Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας αν σας έχει τύχει η ακούσατε κάτι παρόμοιο. Προσπαθούμε 20 μήνες για παιδάκι αλλά τίποτα. Έχω ΑΜΗ 0.62 ng/moi και FSH 11.5. 35 χρονών. 2 σπερματεγχυσεις αποτυχημένες. Η τελευταία έγινε τον Φεβρουάριο με πρόκληση ωορρηξίας αλλά αδιαθετησα κανονικά στην ώρα μου. Τώρα περίμενα αύριο κανονικά με κύκλο 24 ως 28 μέρες και από προχθές(22 μερα) έχω καφέ υγρά και ανά διαστήματα πονάει η κοιλιά μου. Έκανα τεστ το πρωί αρνητικό. Να υποθέσω οτι αυτά τα υγρά είναι η περίοδος μου? Δεν μου έχει ξανατυχει.Συγγνωμη για το κατεβατό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Rosita είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας αν σας έχει τύχει η ακούσατε κάτι παρόμοιο. Προσπαθούμε 20 μήνες για παιδάκι αλλά τίποτα. Έχω ΑΜΗ 0.62 ng/moi και FSH 11.5. 35 χρονών. 2 σπερματεγχυσεις αποτυχημένες. Η τελευταία έγινε τον Φεβρουάριο με πρόκληση ωορρηξίας αλλά αδιαθετησα κανονικά στην ώρα μου. Τώρα περίμενα αύριο κανονικά με κύκλο 24 ως 28 μέρες και από προχθές(22 μερα) έχω καφέ υγρά και ανά διαστήματα πονάει η κοιλιά μου. Έκανα τεστ το πρωί αρνητικό. Να υποθέσω οτι αυτά τα υγρά είναι η περίοδος μου? Δεν μου έχει ξανατυχει.Συγγνωμη για το κατεβατό!!

Καλημερα @Rosita και σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις ενα παιδακι υγιες.

Οσον αφορα τα καφε μεχρι να γινει κοκκινο δεν λογαριαζεται ως περιοδος. Εγω  στην αποτυχημενη σπερματεγχυση 12 μερες μετα τη διαδικασια δλδ 2 μερες πριν τη χοριακη ειχα καφετια και την 14η μερα ηρθε κανονικα αιμα. 

Σου ευχομαι να μην ειναι προεορτια περιοδου και να ειναι εγκυμοσυνη!


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα @Rosita και σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις ενα παιδακι υγιες.

Οσον αφορα τα καφε μεχρι να γινει κοκκινο δεν λογαριαζεται ως περιοδος. Εγω  στην αποτυχημενη σπερματεγχυση 12 μερες μετα τη διαδικασια δλδ 2 μερες πριν τη χοριακη ειχα καφετια και την 14η μερα ηρθε κανονικα αιμα. 

Σου ευχομαι να μην ειναι προεορτια περιοδου και να ειναι εγκυμοσυνη!

Γεια σου @Μαρία1430 ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου εύχομαι το ιδιο κι εσένα αν δεν είσαι ήδη έγκυος. Τι να πω θα δείξει θα δω τι θα μου πει και ο γιατρός. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε;

Εγω ειδα τον καιρο που μας χαμιγελασε και εχω βαλθει να πλενω και να σιδερωνω και παραλληλα κανω και προωθηση εργασιων στο δωματιο.

Που εισαι Sugaraki; Μαυρα ματια καναμε να σε δουμε! Με το καλό να ολοκληρωθουν οι ετοιμασίες σας. Βάψατε κιόλας;

Μαράκι, ανακατοσουρες πουλάκι μου; Ετσι ειναι αυτα. Υπομονη. Που θα πανε, θα περασουν.

Rosita, ουτε κι εμενα μου εχει τυχει. Παντα εβλεπα λιγο αιμα στην αρχη. Ποτε δεν ξερεις. Και τα τεστ δεν ειναι παντα αξιοπιστα. Σου ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου να εισαι εγκυος!

Βρε κοριτσια που χαθηκε το Πιγκουδακι; Η Μελένια


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε;

Εγω ειδα τον καιρο που μας χαμιγελασε και εχω βαλθει να πλενω και να σιδερωνω και παραλληλα κανω και προωθηση εργασιων στο δωματιο.

Που εισαι Sugaraki; Μαυρα ματια καναμε να σε δουμε! Με το καλό να ολοκληρωθουν οι ετοιμασίες σας. Βάψατε κιόλας;

Μαράκι, ανακατοσουρες πουλάκι μου; Ετσι ειναι αυτα. Υπομονη. Που θα πανε, θα περασουν.

Rosita, ουτε κι εμενα μου εχει τυχει. Παντα εβλεπα λιγο αιμα στην αρχη. Ποτε δεν ξερεις. Και τα τεστ δεν ειναι παντα αξιοπιστα. Σου ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου να εισαι εγκυος!

