Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

καλημερα φαιη!καλημερα γιωτα!τι κανετε?

εμεις σημερα κοιμηθηκαμε 10 ολοκληρες ωρες!!!χωρισ να φαμε βεβαια αλλα τι να κανω...ειχα πεσει ξερη και δε τη ξυπνησα το πρωι...

μηπως εχει ακουσει καμια σας για συναυλια του χατζηγιαννη στο συνταγμα?κατι τετοιο πηρε τ αυτι μου.

φαιη και γιωτα τα πρωτα δοντακια ποτε τα βγαλατε?

Σοφια μου τα δοντια ειναι πονεμενη ιστορια για 'μας.. Ειχε αρχισει η προετοιμασια απο τον 4ο (λεγοντας προετοιμασια εννοω πολλα σαλια, γκρινια, μερικες μερες δεν ηθελε να φαει, το χερι το ειχε μονιμα μεσα στο στομα και τα ουλα ηταν φουσκωμενα και κατακοκκινα), αλλα το 1ο δοντι εσκασε στους 6 μηνες και κατι.. Τωρα που κοντευουμε να μπουμε στον 9ο μηνα, ειμαστε ενα βημα απο το να βγει και το 4ο δοντακι (δηλαδη εχει σκιστει το ουλο και περιμενουμε να κατεβει και αυτο το δοντακι). Εχουμε πολλη γκρινια σε σημειο να θελω να ανοιξω την πορτα και να φυγω για να γλιτωσω λιγο τη φωνη της!

Παντως δεν υπαρχει στανταρ ηλικια για να βγει δοντι.. Της κουμπαρας μου η μεγαλη κορη τα εβγαλε στο 6μηνο αλλα η δευτερη κορη της τα βγαζει τωρα που ειναι 20 μηνων!!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σοφια μου τα δοντια ειναι πονεμενη ιστορια για 'μας.. Ειχε αρχισει η προετοιμασια απο τον 4ο (λεγοντας προετοιμασια εννοω πολλα σαλια, γκρινια, μερικες μερες δεν ηθελε να φαει, το χερι το ειχε μονιμα μεσα στο στομα και τα ουλα ηταν φουσκωμενα και κατακοκκινα), αλλα το 1ο δοντι εσκασε στους 6 μηνες και κατι.. Τωρα που κοντευουμε να μπουμε στον 9ο μηνα, ειμαστε ενα βημα απο το να βγει και το 4ο δοντακι (δηλαδη εχει σκιστει το ουλο και περιμενουμε να κατεβει και αυτο το δοντακι). Εχουμε πολλη γκρινια σε σημειο να θελω να ανοιξω την πορτα και να φυγω για να γλιτωσω λιγο τη φωνη της!

Παντως δεν υπαρχει στανταρ ηλικια για να βγει δοντι.. Της κουμπαρας μου η μεγαλη κορη τα εβγαλε στο 6μηνο αλλα η δευτερη κορη της τα βγαζει τωρα που ειναι 20 μηνων!!

κ εμας εχει αρχισει η προεργασια να δουμε ποτε θ αβγαλουμε το πρωτο.εγω το εβγαλα 8 μηνων, οκουνιαδος μου στους 4 και ο αδερφος μου το ιδιο...ελπιζω να μη το τραβηξουμε μεχρι τους 20 μηνες δε θ αντεξω!!κ εμεις εχουμε μερες που γκρινιαζουμε πολυ.

αντε να βγει γρηγορα το 4ο να γλιτωσεις!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου! Μακαρι γιατι δεν διανοεισαι τι κατασταση επικρατει εδω μεσα.. Χανω κι εγω την ψυχραιμια μου πολλες φορες και γινεται το σωσε! Μονο τετοιες ωρες που τη βαζω για υπνο και "ανακεφαλαιωνω" τι εγινε σημερα καταλαβαινω ποσο λαθος συμπεριφερομαι ωρες - ωρες και με πιανει το παραπονο και κλαιω με τις ωρες.. Και τωρα που σου γραφω -παλι- κλαιω! Θα τα πουμε απο κοντα την Τεταρτη και θα καταλαβετε ολες.. Αυτο που με ενοχλει ειναι πως δεν ειμαι ο γονιος που περιμενα να ειμαι, ο γονιος που αξιζει σε ενα παιδι.. Δεν με αναγνωριζω και ομολογω πως τα βρηκα πολυ σκουρα με τον ερχομο της μικρης (παρ' ολο που εχω βοηθεια και μαλιστα μεγαλη).. Τελος παντων.. Τα υπολοιπα απο κοντα!

