Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, geozak said:

Εννοεις συνολο 1650;;; στο μητερα ....ειχα ξανακανει παλι με 450 στον ιδιο γιατρό κ ειχα 8 ωαρια κ τελικά 7 έμβρυα...εκανα 2 ετ....η δεύτερη ειχα χοριακη 10

Ειχα στα 41 κ μετα 3 παλινδρόμες με φυσικη συλληψη 

Κ πόσα έμβρυα ειχες Τελικά 

Σε ποιο κέντρο η γιατρό είσαι 

Δηλ θελεις βλαστοκυστες!! Πόσο εφικτό είναι στην ηλικία μας ομως

Εμενα σε φυσικο μου είπαν τουλάχιστον 2 αν οχι 3.για ετ....εκανα δυο μηνες με άριστα 2 εμβρυα αλλά με την προχειρότητα του κέντρου χοριακη 0

1η διέγερση: 9 ωαρια, 7 έμβρυα, έμειναν 2 βλαστοκυστες κ 1 μοριδιο, μεταφορά 5η μερα, χοριακη 0

2η διέγερση: 7 ωαρια, 7 έμβρυα, έμειναν 2 βλαστοκυστες, μεταφορά 5η μερα, χοριακη 0

3η διέγερση: 3 ωαρια, 3 έμβρυα, μεταφορά 5η μερα 3 μοριδια, χοριακη 0 

4η διέγερση: 11 ωαρια, 8 έμβρυα, εχουν καταψυχθεί 3η μέρα κ ελπίζω να τα μεταφέρω κ να γινει το θαύμα!!!

Το ενα κ καλο χρειάζεται δε το λένε τυχαία μαλλον! Εγω εχω κάψει αρκετά έμβρυα μέχρι τωρα χωρίς αποτελεσμα. 

Νομιζω στην ηλικια μας θέλει επίμονη μέχρι να πετύχουμε το καλο. πόσες διεγερσεις εχεις κανει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, CATHRINE είπε:

Εμενα μου ειπε θα ξεκινησω με τα menopour1200 και 450 μοναδες. Πρωτη προσπάθεια και ειμαι 43,5. Σε ποιο κέντρο εισαι?

Οχι το φαρμακο λεγεται 1200 η δοση θα ειναι 450. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

1η διέγερση: 9 ωαρια, 7 έμβρυα, έμειναν 2 βλαστοκυστες κ 1 μοριδιο, μεταφορά 5η μερα, χοριακη 0

2η διέγερση: 7 ωαρια, 7 έμβρυα, έμειναν 2 βλαστοκυστες, μεταφορά 5η μερα, χοριακη 0

3η διέγερση: 3 ωαρια, 3 έμβρυα, μεταφορά 5η μερα 3 μοριδια, χοριακη 0 

4η διέγερση: 11 ωαρια, 8 έμβρυα, εχουν καταψυχθεί 3η μέρα κ ελπίζω να τα μεταφέρω κ να γινει το θαύμα!!!

Το ενα κ καλο χρειάζεται δε το λένε τυχαία μαλλον! Εγω εχω κάψει αρκετά έμβρυα μέχρι τωρα χωρίς αποτελεσμα. 

Νομιζω στην ηλικια μας θέλει επίμονη μέχρι να πετύχουμε το καλο. πόσες διεγερσεις εχεις κανει;

Καλο παντως που φτανεις σε βλαστοκυστες....περιμένεις για ετ;; εύχομαι γρήγορα να έρθει το μπεμπε σου

Just now, CATHRINE είπε:

Οχι το φαρμακο λεγεται 1200 η δοση θα ειναι 450. 

Οπως κ εγω δηλ......αν θέλεις στείλε μου μνμ γιατρό κ κέντρο..Πότε θα ξεκινήσεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak said:

Εννοεις συνολο 1650;;; στο μητερα ....ειχα ξανακανει παλι με 450 στον ιδιο γιατρό κ ειχα 8 ωαρια κ τελικά 7 έμβρυα...εκανα 2 ετ....η δεύτερη ειχα χοριακη 10

Ειχα στα 41 κ μετα 3 παλινδρόμες με φυσικη συλληψη 

Κ πόσα έμβρυα ειχες Τελικά 

Σε ποιο κέντρο η γιατρό είσαι 

Δηλ θελεις βλαστοκυστες!! Πόσο εφικτό είναι στην ηλικία μας ομως

Εμενα σε φυσικο μου είπαν τουλάχιστον 2 αν οχι 3.για ετ....εκανα δυο μηνες με άριστα 2 εμβρυα αλλά με την προχειρότητα του κέντρου χοριακη 0

Με 250 μονάδες/ ημέρα gonal έδωσα 17 ωάρια και 7 βλαστοκυστες όχι άριστους (έβαλα 3 καλούς και 1 μέτριο) είχα παλινδρομη και δεν καταψύξαμε κανένα λόγω κακής ποιότητας. Δεν θα τα κατάφερναν στην απόψυξη μου είπαν... 


