Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια εκανα ενα διαλειμα εχω απο το πρωι που σιδερωνω κ δικα μας κ της μπεμπας ! Καλε τον ατελειωτο εχουν απαπαπαπ!!!!

Εστρωσα κ την κουνιας της την στολισα κ ειναι ετοιμη !!! Τι ομορφα !!!

Ετοιμο σχεδον κ το δωματιο της !! Μου λειπουν καποια διακοσμητικα μονο αλλα θα τα συμπληρωσω στην πορεια κ επισης το φωτιστικο !

Τωρα θα παω να σιδερωσω τα του λικνου της !! να το στολισω κ αυτο να ξεμπερδευω !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα μαμαδες κ μωρακια.Πως ειστε;Εγω σημερα ειμαι μια χαρα.

Πηγα πρωι πρωι για κατι ψωνια,γυρισα εκανα μπανακι κ ετοιμαζομαστε

για να παμε σε βαφτισια.Εχει ωραιο ηλιο κ σε συνδιασμο με την βολτα

ειναι μια πολυ καλη μερα.

Μαρακι τα καλλυντικα του μικρου ειναι διαφορα.Αφρολουτρο πηρα κ

proderm κ jonsons.Κρεμα συγκαματος sudocrem κ penaten,λαδακι ενα

φυτικο olivella λεγετε,μωρομαντηλα proderm με χαμομηλι κ ενυδατικη κρεμα proderm κ αυτη.Του πηρα κ

κολωνια της fissan για αργοτερα ομως.Τα υπολοιπα βαμβακι,γαζες για

ματακια του,γαζες για τον αφαλο του,επιθεματα στηθους,μπατονετες

κ αποφρακτηρα μυτης ολα ειναι της chicco.Φυσιολογικο ορο, μπενταντιν

πανες κ οινοπνευμα.Πηρα κ υγρα μαντηλακια για τον καθαρισμο του στηθους.Νομιζω οτι δν μου λειπει κατι αλλο.Πηρα κ ενα θερμομετρο με ασυρματο δεκτη για την μαμα για να μην τον ξυπναω για να του παρω θερμοκρασια.Α κοριτσια μου ειπαν οτι δν κανει να βαζουμε ταμπλετες για τα κουνουπια κ μου εδωσαν ηλεκτρικο αντικουνουπικο.Πιστευω οτι ειναι ενταξει αυτα.Τα υπολοιπα στην πορεια.

Βιργινακι καλοφορετα τα νυχτηκακια σου.Σου ευχομαι να γυρισει η μικρουλα σου μεχρι τις 19.φιλακια σε ολες,πρεπει να ντυθω για την βαφτιση.


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

maria-elpida και σε μένα επέστρεψαν οι καούρες και μάλιστα δριμύτερες... :( το μόνο που με βοηθάει είναι να μασάω παγάκια, δε χάνεις τπτ να το δοκιμάσεις...φιλιά!!!

δεν μπορω με τιποτα να βαλω παγακια στο στομα μου...

αλλα σημερα ευτυχως ειμαι λιγο καλυτερα..

Εγώ προιόντα για το μωρο βάζω της frezyderm.Τα θεωρώ καταπληκτικα!

και εγω νομιζω πως ειναι τα καλυτερα!

αλλα πιστευω πως και τα weleda ειναι πολυ καλα, θα ρωτησω και την φαρμακοποιο που ειναι γνωστη και θα δω τι θα παρω..

Αντουλα, μια χαρουλα τα καλλυντικα σου!

και εγω εχω αρχισει να παιρνω σιγα-σιγα..

να σας ρωτησω πηρατε σερβιετες λοχειας? ποιες?

εγω πηρα τις sani ηταν οι μοναδικες που ελεγαν οτι ειναι για λοχεια.

της Tena ελεγαν μονο για ακρατεια, το ιδιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αντυουλα μου σ ευχαριστω πολυ !! Κ συ με γεια ολα τα πραγματακια ! μπολικα πηρες !!! χρειαζομαστε γαζες για τα ματακια τους ? γιατι ???

καλα να περασεις στα βαφτισια !!!!

Μαρακι μου κ μια φιλη μου αν θυμαμαι sani lady no5 ειχε παρει !

Οσο για τα καλλυντικα κ γω πρεπει να τα παρω τωρα κ θα παρω της mustella !!! Ειναι πολυ καλα κ μυρωδατα !!! Με αυτα μας επλενε κ η μανουλα μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

VIRGI μου χρειάζεσαι γαζουλες γιατι τα ματιακια τους καμια φορα βγάζουν τσιμπλες και έτσι θα τα καθαρίζεις!!!!!

Αχ ναι έχω και εγώ τις αγωνίες μου, και ας μην ειμαι πρωτοτοκη!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερινακι μου στο φαρμακειο θα παω να ζητησω δλδ γαζες για τα ματακια ε ?

ναι μωρε λογικο ειναι εδω κ η ξαδερφη μου που γεννησε την μ.Παρασκευη το τριτο παιδακι της μεσα στην αγωνια κ το αγχος ηταν !!!!

Link to comment
Share on other sites

θα πάρεις απλές γαζες, αποστειρωμένες!Θα βράζεις νεράκι και θα σκουπίζεις τα ματακια του μωρου. και για τη μυτούλα να πάρεις φυσιολογικό ορο. ισως να έχει μουκωμα. Ολα φυσιολογικά ειναι αυτα!!!!!

