Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Γεια σας όμορφες! Πως τα πάτε;

Σας ευχαριστω κορίτσια μου. Μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τελος και ελπίζω να μην μπουμε σε τετοια εξοδα γιατι ηδη για τα χρηματα της γεννας και την αμοιβη του γιατρου θα βοηθησουν και οι γονεις και η θεια μου...

Eamo, καλά αποτελέσματα να εχεις κι εσυ. Όμως σκεπτομαι, τώρα που υπάρχουν τόσα μη επεμβατικα τεστ, με μεγαλα ποσοστα εγκυρότητας, γιατι να κανεις αυτην την εξέταση; Το εχεις συζητησει με τον γιατρο σου; Δεν σας καλύπτουν;

Δημητρούλα πως ειναι οι πρωτες εμπειριες απο τη νεα εργασια;

Μαράκι κατα τη γνωμη μου σιγουρα παιζει ρολο το οτι εχεις κανει προεμφυτευτικο. Αλλα πιστευω οτι και στην πορεια θα σου ζητησουν να κανεις το μη επεμβατικο τεστ.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι από εμένα. 

Η προηγουμένη ήταν μια δύσκολη εβδομάδα με πολλές ώρες στη δουλειά αλλά αυτή είναι πιο χαλαρη. Άλλαξα και μήνα την Πέμπτη. Επισήμως στον Τέταρτο! 

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lila K είπε:

Καλημέρα κι από εμένα. 

Η προηγου μια ακόμη δύσκολη εβδομάδα με πολλές ώρες στη δουλειά. Άλλαξα και μήνα την Πέμπτη. Επισήμως στον Τέταρτο! 

 

Αντε περασε το ζορικο πρωτο τριμηνο οποτε το αγχος τωρα πρεπει να εχει μειωθει λιγακι εεε?

Με τη δουλεια σε καταλαβαινω κι εγω. ειδικα τα απογευματα ζοριζομαι πολυ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αντε περασε το ζορικο πρωτο τριμηνο οποτε το αγχος τωρα πρεπει να εχει μειωθει λιγακι εεε?

Με τη δουλεια σε καταλαβαινω κι εγω. ειδικα τα απογευματα ζοριζομαι πολυ

Ναι τα απογεύματα είναι πιο δύσκολα. 

Όσο για το άγχος δεν νομίζω πως περνάει γιατί αραιώνουν οι επισκέψεις και αυτό με τρελαίνει.

Ούτε εμένα μου είπαν για άλλο έλεγχο εκτός της αυχενικής και δεν έχω κάνει προεμφυτευτικο. Μήπως μας πουν πιο μετά? Αλλά αυτά δεν γίνονται νωρίς?

Τι να σου πω... 

Έχεις καμία αίσθηση για το τι φύλο είναι το μωράκι σου? Εσύ eamo?

Εμένα όλοι μου λένε ότι έχω αγόρι. Εγώ προτιμούσα κοριτσάκι. Αλλά φυσικά δεν έχει καμία σημασία. 


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Lila K είπε:

Ναι τα απογεύματα είναι πιο δύσκολα. 

Όσο για το άγχος δεν νομίζω πως περνάει γιατί αραιώνουν οι επισκέψεις και αυτό με τρελαίνει.

Ούτε εμένα μου είπαν για άλλο έλεγχο εκτός της αυχενικής και δεν έχω κάνει προεμφυτευτικο. Μήπως μας πουν πιο μετά? Αλλά αυτά δεν γίνονται νωρίς?

Τι να σου πω... 

Έχεις καμία αίσθηση για το τι φύλο είναι το μωράκι σου? Εσύ eamo?

Εμένα όλοι μου λένε ότι έχω αγόρι. Εγώ προτιμούσα κοριτσάκι. Αλλά φυσικά δεν έχει καμία σημασία. 

Εμενα ολοι μου λενε οτι εχω ομορφυνει οποτε ειναι κοριτσι. Εν τω μεταξυ εκανε και το "πειραμα" με το σταυρο ο καλος μου και βγηκε παλι κοριτσι.

Η μαμα μου που ειναι μακρυα και δεν με εχει δει πιστευει οτι ειναι κοριτσι και αυτο το ξερω γτ μου ειπε ο αδελφος μου οτι το επαιξαν στοιχημα :P Οπως καταλαβαινεις ο αδελφος μου οποτε μιλαμε με ρωταει τι κανει ο ανιψιος του.

