Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε; Τι θα γίνει; Θα στρώσει ο καιρός; Με έχει κουράσει αυτός ο ασταμάτητος αέρας...

Elma καλή αρχή και με το καλό να γίνουν όλα!

Eamo αυτο σκέφτομαι κι εγώ. Το μετά θα το αντέξουν;! Χαχαχα!

Δημητρούλα εύχομαι να σαρώσεις!!!

Μαράκι μην αγχώνεσαι καλή μου.

Οι υπόλοιπες οι τσούπρες που είναι;

Εγώ σήμερα είχα επιτροπή για να εγκριθει η άδεια κυήσεως. Αργησαν λίγο να ξεκινήσουν, αλλά όλα καλά τελικα. Φωναξαν πρωτα τις εγκυμονουσες και εφυγα απο εκει κατα τις 12.00, πηγα απο τη δουλεια ν'αφήσω το εγκριτικο και καποια αλλα δικαιολογητικα για την αδεια ανατροφης και ήρθα επιτελους στο σπιτακι μου.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά??? Μπαίνω κλεφτά από τη δουλειά... Είχα μέρες να σας γράψω αλλά έμπλεξα... σχολούσα πολύ αργά και δεν είχα καθόλου κουράγιο...!!!

Λίζα μου σε ποιο γιατρό πήγες στην Πάτρα? Τι σου είπε?

Αχ Γεωργία μου μεγάλωσαν τα ζουζούνια...

Μαράκι, Εαμο απολαύστε την περίοδο αυτή...!!!!

Δήμητρα καλή αρχή στη νέα σου δουλειά!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνουν? Η Μελένια μας? Πίνγκου? Ξεχνάω πάρα πολλές και σας ζητώ συγγνώμη!!!!!!!! Μου λείψατε τόσες μέρες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Κι εσύ μας έλειψες Καλλιόπη. Είχες καποια εξέλιξη στο θεμα σου;

Όχι Γεωργία μου... Από χθες είμαι στις μέρες τις "καλές".... Τη Δευτέρα έχω ενδοκρινολόγο το πρωί για να φτιάξω την tsh μου... Ας είναι χαμηλή εμείς τις προσπάθειες μας τις κάνουμε γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εμένα δεν μου έφτανε η ίωση έπαθα και ουρολοιμωξη. Πρέπει να την έχω από την Αγγλία γιατί είχα κάποια συμπτώματα την τελευταία μέρα. Λογικό αφού πήγα τουαλέτα σε αεροδρόμια αεροπλάνα μαγαζιά.. Δεν μπορούσα να το αποφύγω γιατί ήταν πολλές ώρες...

Φιλάκια σε όλες!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κουκλάκια μου... Είστε καλά???? Εγώ στη δουλειά και πήζω.... Καλέ τι σκόνη είναι αυτή στην ατμόσφαιρα??? Έχει ζέστη, πολύ σκόνη και αέρα...

Πίνγκου μου περαστικά!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Πως πάμε;

Εμείς καλά. Αύριο έχουμε εξετάσεις αίματος και καμπύλη ζαχάρου. Γύρισε και ο μπαμπάς μας απο το ταξίδι. Ευτυχώς πέταξαν εχθές γιατί παιζόταν μέχρι την τελευταια στιγμή λόγω καιρού.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια!

Γεωργία μου θα πάω κι εγώ την ερχόμενη εβδομάδα για την άδεια κυήσεως. Έκανες και άδεια λοχείας και ανατροφής; Ούτε θυμάμαι πότε κάνουν τις άλλες 2. 

Εν τω μεταξύ δεν με έχουν φωνάξει από την υγειονομική επιτροπή για τις αναρρωτικές άδειες μου. Περίεργο μου φαίνεται.

Έχω κάνει μια κοιλιά που μοιάζω για τελειόμηνη. Επίσης έχω ξεφύγει στα κιλά, μου τα ψέλνουν ο άντρας και ο γιατρός μου. Θυμάμαι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήθελα συνέχεια να τρώω τυροπιτάκια. Σ αυτή θέλω μάνγκο. Και το τι κλωτσομπουνίδια γίνονται  όταν τρώω μάνγκο, δεν μπορώ να σας περιγράψω. Έχω αρχίσει να πιστεύω που λένε ότι κάποιες τροφές τις ζητάνε τα μωρά χαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα!