Γιωτακι πως πηγε ο καφες? Πως τα περασες?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου! Μακαρι γιατι δεν διανοεισαι τι κατασταση επικρατει εδω μεσα.. Χανω κι εγω την ψυχραιμια μου πολλες φορες και γινεται το σωσε! Μονο τετοιες ωρες που τη βαζω για υπνο και "ανακεφαλαιωνω" τι εγινε σημερα καταλαβαινω ποσο λαθος συμπεριφερομαι ωρες - ωρες και με πιανει το παραπονο και κλαιω με τις ωρες.. Και τωρα που σου γραφω -παλι- κλαιω! Θα τα πουμε απο κοντα την Τεταρτη και θα καταλαβετε ολες.. Αυτο που με ενοχλει ειναι πως δεν ειμαι ο γονιος που περιμενα να ειμαι, ο γονιος που αξιζει σε ενα παιδι.. Δεν με αναγνωριζω και ομολογω πως τα βρηκα πολυ σκουρα με τον ερχομο της μικρης (παρ' ολο που εχω βοηθεια και μαλιστα μεγαλη).. Τελος παντων.. Τα υπολοιπα απο κοντα!

Γιωτακι πως πηγε ο καφες? Πως τα περασες?

φαιη μου μη κλαις και μην ανησυχεις...ολες εχουμε στιγμες που νομιζουμε οτι δεν ειμαστε αξιοι γονεις...κ εγω εχω.ειναι φυσιολογικο ολες λιγο πολυ το περναμε.τελεια μαμα δεν υπαρχει.θα τα πουμε κ απο κοντα εννοειται.

καλο σου βραδυ!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι πως πηγε ο καφες? Πως τα περασες?

Περασα τελεια....όπως τοτε που ημουν ελευθερη κ βγαιναμε με συναδελφους...το ειχα μεγαλη αναγκη να δω παλιους φιλους κ να γυρισουμε μερικα χρονακια πισω.....

Αστα....περναει ο καιρος,μεγαλώνουμε κ εμεις ΑΛΛΑ τα καλύτερα έρχονται!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε?

Εμεις.. πρωινες - πρωινες!! Σε λιγο θα παω απο το σπιτι της μανας μου, σημερα θα παει απο εκει η κομμωτρια να φτιαξει εκεινη και την αδερφη μου κι εχθες που μιλαγα με τη μανα μου στο τηλ. μου ειπε (εμμεσως πλην σαφως) να παω κι εγω να μου σουλουπωσει τη... τζιβα!! :lol: :lol:

Γιωτακι ειμαι και στο face και δεν σε βλεπω online!! Εσυ ησουν απ' τις πρωτες που εβρισκα μεσα οταν το ανοιγα.. Να ανησυχησω??

:D :D :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!!!!!

Μολις γυρισαμε απ την εκκλησια που παμε καθε Κυριακη.

Κι εμεις σημερα θα παμε απ την μαμα μου να φαμε....Φαιη μου δεν με βλεπεις συνεχεια μεσα γιατι τωρα που ανοιξε φεις ο αντρας μου ολο μπαινει αυτος κ με βγαζει εμενα.

Που ειναι οι υπολοιπες οεο??????


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια σας Γιωτα μου! (Ετσι δεν λενε οταν παει καποιος στην εκκλησια ή παλι αμολαω αρλουμπες?)

Εμεις εχουμε υπολογιστη και λαπτοπ οποτε δεν τσακωνομαστε για το ποιος θα κατσει που και ποση ωρα! Βεβαια τσακωνομασταν μεχρι να δουμε ποιος θα παρει το λαπτοπ που μας το κανανε δωρο, αλλα το πηρα εγω τελικα, οποτε εκεινος καθεται στον μεγαλο!

Για να ξυπνανε σιγα - σιγα και οι υπολοιπες!!!!

Σας αφηνω, παω να σουλουπωσω αυτο το πραγμα πανω στο κεφαλι μου που εχει τριχες και θελει να λεγεται μαλλι! :lol: :lol:

Θα σας δω αργοτερα! Φιλια! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!!

