κάποιες άλλες (συνήθως) ξυπνάει ανά 3ωρο, θέλει αγκαλίτσα, λίγο γαλατάκι και μετά ξανακοιμάται. Δεν με κουράζει όμως γιατί κοιμάται σε 15' το πολύ ξανά κι εγώ έχω συνηθίσει. Ααα ξεκίνησα και γυμναστήριο εδώ και 3 εβδομάδες περίπου και νιώθω σούπερ ανανεωμένη.

Αναστασία θα φωνάζουμε παρέα να μας ακούσουν και οι υπόλοιπες και να μαζευτούμε πάλι όλες να τα λέμε.

Πολλά φιλιά σε όλες.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εμένα τώρα γύρισε από μπρουμυτα ανάσκελα... Η αλήθεια ειναι οτι δεν υπάρχει πολύς χρόνος να την βάζω μπρουμυτα. Ειναι κι εμενα βαριουτσικη, 5650 ήταν στις αρχες του μηνα...

Χαχα ε οχι και βαριουτσικη! Μοντελακι είναι. Εδω μιλαμε για 7kg! Απο μπρουμυτα ανασκελα παντως ειναι πιο ευκολο μαλλον απο ανασκελα μπρούμυτα δεν τον βλεπω να γυρίζει σύντομα. Ειναι σαν κατσαριδακι :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμάς χάθηκαμε και εμείς όλο στο τρέξιμο είμαστε !!!Εδώ και δύο εβδομάδες είμαστε στο εξοχικό διακοπές γιατί είχε άδεια ο άντρας μου...σήμερα ρο απογευνα γυριζουμε αθηνα!Η μικρή είναι πολυ πολύ καλή και ήσυχη!!!!συνεχίζουμε λαι εμείς αποκλειστικό θηλασμό λαι είμαι παρα πολυ χαρούμενη που τσ έχω καταφέρει τόσο εύκολα...Έχω αρχισει τις τελευταίες μέρες κια κάνω μια αντληση το πρωί και τις δίνω με μπιμπερό κανένα βράδυ έτσι να μαθαίνει και το μπιμπερό και μια χαρά το παιρνει και αυτο!μας κάνει συνέχεια γελάκια και βγάζει κραυγουλες μας έχει τρελλανει!!!!!

Στην θάλασσα εγώ μόνο ποδαρακια της βούτηξα ...Κι ε εμάς ο παιδιατρος από 6 μηνών λαι μετά νας είπε θάλασσα οπότε του χρόνου!

Παιδίατρο έχουμε αύριο το απόγευμα για εμβόλιο και θα σας πω νεότερα...Πριν δύο εβδομάδες που την ζύγισα ήταν 5700...μεγαλώνει πολύ γρήγορα μωρέ...Την βλέπω και δεν το πιστεύω! !!!

IoannaMas συμφωνώ με τα κορίτσια τα πας τόσο καλά γιατί θες να σταματήσεις;;;;ο παιδιατρος δεν στα λέει καλά πάντως....κάνεις το καλύτερο για τ μωρό σου άμα δεν υπάρχει σοβαρός λογος θα σου έλεγα να το συνεχίσεις....!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχα ε οχι και βαριουτσικη! Μοντελακι είναι. Εδω μιλαμε για 7kg! Απο μπρουμυτα ανασκελα παντως ειναι πιο ευκολο μαλλον απο ανασκελα μπρούμυτα δεν τον βλεπω να γυρίζει σύντομα. Ειναι σαν κατσαριδακι :)

Ναι έχεις δίκιο... Μου έμεινε η εντύπωση οτι είπες 5800... τεσπα, πάντως κι εμείς στις καμπύλες στα μεσαία προς τα πάνω είμαστε, δεν είμαστε και μοντελάκια (θα γίνουμε όμως χαχαχα!!!)!!! Νομίζω πιο εύκολο το ανάσκελα προς μπρούμυτα γιατί γυρίζουν πρώτα πλάγια και μετά μπρούμυτα, ενώ το αντίθετο προυποθέτει καλή στάση ώστε να μην πλακώσουν το ένα χέρι, δεν ξέρω αν κατάλαβες τι λέω...:rolleyes:


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα!

Πως είστε; Τα μικρούλια σας;

Favol αν δεν μπορείς να πας γυμναστήριο είναι εξίσου καλό για το σώμα και την ψυχολογία σου το περπάτημα. Εγώ κάθε μέρα παίρνω τον μικρό και κάνουμε βόλτα, τουλάχιστον 2 ώρες.

Ο μικρούλης μου απόψε κοιμήθηκε 9 ώρες σερί, πρώτη φορά!Μέχρι σήμερα δεν είχε ξεπεράσει τις 6 ώρες συνεχόμενου ύπνου το βράδυ. Εν τω μεταξύ τώρα γυρίζει και στο πλάι και κοιμάται ευχάριστα και σε αυτή την στάση, έχει πολλή πλάκα. Μας αρέσουν πολύ τα παιχνίδια στον καθρέφτη, ξεκαρδιζόμαστε.Επίσης έχει σκάσει μύτη ένα μικροσκοπικό δοντάκι :) . Κι εγώ απ'ότι μου έχει πει η μαμά μου μικρούλα έβγαλα δοντάκια. Θα του πάρω μασητικό σήμερα γιατί τα χεράκια του τα έχει φάει. Δεν παραπονιέται όμως ο καλός μου, είναι πολύ ήσυχος. Τρώει, κοιμάται, παίζει και δεν διαμαρτύρεται για τίποτα.