Κοριτσια εγω σημερα σερνομαι απο την κουραση-νυστα που αισθανομαι

Γεωργια μου μαζευτηκε ολη η οικογενεια ε? Αντε με το καλο οι εξετασεις αυριο

Λια μου ωραια γουστα εχετε με το μανγκο... 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά?

Γεωργία μου τώρα όλοι μαζί ξανά....

Λία μου μάνγκο ε? Το μωράκι σου το βλέπω πολύ σούπερ....

Μαράκι πώς είσαι? Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Lia μου το δικό μου ταμείο δεν είναι ενταγμένο ετον ΕΟΠΥΥ και έχουμε κάπως διαφορετικές διαδικασίες, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Πάντως εμεις παιρνουμε δυο αδειες: Κυήσεως και ανατροφής. Υπέβαλα το αιτημα για την πρώτη αδεια, πηρα την έγκριση και αμέσως υπέβαλα το αίτημα για τη δευτερη.

Όσο για τα κιλά, αν κόψεις αρτοσκευασματα, αλάτι, ζάχαρη και τηγανιτά θα βοηθηθεις πολύ. Επειδή η διαιτολόγος μου μου είπε να τρωω και λίγο ψωμακι, παιρνω του Κατσέλη το πολύσπορο γερμανικου τυπου που δεν εχει μεσα ζαχαρη κ αλάτι, το κοβω στη μεση και βαζω και λιγο κασερακι και φτιαχνω ενα τοστ. Αλλά δεν ξανατρωω ψωμι την υπολοιπη μερα. Παιρνω υδατανθρακες απο λιγο ριζακι που μπορει να εχω με το φαγητο, καμια πατατουλα φουρνου, λιγα δημητριακα με το γαλα μου. Σου λέω απλως κάποιες ιδεες αν βοηθουν κάπως.

Μαράκι μήπως ήρθε η ώρα να καθήσεις λίγο στην ηρεμία του σπιτιού σου;

Καλλιοπάκι πως πάει σήμερα;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Calliopi. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά?

Γεωργία μου τώρα όλοι μαζί ξανά....

Λία μου μάνγκο ε? Το μωράκι σου το βλέπω πολύ σούπερ....

Μαράκι πώς είσαι? Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς...

 

πρίν από 49 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Lia μου το δικό μου ταμείο δεν είναι ενταγμένο ετον ΕΟΠΥΥ και έχουμε κάπως διαφορετικές διαδικασίες, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Πάντως εμεις παιρνουμε δυο αδειες: Κυήσεως και ανατροφής. Υπέβαλα το αιτημα για την πρώτη αδεια, πηρα την έγκριση και αμέσως υπέβαλα το αίτημα για τη δευτερη.

Όσο για τα κιλά, αν κόψεις αρτοσκευασματα, αλάτι, ζάχαρη και τηγανιτά θα βοηθηθεις πολύ. Επειδή η διαιτολόγος μου μου είπε να τρωω και λίγο ψωμακι, παιρνω του Κατσέλη το πολύσπορο γερμανικου τυπου που δεν εχει μεσα ζαχαρη κ αλάτι, το κοβω στη μεση και βαζω και λιγο κασερακι και φτιαχνω ενα τοστ. Αλλά δεν ξανατρωω ψωμι την υπολοιπη μερα. Παιρνω υδατανθρακες απο λιγο ριζακι που μπορει να εχω με το φαγητο, καμια πατατουλα φουρνου, λιγα δημητριακα με το γαλα μου. Σου λέω απλως κάποιες ιδεες αν βοηθουν κάπως.

Μαράκι μήπως ήρθε η ώρα να καθήσεις λίγο στην ηρεμία του σπιτιού σου;

Καλλιοπάκι πως πάει σήμερα;

Ευτυχως που ερχεται σ/κ... Εχω να ριξω ξαπλες αλλο τπτ

Βεβαια ο καλος μου ειπε να μην ζοριστω. Αν δεν αισθανομαι καλα να το κλεισω και να παω σπιτι. Θα το ηθελα βεβαια αλλα εχει δουλιτσα αυτη την περιοδο και δεν ειναι ευκολο να παρατησεις τη δουλεια σου. ειδικα οταν απο αυτη την περιοδο εξαρταται το πως θα παει η σεζον... Προτεραιοτητα εχει το μικρο το ξερω, οποτε αμα τα δω πολυ σκουρα θα παω για υπνο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...