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak said:

Καλο παντως που φτανεις σε βλαστοκυστες....περιμένεις για ετ;; εύχομαι γρήγορα να έρθει το μπεμπε σου

Οπως κ εγω δηλ......αν θέλεις στείλε μου μνμ γιατρό κ κέντρο..Πότε θα ξεκινήσεις

Περιμένω ναι, αν ολα πανε καλα στον επόμενο κυκλο. Ειδες όμως οτι κ που γίνονται βλαστοκυστες, δεν εμφυτεύονται, οποτε δε νομιζω οτι εχει τελικά  σημασια... Ελπίζω να ερθει το ενα το καλο σύντομα σε όλες μας, μας αξίζει 

Just now, AndMosch said:

Με 250 μονάδες/ ημέρα gonal έδωσα 17 ωάρια και 7 βλαστοκυστες όχι άριστους (έβαλα 3 καλούς και 1 μέτριο) είχα παλινδρομη και δεν καταψύξαμε κανένα λόγω κακής ποιότητας. Δεν θα τα κατάφερναν στην απόψυξη μου είπαν... 

Είχες πολυ καλη παραγωγή πάντως, κ εμφύτευση με την πρωτη, άσχετα με το αποτελεσμα, μην απογοητεύεσαι, σίγουρα θα πετύχεις... εισαι στη φάση ανεύρεσης γιατρού ε; στον μαντ... δεν ήσουν; εκει έκανα κ εγω την πρωτη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Περιμένω ναι, αν ολα πανε καλα στον επόμενο κυκλο. Ειδες όμως οτι κ που γίνονται βλαστοκυστες, δεν εμφυτεύονται, οποτε δε νομιζω οτι εχει τελικά  σημασια... Ελπίζω να ερθει το ενα το καλο σύντομα σε όλες μας, μας αξίζει 

Υπαρχει λογος που τα μεταφερετε παντα 5 μερα; Μηπως μπορεις να μεταφερεις 4 τωρα; Θα το ηθελες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Υπαρχει λογος που τα μεταφερετε παντα 5 μερα; Μηπως μπορεις να μεταφερεις 4 τωρα; Θα το ηθελες;

Αυτο μου ειπε τωρα ο σφακ. θα αλλάξουμε την μερα, θα βάλουμε 3ης... Κοιτα, ολοι ειναι υποστηρικτές των βλασυοκυστεων γι αυτο κ μου έλεγαν οτι αφου ειναι αρκετά να τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκυστες, οποτε αναγκάστικα τα βάζαμε την 5η

Just now, Nephelie said:

Υπαρχει λογος που τα μεταφερετε παντα 5 μερα; Μηπως μπορεις να μεταφερεις 4 τωρα; Θα το ηθελες;

Κ μέχρι τωρα έβαζα πάντα φρέσκα, καπακια μετα τη διέγερση. Τωρα θα ειναι η πρωτη με κατεψυγμενα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Αυτο μου ειπε τωρα ο σφακ. θα αλλάξουμε την μερα, θα βάλουμε 3ης... Κοιτα, ολοι ειναι υποστηρικτές των βλασυοκυστεων γι αυτο κ μου έλεγαν οτι αφου ειναι αρκετά να τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκυστες, οποτε αναγκάστικα τα βάζαμε την 5η

Ναι αυτό να αλλαξετε τη μερα.. Εκτος αν ειχες κανει το era..εγω θα το κανω τη δευτερα παντως.Να το αποκλεισω και αυτο.ναι εβγαζες πολλα οποτε σε επαιρνε να τα αφησεις για  βλαστοκυστες σωστο!

