Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!

Φαίη για το γάλα πάρε το γυναικολόγο σου να του το πεις. Κάτι με τις ορμόνες σου πρέπει να παίζει :roll:

Χριστίνα εμένα μου τη δίνει στο μετρό, που ενώ το ασανσέρ είναι μόνο για άτομα με κινητικά προβλήματα, μπαίνει ο κάθε άσχετος που βαριέται να περπατήσει μέχρι τις σκάλες. Έχω κράξει και εγώ πολλούς.

Ειρήνη για ποιά Μαρία πήγαινε η αφιέρωση; μάλλον όμως ταιριάζει και σε μένα και στη maria nd γιατί προς χάρη των παιδιών μας έχουμε γίνει party animals τώρα τελευταία :lol::lol::lol: Thanks!

Γιώτα και του χρόνου να είστε καλά και να κλαίτε από χαρά στολίζοντας το δέντρο!

Καλό το πάρτυ παιδιά, αλλά την καημένη την Ιφιγένεια την εξόντωσε. Κοιμήθηκε από τις 7:00 χθες το απόγευμα μέχρι τις 9:30 σήμερα το πρωί. Ξύπνησε μόνο για λίγο στις 10:00 το βράδυ και στις 5 παρά τα ξημερώματα και θήλασε κανά δεκάλεπτο και τις δύο φορές. Ο Ευριπίδης σταθερά σηκώθηκε στις 8 το πρωί και ξύπνησε και εμένα για να έχει παρέα. Πάω να δω τι θα φάμε σήμερα.

Φιλάκια:D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως τώρα τρώει τη φρουτόκρεμά της με τον πατέρα της,αφού μαγειρέψαμε μαζί στην κουζίνα (μου έβγαλε τις κατσαρόλες απο το ντουλάπι κι έκανε πως μαγείρευε) και μετά την βλέπω να ξανακοιμάται... άρα μάλλον κάτι ήπιε... Ευτυχώς που δεν είχα αφήσει πολύ στο ποτήρι χθες βράδυ!Έχει γίνει επικίνδυνη γιατί μπορεί και πάνει πράγματα από το τραπέζι και από τον πάγκο της κουζίνας... Άρα πρέπει να μαζεύουμε τα πάντα πλέον!

Εμείς σήμερα θα φάμε σπανακόρυζο με τσιπούρες στο γκριλ :D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα!

καλά πολύ γέλιο με το μπεκρουλίνι κων/νάκι!

χτες είχαμε πάει κι εμείς σε ένα πάρτυ και το μωρό τσίριζε για την μπύρα του νίκου. "να του δώσω λίγο?" μου λέει, "και δεν του δίνεις να δει τί εστί μπύρα για να μη θέλει πάλι?" λέω. ε, τί το θέλαμε? στην αρχή ξύνησε αλλά μετά να δείτε πώς έκανε για να πιει κι άλλο! άλλο μπεκρουλίνι από εδώ.

γιώτα και του χρόνου βρε! για το κλάμα σε καταλαβαίνω ευαισθητούλα μας εσύ! άντε πάντα να κλαις μόνο για χαρές!

φαίη παιδί μου, ευτυχώς δε σου άφησε κανένα κουσούρι το μισό μπουκάλι ουισκάκι:shock:!!!

οι φοβίες σου και οι ανησυχίες σου νομίζω ότι είναι υπερβολικές. το μαράκι είναι φυσιολογικότατο. θα σου απαντήσω και δίπλα αλλά τώρα δεν προλαβαίνω.

μαρία ντεμς, μια χαρά το μωράκι σου. να το πηγαίνεις συχνότερα σε πάρτυ για να ξεραίνεται μετά! χαχα

εμείς δυστυχώς την πατήσαμε με τον ευθύμιο χτες, γιατί κοιμήθηκε λίγο στο πάρτυ που είμασταν (κακώς τον άφησα) και φυσικά το βράδυ ξεσάλωσε!

καλή κυριακή σε όλες! φιλιά


Bl4Cp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλεξια κουσουρι μου αφησε, ειναι που δεν με εχεις γνωρισει ακομα!! :lol: Παντως περα απο την πλακα, οντως, ευτυχως που δεν επαθα τιποτα! Οσο για τις φοβιες μου, σε ευχαριστω πολυ κι εσενα για τα καθησυχαστικα σου λογια! :)

Χριστινα κι εμας η Μαρια σηκωνεται στις μυτες και βουταει ο,τι βρει.. Επισης κανει και το αλλο εκνευριστικο: Σκαρφαλωνει στις καρεκλες και φτανει πιο ευκολα αυτο που θελει! Μιλαμε πριν τη βγαλω απο το δωματιο της μετα τον υπνο τσεκαρω και δυο και τρεις φορες το χωρο.. Τσιγαρα, καφεδες, και οτιδηποτε μπορει να ειναι επικινδυνο τα βαζω ψηλα.. Τοσο ψηλα που και καρεκλα να βαλει απο κατω να μην τα φτανει.. Τα φαρμακα ειναι κλειδωμενα στο φαρμακειο και τα τσιγαρα με τον καφε τα αφηνω πια πανω στον απορροφητηρα!

