Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

ερη μου σημασια εχει οτι ησυχασες!!!!

αντε αυτη η τεταρτη ναρθει να χαρουμε..... και να μας διαφωτησει και η ιωαννα για τα τεστ!!!!!:-P:-P

ολα καλα θα πανε κοριτσια μου!!!!

εγω πηρα τις χτεσινες εξετασεις.... τις σκαναρε ο αντρουλης και τις εστειλε με e-mail στον γιατρουλη και λογικα θα με παρει τηλ μεχρι το βραδυ να μου πει.......:-P:idea:


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερη μου σημασια εχει οτι ησυχασες!!!!

αντε αυτη η τεταρτη ναρθει να χαρουμε..... και να μας διαφωτησει και η ιωαννα για τα τεστ!!!!!:-P:-P

ολα καλα θα πανε κοριτσια μου!!!!

εγω πηρα τις χτεσινες εξετασεις.... τις σκαναρε ο αντρουλης και τις εστειλε με e-mail στον γιατρουλη και λογικα θα με παρει τηλ μεχρι το βραδυ να μου πει.......:-P:idea:

μωρε εγω δν ησυχαζω μεχρι να γεννησω!!περασα πολλα μεχρι να μεινω εγκυος,επομενως καταλαβαινετε..

αντε μαρτη μου να μας πει για τις εξετασεις!!ολα καλα θα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos. Είδα λίγο καφέ και μου σύστησε ο γιατρός utrogestan και ξεκούραση.

μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου!πολλες κοπελες το ειχαν αυτο.μπορει να ειναι υπολειμματα περιοδου.εσυ ξεκουρασου κ να παιρνεις τα χαπακια θα σου κανουν καλο.περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

μωρε εγω δν ησυχαζω μεχρι να γεννησω!!περασα πολλα μεχρι να μεινω εγκυος,επομενως καταλαβαινετε..

αντε μαρτη μου να μας πει για τις εξετασεις!!ολα καλα θα ειναι!!

και ποια δεν περασε καλη μου!!!!!!! προλαβα το τελευταιο βαγονι... αν καταλαβες....

αγαπουλα τηλ στον γιατρο στις 8,30 και μου επιβεβαιωσαν οτι πηραν το e-mail μου και οταν τελειωσει ο γιατρος το επισκεπτηριο θα μου κανει τηλ...

ειδα τις εξετασεις... η προγεστερονη επεσε..... ετσι πρεπει η θαμου αυξησει τα ουτροτζεσταν.... για να δουμε..

Κορίτσια sos. Είδα λίγο καφέ και μου σύστησε ο γιατρός utrogestan και ξεκούραση.

μπλε οριζοντα μην φοβασαι..... αφου ειναι καφε ειναι παλιο..... ομως χρειαζεται ξαπλα και τα ουτροτζεσταν ετσι!!! ξεκουραση πολυ και χαλαρα...... φιλακια


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Blue, περαστικά! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά!

Κορίτσια, μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο θα έχουμε όλες άγχος. Που θα πάει χρόνος είναι θα περάσει!

Μάρτη μου, είμαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά οι εξετάσεις σου θα είναι τέλειες! Τόσα ξεπέρασες, θα το ξεπεράσεις κι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!! Ή αλήθεια είναι ότι τα χρειαστηκα γιατί θυμηθηκα την περσινή αποβολή και φοβηθηκα. Είμαι ξάπλα τώρα και αύριο το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως και σε αυτή θα κάνω λήψη λαχνων. Γίνεται στο τέλος του α' τριμήνου και παιρνουν υγρό από το έμβρυο και το στέλνουμε σε γενετιστή ο οποίος εξετάζει το dna του εμβρύου. Αυτό το κάνω καθοτι ο σύζυγος έχει περάσει μια αρρώστια ή οποία ειναι κληρονομική και ο γενετιστής ελέγχει εάν έχει το έμβρυο το ίδιο γονίδιο. Εκτός από αυτό εξετάζει και όποιες άλλες ανωμαλίες τυχόν υπάρχουν καθώς και το φύλο του μωρού. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε μια εβδομάδα και ο γενετιστής είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα με δικό του εργαστήριο. Αυτό φυσικά σημαίνει πως εφόσον όλα θα πάνε καλά δεν θα χρειαστεί αμνιοπαρακέντηση. Ας χαλαρωσουμε λοιπόν όλες μας κι ας απολαυσουμε αυτό το δώρο που κουβαλαμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαλλον κοιμαστε ολες!!!!! αλλα μιας και η ερη ειναι τοσο αγχωδης ο γιατρος μου ειπε ολα καλα αλλα επειδη το λευκωμα ουρων ηταν στο οριο να βρω νεφρολογο να μου πει την γνωμη του και οτι θα το παρακολουουμε συχνα καθε τρεις εβδομαδες........