Just now, Moana είπε:

Αυτο μου ειπε τωρα ο σφακ. θα αλλάξουμε την μερα, θα βάλουμε 3ης... Κοιτα, ολοι ειναι υποστηρικτές των βλασυοκυστεων γι αυτο κ μου έλεγαν οτι αφου ειναι αρκετά να τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκυστες, οποτε αναγκάστικα τα βάζαμε την 5η

Κ μέχρι τωρα έβαζα πάντα φρέσκα, καπακια μετα τη διέγερση. Τωρα θα ειναι η πρωτη με κατεψυγμενα 

Αντε να γινει η αλλαγή και σε αυτο το θεμα ,εκτος της μερας και να ειναι η τυχερη σου που πιστευω θα ειναι :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Ναι αυτό να αλλαξετε τη μερα.. Εκτος αν ειχες κανει το era..εγω θα το κανω τη δευτερα παντως.Να το αποκλεισω και αυτο.ναι εβγαζες πολλα οποτε σε επαιρνε να τα αφησεις για  βλαστοκυστες σωστο!

Θα το κανεις ε; μπραβο καλα θα κανεις, το αποφάσισες μονη σου η σε προέτρεψε ο παντ...; για πες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει, διαδικασία, κόστος κ ποτε θα εχεις αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Θα το κανεις ε; μπραβο καλα θα κανεις, το αποφάσισες μονη σου η σε προέτρεψε ο παντ...; για πες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει, διαδικασία, κόστος κ ποτε θα εχεις αποτελεσματα?

μετα τις 2 αρνητικες εφαγα φρικη και τα κανω ολα! Οτι υπαρχει απο εξεταη τα παντα! Και οικονομου ..Προτιμω να πληρωσω τωρα κ να αποκλεισω παρα να χασω χρονο ,να πληρωνω τις ετ που μου κοστιζει κ σε λεφτα κ ψυχικα με αρνητικες χοριακες.εγώ του το προτινα.. ισως δε το προτεινει εκεινος γιατί στοιχιζει και γιατί 20 % των γυναικων εχουν μετατοπιση..επισης τον ρωτησα αν δε χρειαζεται να το κανω επειδή στη τελευταια ετ ειχα χοριακή 23 την 12η και μετα επεφτε οποτε ισως εκανα εμφυτευση και μου ειπε δε παιζει ρολο γιατί ξερουμε ποια μερα συγκεκριμενη τα βαζουμε και οτι ειναι πολύ σημαντικό..550€ μου ειπανε.καποιοι αλλοι γιατροι το χρεωνουν 750-800€ 
τα αποτελεσματα σε 3 βδομαδες παει ισπανια το δειγμα το οποιο θα το κανω με μεθη.θα μπορουσα κ χωρις αλλα προτιμω με μεθη.Γινεται με 2 τροπους 1) 
με προετοιμασια με σικλακουρ Κ ισως ουτρο σαν να πας να Για να κανεις ετ ή αλλιως σε εντελώς φυσικο κυκλο χωρις κανενα φάρμακο.αυτο θα κανω εγω( 7η μερα απο ωορηξια ) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie said:

μετα τις 2 αρνητικες εφαγα φρικη και τα κανω ολα! Οτι υπαρχει απο εξεταη τα παντα! Και οικονομου ..Προτιμω να πληρωσω τωρα κ να αποκλεισω παρα να χασω χρονο ,να πληρωνω τις ετ που μου κοστιζει κ σε λεφτα κ ψυχικα με αρνητικες χοριακες.εγώ του το προτινα.. ισως δε το προτεινει εκεινος γιατί στοιχιζει και γιατί 20 % των γυναικων εχουν μετατοπιση..επισης τον ρωτησα αν δε χρειαζεται να το κανω επειδή στη τελευταια ετ ειχα χοριακή 23 την 12η και μετα επεφτε οποτε ισως εκανα εμφυτευση και μου ειπε δε παιζει ρολο γιατί ξερουμε ποια μερα συγκεκριμενη τα βαζουμε και οτι ειναι πολύ σημαντικό..550€ μου ειπανε.καποιοι αλλοι γιατροι το χρεωνουν 750-800€ 
τα αποτελεσματα σε 3 βδομαδες παει ισπανια το δειγμα το οποιο θα το κανω με μεθη.θα μπορουσα κ χωρις αλλα προτιμω με μεθη.Γινεται με 2 τροπους 1) 
με προετοιμασια με σικλακουρ Κ ισως ουτρο σαν να πας να Για να κανεις ετ ή αλλιως σε εντελώς φυσικο κυκλο χωρις κανενα φάρμακο.αυτο θα κανω εγω( 7η μερα απο ωορηξια ) 

