Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλημερα στο παρεακι μας!!!

Να σας συστηθω και εγω....

αν ολα πανε κατα ευχη θα ειμαι και εγω στις μανουλες του δεκεμβριου 

μενω στην Αθηνα και εχω ενα κοριτσακι 3 χρονων

τελευταια περιοδος μου ηταν 16/3 και εκανα μια χοριακη την δευτερα 17/4 η οποια βγηκε λιγο χαμηλη ..θα επαναλαβω την δευτερα μετα απο επικοινονια που ειχα με το γιατρο μου και περνω φελισιν ..

ευχομαι σε ολες μας ομορφες και τελιομηνες εγκυμοσυνες

φιλια πολλα σε ολες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Maria K8 για το τσιγαρο δεν εχω αποψη γιατι δεν καπνιζω, αλλα καφε μπορεις να πίνεις 1 με 2 την ημερα. Εγω επινα κανονικα αλλα λιγο, δηλ 1/μερα. Μετα το τσιγαρο ξερω οτι αντεδεικνυται στην εγκυμοσύνη αλλα οχι απαραιτητα στο θηλασμο, αρκει να ακολουθεις καποιους κανονες. Για τη δυσκοιλιοτητα παιρνεις σιδηρο; αν παιρνεις αυτο φταιει να ξερεις, εγω αλλαξα 3 σιδηρους μεχρι να βρω καποιον που δεν με πειραζει τοσο. Υπεφερα απιστευτα απο δυσκοιλιοτητα ειναι παρα πολυ δυσαρεστο. Αν εχει αρχισει απο τοσο νωρις, θα σου προτεινα σε συνεννοηση με το γιατρο σου, να αλλαξεις σιδηρο.

@nice nice day καλως ηρθες! Μακαρι να πανε ολα καλα κ να παρεις κ εσυ το μωρακι σου αγκαλια τον χειμωνα! Να χαιρεσαι κ το αλλο σου παιδακι! Που θα γεννησεις;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Τι τυχερη! Εμενα αστα ποσες ωρες με πηρε,περασαμε το 24ωρο μονο αυτο σου λεω! Η μικρη μου δεν το κουνουσε με τίποτα!

Κοριτσάκι μου δεν θα το άντεχα.....

Είχα πει στην λατρεμένη μου πεθερά ότι αν περάσουν 5 ώρες και δεν βλέπω φως δεν θα περιμένω.Ο Θεός με βοήθησε.....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

Κοριτσάκι μου δεν θα το άντεχα.....

Είχα πει στην λατρεμένη μου πεθερά ότι αν περάσουν 5 ώρες και δεν βλέπω φως δεν θα περιμένω.Ο Θεός με βοήθησε.....

Καλα μη νομιζεις οτι κ εγω αντεξα, με μασκα οξυγονου με ειχαν γιατι μου ειχε κοπει εντελως η ανασα ειδικα στις εξωθησεις. Αλλα τι επιλογες ειχα; δυστυχως αυτο δεν το επιλέγουμε, οπως ερθει στην καθεμια!

Τι σημαινει δεν θα περιμένει ς; θα σηκωθεις κ θα φυγεις " παιδια τελικα δε θελω να γεννησω, φευγω";


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nice nice day είπε:

Καλημερα στο παρεακι μας!!!

Να σας συστηθω και εγω....

αν ολα πανε κατα ευχη θα ειμαι και εγω στις μανουλες του δεκεμβριου 

μενω στην Αθηνα και εχω ενα κοριτσακι 3 χρονων

τελευταια περιοδος μου ηταν 16/3 και εκανα μια χοριακη την δευτερα 17/4 η οποια βγηκε λιγο χαμηλη ..θα επαναλαβω την δευτερα μετα απο επικοινονια που ειχα με το γιατρο μου και περνω φελισιν ..

ευχομαι σε ολες μας ομορφες και τελιομηνες εγκυμοσυνες

φιλια πολλα σε ολες!!!!