ξερετε κανεναν στο αλεξανδρα η στο ελενα...... εγω εχω εναν στο λαικο αλλα ειναι στο τμημα μεταμοσχευσεων αρα δεν μπορω να κλεινω ραντεβου..... ειχω εναν γνωστο μεταμοσχευμενο στην γειτονια και ετσι πηγα εκει το καλοκαιρι αι μου εδωσε να κανω εξετασεις παλι τις ιδιες και να μετρω την πιεση και οδηγιες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!πως ειστε??μαρτη μου δν μπορω να σε βοηθησω,δν ξερω κανεναν..αλλα γιατι δν ρωτας τον γιατρο σου μηπως σου συστησει καποιον??

ΙΟΙΟ 1 κ σημερα!!!!γιουπιιι!!

οι κοιλιτσες σας πως πανε??εχουν φουσκωσει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!! Ή αλήθεια είναι ότι τα χρειαστηκα γιατί θυμηθηκα την περσινή αποβολή και φοβηθηκα. Είμαι ξάπλα τώρα και αύριο το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως και σε αυτή θα κάνω λήψη λαχνων. Γίνεται στο τέλος του α' τριμήνου και παιρνουν υγρό από το έμβρυο και το στέλνουμε σε γενετιστή ο οποίος εξετάζει το dna του εμβρύου. Αυτό το κάνω καθοτι ο σύζυγος έχει περάσει μια αρρώστια ή οποία ειναι κληρονομική και ο γενετιστής ελέγχει εάν έχει το έμβρυο το ίδιο γονίδιο. Εκτός από αυτό εξετάζει και όποιες άλλες ανωμαλίες τυχόν υπάρχουν καθώς και το φύλο του μωρού. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε μια εβδομάδα και ο γενετιστής είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα με δικό του εργαστήριο. Αυτό φυσικά σημαίνει πως εφόσον όλα θα πάνε καλά δεν θα χρειαστεί αμνιοπαρακέντηση. Ας χαλαρωσουμε λοιπόν όλες μας κι ας απολαυσουμε αυτό το δώρο που κουβαλαμε.

κοριτσακι μου πως εισαι σημερα??τα καφε υποχωρησαν??οσον αφορα την εξεταση,τη ζητας κ στη κανουν γιατι δν γνωριζω,ειναι σημαντικη απο ο,τι καταλαβα..το κανεις σε μαιευτηριο??για δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες να ειμαστε ενημερωμενες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Αύριο είναι η μέρα που βλέπουμε εμβρυάκια! :D:D:D

Μάρτη μου, δυστυχώς δεν έχω καμία σχέση με Αθήνα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Σου εύχομαι να βρεις σύντομα έναν καλό γιατρό!

Διψάτε κι εσείς συνέχεια; νομίζω το μόνο σταθερό σύμπτωμα μου είναι αυτό. Έρη, όπως καταλαβαίνεις η κοιλιτσα μου είναι λίγο φουσκωμένη από τα νεράκια :)

Bluehorizon, μην αγχώνεσαι. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Η άτυχη στιγμή την προηγούμενη φορά οφειλόταν σε λάθος του τότε γιατρού σου. Τώρα δεν θα συμβεί το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες και με αισιοδοξία. Τα καφέ ευτυχώς ήταν μόνο εχθες το βράδυ. Σε δύο ώρες έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε ότι όλα θα πάνε καλά.

Loio τι ωραία που θα δεις το μωρακι αύριο. Άντε με το καλό και να πάνε όλα καλά.Είναι πολύ καλό το γεγονός ότι διψας κι ας φουσκώνει ή κοιλιτσα σου!!!!!

Μάρτη μου δυστυχώς κι εγώ δεν έχω να σου συστησω κάποιον ειδικό. Πάντως μην ανησυχεις κι όλα θα πάνε καλά.

Eri καταλαβαίνω την αγωνία σου όπως κι όλες μας. Θα δεις που ή εγκυμοσύνη σου θα είναι τελειομηνη και θα κρατήσεις το μωρακι σου αγκαλιά. Το δικό μοιυ θέμα με τις λάχνες προκύπτει λόγω κάποιας κληρονομικότητας που έχει ο σύζυγος από τον πατέρα του. Πάντως αν με ρωτατε θεωρώ οτι ή εξέταση αυτή είναι καλύτερη κι από την αμνιοπαρακέντηση. Ή εξέταση γίνεται φυσικά στο μαιευτήριο και είναι αρκετά αξιόπιστο και ακριβό φυσικά. Ο γενετιστής που μας κάνει την ανάλυση του εμβρύου είναι κορυφη. Αξίζει τον κόπο ομως!!!

Κορίτσια σας φιλω. Πάω να δω τον γιατρό μου!! Θα σας ενημέρωση. Μάρτη αν θες μπορώ να ρωτησω τον γιατρό μου!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...