Αφου μπορεις, καλα κάνεις. Ειναι τόσα πολλα ρε παιδι μου που δε ξερεις τι να πρώτο ψάξεις. Να θυμηθείς να μας πεις τα σποτελεσματα όταν με το καλο τα πάρεις... θα του το συζητήσω κ εγω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, geozak said:

Εννοεις συνολο 1650;;; στο μητερα ....ειχα ξανακανει παλι με 450 στον ιδιο γιατρό κ ειχα 8 ωαρια κ τελικά 7 έμβρυα...εκανα 2 ετ....η δεύτερη ειχα χοριακη 10

Ειχα στα 41 κ μετα 3 παλινδρόμες με φυσικη συλληψη 

Κ πόσα έμβρυα ειχες Τελικά 

Σε ποιο κέντρο η γιατρό είσαι 

Δηλ θελεις βλαστοκυστες!! Πόσο εφικτό είναι στην ηλικία μας ομως

Εμενα σε φυσικο μου είπαν τουλάχιστον 2 αν οχι 3.για ετ....εκανα δυο μηνες με άριστα 2 εμβρυα αλλά με την προχειρότητα του κέντρου χοριακη 0

Καλη επιτυχια! Ειμαι στο εξωτερικο εγω, εδω εχουν αρκετα διαφορετικο συστημα. Παντως προτιμουν τα 3 ημερων για μεγαλυτερες ηληκιες απο οτι καταλαβα αν κ ο γιατρος δε μου το ειπε ετσι, μου ειπε οτι το βλεπουν και αποφασιζουν μαζι με τον εμβρυολογο τι ειναι καλυτερο. Εγω δεν εχω αποψη, δεν ειμαι γιατρος, το αφηνω πανω τους!

Με το κσλο να ανοιξουν τα κεντρα το Μαιο να προχωρησουμε ολες! Σημερα θα ξεκινουσα τις ενεσουλες μου αφου αδιαθετησα χτες. Κλαψ..Ευελπιστω οτι τον επομενο κυκλο θα προχωρησουμε! Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Moana said:

Περιμένω ναι, αν ολα πανε καλα στον επόμενο κυκλο. Ειδες όμως οτι κ που γίνονται βλαστοκυστες, δεν εμφυτεύονται, οποτε δε νομιζω οτι εχει τελικά  σημασια... Ελπίζω να ερθει το ενα το καλο σύντομα σε όλες μας, μας αξίζει 

Είχες πολυ καλη παραγωγή πάντως, κ εμφύτευση με την πρωτη, άσχετα με το αποτελεσμα, μην απογοητεύεσαι, σίγουρα θα πετύχεις... εισαι στη φάση ανεύρεσης γιατρού ε; στον μαντ... δεν ήσουν; εκει έκανα κ εγω την πρωτη 

Καλημέρα κορίτσι!

μακαρι να τα καταφέρουμε όλες!

ναι, ψάχνω για γιατρό είμαι ανάμεσα σε τρεις...

σωστα, στον Μαντ.. ήμουν...

εσυ αν κατάλαβα σωστά είσαι στον Σφακ... είναι ένας από τους 3...

εχει ξεκινήσει ο Σφακ?


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch said:

Καλημέρα κορίτσι!

μακαρι να τα καταφέρουμε όλες!

ναι, ψάχνω για γιατρό είμαι ανάμεσα σε τρεις...

σωστα, στον Μαντ.. ήμουν...

εσυ αν κατάλαβα σωστά είσαι στον Σφακ... είναι ένας από τους 3...

εχει ξεκινήσει ο Σφακ?

καλημερα! Δε ξέρω αν βλέπει καινούργια περιστατικα, παρε τηλ στο ιατρειο του να ρωτήσεις, εμάς που ειμαστε σε προγραμμα, κ ανάλογα την περίπτωση, μας βλέπει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

καλημερα! Δε ξέρω αν βλέπει καινούργια περιστατικα, παρε τηλ στο ιατρειο του να ρωτήσεις, εμάς που ειμαστε σε προγραμμα, κ ανάλογα την περίπτωση, μας βλέπει 

Ναι, θα πάρω σήμερα κιόλας!

ευχαριστω!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...