Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Βρε ioio δεν το κατάλαβα. Είσαι φοβερη. Γελασα με την ψυχη μου όταν διάβαζα το post σου. Αχ κορίτσια ευτυχώς όλα καλά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν ακούγεται και πολύ δυνατά ή καρδουλα και με ρώτησε αν έχω μεγάλο κύκλο. Δεν το κατάλαβα. Σε 4 εβδομάδες θα κάνω λήψη λαχνων κι ελπίζω όλα να πάνε καλά. Ioio περιμένουμε νέα σου τα οποία σίγουρα θα είναι πολύ καλά!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρα πολυ ωραια τα νεα σου οριζοντα!!!!!!! μπραβο!!!!!! σγχαρητηρια και που ακουσατε καρδουλα..... εισαι με εξωσ???

ερη και ιωαννα αυριο τα επομενα τελεια και πανερμορφα νεα!!!!!! με το καλο!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε ioio δεν το κατάλαβα. Είσαι φοβερη. Γελασα με την ψυχη μου όταν διάβαζα το post σου. Αχ κορίτσια ευτυχώς όλα καλά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν ακούγεται και πολύ δυνατά ή καρδουλα και με ρώτησε αν έχω μεγάλο κύκλο. Δεν το κατάλαβα. Σε 4 εβδομάδες θα κάνω λήψη λαχνων κι ελπίζω όλα να πάνε καλά. Ioio περιμένουμε νέα σου τα οποία σίγουρα θα είναι πολύ καλά!

Αν έχω καταλάβει καλά, ακόμα και μια μέρα διάφορα στη σύλληψη, φαίνεται από την ανάπτυξη του μωρού. Και το δικό μου εμβρυάκι είναι 3 μέρες μικρότερο από όσο θα έπρεπε να είναι με βάση την τελευταία περίοδο. Είναι πάρα πολύ συνηθισμένο. Σε όλες κοπέλες που έχω ρωτήσει η ΠΗΤ άλλαξε από την πρώτη επίσκεψη μέχρι την αυχενική. Νομίζω ότι οφείλεται στην ημέρα που έγινε τελικά η ωορρηξία, γιατί αρχικά την υπολογίζουν την 14η μέρα και από το μέγεθος του μωρού στην αυχενική καταλαβαίνουν πότε έγινε η σύλληψη.

παρα πολυ ωραια τα νεα σου οριζοντα!!!!!!! μπραβο!!!!!! σγχαρητηρια και που ακουσατε καρδουλα..... εισαι με εξωσ???

ερη και ιωαννα αυριο τα επομενα τελεια και πανερμορφα νεα!!!!!! με το καλο!!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ, Μάρτη μου! Σε λιγότερο από 24 ώρες θα δω το μωράκι μου! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!! Ανυπομονώ! Έρη μου, σε λίγες ώρες, θα τα δούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!στις 5 εχω ραντεβου να δω το σπορακι μου!!εχω τρελο αγχος φυσικα κ νευρα κοριτσια,παρα πολλα νευρα χωρις λογο πολλες φορες!

εσεις τι κανετε πως ειστε??περιμενω νεα κ απο εσενα Ιοιο,να μας πεις για το σπορακι σου!!σας φιλω!!

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραια τα νεα σου οριζοντα!!!!!!! μπραβο!!!!!! σγχαρητηρια και που ακουσατε καρδουλα..... εισαι με εξωσ???

ερη και ιωαννα αυριο τα επομενα τελεια και πανερμορφα νεα!!!!!! με το καλο!!!!!!

αχ μαρτη μου ανυπομονω!!μακαρι να ειναι ολα καλα γιατι ακομα δν εχω ευχαριστηθει εγκυμοσυνη..εσυ πως εισαι??τα δυο σου τα σπορακια τι κανουν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια μου!!στις 5 εχω ραντεβου να δω το σπορακι μου!!εχω τρελο αγχος φυσικα κ νευρα κοριτσια,παρα πολλα νευρα χωρις λογο πολλες φορες!

εσεις τι κανετε πως ειστε??περιμενω νεα κ απο εσενα Ιοιο,να μας πεις για το σπορακι σου!!σας φιλω!!

Καλημέρα και από εμένα! Έρη μου, θα δείτε το σποράκι σας πριν από εμένα! Με το καλό!

Τα νεύρα που λες οφείλονται ή στο άγχος ή στην εγκυμοσύνη, στις ορμόνες δλδ.

Κορίτσια! Πώς τα περνάτε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα. Με το καλό σήμερα να δείτε τα σπορακια σας. Ioio και eri εύχομαι ολα να είναι καλα. Μην αγχωνεστε. Εισαστε σούπερ μανούλες. Μάρτη με το καλό κι εσύ να δεις τα μικρά σου.

