Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Δεν παρεξηγω. Ο γιατρός μου είπε ότι νύχια ναι ημιμόνιμη βαφή νυχιών όχι. Και στο φινάλε έγκυες είμαστε. Θα γίνω που θα γίνω βαρελάκι τουλάχιστον ας είμαι ωραίο βαρελάκι. Τέλος πάντων όλα καλά. Το κουφο είναι ότι οι γιατροί επιτρέπουν έως 3-4 τσιγάρα ημερησίως και δεν επιτρέπουν την βαφή ούτε καν τη φυτική. Τι καλά που θα ήταν κορίτσια να διαρκούσε ή εγκυμοσύνη το πολύ δύο μήνες!!!! Αυτή ή αναμονή μέχρι να δούμε τα μωρακια μας είναι φοβερή!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν παρεξηγω. Ο γιατρός μου είπε ότι νύχια ναι ημιμόνιμη βαφή νυχιών όχι. Και στο φινάλε έγκυες είμαστε. Θα γίνω που θα γίνω βαρελάκι τουλάχιστον ας είμαι ωραίο βαρελάκι. Τέλος πάντων όλα καλά. Το κουφο είναι ότι οι γιατροί επιτρέπουν έως 3-4 τσιγάρα ημερησίως και δεν επιτρέπουν την βαφή ούτε καν τη φυτική. Τι καλά που θα ήταν κορίτσια να διαρκούσε ή εγκυμοσύνη το πολύ δύο μήνες!!!! Αυτή ή αναμονή μέχρι να δούμε τα μωρακια μας είναι φοβερή!!!

Επιτρέπουν το τσιγάρο; πλάκα κάνεις! Δεν καπνίζω και από τότε που έμεινα έγκυος, δεν πάω ούτε σε μέρη που καπνίζουν. Ο γιατρός μου πάντως μου είπε ότι η νικοτίνη περνάει από τον πλακούντα και ήταν κάθετος, όχι νικοτίνη, όχι αλκοόλ. Βάψιμο νυχιών επιτρέπει και ο δικός μου γιατρός, που γενικά είναι από τους πιο αυστηρούς. Αχ, αυτό με τη διάρκεια της κύησης το σκεφτόμουν κι εγώ σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά εκεί κάπου στον 7ο με 8ο αρχίζεις και τρελαινεσαι! Εγώ πάντως θεωρώ ότι ή εγκυμοσύνη ειναι ωραία μόνο αν είσαι ή Μενεγάκη ή καποια άλλη celebrity! Θυμάμαι στον 7ο μήνα δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την κοιλιά. Τα πόδια ήταν τύμπανο και μετρούσαν τις ημέρες λες κι ήμουν φυλακισμένη. ΑΣΕ που ήθελα να τρεξω για να φτιαξω το δωμάτιο της μικρής και δεν είχα αντοχές. Και το χειρότερο??? Έπαιρνα κάθε μέρα τον γιατρό γιατί φοβομουν ή ξανθιά ότι είχα συσπάσεις ενώ ή μήτρα μου απλα προετοιμαζοταν για το μεγάλο γεγονός!

Αλήθεια έχετε σκεφτεί ποτέ επίσης τι ωραία που θα ήταν να είχε κάθε έγκυος δυνατότητα νασ βλέπει σε καθημερινή βάση το μωρό μέσα στην κοιλιά από το σπίτι της??? Αχ τι καλα που θα ήταν (χαχαχαχα)


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Blue, είσαι μέσα στο μυαλό μου! Αυτό κι αν το έχω σκεφτεί! Όταν θα καταλαάβαίνουμε πότε κλωτσάνε κάτι θα γίνεται. Τώρα λέω πότε πότε στον άντρα μου, έλειψε το μωρό και με λέει τρελή :tongue::tongue: επειδή δλδ το κουβαλάω; θέλω να το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου..τι κανετε??αχ beaute ακουω κ ζηλευω..εμενα δν μου επιτρεπει τπτ,ουτε νυχια,ουτε μαλλια κ τσιγαρο φυσικα,κομμενο απο την ημερα του θετικου τεστ,που καπνιζα σαν φουγαρο..αντε περιμενουμε παλι κ μετραμε τις μερες μεχρι να δουμε τα σπορακια μας..ετσι θα παμε μεχρι το τελος κοριτσια..

εγω εκανα παλι χοριακη σημερα κ βγηκε 55.580 μοναδες απο 6.336 που ηταν τη προηγουμενη παρασκευη..καλη δν ειναι??τι λετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έρη μου, καλησπέρα! Δυστυχώς, δεν έχω ιδέα για τις τιμές της χοριακής. Νομίζω ότι αν το γκουγκλάρες, έχει site που λένε τα όρια της ορμόνης ανάλογα με τη μέρα της εγκυμοσύνης.

Πότε θα ξαναδείς το μικρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Eri οι τιμές της χοριακης είναι πολύ καλές κι ανεβασμενες. Το ανησυχητικό είναι να είναι οι τιμές προς τα κάτω οπότε όλα είναι εντάξει κούκλα. Μην ανησυχεις.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έρη μου, καλησπέρα! Δυστυχώς, δεν έχω ιδέα για τις τιμές της χοριακής. Νομίζω ότι αν το γκουγκλάρες, έχει site που λένε τα όρια της ορμόνης ανάλογα με τη μέρα της εγκυμοσύνης.

