Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Iife είπε:

Georgia μου έχω κάνει υστεροσκοπιση και βγήκε πολύ καλή δεν έχω τίποτα, δηλαδή υπάρχει τρόπος να παχύνει το ενδομητριο εκτός τα φάρμακα εξωσωματικής; 

Life μου, εχουμε ακούσει για το scratching, που σου εγραψα παραπανω. Επίσης τα πρωτοκολλα εξωσωματικης που περιλαμβανουν προγεστερονη και τα cyclacur που αναφερει η Dimitroulaa που γραψαμε επισης παραπανω, βοηθουν. Αλλα αλλιως βοηθουν μια γυναικα που ξεκιναει με ενδομητριο 7 και με τα φαρμακα ανεβαινει καπως και αλλιως καποια αλλη που εχει χαμηλότερη τιμη. Γι' αυτο επειδη δεν ειμαστε εμεις γιατροι, απλως λεμε τη γνωμη μας απ' οτι εχουμε ζησει, καλο ειναι να μιλήσεις με τη γιατρο σου γι' αυτα και επειτα παρε και μια αλλη γνωμη και απο αλλον γιατρο. Ελπίζω καποια μεθοδος απο αυτες να βοηθησει. Βεβαια δεν ειναι κι αυτοι Θεοι, ουτε ο καθε οργανισμος ανταποκρινεται το ιδιο στις θεραπειες. Ελπίζω να λυθει συντομα το προβλημα μικρή μου.

Vasso_k ελπίζω σύντομα να πετύχετε τον στόχο σας.

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααααα......τι κανετε εγκυουλες κ μελλουσες εγκυουλες καθως κ οι μανουλες μας;;;;

Εγω τον τελευταιο καιρο δεν εχω κ την καλυτερη διαθεση αλλα το προσπαθω.

Τι κανατε το σ/κ;εμεις το Σαββατο το πρωι πηγαμε στο παιδικο παρτυ που σας ειχα πει κ περασαμε πολυ ομορφα.κ το βραδυ πηγαμε σε ενα φιλικο μας ζευγαρι που εχουν κ αυτοι δυο μικρα παιδακια κ επαιξαν με τα δικα μου....κ εχτες τους βγαλαμε λιγο κ πηγαμε μεχρι τους γονεις μου κ φαγαμε...

Εσεις πως περασατε;


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα! Πως είστε;

Angie μου κι εγω σήμερα που βλέπω ήλιο είμαι λίγο καλύτερα. Εμεις πήγαμε για τις προίκες των μωρών το Σάββατο. Κατα τα αλλα ξεκούραση. Σήμερα εχω γυναικολόγο.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααααα!

@Angie'84 γτ δεν εχεις καλη διαθεση?

εμεις σημερα εχουμε πολυ μουντο καιρο και ορεξη για δουλεια μηδεν..

το σαββατο εμας ηρθαν φιλοι στο σπιτι, ειδαμε ταινιουλα παιζαμε επιτραπεζιο χαλαρα πραγματα. Χθες Κυριακη ημουν ολη μερα σπιτι και ο καλος μου δουλευε μεχρι τις 18:30 πφφφφφφφ ουτε Κυριακες δεν θα καθεται πλεον


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...πηγαμε στον γιατρο το πρωι κ ειδαμε το σπορακι μας 5βδ κ 2ημ ειμαι σημερα.Τωρα ξανα σε 2 βδομαδες!Πως θα περασει ο καιρος?Μου εβγαλε ΠΗΤ ο γιατρος 17 Νοεμβρη...μου λεει τρομοκρατη θα κανεις!!!

Γιωργια μου θα δεις τα αντρακια σου τι καλα...

Μαρακι ωραιο χαλαρο ΣΚ μια χαρουλα...κατι μου λεει οτι θα περνας πολλα τετοια το επομενο διαστημα... 

Angie εσυ οχι κ τοσο χαλαρο ΣΚ αλλα περασατε ωραια μια χαρα...

Δημητρουλα ολα καλα με την δουλιτσα?

Σας φιλω ολες...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια !

@Μαρία1430 μπράβο κορίτσι μου είδες όλα μια χαρά πάνε ! Και ο καιρός ως την αυχενική θα περάσει γρήγορα !

@Georgia1972 Αντε σήμερα ραντεβού με τα αγοράκια σου! Οι αγορές καλά κρατούν, ελπίζω σύντομα να ξεμπερδέψεις με τα βασικά να σου φύγει και ένα αγχος ! Ωραίο αγχος όμως !

@Nektaritsaki μπράβο το είδες το σποράκι σου ! Αυτη είναι ΠΗΤ σημαδιακή !