Εγώ πάλι το πρωί που σκουπιστηκα είδα λίγο καφέ και τώρα τίποτα. Ο γιατρός εχθες δεν είδε αποκόλληση. Δεν καταλαβαίνω που οφείλεται αυτό. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στην θεά μου δεν είχα τέτοια θέματα. Μπορεί να είναι και λόγω ηλικίας?? Είμαι 40αρα!!!! Τι να πω. Δεν χρειάζεται ίσως να αγχωνομαι.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

οι έγνοιες μου

eri ηρέμησες λιγάκι ε???

πηγές γιατρο?

bluehorizon όλα εντάξει ε?

είπαμε ΑΓΕΛΑΔΑ style.

μην κουράζεσαι κ ξάπλα όσο μπορείς..

πάει πέρασε κ δεν θα ξαναέρθει.

ακολουθουν μόνο τα ωραία!

ioio θα μας πεις κ στο διπλανό τα νέα ε???

μαρτακη εμείς δεν χανόμαστε....

κ ότι λέω στη Μάρτη ισχύει για όλες σας...

να απολαύσετε κ τα καλά κ τα κακα...

οι κοιλίτσες θα φουσκώνουν γιατι τα σπορακια

γίνονται ανθρωποι κ τα ποδαράκια σας θα πρηστούν.....


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

οι έγνοιες μου

eri ηρέμησες λιγάκι ε???

πηγές γιατρο?

bluehorizon όλα εντάξει ε?

είπαμε ΑΓΕΛΑΔΑ style.

μην κουράζεσαι κ ξάπλα όσο μπορείς..

πάει πέρασε κ δεν θα ξαναέρθει.

ακολουθουν μόνο τα ωραία!

ioio θα μας πεις κ στο διπλανό τα νέα ε???

μαρτακη εμείς δεν χανόμαστε....

κ ότι λέω στη Μάρτη ισχύει για όλες σας...

να απολαύσετε κ τα καλά κ τα κακα...

οι κοιλίτσες θα φουσκώνουν γιατι τα σπορακια

γίνονται ανθρωποι κ τα ποδαράκια σας θα πρηστούν.....

Καλησπέρα, Μάρα! Πώς είσαι; σήμερα έχω πολύ άγχος.Προσπαθώ να το περιορίσω, αλλά δεν περνούν οι ώρες και πονάει το στομαχάκι μου. :confused::confused::confused:

Βέβαια, μετά που θα δω το μωράκι μου, θα σκέφτομαι τί χαζή που είμαι.

Και φυσικά θα γράψω τα νέα μου σε όλα τα καφέ :tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια.μολις γυρισα απο το γιατρο..ειναι πιο μικρο τι σπορι.νομιζαμε οτι ημουν 5w k 6d αλλα τελικα ειμαι 5 κ 2-3 .επομενως ηταν πολυ μικρο για να ακουσουμε καρδουλα.βεβαια,την ειδαμε αναιπαισθητα να παλλεται κ ο γιατρος ειπε οτι την ακουσε πολυ πολυ αχνα,αλλα εμεις οχι δν ακουσαμε τιποτα.ειδα λεκιθικο ασκο,ο σακος αυξανεται μια χαρα,αλλα εγω επεσα πολυ κοριτσια,στεναχωρηθηκα που δν ακουσα τιποτα.μου εδωσε να κανω εξετασεις κ χοριακη παλι..εσας πως σας φαινονται ολα αυτα???να ανησυχω??

Link to comment
Share on other sites

Eri μην ανησυχεις. Λογικό είναι να μην ακούγεται ακόμα καρδουλα. Εγώ που πήγα εχθες 6w + 4 d ακούστηκε αλλά όχι πολύ δυνατά. Ο γιατρός μου μου είπε την άλλη Πέμπτη που θα κλείνω (Θεού θέλοντος) τον δεύτερο μήνα θα ακούγεται παρά πολύ καθαρά. Γύρω στην 7η με 8η εβδομάδα ακούγεται καμπάνα οπότε μην ανησυχεις κοριτσάκι μου.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα. Με το καλό σήμερα να δείτε τα σπορακια σας. Ioio και eri εύχομαι ολα να είναι καλα. Μην αγχωνεστε. Εισαστε σούπερ μανούλες. Μάρτη με το καλό κι εσύ να δεις τα μικρά σου.

Εγώ πάλι το πρωί που σκουπιστηκα είδα λίγο καφέ και τώρα τίποτα. Ο γιατρός εχθες δεν είδε αποκόλληση. Δεν καταλαβαίνω που οφείλεται αυτό. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στην θεά μου δεν είχα τέτοια θέματα. Μπορεί να είναι και λόγω ηλικίας?? Είμαι 40αρα!!!! Τι να πω. Δεν χρειάζεται ίσως να αγχωνομαι.

