Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, CATHRINE said:

Πολυ  σωστα το λες φιλη μου. Απο Εμας τις μεγαλοκοπελες με δανεικα κατευθειαν και για μεγαλυτερη επιτυχία ΑΛΛΑ και μεγαλυτερο οικονομικο όφελος χωρις να παιδευτουν...κι εμενα οταν του ειπα ειμαι 43,5 μου ειπε εεε τι το ψαχνεις τοτε. Λεω τι να κανω γιατρε: Να πας με δανεικα μου λεει...ακομη δεν αρχισα την πρωτη προσπαθεια με δικα μου.. 

Να βρεις έναν γιατρό που θα πιστέψει σ’ εσενα, χωρίς να σου χρυσώσει το χάπι, αλλα να σου δώσει την ευκαιρία να κανεις τις προσπαθειες σου, οχι να κανει αγγαρεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με γενετιστή που εχω μιλήσει άσχετο με τα κέντρα εξωσωματικής μου ειπε οτι στην ηλικία μου 38 τότε, να περιμενω στατιστικά οτι ενα στα τρία έμβρυα θα ειναι χρωμοσωμικα φυσιολογικό.  Έμεναν παντως με προβλημάτισε παρά πολυ! Εξού και ο Προεμφυτευτικος μονόδρομος για μενα. Τουλαχιστον να ξερω τι έμβρυα βάζω και αν τελικα ειναι θεμα μήτρα ή/ και εμβρύων.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE said:

Παντως για τις τιμες που λετε την Παρασκευη μου ειπε οτι πρεπει η Ε2 να ειναι κατω απο 50 και η fsh κατω απο 10 ιδανικα και οχι κατω απο 5 .. τωρα τι να πω.. ο Θεος βοηθος..

Α! Καλά... που πάω τότε!!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Με γενετιστή που εχω μιλήσει άσχετο με τα κέντρα εξωσωματικής μου ειπε οτι στην ηλικία μου 38 τότε, να περιμενω στατιστικά οτι ενα στα τρία έμβρυα θα ειναι χρωμοσωμικα φυσιολογικό.  Έμεναν παντως με προβλημάτισε παρά πολυ! Εξού και ο Προεμφυτευτικος μονόδρομος για μενα. Τουλαχιστον να ξερω τι έμβρυα βάζω και αν τελικα ειναι θεμα μήτρα ή/ και εμβρύων.

Συμφωνώ..εγώ που την πάτησα πολλές φορές εάν ξεκινούσαν σήμερα αυτό θα εκανα από την πρώτη διέγερση.Αυτο ακριβώς που κάνεις τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Με γενετιστή που εχω μιλήσει άσχετο με τα κέντρα εξωσωματικής μου ειπε οτι στην ηλικία μου 38 τότε, να περιμενω στατιστικά οτι ενα στα τρία έμβρυα θα ειναι χρωμοσωμικα φυσιολογικό.  Έμεναν παντως με προβλημάτισε παρά πολυ! Εξού και ο Προεμφυτευτικος μονόδρομος για μενα. Τουλαχιστον να ξερω τι έμβρυα βάζω και αν τελικα ειναι θεμα μήτρα ή/ και εμβρύων.

Η Λευκού μου είπε ότι δεν προτείνουν οι εξωσωματικοί προεμφυτευτικο γιατί τα λεφτά τα πέρνει ο έμβρυολογος και χάνουν 2ερς και 3τες προσπάθειες και ότι ο προεμφυτευτικος είναι 20 χρόνια που γίνεται και οι τεχνικές έχουν εξελιχτεί τόσο πολύ που δεν προκαλούν βλάβες στα έμβρυα, γι αυτό μου είπε μόνο με προεμφυτευτικο 


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Α! Καλά... που πάω τότε!!

Αν τα είχαμε όλα ιδανικά δε θα θέλαμε εξωσωματικες θα μέναμε μόνες μας.Μην ξεκινάς αρνητικά...κανείς δεν ξέρει πως θα ανταποκριθείτε..όλα αυτά είναι ενδείξεις.Θα φανεί όμως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Η Λευκού μου είπε ότι δεν προτείνουν οι εξωσωματικοί προεμφυτευτικο γιατί τα λεφτά τα πέρνει ο έμβρυολογος και χάνουν 2ερς και 3τες προσπάθειες και ότι ο προεμφυτευτικος είναι 20 χρόνια που γίνεται και οι τεχνικές έχουν εξελιχτεί τόσο πολύ που δεν προκαλούν βλάβες στα έμβρυα, γι αυτό μου είπε μόνο με προεμφυτευτικο 

ειμαι  σίγουρη  ότι θα τα καταφέρεις κ σύντομα μάλιστα....

μην το βάλεις κάτω κ ακολούθα αυτό που νιώθεις...κ μην ασχολησε με τιμές όλα είναι σχετικά το εχω ξαναπεί....

είδα κ τα χαιρια τα δικά μ με καλές  τιμές τι πήρα....

Συγκεντρώσου στον στόχο σ να γίνεις μάνα κ θα γίνεις είτε οι  τιμές είναι οκ είτε όχι....