Βρε κοριτσια που χαθηκε το Πιγκουδακι; Η Μελένια

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είναι έτσι :).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια. Πως ειστε;

Elma μπραβο σου! Πολλα ωαριακια. Καλή επιτυχια σου ευχομαι!

Εγω κορίτσια αργησα να μπω γιατι κανουμε δουλίτσες εξωτερικες και εσωτερικες. Χθες μιλησα με τον ενδοκρινολογο-διαβητολόγο μου. Η καμπύλη ζαχαρου δεν πηγε και πολύ καλα. Εκανα διαβητη κυησης. Και να πειτε πως τρωω; Δεν τρωω η καημενη. Τελος παντων, ειπε πως συμβαινει αυτο στην εγκυμοσυνη και πως θα ρυθμιστει μεσω της διατροφης και θα αποφυγω την ινσουλίνη. Μακαρι... Οι υπολοιπες εξετασεις ηταν καλες.

Επειτα πηγαμε στον γιατρο του αντρα μου που ειχε ραντεβου και ειναι παθολογος-διαβητολογος. Απο ενδιαφερον ρωτησε πως παει η εγκυμοσυνη μου και του ειπα τα μαντατα. Εκεινος θεωρει πως τα πολλα λιπαρα απο τα γαλακτοκομικα φταινε για τα κιλα μου και το ζαχαρακι. Διαφωνει με τον γυναικολογο μου που θελει να τρωω γαλακτοκομικα με ολα τους τα λιπαρα. Ποιον να πιστεψω τωρα; Θα το συζητησω και με την διατροφολογο και βλεπουμε...

Παντως δε νομιζω πως για διδυμη κυηση εχω παρει πολλα κιλα. Εχω παρει 13.

Κατα τα αλλα σημερα φαγαμε αρκετες ωρες στα μαγαζια. Πηραμε καποια βρεφικα ειδη και ειδαμε κουρτινοξυλα και κουρτινες. Αυριο που ειναι ανοιχτα τα μαγαζια λεω να συνεχισουμε και να δουμε και φωτιστικα, αν και σημερα κουραστηκα αρκετα. Αλλα οσο περναει ο καιρος φοβαμαι μην βαρυνω και δυσκολευτω περισσοτερο.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

13 κιλά με δίδυμη κύηση δεν είναι τίποτα Γεωργία μου! Εγώ έχω πάρει 18 μέχρι τώρα :( Τρώω του καλού καιρού :) Αλλά το βράδυ την πλήρωσα και καλά να πάθω. Έφαγα αρχικά ένα σακούλι τσιπς με ντιπ σάλτσα κι έπειτα συνέχισα με πιτσίνια. Κατά τις 3 η ώρα επισκέφτηκα την τουαλέτα με διάρροια κι εμετό.

όσο για το δόντι, ξεκίνησα διαδικάσια απονεύρωσης. Το κακό είναι ότι μου βρήκε άλλα  2 δόντια χαλασμένα. Ελπίζω ν αντέξουν λιγάκι ακόμα.

αρχές ιουνίου μου είπε ο γιατρός πως με βλέπει να γεννάω, βρήκα όλα τα μωρουδιακά ρούχα, σελτεδάκια , μπουρνουζάκια κτλ του γιου μου και θ αρχίσω σιγά σιγά να πλένω. Κάτι λίγα θέλω να ψωνίσω, αυτό τον μήνα θα το κάνω. Επίσης έπλυνα τα δικά μου καλοκαιρινά ρούχα εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω για εσάς αλλά έχω αρχίσει να σκάω. 

Καλό μήνα κιόλας, πώς πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνααα Καλή Μ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Γεωργία μου πιστεύω θα την αποφύγεις την ινσουλίνη στην εγκυμοσύνη κ ειδικά στη δίδυμη είναι συχνό φαινόμενο ο διαβητης ξέρω οτι θα κάνεις ότι σου πούν τα κιλά δεν παίζουν ρόλο για το μήνα σου είσαι μια χαρά. Λία μου κάνεις ατασθαλείες εεε???? Κορίτσια κοντεύετε να τα πάρετε αγκαλίτσα όλα θα πάνε τέλεια!!

Εγώ αντι για ετοιμασία δωματίου κάνω ψιλογενική για το Πάσχα να μην εχω τιποτα το αλλο ΣΚ θα αράξω κ θα χαζέψω δεν θα πάμε κάπου θα φάμε κ καμια βόλτα σε κάνα φιλικό ζευγάρι..εχει κατι δρομολόγια ο αντρας για να δούμε τι Πάσχα θα είναι το φετινό!! Ευχομαι να μπούμε σε σειρά κ να ξαλαφρώνουμε σιγά σιγά!!

Ελμάκι μια χαρά παραγωγή όλα να πάνε υπέροχα κοριτσάρα κ γρήγορα το ζουμπουρλουκάκι!!!