ακου τον γιατρο.... ξαπλα.... ουτρω.... και οχι κακες σκεψεις!!!

και τι σημαινει 40αρα????? ε???? και εγω 46αρα:cool::cool: χμ!!!!

θα τα καταφερουμε!!!!! μην σκεφτεσαι βλακειουλες!!!!

καλημέρα κορίτσια

οι έγνοιες μου

eri ηρέμησες λιγάκι ε???

πηγές γιατρο?

bluehorizon όλα εντάξει ε?

είπαμε ΑΓΕΛΑΔΑ style.

μην κουράζεσαι κ ξάπλα όσο μπορείς..

πάει πέρασε κ δεν θα ξαναέρθει.

ακολουθουν μόνο τα ωραία!

ioio θα μας πεις κ στο διπλανό τα νέα ε???

μαρτακη εμείς δεν χανόμαστε....

κ ότι λέω στη Μάρτη ισχύει για όλες σας...

να απολαύσετε κ τα καλά κ τα κακα...

οι κοιλίτσες θα φουσκώνουν γιατι τα σπορακια

γίνονται ανθρωποι κ τα ποδαράκια σας θα πρηστούν.....

α.... ετσι ε????? και συ θα τα παθεις!!!! μην στεναχωριεσαι!!! κοντος ψαλμος!!!! αλληλουια!!!! τσσσσ....τσσσσ...

καλησπερα κοριτσια.μολις γυρισα απο το γιατρο..ειναι πιο μικρο τι σπορι.νομιζαμε οτι ημουν 5w k 6d αλλα τελικα ειμαι 5 κ 2-3 .επομενως ηταν πολυ μικρο για να ακουσουμε καρδουλα.βεβαια,την ειδαμε αναιπαισθητα να παλλεται κ ο γιατρος ειπε οτι την ακουσε πολυ πολυ αχνα,αλλα εμεις οχι δν ακουσαμε τιποτα.ειδα λεκιθικο ασκο,ο σακος αυξανεται μια χαρα,αλλα εγω επεσα πολυ κοριτσια,στεναχωρηθηκα που δν ακουσα τιποτα.μου εδωσε να κανω εξετασεις κ χοριακη παλι..εσας πως σας φαινονται ολα αυτα???να ανησυχω??

αγαπη μου....ερουλα μου..... γιατι κουκλα μου επεσες!!!!! μην τα βαφεις μαυρα!!!!! επ!!!!! χαμογελακι? :-P:tongue:

επειδη ειναι πιο μικρουλη επεσες!!!!!! οχι δα το στεναχωρεις και το σπορι!!!

μπρος πες του οτι θα φας και θα μεγαλωσει!!!! οτι εν θα στεναχωριεσαι....οτι θα το περιποιεισαι.... οτι το αγαπας.... οτι σου αρεσουν τα μικρουλια!!! και οτι πιστευεις σ'αυτο!!!!!! και το λαχταρας πολυ!!!!! και το περιμενεις!!!!!!

εεεεεελα ερη μου θα μεγαλωσει.... συμβαινουν αυτα!!!!! σε ολες μας!!!!!

πρεπει να εισαι ευτυχισμενη που ειδες την καρδουλα του να παλεται!!!!!!

τι ομορφη θεα!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eri μην ανησυχεις. Λογικό είναι να μην ακούγεται ακόμα καρδουλα. Εγώ που πήγα εχθες 6w + 4 d ακούστηκε αλλά όχι πολύ δυνατά. Ο γιατρός μου μου είπε την άλλη Πέμπτη που θα κλείνω (Θεού θέλοντος) τον δεύτερο μήνα θα ακούγεται παρά πολύ καθαρά. Γύρω στην 7η με 8η εβδομάδα ακούγεται καμπάνα οπότε μην ανησυχεις κοριτσάκι μου.

δν ξερω γιατι φοβαμαι τοσο κ ειμαι τοσο απαισιοδοξη..ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα να την ακουσω..μου ειπε οτι ολα εξελισσονται φυσιολογικα.κ ο σακος διπλασιαζεται κ ασκο ειδαμε..αν ηταν κατι ανησυχητικο δν θα μου το ελεγε??κ χοριακη γιατι με βαζει παλι να κανω??εκανα τη παρασκευη κ ηταν 6.356 ...

Link to comment
Share on other sites

ετσι μπραβο οριζοντα!!!!! δωσε μας θαρρος να παρουμε τα πανω μας!!!!!!

ερη και εγω μπορει να το παθω!!!! ειδικα το ενα ειναι πιο μικρο απο πριν την εμφυτευση!!!!! εεεεε τι παει να πει!!! ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!! αρνουμαι να σκεφτω αρνητικο!!!!! σ'αγαπω μικρουλη μου και θα τα καταφερεις!!!! σε θελω μικρουλη μου!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...