Όλα γίνονται πλέον στις μέρες μας...

Φιλάκια πολλά πίστεψε σε εσένα κ η σρην στιγμή που έρχεται....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Αν η fsh ειναι πάνω απο 15 πολλα κέντρα δεν κανουν διεγερσεις. Στο εξωτερικό ειναι απαγορευτικό. Σημαίνει οτι δε θα ανταποκριθεί ο αργανισμος στη διέγερση, κ θα πάρεις άδικα τόσα φάρμακα,  γι αυτο καταφεύγουν σε φυσικούς κύκλους... θέλει υπομονή κ επιμονή, αυτο προσπαθούμε όλες να κανουμε... Στην προτελευταία διέγερση που ξεκίνησα με 15,9 fsh πηραν μόνο 3  ωαρια.... καλυτερα να μην την είχα κανει! εμενα με εχει παρει απο κατω τις τελευταίες μέρες, εχω πάθει κ κατι δερμάτικο, εχω γεμίσει σπυράκια στο λαιμό κ στο πρόσωπο  κ δε φεύγουν με τπτ, πηγα δερματολόγο μου έδωσε αντισταμινικα κ κρέμες κ αντί να ηρεμώ, φουντωνω... τι σκατα ειναι τωρα αυτο δε ξέρω, μου ειπε μπορει κ απο στρες, άντε βγάλε άκρη 

Ψυχοσωματικό ή ορμονικο ειναι τα σπυρακια.Με αντισταμινικα και κρεμες επιβαρυνεται και ο οργανισμος.το εχω παθει με τρομερο αγχος που ειχα εκεινη τη περιοδο φουλ σπυρια..χαλαρωσα δε πηρα τιποτα απολυτως και φυγανε μετα απο καμια βδομαδα..και η αδερφη μου το επαθε παλια  ειχε πολυκιστικες ..

Just now, AndMosch είπε:

Η Λευκού μου είπε ότι δεν προτείνουν οι εξωσωματικοί προεμφυτευτικο γιατί τα λεφτά τα πέρνει ο έμβρυολογος και χάνουν 2ερς και 3τες προσπάθειες και ότι ο προεμφυτευτικος είναι 20 χρόνια που γίνεται και οι τεχνικές έχουν εξελιχτεί τόσο πολύ που δεν προκαλούν βλάβες στα έμβρυα, γι αυτό μου είπε μόνο με προεμφυτευτικο 

Αα μαλιστα γιατί και εγω απο τη πρωτη εξωσωματικη του ειπα θελω προεμφυτευτικο και μαλιστα απορησε αρκετα και μου ειπε δεν υπαρχει λογος αφου  δεν εχετε στιγμα ή αλλα σοβαρα θεματα...επισης πρεπει να φτασουν σε βλαστοκυστες; Και αν δεν αντεξουν; πω δε βγαζουμε ακρη καμια ,αυτο καταλαβαινω.. :-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για την ενθάρρυνση!!!

θα κάνω άλλη μια προσπάθεια σίγουρα και ελπίζω να βρω καλό γιατρό.

θα είμαι πιο αυστηρή μαζί του αυτή τη φορά είναι το μόνο σίγουρο, δεν θα τον αφήσω χαλαρό.
Θα τα ξεκαθαρίσουμε όλα από την αρχή και πρέπει να με πείσει με επιχειρήματα ότι θα ασχοληθεί σοβαρά μαζί μου και εξατομικευμένα και όχι 10’ ραντεβού στο πόδι με χιλιάδες διακοπές για να δούνε ταυτόχρονα κι άλλες γυναίκες κλπ

Μετα ναι, θα αφεθώ και ελπίζω ο Θεός να έχει καλά σχέδια για εμενα!

Just now, Nephelie said:

Ψυχοσωματικό ή ορμονικο ειναι τα σπυρακια.Με αντισταμινικα και κρεμες επιβαρυνεται και ο οργανισμος.το εχω παθει με τρομερο αγχος που ειχα εκεινη τη περιοδο φουλ σπυρια..χαλαρωσα δε πηρα τιποτα απολυτως και φυγανε μετα απο καμια βδομαδα..και η αδερφη μου το επαθε παλια  ειχε πολυκιστικες ..

Αα μαλιστα γιατί και εγω απο τη πρωτη εξωσωματικη του ειπα θελω προεμφυτευτικο και μαλιστα απορησε αρκετα και μου ειπε δεν υπαρχει λογος αφου  δεν εχετε στιγμα ή αλλα σοβαρα θεματα...επισης πρεπει να φτασουν σε βλαστοκυστες; Και αν δεν αντεξουν; πω δε βγαζουμε ακρη καμια ,αυτο καταλαβαινω.. :-(

Δεν την ξέρω την διαδικασία πρέπει να ασχοληθούμε και με αυτό...

τελικά θα κάνουμε μόνες μας τις εξωσωματικές στο τέλος!!