Καλώς ήρθες!! Με το καλό να έχεις και εσυ μια ομορφη εγκυμοσύνη

 

@Rena87 τυχερή που έχεις σύζυγο γιατρό και ειδικά καρδιολόγος.Εγώ είμαι φουλ στην ταχυκαρδια και κάθε τρεις και λίγο παω στον καρδιολόγος και μου λέει συνέχεια τα ιδια ότι δηλαδή θα πρέπει κάπως να διαχειριστώ το άγχος μου όμως δεν παλευεται

 

@IoannaMas τουλάχιστον μετα απο τόσες ώρες γεννήσεις φυσιολογικά?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

 

@IoannaMas τουλάχιστον μετα απο τόσες ώρες γεννήσεις φυσιολογικά?

Ναι φυσιολογικα! Την ιδια μερα σηκωθηκα εκανα μπανιο κ εφαγα κανονικοτατα. Δικαιωθηκα καπως...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@nice nice day εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!Καλώς ήρθες στην παρέα

πρίν από 2 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ναι φυσιολογικα! Την ιδια μερα σηκωθηκα εκανα μπανιο κ εφαγα κανονικοτατα. Δικαιωθηκα καπως...

Ναι είναι αλλο πράγμα....... Δεν το συζητάω!!

2 ώρες πρίν, Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@IoannaMas Μ'αρεσε που έκανα και δηλώσεις στο παρελθόν ότι εγω αν μείνω έγκυος δεν πρόκειται να ξαναπιάσω τσιγάρο στα χέρια..Αν συνεχίσω να το σκέφτομαι τόσο,με βλέπω με τη λήξη του θηλασμού να τα ανάβω δυο δυο

Κάπνιζα από 13    μεχρι 29 που απλά δεν μου ερχόταν η διάθεση να καπνίσω.Μέχρι τότε είχα άγχος για το πως θα το έκοβα Όταν θα εμένα έγκυος.Δεν μου έλειπε καθόλου ευτυχώς.το ξαναξεκινησα δύο χρόνια μετά την γέννα αλλά είχαν αλλάξει όλα δεν μου άρεσε και με χάλαγε πολυ.Εύχομαι να μην σου λειψει καθολου

Χτες μου είπε ο γιατρός ότι για Αυχενική αν θέλω να κανονίσω οι ημερομηνίες είναι από 20/5 έως 6/6.πήρα τηλέφωνο στην βιοϊατρική και ρώτησα αν υπάρχει συνταγογράφηση και μου είπε Ναι.

Ο γιατρός μου είπε στο Κολωνάκι αλλά όχι ότι ήταν αντίθετος για βιοϊατρική,εσείς που θα την κάνετε?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ERIANTON είπε:

 

Χτες μου είπε ο γιατρός ότι για Αυχενική αν θέλω να κανονίσω οι ημερομηνίες είναι από 20/5 έως 6/6.πήρα τηλέφωνο στην βιοϊατρική και ρώτησα αν υπάρχει συνταγογράφηση και μου είπε Ναι.

Ο γιατρός μου είπε στο Κολωνάκι αλλά όχι ότι ήταν αντίθετος για βιοϊατρική,εσείς που θα την κάνετε?

Κανουν στη βιοιατρικη αυχενικη; δεν το ηξερα καν, νομιζα πως πρεπει σε νοσοκομειο στη μαιευτική . Εγω θα το κανω ή αττικο ή ελενας κ νομιζω οτι δε γραφεται με το ικα. Περυσι τα πληρωσα στο αττικο.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το 2009  είχα κάνει την αυχενική στην βιοϊατρική με γυναικολόγο ο οποίος πήγαινε μόνο μια φορά την εβδομάδα.Βρήκα ότι από  Το 2016 συνταγογραφουνται Αυχενική ,β επιπέδου και κάποιες άλλες....

