Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κ σαν να μην εφτανε η αυπνια μου κ η κουραση αδιαθετησα κιολας.ψιλοποναω κ εχω κ χαλια ψυχολογια.εχω κ ενα θεμα με τις ορμονες πολυ κλαμα κ παραπονο χωρις ιδιαιτερο λογο.βεβαια μολις σκαει χαμογελο ο πριγκιπας τα ξεχναω ολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κ σαν να μην εφτανε η αυπνια μου κ η κουραση αδιαθετησα κιολας.ψιλοποναω κ εχω κ χαλια ψυχολογια.εχω κ ενα θεμα με τις ορμονες πολυ κλαμα κ παραπονο χωρις ιδιαιτερο λογο.βεβαια μολις σκαει χαμογελο ο πριγκιπας τα ξεχναω ολα.

Καλα εγω οταν ειχα γεννησει την κορη μου θυμαμαι ενα πρωι εκλαιγα με λυγμους γιατι δεν ειχαμε ποτισει τα λουλουδια στο μπαλκονι!! Ευτυχως αυτη τη φορα καλα κρατω, κι ας εχουν βαλθει ολοι να με τρελανουν!!! (Βασικα η μαμα μου...). Να δεις τι εχει να γινει σε κανα χρονο που θα αρχισει να σε φωναζει μαμα!!!! Λιωωωωωσιμο!!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκαταλαβα...πολυ κλαμα.προχτες ψιλοαρπαχτηκαμε με τον αντρα μου.εκλαιγα απο το πρωι μεχρι το βραδυ με λυγμους λες κ θα παιρναμε διαζυγιο.ταιζα το μωρο κ το δακρυ πηγαινε συννεφο.κ μεχρι το βραδυ ο αντρας μου να μου ζηταει συγνωμη κ οτι δεν θα μου ξαναπει τπτ για να μην κλαιω.κουραγιο κ υπομονη με τους γυρω σου.εμενα η μαμα μου ειναι μακρια κ δουλευει κ σεν την εχω εδω κ αυτος ειναι παλι ενας λογος να κλαιω.για οταν θα με πει μαμα θα φροντισω να εχω προμηθευτει πανες για ενηλικες γτ θα τα κανω πανω μου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω περναω νομιζω μια καταθλιψουλα. Νιωθω παραμελημενηκλαιω χωρις λογο με το παραμικρο, προχθες ο αντρας μου πανω στα νευρα του μου ειπε πως κλαις καινπερνας αυτη τη νευρικοτητα στο μωρο και δεν ησυχαζει . δεν θα του το συγχωρησω ποτε. Ολη μερα ασχολουμαι με το μωρο εκεινος το βλεπει μονο δυο ωρες το ωραδυ πριν κοιμηθει. Ουφ δεν ειμαι καθολου ευτυχισμενη νομιζω. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Καποιοι ετσι λενε κ καλα οτι επηρρεαζεις το μωρο.σιγα βλακειες εγω εκλεγα κ το θηλαζα τι να κανουμε .ειναι οι ορμονες σε λιγες μερες να δεις θα φτιαξουν τα πραγματα.εμενα λεει τον οειραξε που ειπα δεν θελω δευτερο.( οχι οτι δεν θελω αλλα οταν ξνυχτας δεν σκεφτεσαι το δευτερο).εμεις αρχιισαμε κολικους ..ωραα θα περασουμε..οταν ακουσα κ ολας οτι κρατανε μεχρι τον τριτο....