Μαρια κι εγω αυτο σκεφτομουν.. Θα τον παρω αυριο και θα σας ενημερωσω!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια.

φαιη μην το ξαναπιεσεις το στηθος σου.εννοειται οτι εχουμε για πολυ καιρο χωρις ομως να δημιουργει προβλημα και εγω εχω αν το πιεσω.μου ειπε ο γιατρος να μην το ξαναπιεσω οχι οτι υπαρχει προβλημα αλλα ειναι σαν να το προκαλεις να ξεκινησει να βγαζει.εκτος και αν το ειχες κοψει με χαπια οποτε και δεν ξερω να σου απαντησω.

μαρια dems για σενα ηταν η αφιερωση αλλα τωρα που το λες ταιριαζει και στην μαριανδ.

γιωτα καταλαβαινω την συγκινηση σου και εμενα με πιανουν διαφορα τετοια συγκινισιακα αλλα φετος δεν με επιασε γιατι ειχαν σπασει τα νευρα μου.εκανα την βλακεια και πηρα χριστουγεννιατικα στολιδια που δεν ειχαν κορδονακι για να τα κρεμασω και εψαχνα καταστημα με ειδη ραπτικης να βρω χρυση κλωστη και καλα βρηκα.......

μετα για να περασω κλωστη σε 30 στολιδια εσπασαν τα νευρα μου.παρα λιγο να με πιασουν τα κλαματα απο τα νευρα!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να 'μαι ξανα!!

Ειπα να πεσω το μεσημερι να κοιμηθω αλλα δεν με επαιρνε ο υπνος.. Ξυπνησε και το Μαρακι στις 16:20 γιατι εκανε κακα στον υπνο της και ηθελε να την αλλαξω και αφου φαγαμε το γιαουρτι μας εφτιαξα εναν καφε και βγηκαμε μαζι στο μπαλκονι.. Αναψα το σωληνα και εκανε σαν τρελλη απο τη χαρα της!! Καθε φορα κανει λες και το βλεπει πρωτη φορα!! Καπνισα και ενα τσιγαρακι και εκεινη καθοταν και εκανε ποδηλατακι!

Ο Βασιλης σχολαει στις 8 αλλα μεχρι να ερθει εδω θα παει 9 παρα... Και δεν ξερω αν θα μπορεσω να κρατησω τη Μαρια ξυπνια για πολυ... :( Στεναχωριεμαι γιατι ηθελα να την αφησω στη μαμα μου αποψε (αυριο εχει ρεπο) για να μπορεσω αυριο να κανω μια γενικη (σκουπισμα/ξεσκονισμα/ ηλεκτρικη/μπανιο και κουζινα με χλωρινη/σφουγγαρισμα και τζαμια/μπαλκονι) μιας που και ο Βασιλης δουλευει πρωι και δεν θα εχω κανεναν μεσα στα ποδια μου... Ελπιζω να τα καταφερω και να μην μου κοιμηθει στο αυτοκινητο στο πηγαινε γιατι μετα θα της βγαλει το λαδι της μανας μου ολη τη νυχτα!

Εν τω μεταξυ αυριο μολις τελειωσω τις δουλειες θα μπω να κανω ενα μεγααααααααλο μπανιο και να βγαλω επιτελους και αυτο το φρυδι που λεω εδω και 4 μερες πως θα το καθαρισω αλλα αυτο ολο και πυκνωνει!! :lol:

Το αλλο σας το ειπα? Τον τελευταιο καιρο (φτου μην το ματιασω κιολας :mrgreen:) εχουμε ξεκινησει πολλες επαφες "τριτου τυπου" με το Βασιλη.. Η αληθεια ειναι πως με ολα αυτα που περασαμε με τα γυναικολογικα μου ειχαμε αρκετο καιρο και τωρα εχουμε πεσει με τα μουτρα παλι!! :lol: Μου κανει αισθηση ομως (και γι' αυτο σας το αναφερω) πως πλεον δεν ρωταει και ουτε περιμενει -ισως γιατι ξερει πως μπορει να φαει ακυρο- και μπαινει κατευθειαν στο ψητο.. :oops::oops:

Αντε, μη σας ζαλιζω αλλο! :)

Ειρηνη λες να φταιει το οτι το πιεζω κι εγω? :confused: Θα σταματησω να το πειραζω λοιπον!!!! ;)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!!!!πως ειστε???

