Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Που χάθηκαν τα παλιότερα κορίτσια μας;

Καλημερα!!! Καλα ειμαι Γεωργια μου εσυ πως εισαι?

Ετοιμαζεστε να βαψετε?

Εμεις χθες ειχαμε την αυχενικη! Με το που ξεκινησε η εξεταση εκατσε ησυχο το μπεμπακι μου, σφιχτηκα εγω μεχρι να ακουσω οτι ειναι καλα, ησυχο και αυτο...

Μια χαρα μας βρηκε και φαινεται για αγορακι. Δεν το περιμεναμε με τπτ

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

μπράβο Μαρία! πολλά αγόρια φέτος, είναι η χρονιά τους!

εγώ έχω μπει στον όγδοο εδώ και 3 μέρες. πέρα δώθε πάει το μωρό, πλέον φαίνονται οι κινήσεις του και σε όποιον κάθεται δίπλα μου χαχα

Γεωργία μου εχεις κάνει μεγάλη κοιλιά; πώς είναι να κουνιούνται 2 μωράκια ταυτόχρονα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Lia μου μπήκα κι εγω στον 8ο το περασμενο Σάββατο και απο τότε νιωθω μονιμα πιο πρησμενη και περισσοτερο χαμηλα και πιο βαρια την κοιλια. Το ενα ειναι οριζοντιως κατω απο τον αφαλο, οποτε το νιωθω να χτυπαει στον κολπο κυριως και καμια φορα και στα πλαγια. Το αλλο ειναι οριζοντιως επισης, αλλα πανω απο τον αφαλο. Εκεινου οι κινησεις ειναι καθαρες. Όπως λες κι εσυ, βλέπεις το ρουχο να τιναζεται οταν εχει κεφια! Καμια φορα χτυπανε διαδοχικα, καμια φορα και μαζι. Δυσκολευομαι να καθομαι, να φερνω κοντα μου τα ποδια μου για να φορεσω κατι και απο χθες παρατηρησα πως πρηστηκαν τα ποδια μου και τα χερια μου για καποιες ωρες. Αρχιζει και η ζεστη και σιγουρα επηρεαζει τα ακρα. Ελπίζω να καταφερουν να κρατηθουν μεσα μου μεχρι την ημερομηνια που εχει δωσει ο γιατρος.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Lia μου μπήκα κι εγω στον 8ο το περασμενο Σάββατο και απο τότε νιωθω μονιμα πιο πρησμενη και περισσοτερο χαμηλα και πιο βαρια την κοιλια. Το ενα ειναι οριζοντιως κατω απο τον αφαλο, οποτε το νιωθω να χτυπαει στον κολπο κυριως και καμια φορα και στα πλαγια. Το αλλο ειναι οριζοντιως επισης, αλλα πανω απο τον αφαλο. Εκεινου οι κινησεις ειναι καθαρες. Όπως λες κι εσυ, βλέπεις το ρουχο να τιναζεται οταν εχει κεφια! Καμια φορα χτυπανε διαδοχικα, καμια φορα και μαζι. Δυσκολευομαι να καθομαι, να φερνω κοντα μου τα ποδια μου για να φορεσω κατι και απο χθες παρατηρησα πως πρηστηκαν τα ποδια μου και τα χερια μου για καποιες ωρες. Αρχιζει και η ζεστη και σιγουρα επηρεαζει τα ακρα. Ελπίζω να καταφερουν να κρατηθουν μεσα μου μεχρι την ημερομηνια που εχει δωσει ο γιατρος.

κοριτσι μς το καλο !!! πλησιαζει η ωρα λοιπον τι τελεια!!! με το πρηξιμο προσεχεεεε να το αναφερεις κ στο γιατρο σου μην το προσπερνας ετσι σαν φυσιολογικο γιατι εχεις διδυμμα κ ειναι επικινδυνο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρεεεςςς Λια μου Γεωργία μου τι ωραία...:-D

Ανασούλες κορίτσια μου κ θα πάτε μέχρι τέλους η Παναγία θα σας βοηθήσει.

Εγώ τρέχω άρχισα τις δουλειές κ ςχω κ ενα γάμο σήμερα οπότε πάνε τα πιο πολλά για την άλλη εβδομάδα...πιιιφφφ γκρίνια.

Μαράκι στην β επιπέδου πιο σιγουρα θα το δείς το φύλο αλλά κ αγόρι δεν μας χαλάει 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καλημέρεεεςςς Λια μου Γεωργία μου τι ωραία...:-D

Ανασούλες κορίτσια μου κ θα πάτε μέχρι τέλους η Παναγία θα σας βοηθήσει.

Εγώ τρέχω άρχισα τις δουλειές κ ςχω κ ενα γάμο σήμερα οπότε πάνε τα πιο πολλά για την άλλη εβδομάδα...πιιιφφφ γκρίνια.

Μαράκι στην β επιπέδου πιο σιγουρα θα το δείς το φύλο αλλά κ αγόρι δεν μας χαλάει 

 

 

Καθολου δε με χαλαει, αν και φαινεται αρκετα καθαρα. Γερο να ειναι και τπτ δε με νοιαζει

Οσον αφορα τις δουλειες δεν τελειωνουν ποτε και με τπτ αστες δεν χαθηκε ο κοσμος και απολαυσε το σ/κ σου ;)

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καθολου δε με χαλαει, αν και φαινεται αρκετα καθαρα. Γερο να ειναι και τπτ δε με νοιαζει

Οσον αφορα τις δουλειες δεν τελειωνουν ποτε και με τπτ αστες δεν χαθηκε ο κοσμος και απολαυσε το σ/κ σου ;)