Ειμαι μονη αυτο το ΣΚ και πορόλο που πάντα έλεγα"αχ ας ειχα 2-3 ώρες για τον εαυτο μου", απο την ώρα που ξύπνησα μου λειπουν οι άντρες μου....Ειχα πει θα κάνω δουλειες, αλλα απο τη μέρα που γέννησε η τιτινα αποφάσισα οτι πρέπει να προσεχω και να μην κάνω καμια κουταμαρα. Ετσι οπως ειμαι και μονη, να μην μου τύχει κάτι....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια να προσεχεις γλυκουλα μου δεν θελουμε τετοια τωρα !!!!

Ολα καλα θα πανε ! εγω σημερα εχω πεθανει βεβαια απο δουλειες κ σιδερο αλλα ενταξει !!! χαλαλι της μικρουλας μου !

Σου λειπουν μωρε ειδες πως ειναι αυτα ??? αλλα ειναι ευκαιρια να ξεκουραστεις κ να ηρεμησεις λιγο !!!!!

αποστειρωμενες δεν ειναι ολες οι γαζες ? χμ ! πολλα πρεπει να μαθω κ καπου θα τα χασω ειμαι σιγουρη !

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι μωρε..ενταξει σιγουρα θα ρωταω τον παιδιατρο παντα σε αποριες κ τετοια αλλα τωρα αγχονομαι να εχω ολα οσα θα χρειαζονται αμεσα για το μωρο !!! κ στην οργανωση δεν ημουν ποτε καλη...κλαψ κλαψ !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον, το μωράκι θέλει για αρχή τη μαμά του και το γαλατάκι του! Ολα τα άλλα, και να μην τα εχεις πάρει άμεσα, θα τα παιρνεις εκεινη την ώρα. ΠΧ δεν έχεις μπανάκι; Ε και;; Θα το κάνεις μπάνιο κατω απο το νυπτηρα.Δεν έχεις γαζουλες; θα πάει ο άντρας σου στο φαρμακειο και θα πάρει.Βλέπεις ότι ξεμένεις απο φορμακια;;; Θα πεταχτει κάποιος δικό σου και θα σου πάρει άλλα 2-3!!!

Τα βασικά τα έχεις πάρει και μην σκας.Ολα ειναι έτοιμα για να υποδεχτεις το μωράκι σου!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχαχαχα γλυκουλα μου τι καλα που τα λες !!!

κ εχεις κ δικιο εδω που τα λεμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα να βλεπεις ειναι το αγχος μιας κ ειναι κ το πρωτο κ ειμαι ανιδεη !!!

Αλλα ολα θα ρθουν στην πορεια !!!!!

Βιαζομαι να περασει ο καιρος κατερινακι ! κουραστηκα κ εχω μπολικο ακομα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 2 μήνες περιπου ε;; Αχ μωρε σε κατλαβαινω..Αλλα θα δεις για το ποτε θα περάσει ο καιρός!!!

Και εγω στο πρώτο μου παιδάκι βασιστηκα πολυ στη μαμα μου και στην αδερφή μου. δεν θα ξεχάσω, την πρώτη μέρα που τον φέραμε σπίτι, τον θήλαζα και έκανε κακα. Ηταν μονο μια ξαδέρφη μου εκεινη την ώρα. Μου λέιε"να τον αλλάξω εγώ;;" Εγλω μεχρι εκεινη τη στιγμη δεν το είχα κάνει(θυμάσαι ειχαμε μεινει στο νοσοκομειο).Της λέω αμέσως "ΝΑΙ ΝΑΙ". "φοβόμουνα να το κάνω γιατι δεν ήξερα. Το επόμενο άλλαγμα το έκανα εγώ, και απο τότε ήταν σαν να το ήξερα χρόνια το θέμα!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο 3..εως 7 βδομαδουλες το αργοτερο μου εμειναν !!!!

Αχ καλα ευτυχως που ειχες βοηθεια εκεινη την ωρα !!!!

κ γω θα εχω τη μανουλα μου μαζι ! Ειπα του πατερα μου αν θελεις δωστης διαζυγιο γιατι θα κανεις πολυ καιρο να την δεις !!! θα την κανω να εγκατασταθει μονιμα για καπιο διαστημα σπιτι μου ! χαχαχαχα!!!!

Το ακουω συνεχεια ομως οτι μετα μας ερχεται.....σαν να το ειχαμε κανει παντα κ σα να μην ειναι καινουριο ολο αυτο... για να δουμε..... η πορεια κ ο χρονος θα δειξουν.....!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο 3..εως 7 βδομαδουλες το αργοτερο μου εμειναν !!!!

Αχ καλα ευτυχως που ειχες βοηθεια εκεινη την ωρα !!!!

κ γω θα εχω τη μανουλα μου μαζι ! Ειπα του πατερα μου αν θελεις δωστης διαζυγιο γιατι θα κανεις πολυ καιρο να την δεις !!! θα την κανω να εγκατασταθει μονιμα για καπιο διαστημα σπιτι μου ! χαχαχαχα!!!!

Το ακουω συνεχεια ομως οτι μετα μας ερχεται.....σαν να το ειχαμε κανει παντα κ σα να μην ειναι καινουριο ολο αυτο... για να δουμε..... η πορεια κ ο χρονος θα δειξουν.....!!!!!!!!!!!!!!!!

:P:p:p Ναι καλη μου!!!! ολα θα ειναι σαν να τα ήξερες απο πάντα!!!!

Απο 3 βδομάδες εχεις;; Γιατι;; Για να μπεις στον 9ο;; Ευχομαι όμως να πάρεις 2 βδομάδες απο τον 9ο. θα ειναι καλυτερα και για το μωρο!!!!:P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...