μπραβο που στολισες γιωτα και ειρηνη και εγω συγκινηθηκα που το στολιζα με με κοιτουσε ο ευθυμιος...

οσο για το ουζο και εμενα ειχε πιει λιγακι ρακι αντι για νερο τα μπερδεψε η μαμα μου τα μπουκαλια και ηπιε μια δυο γουλιες μεχρι να το καταλαβουμε και να το αλλαξουμε...πριν ενα μηνα εγινε και απο τοτε εχει βγαλει διαφορα σπυρακια δεν ξερω βεβαια αν φταιει το ποτο!!


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νομίζω πως τα κατάφερα αλλά δεν θέλω να το πιστέψω ούτε εγώ. Σήμερα την ώρα που πίναμε το γάλα μας ο μπαμπάς έκανε μπάνιο.Το μπάνιο είναι ανάμεσα στις δύο κρεβατοκάμαρες. Την ώρα λοιπόν που είχε σηκωθεί για να την πάρω αγκαλιά και να πάμε στο δωμάτο μου να κοιμηθούμε έβγαινε ο μπαμπάς απο το μπάνιο. Για να μη τον δει της έπιασα ψιθυριστά κουβεντούλα και όταν γύρισε δεν τον είδε κι εγώ συνέχισα την κουβεντούλα ως εξής: Βρε αγάπη μου που να τρέχουμε τώρα μέσα. Κοίτα τι ωραίο κρεβατάκι έχεις και τι ωραια αρκουδάκια έχουν τα σεντόνια σου. Με το που βλέπει και δύο πιπίλες μέσα έκανε σχεδόν βουτιά για να μπει να τις πάρει. Μας πήρε μισή ώρα να μπορέσω φύγω (πάνω που πήγαινα να κάνω βήμα σηκωνόταν να δει αν είμαι εκεί)... σηκώθηκε και δύο φορές για να την πάρω αγκαλιά και την ξαναξάπλωσα απαλά λέγοντας ψιθυρστά "κοιμήσου τώρα" και τελικά... κατάφερα και έφυγα από το δωμάτιο. Μέχρι στιγμής δενέχει κλαψει . Ελπίζω ότι δεν θα κλάψει στην συνέχεια...

Λέτε τελικά να είναι τόσο εύκολο; Στον παιδικό την βάζουν στο κρεβάτι της και κοιμάται τώρα πια οπότε το θέμα μάλλον είναι να το πιστέψω εγώ ε;

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα! Τις πιπίλες φυσικά τις μοίρασε. Μία σε κάθε χέρι και μία στο στόμα! Αν είναι να κοιμάται μόνη της θα της βάζω και τις 8 πιπίλες που έχουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω....

Ηρθανε οι νονοι του Θανου και μια ξαδερφη του Βασιλη με τον αντρα της και τα παιδια της.Συνολο 4 παιδακια και 2 τα διδυμα,εγινε ο πανικος εδω!!!!

Βγαλανε ολα τα παιχνιδια και τα απλωσανε σε ολο το σπιτι,τους εδωσα μακαρονια ογκρατεν που εφτιαξα αλλα τελικα φαγανε κ σουβλακια απ τους μεγαλους!!!!

Ειχε πολυ γελιο το σπιτι,δεν μπορουσες να περπατησεις απ τα παιχνιδια κ τα παιδια!!!!!

Αλλα χαλαλι τους,παιδακια ειναι δε γινεται να μην παιξουν!!!!

Ο Τασος επεσε πτωμα,ο Χρηστος αφου ηπιε 150γρ γαλα πηγε στην αγκαλια του Μορφεα κ περιμενω να κοιμηθει κ ο Θανος ο οποιος μολις εφαγε κ εκανε κ κακα του.....Να παω να ξαπλωσω γιατι κουραστηκα,εχω και τα παλιοκουμμουνια κ μου τη δινει!!!!Αλλα προκειμενου να κανω 4ο τοσο συντομα,καλυτερα τα κομμουνια!!!!

Φαιη αντε με το καλο!!!!!

Χριστινα ξερουμε τι δωρο θα παρουμε στην Κωνσταντινα!!!!Πιπιλες για να κοιμαται ησυχα!!!!!

Θα τα πουμε το πρωι!!!!Φιλια πολλα!!!!!

Υ.Γ.Χριστινα αν θες αυριο ελατε παρεα με την Τζοαννα,και φερε και την Κωνσταντινα αν θες.Βεβαια ο Τασος θα ειναι σχολειο αλλα εγω δεν εχω προβλημα!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου ευχαριστώ για την πρόσκληση αλλά εμείς εκείνη την ώρα είμαστε στη δουλειά :lol: δηλαδή εγώ στη δουλειά και η Κωνσταντίνα στα παιδάκια ;)

Καλή ξεκούραση :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...