Αααχχχ Μαρακοσυμπεθέρα μου μακάρι να γινόταν να τα αφήσω αλλά γυρίζω μαγειρεύω κ απο τις 9 κρεββάτι παμε κλεινει η φωνή στη δουλειά! Σαν το βλήμα νοιώθω η επικοινωνία είναι δύσκολη αν κ ο κοσμος ψωνίζει όλο κ κάτι γίνεται χαχα Ήθελα κομμωτήριο σήμερα αλλά είχα ξεχάσει τον γάμο ντροπήηηη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αααχχχ Μαρακοσυμπεθέρα μου μακάρι να γινόταν να τα αφήσω αλλά γυρίζω μαγειρεύω κ απο τις 9 κρεββάτι παμε κλεινει η φωνή στη δουλειά! Σαν το βλήμα νοιώθω η επικοινωνία είναι δύσκολη αν κ ο κοσμος ψωνίζει όλο κ κάτι γίνεται χαχα Ήθελα κομμωτήριο σήμερα αλλά είχα ξεχάσει τον γάμο ντροπήηηη

Σε νιωθω απολυτα... δυσκολα μπορεις να συνεννοηθεις με καποιους. ειναι αυτη η γλωσσα η ελληνικη που δυσκολευει τα πραγματα :P αφου ψωνιζουν το βουλωνουμε και παμε σπιτι σα ζομπι και λεμε κι ευχαριστω...

Κομμωτηριο τι θα κανεις? Καμια αλλαγη?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Σε νιωθω απολυτα... δυσκολα μπορεις να συνεννοηθεις με καποιους. ειναι αυτη η γλωσσα η ελληνικη που δυσκολευει τα πραγματα :P αφου ψωνιζουν το βουλωνουμε και παμε σπιτι σα ζομπι και λεμε κι ευχαριστω...

Κομμωτηριο τι θα κανεις? Καμια αλλαγη?

Ηθελα αλλαγή κουρεμα. χρωμα κ χτένισμα εκλεισα την αλλη εβδομάδα κ ο γαμος ειναι σημερα κ δεν εχει να με χωσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό ΣΚ να έχουμε.

Linaa μου σ' ευχαριστω. Τη Δευτερα έχω γιατρο και θα του το πω. Δηλ τι μπορει να συμβει με το πρηξιμο;... Διαβασα πως αν εχεις πρηξιμο και βλεπεις και σημαδακια στα ματια ειναι επικινδυνο για προεκλαμψια (μακρια απο μας Παναγια μου!!!). Αυτο εννοεις ή ειναι και κατι αλλο;

Μαρακι καθεσαι στο μαγαζι και Σαββατα;

Δημητρούλα αν εχει και τραπεζι ο γαμος, ασε τις δουλειες και ξεκουρασου.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ηθελα αλλαγή κουρεμα. χρωμα κ χτένισμα εκλεισα την αλλη εβδομάδα κ ο γαμος ειναι σημερα κ δεν εχει να με χωσει

Κριμααααα θα πηγαινες μοντελακι στο γαμο... υπομονη εως την αλλη εβδομαδα. Εγω εχω καμια 15ρια μερες που προσπαθω να βρω χρονο να παω για κουρεμα αλλα δεν το κοβω...

πρίν από 7 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό ΣΚ να έχουμε.

Linaa μου σ' ευχαριστω. Τη Δευτερα έχω γιατρο και θα του το πω. Δηλ τι μπορει να συμβει με το πρηξιμο;... Διαβασα πως αν εχεις πρηξιμο και βλεπεις και σημαδακια στα ματια ειναι επικινδυνο για προεκλαμψια (μακρια απο μας Παναγια μου!!!). Αυτο εννοεις ή ειναι και κατι αλλο;

Μαρακι καθεσαι στο μαγαζι και Σαββατα;

Δημητρούλα αν εχει και τραπεζι ο γαμος, ασε τις δουλειες και ξεκουρασου.

Ω ναι και τα Σαββατα αλλα ευτυχως μονο μεχρι τις 15:30. Τετοια περιοδο βεβαια χτυπαει το κινητο μου και κυριακες και πεταγομαι... 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...τη δευτέρα έχω χοριακή και η αλήθεια είναι οτι από χθες έχω άγχος....Από τη μια νιώθω ότι αυτή είναι η σειρά μου αλλά μετά έρχεται το μυαλό μου και υπερισχύει που λέει οτι θα είναι μια ακόμα απογοήτευση όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια.. Δε νιώθω και τίποτα περίεργο είναι αλήθεια.Τις προηγούμενες μέρες πιο πολύ πονούσε το στήθος και η κοιλιά. Τώρα σχεδόν τίποτα. Μονο που συγκινούμαι με κάτι χαζομάρες και κλαίω λίγο σαν τη χαζη!Εχω και κάτι τεστ ταινίες αλλά φοβάμαι να κάνω. Τι καλά ήμουν ήρεμη και χαλαρή τόσες μέρες..και ξέρω οτι τη δευτερα θα τρεμω μέχρι να βγει το αποτελεσμα. Φυσικά δεν θα περνάει και η ώρα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Elma ειναι φυσικο να σκεφτεσαι ετσι. Όλες περασαμε αυτες τις αγωνιες. Όμως προσπαθησε οσο μπορεις να διωχνεις τα αρνητικα συναισθηματα. Βρες κατι ευχαριστο να διαβασεις ή βρες κωμωδιες να βλεπεις να φευγει το μυαλο. Καλύτερα να μην κανεις τεστ. Δεν ειναι παντα αξιοπιστα. Τη Δευτερα ολες μας θα ειμαστε μαζι σου με τη θετικη μας σκεψη!

Μαρακι ουτε τα Σαββατα μπορει να σε βοηθησει κανεις, ε; Να ξεκουραζεσαι λίγο βρε κοριτσι μου...

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...