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...πηγαμε στον γιατρο το πρωι κ ειδαμε το σπορακι μας 5βδ κ 2ημ ειμαι σημερα.Τωρα ξανα σε 2 βδομαδες!Πως θα περασει ο καιρος?Μου εβγαλε ΠΗΤ ο γιατρος 17 Νοεμβρη...μου λεει τρομοκρατη θα κανεις!!!

Γιωργια μου θα δεις τα αντρακια σου τι καλα...

Μαρακι ωραιο χαλαρο ΣΚ μια χαρουλα...κατι μου λεει οτι θα περνας πολλα τετοια το επομενο διαστημα... 

Angie εσυ οχι κ τοσο χαλαρο ΣΚ αλλα περασατε ωραια μια χαρα...

Δημητρουλα ολα καλα με την δουλιτσα?

Σας φιλω ολες...

Μπραβο το ειδες το σπορακι... Το επομενο ραντεβου θα ειναι ακομα πιο ομορφο που θα ακουσεις και την καρδουλα του. Τωρα για το πως θα περασει, οπως για ολες με δυσκολια αλλα με ωραια παρεα εδω μεσα.

Γενικα περναμε πολλα τετοια χαλαρα σ/κ μας αρεσει αλλα μην ξεχνιομαστε, ζουμε σε ενα πανεμορφο νησι και η ανοιξη και το καλοκαιρι ειναι μπροστα μας ;)

3 ώρες πρίν, eamo είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια !

@Μαρία1430 μπράβο κορίτσι μου είδες όλα μια χαρά πάνε ! Και ο καιρός ως την αυχενική θα περάσει γρήγορα !

@Georgia1972 Αντε σήμερα ραντεβού με τα αγοράκια σου! Οι αγορές καλά κρατούν, ελπίζω σύντομα να ξεμπερδέψεις με τα βασικά να σου φύγει και ένα αγχος ! Ωραίο αγχος όμως !

@Nektaritsaki μπράβο το είδες το σποράκι σου ! Αυτη είναι ΠΗΤ σημαδιακή !

Τωρα το ποσο γρηγορα θα περασει δεν ξερω για αυτο ρωτησα ποτε ερχεται ο γυναικολογος στο νησι και μου ειπαν σε καμια εβδομαδα οπτε θα κανω ενα ραντεβουδακι να μου φυγει ο καημος :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να 'μαι κι εγω!

Nektaritsaki μεγαλωνει το μπεμπάκι :). Θα περασει ο καιρος και θα το ξαναδεις συντομα!

Μαράκι δεν κρατιεσαι!!!

Eamo, το Σαββατο θα κανουμε αλλη μια εξορμηση στην αγορα και νομιζω πως θα εχουμε τελειωσει με τα βασικα. Πρεπει να ζητησω να ερθουν και οι κουνιες λιγο νωριτερα απ' οτι ειχαμε πρωτοπει.

Σήμερα λοιπον ειχαμε γιατρο. Ευτυχώς είναι σε καλλή θέση τα μικρα, μακρυα απο τον τραχηλο. Ειναι 1200 γρ.το ένα και 1300 γρ. το άλλο. Πίεση καλη, εξετάσεις καλες. Δόξα τω Θεω, παμε καλά.

Μου ελεγαν οι μαιες μια προσφατη ιστορια που ειχαν αντιμετωπισει με τον γιατρο. Μια προωρη γεννα διδυμων λογω προβληματων υγειας της μητερας. Εμειναν τα μωρα στις θερμοκοιτιδες για 40 ημερες και τους κοστισαν μονο οι θερμοκοιτιδες 24.000!!! Απίστευτο;;;;

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

@Georgia1972 μπράβο τα αγοράκια σου τα πάνε μια χαρά ! Ελπίζω να είναι το ίδιο καλά ως το τέλος, που θα είναι θα δεις ! 24000 :shock:  δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό !

@Μαρία1430 σε καταλαβαίνω 4 εβδομάδες πολλές χωρίς να ξέρεις τι γίνεται.

Και εγώ πάντως αυτή τη φορά ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες . Δεν θυμαμαι αν το ανέφερα αλλά εκτός από αυχενική θα κάνω και λήψη τροφοβλαστη , λόγω ηλικίας και ιστορικού . Όποτε καταλαβαίνετε ότι η αγωνία είναι ένα τσικ παραπάνω. Τουλάχιστον θα μάθω νωρίς το φύλο :cool:.

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

7 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Να 'μαι κι εγω!

Nektaritsaki μεγαλωνει το μπεμπάκι :). Θα περασει ο καιρος και θα το ξαναδεις συντομα!