Σας φιλώ γλυκά γλυκά σματς

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό και παραγωγικό μήνα να έχουμε! Μόλις με πήραν από το εργαστήριο τηλέφωνο και μου είπαν ότι ήταν 14 και από αυτά τα 9 ώριμα. Από τα 9 γονιμοποιηθηκαν τα 8 και τώρα θα τα αφήσουν για να γίνουν βλαστοκυστες. Θα είναι κλειστά βέβαια οπότε δεν θα ξέρω την εξέλιξη τους μέχρι την Πέμπτη που θα πάω πάλι. Εύχομαι τοοοσο πολύ να προχωρήσουν τα γλυκουλια μου και να γίνουν ανθρωπάκια 

  • Μου αρέσει 6

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Πως ειστε;

Lia μου μαζί θα γεννησουμε!  Οσο για τα κιλα μου μπορεί να λέμε πως είναι καλά και μου το έχουν πει κι αλλοι, αλλά ο γιατρός φωνάζει... Ήθελε αυτά να τα έχω παρει στο τέλος της εγκυμοσυνης... Τωρα θα μαθει και για το ζαχαρο και θα φρικαρει!

Ναι, πέρασε ο καιρός χωρίς κι εγω να το καταλάβω. Στενοχωριέμαι που τελειώνει η εγκυμοσύνη...

Κι εμείς εχθές τέτοια ψωνισαμε. Τελειώσαμε και μ' αυτά. Ελπίζω να ηρεμήσει και ο καιρός και να περάσουμε στο βάψιμο γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Η κυρία που μ' εξυπηρετησε χθες μου ειπε πως το ζαχαρο μπορεί να είναι και από το άγχος. Παίζει κι αυτό...

Δημητρουλα μου ευχομαι να περάσει και για σένα γρήγορα ο καιρός και να ξεκινήσετε τη νέα προσπάθεια.

Elma μου πολύ καλό το αποτέλεσμα! Θα προχωρήσουν αν όχι όλα, αρκετά. Μην ανησυχείς.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ν; σας ρωτήσω και κάτι. Πονουσατε μετά την ωοληψια? Εγώ ακόμα και σήμερα έχω ένα βάρος και κυρίως πονάω όταν πάω να κάνω τσισα σαν να πονάει η κύστη μου. Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχήσω? Το έπαθε καμία? 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Ν; σας ρωτήσω και κάτι. Πονουσατε μετά την ωοληψια? Εγώ ακόμα και σήμερα έχω ένα βάρος και κυρίως πονάω όταν πάω να κάνω τσισα σαν να πονάει η κύστη μου. Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχήσω? Το έπαθε καμία? 

Κοριτσι προσεξε την διατροφη σου, κοψε αλατι τελειως και 3 ασπραδια την μερα για καμια βδομαδα ν'αποφυγεις την υπερδιεγερση.


Smiley ζευγάρια

Link to comment
Share on other sites

LΚορίτσια Καλησπέρα Και Καλό Μήνα!

Εύχομαι αυτός ο μήνας να έχει κάτι καλό για όλες μας!

Elma είναι φυσικό να πονάς γιατί οι ωοθήκες σου ταλαιπωρήθηκαν. Δεν νομίζω πως είναι ανησυχητικό. Κανε όμως ένα τηλ. Στον γιατρό σου να σου το επιβεβαίωσει.  Συγχαρητήρια ο αριθμός των εμβρυων είναι φανταστικός. Εσύ τώρα ξεκουράσου και να τα σκέπτεσαι που κάνουν την προσπάθειά τους τα εμβρυακια σου.

Μαρία έχεις ανακατωσουρες? Πιστεύω σύντομα να σου περάσουν.

Γεωργία μου είσαι εντός προγράμματος! Τώρα θα κάνουμε Μεγάλο Εβδομάδα και μετά συνεχίζεις για το βάψιμο. Κι εγώ μετά θα βάψω. 

Δημητρούλα μου χαλάρωσε όσο μπορείς. Δυνάμωσε, περπατα, κάνε διατροφή και ετοιμάσου για να ξεκινήσεις.

Εγω σκέπτομαι τι δικαιολογία να βρω για να πάω στον γιατρό να ξαναδώ την μπεμπούκα. Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 19.... πείτε καμία ιδέα! 

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Μ. Εβδομάδα. Πως ειστε;

Elma κανε αυτο που λεει η xristia, αλλα παρε και τον γιατρο σου. Κι εμενα οποτε ειχα διεγερση δεν με αφηναν να τρωω αλατι και ζαχαρη.

Lilaki δεν κρατιεσαι ετσι; Κανε υπομονη και οπου να 'ναι θα αρχισεις να την καταλαβαινεις την μπεμπα καθημερινα.

Που ειναι τα αλλα τα κοριτσια μας; Τρεις κι ο κουκος μειναμε παλι...

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...