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

Ψυχοσωματικό ή ορμονικο ειναι τα σπυρακια.Με αντισταμινικα και κρεμες επιβαρυνεται και ο οργανισμος.το εχω παθει με τρομερο αγχος που ειχα εκεινη τη περιοδο φουλ σπυρια..χαλαρωσα δε πηρα τιποτα απολυτως και φυγανε μετα απο καμια βδομαδα..και η αδερφη μου το επαθε παλια  ειχε πολυκιστικες ..

Αα μαλιστα γιατί και εγω απο τη πρωτη εξωσωματικη του ειπα θελω προεμφυτευτικο και μαλιστα απορησε αρκετα και μου ειπε δεν υπαρχει λογος αφου  δεν εχετε στιγμα ή αλλα σοβαρα θεματα...επισης πρεπει να φτασουν σε βλαστοκυστες; Και αν δεν αντεξουν; πω δε βγαζουμε ακρη καμια ,αυτο καταλαβαινω.. :-(

Κι εμενα αυτο μου ειπανε για τον προεμφυτευτικο οχι για το ποιος θα παρει τα λεφτα. Γιατι λεω σιγα αφου θα δωσουμε τοσα ας δωσουμε λιγα παραπανω τι εγινε .. (περιπου 1800€ για ελεγχο  Εως 3 εμβρυα μου ειπαν) Αλλα βγαζοντας ενα κυτταρο του εμβρυου πρωτον δεν ξερουν αν θα αντεξει και δευτερον επεμβαινουν στη φυση που απο μονη της αποβαλει τα ""ανωμαλα"" . Το κανουν μονο εαν υπαρχουν ασθενείες Κληρονόμικες αποδεδειγμενες στο ζευγαρι.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Η Λευκού μου είπε ότι δεν προτείνουν οι εξωσωματικοί προεμφυτευτικο γιατί τα λεφτά τα πέρνει ο έμβρυολογος και χάνουν 2ερς και 3τες προσπάθειες και ότι ο προεμφυτευτικος είναι 20 χρόνια που γίνεται και οι τεχνικές έχουν εξελιχτεί τόσο πολύ που δεν προκαλούν βλάβες στα έμβρυα, γι αυτό μου είπε μόνο με προεμφυτευτικο 

Συμφωνω.

Αυτο που σου ειπε η Λευκού οτι τα λεφτά τα παιρνει ο εμβρυολογος και όχι ο γιατρος δεν ισχύει , τουλαχιστον στην κλινικη που βρίσκομαι εγω , υπάρχει η αμοιβή γιατρου , η αμοιβή του προεμφυτευτικου και η αμοιβή του γενετιστή, επομενως το κόστος δεν ειναι σε καμια περιπτωση ίδιο με την απλή εξωσωματική.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Συμφωνω.

Αυτο που σου ειπε η Λευκού οτι τα λεφτά τα παιρνει ο εμβρυολογος και όχι ο γιατρος δεν ισχύει , τουλαχιστον στην κλινικη που βρίσκομαι εγω , υπάρχει η αμοιβή γιατρου , η αμοιβή του προεμφυτευτικου και η αμοιβή του γενετιστή, επομενως το κόστος δεν ειναι σε καμια περιπτωση ίδιο με την απλή εξωσωματική.

Μου είπε ότι οπροεμφυτευτικος επειδή είναι δουλειά του προεμφυτευτικου (εμβρυολογου δεν ξέρω πως λέγεται!) δεν συμπεριλαμβάνεται στην αμοιβή -όπως κι εσυ- λες του εξωσωματικού και επειδή αυξάνει τις πιθανότητες να επιτύχει η εξωσωματικη και δεν μπαίνεις στην διαδικασία επανάληψης, χάνουν χρήματα όποτε την συμβουλεύουν μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει ειδικό θέμα... τι να πω... έτσι μου είπε...


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για την ενθάρρυνση!!!

θα κάνω άλλη μια προσπάθεια σίγουρα και ελπίζω να βρω καλό γιατρό.

θα είμαι πιο αυστηρή μαζί του αυτή τη φορά είναι το μόνο σίγουρο, δεν θα τον αφήσω χαλαρό.
Θα τα ξεκαθαρίσουμε όλα από την αρχή και πρέπει να με πείσει με επιχειρήματα ότι θα ασχοληθεί σοβαρά μαζί μου και εξατομικευμένα και όχι 10’ ραντεβού στο πόδι με χιλιάδες διακοπές για να δούνε ταυτόχρονα κι άλλες γυναίκες κλπ

Μετα ναι, θα αφεθώ και ελπίζω ο Θεός να έχει καλά σχέδια για εμενα!

Δεν την ξέρω την διαδικασία πρέπει να ασχοληθούμε και με αυτό...

τελικά θα κάνουμε μόνες μας τις εξωσωματικές στο τέλος!!

Με εκανες και γελασα ... πλακα πλακα τα εχουμε μαθει ολα χαχαχ θα παω  για σπουδες καλυτερα ποτε δεν ειναι αργα χαχα να βοηθαω πραγματικα τις κοπελες και οχι να τις ξεπεταω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...