Το εξακρίβωσα το πρωί που μου το είπαν στην βιοιατρικη.με την συνταγή πληρώνουμε 15% συμμετοχή


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Με λενε Μαρια και ειμαι 40 ετων. Ειμαι στην 6η εβδομαδα και ειναι το δευτερο παιδακι μου. Εχω εναν γιο 11 ετων απο προηγουμενο γαμο. Την αλλη εβδομαδα θα παω στον γιατρο να ακουσω την καρδουλα του μωρου μου αλλα δυστυχως θα ειμαι μονη μου γιατι ο συντροφος μου ενω σκοπευαμε να ζησουμε μαζι και να παντρευτουμε με αφησε επειδη δεν με ηθελαν οι δικοι του:-(..Ευχομαι παρολη τη στεναχωρια και την κακη ψυχολογια που εχω να τα καταφερω και να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη..


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@nice nice day @Maria D Κορίτσια καλώς ήρθατε,εύχομαι όλα καλά να πάνε.

@IoannaMas Τον σίδηρο είπα να τον ξεκινήσω από Δευτέρα ακριβώς για αυτό το λόγο! Με τρόμαξε λίγο και η γιατρός για το αν θα τον αντέξω αυτό το σίδηρο  γιατί πολλές διαμαρτύρονται, Εδώ θα είμαστε και θα το δούμε. Πάντως νομίζω η αλλαγή στις διατροφικές μου συνήθειες όπως και η ίδια η εγκυμοσύνη ευθύνονται. Αν αρχίσω και τον σίδηρο...Κλάφτε με.

@ERIANTON Κι εγώ είχα μια ελπίδα ότι δε θα αντέχω τη μυρωδιά του ή θα μου φέρνει αναγούλες,αλλά μου μυρίζει ωσάν άρωμα!χαχαχα Κανονικός εθισμός.Ελπίζω σε κανα μήνα να ηρεμήσω που θα φύγει η νικοτίνη από τον οργανισμό. Καλά από τόσο νωρίς κανονίζεται η αυχενική?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Μαράκι είσαι τυχερή και ευλογημένη!Εύχομαι όλα να πάνε καλά και ποιος ξέρει τι μας επιφυλάσσει το μέλλον ..?

Το αγόρι σου το ξέρει ?

Φυσικα το ξερει.. 


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas σε ευχαριστω ...

εγω δεν καπνίζω και έτσι δε με ενοχλεί αλλα ο καφές μου κοστιζει που δεν μπορώ άνετα να πίνω ..

Εχω και εγω πρόβλημμα την δυσκοιλιοτιτα.. το σίδηρο που πίνω αυτή την περίοδο δε με ενοχλεί καθόλου ειναι κατι φακελάκια του τα αραιωνεις με νερό και ειναι σαν μαντάριναδα.

Εγω με καισαρική έκανα την μικρή μου αλλα πραγματικά πέρασα άσχημα ..τρομερούς πόνους και αργή αναρρώση .

@ERIANTON δεν το ήξερα για την βιοϊατρική κσι την αυχενική ..

θα έχεις εμπιστοσύνη όμως ;;;

αυτο σκέφτομαι ...

@Maria D σου εύχομαι να πάνε ολα καλα να ειςαι καλα εσυ και το μωράκι σου 

@Maria K8 σε ευχαριστω πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :)

Ειμαι η Μαρία (τον Ιούλιο θα γίνω 37) ζω στην Αθήνα & έχω μια κόρη 7 ετών.

Τελευταια περίοδο 13/3, σήμερα το αποτέλεσμα της χοριακης ήταν 1139.

Ραντεβου με τον γυναικολογο έχω την Δευτέρα 

Εχω κλείσει ραντεβού και με γιατρό στο Έλενα (8/4) φλερτάρω πολύ με την ιδέα να γεννήσω στο Έλενα :) 

καλως σας βρήκα ❤️❤️❤️

 

 


k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...