Πότε θα ξαναδείς το μικρό σου;

καλησπερα κοριτσακι μου!!βασικα μου δωσανε το πινακακι στο ρεα που λεει μεσα τις τιμες κ ειμαι μεσα.κ πηρα κ τη μαια τηλ κ μου ειπε οκα καλα!!θα δω τον σπορο μου παλι την τεταρτη,μπας κ το ακουσουμε!!εσεις ειδατε ποδαρακια,χερακια??τι ωραια ρε συ!!πως ενιωσες??

Link to comment
Share on other sites

Eri οι τιμές της χοριακης είναι πολύ καλές κι ανεβασμενες. Το ανησυχητικό είναι να είναι οι τιμές προς τα κάτω οπότε όλα είναι εντάξει κούκλα. Μην ανησυχεις.

οντως ειναι ανεβασμενες,παμε καλα!!αντε να ακουσουμε κ τη καρδουλα!!σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακι μου!!βασικα μου δωσανε το πινακακι στο ρεα που λεει μεσα τις τιμες κ ειμαι μεσα.κ πηρα κ τη μαια τηλ κ μου ειπε οκα καλα!!θα δω τον σπορο μου παλι την τεταρτη,μπας κ το ακουσουμε!!εσεις ειδατε ποδαρακια,χερακια??τι ωραια ρε συ!!πως ενιωσες??

Σε λιγότερο από μια βδομάδα θα το δείτε, τί ωραία! Μου φάνηκε πολύ μεγαλύτερο από την προηγούμενη φορά. Αρχίζει να γίνεται μωρό πια. Τον γεμίζει το σάκο. Κάθε φορά που το βλέπω, συγκινούμαι. Μου έκοψε και το φυλικό οξύ, αλλά μου έδωσε σίδηρο. Άλλαξε και η ΠΗΤ μου πια έχω 8/5, αλλά στην αυχενική θα μάθω σίγουρα. Πιο πολύ ανυπομονώ να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε λιγότερο από μια βδομάδα θα το δείτε, τί ωραία! Μου φάνηκε πολύ μεγαλύτερο από την προηγούμενη φορά. Αρχίζει να γίνεται μωρό πια. Τον γεμίζει το σάκο. Κάθε φορά που το βλέπω, συγκινούμαι. Μου έκοψε και το φυλικό οξύ, αλλά μου έδωσε σίδηρο. Άλλαξε και η ΠΗΤ μου πια έχω 8/5, αλλά στην αυχενική θα μάθω σίγουρα. Πιο πολύ ανυπομονώ να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο.

γλυκουλα μου τον εφαγες τον γαιδαρο!!σε δυο βδομαδες κανεις αυχενικη!!σκεψου κ εμας που εχουμε δρομο μπροστα μας!!ααα το κοβουν το φυλικο μετα τον τριτο??δν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

γλυκουλα μου τον εφαγες τον γαιδαρο!!σε δυο βδομαδες κανεις αυχενικη!!σκεψου κ εμας που εχουμε δρομο μπροστα μας!!ααα το κοβουν το φυλικο μετα τον τριτο??δν το ηξερα

ούτε εγώ το ήξερα, αλλά ο γιατρός αποφασίζει και με βάση τις εξετάσεις που είχα κάνει. Το κακό με το σίδηρο, είναι ότι πρέπει να μην έχω φάει 2 ώρες πριν και 2 ώρες μετά από την ώρα που το παίρνω και τώρα πεινάω :( Μισή ωρίτσα πρέπει να περιμένω ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ το ήξερα, αλλά ο γιατρός αποφασίζει και με βάση τις εξετάσεις που είχα κάνει. Το κακό με το σίδηρο, είναι ότι πρέπει να μην έχω φάει 2 ώρες πριν και 2 ώρες μετά από την ώρα που το παίρνω και τώρα πεινάω :( Μισή ωρίτσα πρέπει να περιμένω ακόμα...

χαχαχα κριμα μωρε..ελα υπομονη,μιση ωρα εμεινε..τωρα που λεμε για φαγητο,αυριο εχουμε κανονισει με κατι φιλους να βγουμε εξω να φαμε σε ενα κεμπαπατζιδικο.φυσικα κ δν θα φαω κεμπαπ η αλλο κρεας,μονο κοτοπουλο θα ζητησω καλα ψημενο.τι αλλο μπορω να φαω??σαλατες οχι..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κριμα μωρε..ελα υπομονη,μιση ωρα εμεινε..τωρα που λεμε για φαγητο,αυριο εχουμε κανονισει με κατι φιλους να βγουμε εξω να φαμε σε ενα κεμπαπατζιδικο.φυσικα κ δν θα φαω κεμπαπ η αλλο κρεας,μονο κοτοπουλο θα ζητησω καλα ψημενο.τι αλλο μπορω να φαω??σαλατες οχι..

μιαμ μιαμ, μπορείς να φας και τηγανιτές πατάτες, τυράκι, ότι είναι άψητο απέφυγε μόνο. Αχ, θα περιμένω ένα δεκάλεπτο και μετά βουρ στην κουζίνα

Link to comment
Share on other sites

μιαμ μιαμ, μπορείς να φας και τηγανιτές πατάτες, τυράκι, ότι είναι άψητο απέφυγε μόνο. Αχ, θα περιμένω ένα δεκάλεπτο και μετά βουρ στην κουζίνα

αντε κοριτσακι μου,καλη σου ορεξη!!βουρ στο φαγητοοο χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...