σημερα κοιμηθηκα λιγο παραπανω;)

γιωτα βοηθεια σας!

φαιη κ εγω καποια στιγμη πρεπει να παω κομμωτηριο μακρυναν παλι τα μαλλια μου κ στη μικρη βρισκω ολο τριχες δικιες μου!

κ εμεις εχουμε το ιδιο προβλημα με το φεις ποιος θα πρωτομπει αλλα ευτυχως ο αντρας μου δεν πολυασχολειται!

περιμενω σε λιγο τον πεθερο μου οποτε τα λεμε αργοτερα.φιλια και να εχετε μια ομορφη κυριακη!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!!!!!!

Εμείς ξυπνήσαμε απ τις 7 σήμερα αλλά ευτυχώς δεν έχουμε γκρινίτσα......και μετά θα πάμε βολτίτσα....μάνα κ γιός.....θα ξεχυθούμε στα μαγαζιά!!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλη εβδομαδα κι απο εμενα! Κι εμεις ξυπνησαμε απο πολυ πρωι και κοιμηθηκαμε διακεκομμενα γιατι απο οσο μπορεσα να δω εχθες (με δεδομενο πως δεν με αφηνει να ελεγξω το στομα της) βγαζουμε 3 δοντια ταυτοχρονα.. Το πανω που εσκασε και αλλα δυο κατω, διπλα σε αυτα που εχουν βγει ηδη! Τωρα αν βγαινουν κι αλλα και δεν τα ειδα, δεν γνωριζω γιατι κι αυτα με αφησε να τα δω με πολυ κοπο και πολυ γκρινια! Τουλαχιστον βγαινουν και θα γλιτωσουμε μια ωρα αρχιτερα!

Εχθες πηγα και τσεκαρα που ειναι τα Haagen Dazs και μπορω να πω με σιγουρια πως ξερω να παω, οποτε Γιωτουλα μη φοβασαι! Δεν θα χαθουμε!! :lol: :lol: :lol:

Εφτιαξα και το μαλλι εχθες.. Με εβαλε κατω η μανουλα και ειπε στην κομμωτρια να με κανει αγνωριστη.. Οποτε το μαλλι σκουρυνε (πανε οι ξανθιες ανταυγειες, οποτε Γιωτα δεν μπορω να προφασιζομαι το ξανθο πια για τη βλακεια που με δερνει!), κουρευτηκε (οχι πολυ, απλα καναμε εντονο φιλαρισμα και αφελειες) και ισιωθηκε!

Η Τεταρτη κοντοζυγωνει ε? Μην ξεχνιομαστε!! :D :D :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

:Dκαλημερουδια κοριτσακια.καλη εβδομαδα να εχουμε.τι κανετε?μετρατε τα δοντακια των παιδιων σας ?εγω μετραω μερες για την συναντηση κορυφης με το γιακα μου

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!τι κανετε?

γιωτα νωρισ νωρις ε?κ εγω θελω να παω σημερα για ψωνια αλλα δεν εχει μπει η μισθοδοσια μου ακομα γμτ!!

φαιη καλυτερα που τα βγαζετε ολα μαζι!μεγια και το μαλλι!!

ειρηνη ποτε με το καλο γεννας?


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Αντε Ειρηνη μου, με το καλο!

Ολα καλα? Πως σε ξυπνησε ο γιοκας σημερα? Κλοτσουσε - κλοτσουσε? :D :D :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σοφια! Κι εμας η μισθοδοσια του αντρα μου μπαινει στις 26 καθε μηνα οποτε ειμαστε στην αναμονη.. Πεσανε και κατι εξοδακια αυτο το μηνα (Αγορασαμε χαλι και κουρτινα στη μικρη που δεν της ειχαμε αγορασει μεχρι τωρα, βαλαμε πετρελαιο και φτιαξαμε το λεβητα, στειλαμε τα χαλια καθαριστηριο), οποτε τωρα ειπαμε να μην κανουμε αλλα εξοδα (μεγαλα εννοω) για να βγουμε μεχρι τις 26 και να μην ξεμεινουμε!

Οποτε Γιωτα, βγαλε και το δικο μας αχτι στα ψωνια!!!!!!!! :D :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...