Εγω θελω απλα να ερθει στη ζωη μας υγιες και καλοτυχο!

Κι εμενα μου ειπε να παω κατευθειαν για αυχενικη δλδ σε 4 εβδομαδες. Αν λεει βεβαια ψυχολογικα νιωσω οτι πιεζομαι λογω του πολυ καιρου να σηκωθω να παω... Καλου κακου εκλεισα ραντεβου με το γυναικολογο που ερχεται εδω.

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σας πουν κορίτσια και για το μη επεμβατικό τεστ αργοτερα.

Ωραιο το τικερακι σου Lila!

Εμένα μου ειχαν κανει οι θειες μου το αλλο, με το κρυμένο μαχαιρι και το ψαλίδι και εδειξε αγορι. Φυσικα συμμετειχα για πλακα. Δεν τα πιστευω αυτα. :tongue:

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Georgia1972 λόγω ιστορικού, εγώ ήθελα ότι καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστό και γίνεται πιο σύντομα , σε περίπτωση που κάτι δεν είναι οκ.

Οσο για το φύλο οι περισσότεροι μου λένε για αγόρι. Εγώ εχω μια αδυναμία στα αγόρια , αλλά ότι και να είναι καλώς να έρθει, υγιες να είναι ! Ο σύζυγος βέβαια από τώρα κάνει σχέδια για γήπεδα και μηχανές !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Όπως όλοι! Και ο δικός μου απο τώρα θελει να παει να παρει καλάμια ψαρεματος για τα μικρα και φυσικα ονειρευται γήπεδα κλπ! 

Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με την εξέταση κορίτσι μου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια Μαράκι ανυπόμονη σε βρίσκωωω

Η δουλίτσα στην πράξη θα φανεί αύριο θα γνωρίσω την team leader.

Ολα καλά θα πάνε σε όλες μας ελπίζω να βγω αληθινή ετσι νοιώθω σας φιλώ γλυκά πάω να ετοιμαστώ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μαράκι ανυπόμονη σε βρίσκωωω

Η δουλίτσα στην πράξη θα φανεί αύριο θα γνωρίσω την team leader.

Ολα καλά θα πάνε σε όλες μας ελπίζω να βγω αληθινή ετσι νοιώθω σας φιλώ γλυκά πάω να ετοιμαστώ

Λιγακι ανυπομονη μα πιο πολυ αγχωμενη ;)

οσον αφορα τη δουλεια αφου την εχεις δει θετικα λογικα θα σου αρεσει κιολας κι ολα θα παρουν το δρομο τους

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!χθες έκανα την πρώτη ένεση..Μετα είχα κάποιες σουβλιές βεβαια που λίγο με ανησύχησαν αλλά λέω κάποια παρενέργεια θα είναι..Αύριο περιμένω με πολύ άγχος το σπερμοδιάγραμμα και την καλλιέργεια(εύχομαι να είναι καθαρή!!!) αι Παρασκευή υπέρηχο

  • Μου αρέσει 3

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elma86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!χθες έκανα την πρώτη ένεση..Μετα είχα κάποιες σουβλιές βεβαια που λίγο με ανησύχησαν αλλά λέω κάποια παρενέργεια θα είναι..Αύριο περιμένω με πολύ άγχος το σπερμοδιάγραμμα και την καλλιέργεια(εύχομαι να είναι καθαρή!!!) αι Παρασκευή υπέρηχο

Καλη αρχη κοριτσι μου με το καλο και σε λιγες μερες να μας εχεις ευχαριστα νεα!!!


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !

@Elma86 καλή αρχή όλα να πάνε όπως ακριβως τα επιθυμείς . Πάντως και εμένα στην 1η που μου την είχαν κάνει στο φαρμακείο κάπως έτσι ένιωσα . Τις επόμενες που τις έκανα μόνη μου , άδειαζα το φάρμακο αργά αργά και δε με ξανά ενόχλησε . Μπορεί να ήταν και τυχαίο!

Απο ότι κατάλαβα κορίτσια όλοι οι άντρες έχουν τρελαθεί ! Για να δούμε μετά τι θα κάνουν. 

@DIMITRAS ελπίζω η δουλίτσα να είναι όπως θα την ήθελες .

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...