Στερεές τροφές κορίτσια μου πότε θα αρχίσετε; Εγώ σκέφτομαι περί τα μέσα Σεπτεμβρίου να ξεκινήσω, πιθανόν με καρότο ή μπανάνα, δεν έχω αποφασίσει ακόμη. Είμαι προς αναζήτηση κατάλληλων σκευών. Διάβασα ότι η μελαμίνη (πολλά παιδικά σκεύη κατασκευάζονται από αυτό το υλικό) είναι επικίνδυνη και μπορεί να βλάψει την υγεία.

Σήμερα τρώμε νοστιμότατο ιμάμ μπαϊλντί, εσείς;

Πολλά φιλιά σε όλες :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα!

Πως είστε; Τα μικρούλια σας;

Favol αν δεν μπορείς να πας γυμναστήριο είναι εξίσου καλό για το σώμα και την ψυχολογία σου το περπάτημα. Εγώ κάθε μέρα παίρνω τον μικρό και κάνουμε βόλτα, τουλάχιστον 2 ώρες.

Ο μικρούλης μου απόψε κοιμήθηκε 9 ώρες σερί, πρώτη φορά!Μέχρι σήμερα δεν είχε ξεπεράσει τις 6 ώρες συνεχόμενου ύπνου το βράδυ. Εν τω μεταξύ τώρα γυρίζει και στο πλάι και κοιμάται ευχάριστα και σε αυτή την στάση, έχει πολλή πλάκα. Μας αρέσουν πολύ τα παιχνίδια στον καθρέφτη, ξεκαρδιζόμαστε.Επίσης έχει σκάσει μύτη ένα μικροσκοπικό δοντάκι :) . Κι εγώ απ'ότι μου έχει πει η μαμά μου μικρούλα έβγαλα δοντάκια. Θα του πάρω μασητικό σήμερα γιατί τα χεράκια του τα έχει φάει. Δεν παραπονιέται όμως ο καλός μου, είναι πολύ ήσυχος. Τρώει, κοιμάται, παίζει και δεν διαμαρτύρεται για τίποτα.

Στερεές τροφές κορίτσια μου πότε θα αρχίσετε; Εγώ σκέφτομαι περί τα μέσα Σεπτεμβρίου να ξεκινήσω, πιθανόν με καρότο ή μπανάνα, δεν έχω αποφασίσει ακόμη. Είμαι προς αναζήτηση κατάλληλων σκευών. Διάβασα ότι η μελαμίνη (πολλά παιδικά σκεύη κατασκευάζονται από αυτό το υλικό) είναι επικίνδυνη και μπορεί να βλάψει την υγεία.

Σήμερα τρώμε νοστιμότατο ιμάμ μπαϊλντί, εσείς;

Πολλά φιλιά σε όλες :)

Έλα ρε συ τι καλουλης ο μικρούλης σας !!μπράβο!!!Και δοντάκι κιόλας ε;;;;μωρέ μπράβο...εμένα όλη μέρα χεράκια στο στομα και πολλά σάλια έχει...μιλάμε φούσκες κάνει...σήμερα που θα πάμε παιδίατρο να δούμε γιατί είχε περάσει και μθα μυκιτιαση στο στομα να δούμε άμα έχει υποχωρήσει..

Και εσυ αποκλειστικά δεν θηλάζεις ;;;από 6 μηνών τα θηλαζοντα ξέρω αρχιζουν φαγητό....λαχανικά λένε όχι κρέμες κλπ...δεν ξέρω ακόμα με τι θα την ξεκινησω καλύτερα λέω να αποφύγω κρέμες γιατί στα κιλά της ριναι πολύ καλά....6130 την μέτρησα εχθές θα δούμε και στην ζυγαρια του παιδιάτρου σήμερα!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια & μπεμπάκια!!

Πόσο χαίρομαι που διάβασα τα νέα σας Χριστινάκι! Τέλεια που τα κατάφερες τόσο εύκολα με τον θηλασμό αυτή τη φορά! Είναι & στο παιδί βέβαια!!

Dorita την καλημέρα μου & σε εσένα!!

Kanti, έμοιασε στη μανούλα ο μπέμπης & βγάζει τα δοντάκια του νωρίς νωρίς!

Κι εμένα ο μικρός τρώει πολύ τα χέρια του & πολλά σάλια.., αλλά η παιδίατρος πριν 10 ημέρες δεν είδε τίποτα! Η κόρη μου βέβαια άργησε..το πρώτο δόντι έσκασε μύτη 9 με 10 μηνών!

Κι εμένα πλέον ο μικρός κοιμάται 9ωρα..από τις 9 με 10 το βράδυ μέχρι τις 6 με 7 το πρωί! Είναι ήσυχος στη κούνια του, μιλάει στο περιστρεφόμενο μουσικό παιχνίδι, του αρέσει πολύ να κοιτάει τις οικογενειακές μας φωτογραφίες στον τοίχο, ένα καδράκι με ζωγραφιά από τα χεράκια της αδερφής του & το αυτοκόλλητο με τις κουκουβάγιες & τα πουλάκια!!

Εννοείται ότι βγαίνουμε βόλτα κάθε απόγευμα με το καρότσι στη γειτονιά & το Σάββατο κι εχθές τον πήγαμε & για καφέ στην παραλία σε beach bar! Έτσι να μαθαίνει από μικρός!! Χαχαχαχα!!:-D


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...