Μαράκι δεν κρατιεσαι!!!

Eamo, το Σαββατο θα κανουμε αλλη μια εξορμηση στην αγορα και νομιζω πως θα εχουμε τελειωσει με τα βασικα. Πρεπει να ζητησω να ερθουν και οι κουνιες λιγο νωριτερα απ' οτι ειχαμε πρωτοπει.

Σήμερα λοιπον ειχαμε γιατρο. Ευτυχώς είναι σε καλλή θέση τα μικρα, μακρυα απο τον τραχηλο. Ειναι 1200 γρ.το ένα και 1300 γρ. το άλλο. Πίεση καλη, εξετάσεις καλες. Δόξα τω Θεω, παμε καλά.

Μου ελεγαν οι μαιες μια προσφατη ιστορια που ειχαν αντιμετωπισει με τον γιατρο. Μια προωρη γεννα διδυμων λογω προβληματων υγειας της μητερας. Εμειναν τα μωρα στις θερμοκοιτιδες για 40 ημερες και τους κοστισαν μονο οι θερμοκοιτιδες 24.000!!! Απίστευτο;;;;

Με το καλό να πάνε όλα καλά Γεωργία μου..τα εχω ακούσει αυτά τα όμορφα ποσά..ευχομαι ολοψυχα να μην σας τα πουν εσας γιατί άντε

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα !

@Georgia1972 μπράβο τα αγοράκια σου τα πάνε μια χαρά ! Ελπίζω να είναι το ίδιο καλά ως το τέλος, που θα είναι θα δεις ! 24000 :shock:  δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό !

@Μαρία1430 σε καταλαβαίνω 4 εβδομάδες πολλές χωρίς να ξέρεις τι γίνεται.

Και εγώ πάντως αυτή τη φορά ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες . Δεν θυμαμαι αν το ανέφερα αλλά εκτός από αυχενική θα κάνω και λήψη τροφοβλαστη , λόγω ηλικίας και ιστορικού . Όποτε καταλαβαίνετε ότι η αγωνία είναι ένα τσικ παραπάνω. Τουλάχιστον θα μάθω νωρίς το φύλο :cool:.

Αγαπάκι μου εαν μου πήγαιναν όλα καλά τη λήψη τροφοβλάστη την είχα στο πρόγραμμα μόνο κ μόνο λόγο ηλικίας η αδερφή μου κ στα 2 είχε κάνει στο πρώτο επειδή εκανε αυχενική νωρίς κ δεν φάνηκε μυτούλα ε παντρευόταν κ την εβδομάδα που κανονικά έπρεπε κ στο δευτερο λόγω ηλικιας 41 κ κατι..πήγαν ολα καλά κ τώρα τρεχει δεξια αριστερα μαζί τους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα !

@Georgia1972 μπράβο τα αγοράκια σου τα πάνε μια χαρά ! Ελπίζω να είναι το ίδιο καλά ως το τέλος, που θα είναι θα δεις ! 24000 :shock:  δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό !

@Μαρία1430 σε καταλαβαίνω 4 εβδομάδες πολλές χωρίς να ξέρεις τι γίνεται.

Και εγώ πάντως αυτή τη φορά ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες . Δεν θυμαμαι αν το ανέφερα αλλά εκτός από αυχενική θα κάνω και λήψη τροφοβλαστη , λόγω ηλικίας και ιστορικού . Όποτε καταλαβαίνετε ότι η αγωνία είναι ένα τσικ παραπάνω. Τουλάχιστον θα μάθω νωρίς το φύλο :cool:.

Καλημερααααα!

Θα μαθω ομως αφου θα ερθει ο γυναικολογος μαλον την Τριτη ;)

Να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια... Εμενα δεν μου μιλησαν καθολου για ληψη τροφοβλαστη. Πιστευετε οτι παιζει ρολο οτι εχω κανει προεμφυτευτικο ή να κανω καμια νυξη να δω τι γινεται?

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@DIMITRAS την απόφαση την είχα πάρει από την αρχή, για να είμαι σίγουρη για όσα μπορώ να ξέρω . Απλά μια αγωνία την εχω, λίγο για τη διαδικασία, μα πιο πολύ για το αποτέλεσμα. Πως πάει η δουλίτσα;

@Μαρία1430 και εγώ πιστεύω θα πήγαινα ενδιάμεσα δεν θα άντεχα. Το πιο πιθανό είναι λόγω προεμφυτευτικου, αλλά και στη δικια μου περίπτωση εγώ το ζήτησα από την αρχή, ο γιατρός μου όρισε τον χρόνο.


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...