ηρθε κ ο γιατρος πηρε 450 γραμ.με καθυσηχασε κ με το θηλασμο μου λεει οσο εχεις δεν θα στεναχωριεσαι οποτε τωρα αν την περνει ο υπνος μονο με το στηθος την αφηνω αν δω οτι θελει κ αλλο τγς δινω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια κι εγω ειμαι στη φαση που προσπαθω να μειωσω τις ποσοτητες απο το συμπληρωμα. Ομως ακομα και αυτη η μικρη μειωση τον εχει κανει να ειναι ολη μερα στο στηθος. Το ξερω οτι αυτο ειναι το ζητουμενο, ομως ειμαι ολη μερα μονη μου με τα 2 παιδια! Το μεσημερι θηλαζα το μωρο και ειχα τη μικρη στο καρεκλακι και την ταιζα. Και πιστεψτε με το ταισμα της ειναι σκετο τσιρκο, δεν ειναι απλο. Χθες που ηρθε για λιγο η πεθερα μου προλαβα να λουστω, ειχα να λουστω μια βδομαδα!!! Ερχομαο λοιπον πολυ συχνα στο οριο να πω αι σιχτιρ, θα δινω μονο ξενο να ησυχασω!! Ομως δεν μου παει η καρδια, λεω αντε αντεξε λιγο ακομα!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν θα ηρεμησουμε ποτε εμεις οι μανουλες.ευτυχως εμενα ο αντρας μου με βοηθαει πααααααααρα πολυ λογο του οτι ειναι κ σπιτι ολη μερα.το βραδυ εγω δεν κοιμαμαι γτ φοβομαστε μην πνιγει στον υπνο του αλλα το πρωι τον κραταει ο αντρας μου για να κοιμηθω μεχρι το μεσιμερι.μου κανει κ καμια δουλεια στο σπιτι.ειλικρινα δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλος κ χαιρομαι που μπορω να βασιστω πανω του.σημερα κοιμηθηκα στις 9:30 το πρωι κ ξυπνησα στις 5 το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

Cmes

: Καλο κουραγιο μακαρι να τα καταφερετε .εγω απο τοτε που συνηδητοποιησα οτι θα κανω μεικτο νιωθω λιγο καλυτερα.μονο με το ποθ βραδιαζει με πιανει μια θλιψη...

αν ξερετε τη μιση ευχη πως την περνεις; φωναζεις παπα σπιτι; και οταν σαρανησουμε παμε στην εκκκησια μαζι με το παιδι;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

Cmes

: Καλο κουραγιο μακαρι να τα καταφερετε .εγω απο τοτε που συνηδητοποιησα οτι θα κανω μεικτο νιωθω λιγο καλυτερα.μονο με το ποθ βραδιαζει με πιανει μια θλιψη...

αν ξερετε τη μιση ευχη πως την περνεις; φωναζεις παπα σπιτι; και οταν σαρανησουμε παμε στην εκκκησια μαζι με το παιδι;

Για τα θρησκευτικά είμαι πλήρως ενημερωμένη: Λοιπόν πρόσφατα έμαθα πως μισή ευχή δεν υπάρχει, υπάρχει μόνο το σαράντησμα και η ευχή που δίνεται όταν γεννιέται το παιδί. Μπορείτε όποτε θέλετε να φωνάξετε παπά στο σπίτι να σας διαβάσει τη δεύτερη ευχή, εμείς αυτό κάναμε προχθές. Όταν σαραντήσει παίρνεις το παιδί και πας στην εκκλησία, καλό είναι να έχεις κάνει μια συνεννόηση πριν για να βρεις κάποιον εκεί και να μην έχει δουλειά και περιμένετε.

Εγώ πάλι θυμάμαι τι ανακούφιση είχα νιώσει όταν στην κόρη μου έκοψα το θηλασμό (κόπηκε μόνος του δηλαδή) και συνέχισα μόνο με ξένο...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν νομιζω να κρατισει πολυ.ηδη η μπεμπα ξυπναει ανα 3 ωρες αφου φαει (εκτος άπο το βραδυ ) οποτε φανταζομαι θα κοπει συντομα..

θα στειλω τον αντρα μου να βρει παπα..ηρεμουν καθολου με την ευχη;;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Κοριτσια δεν ειμαι καλα...δεν τρωει...γιναμε 40 ημερων κ δυστυχως εχουμε θεμα...πειτε μου σας παρακαλω ορο βαζετε πριν απο καθε γευμα;;;;1 αμπουλα μας ειπαν..ποση ωρα πριν..μηπως τι πειραζει αυτο;;;εχουμε διαγνωση με γαστροισοφαγικη παλινδρομηση αλλα υποφερει...εσεις τρωτε ανα 3ωρο;;;;τι ποσοτητες πανω κατω;;;;το τρωνε τα μωρακια σας ολο;;οταν κανουμε μπανιο κ μετα ειναι αδυνατο να φαει γιατι χαλαρωνει τοσο που κοιμαται κ δεν ανοιγει το στομα...το αλλαζετε πριν η μετα το φαγητο;;;;ειμαι ρακος....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ZinaLove είπε:

 Κοριτσια δεν ειμαι καλα...δεν τρωει...γιναμε 40 ημερων κ δυστυχως εχουμε θεμα...πειτε μου σας παρακαλω ορο βαζετε πριν απο καθε γευμα;;;;1 αμπουλα μας ειπαν..ποση ωρα πριν..μηπως τι πειραζει αυτο;;;εχουμε διαγνωση με γαστροισοφαγικη παλινδρομηση αλλα υποφερει...εσεις τρωτε ανα 3ωρο;;;;τι ποσοτητες πανω κατω;;;;το τρωνε τα μωρακια σας ολο;;οταν κανουμε μπανιο κ μετα ειναι αδυνατο να φαει γιατι χαλαρωνει τοσο που κοιμαται κ δεν ανοιγει το στομα...το αλλαζετε πριν η μετα το φαγητο;;;;ειμαι ρακος....

Λοιπον κι εμεις σαραντισαμε και τρωμε ο,τι υπαρχει και δεν υπαρχει! κανει γευματα μεχρι και 120 ml καιε τριωρο. Εγω βεβαια στην κσλυτερρη βγαζω 100 κι αυτο σπανια. Συμπληρωμα ετοιμαζω 60 κι ο,τι θελει. Εχω απελπιστει γιατι η παραγωγη μου αυξανεται αλλα αυτος θελει ολο κ περισσοτερο. Οι αντλησεις ειναι μπελας σν δν εχεις περισσευμα. Οσο για το στηθος... πηγα προχθες να τον βδλω νηστικο, ρουφηξε λιγο, δεν ξερει πως να το κανει για να κατεβει γσλα, οι μαλαξεις μου δεν βοηθουν, εγω απελπιστηκα κ τον πιεζα να κρατησει τη θηλη στο στομα κ μελανιασα το στηθος μου απο τις μαλαξεις, κ τελικα καταληξαμε να κλαιμε σπαραχτικα κ οι δυο. 

 

Την αλλαζω πριν απο το γευμα μονο γιατι μετα θελω να κοιμαται αμεςως για να βγαλω γαλα. Ωραια σχεση εχω με το παιδι μου! Ασε που φοβαμαι οτι αν την αλλαξω μετα θα ξεσηκωθει κ θα πειναει! Μπανιο εμεις κανουμε καθε φορα που τον πλενουμε απο τα κακα. Αυτη την ιεροτελεστια στο μπανακι δν την εχουμε αρχισει  αφου κοιμαται μεταξυ γευματων. 

Εμενα ο αντρας μου δεν θελει το ξενο γσλα. Στη θεωρια λεει οτι θα κανουμε ο,τι μπορουμε χωρις υστεριες, στην πραξη ομως ξερω οτι θελει το μητρικο κ δεν θα δεχτει να σταματησω τις αντλησεις. Πως θα μαθω το μικρο να θηλαζει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZinaLove είπε:

 Κοριτσια δεν ειμαι καλα...δεν τρωει...γιναμε 40 ημερων κ δυστυχως εχουμε θεμα...πειτε μου σας παρακαλω ορο βαζετε πριν απο καθε γευμα;;;;1 αμπουλα μας ειπαν..ποση ωρα πριν..μηπως τι πειραζει αυτο;;;εχουμε διαγνωση με γαστροισοφαγικη παλινδρομηση αλλα υποφερει...εσεις τρωτε ανα 3ωρο;;;;τι ποσοτητες πανω κατω;;;;το τρωνε τα μωρακια σας ολο;;οταν κανουμε μπανιο κ μετα ειναι αδυνατο να φαει γιατι χαλαρωνει τοσο που κοιμαται κ δεν ανοιγει το στομα...το αλλαζετε πριν η μετα το φαγητο;;;;ειμαι ρακος....

Κατ'αρχας ψυχραιμια!!! Το αν τρωρι το κρινουμε απο το πως παιρνει βαρος και οχι απο τα ml. Ο παιδιατρος ειναι ικανοποιημενος απο την προσληψη βαρους; εγω ορο δεν βαζω ποτε. Γιατι να βαλεις; εχει μυξες; αν δεν εχει δεν υπαρχει λογος, το αναστατωνεις και δεν του προσφερεις τιποτα. Πανα αλλαζω πριν το φαγητο (σε κανεναν δεν αρεσει να τρωει κατουρημενος) και φυσικα αν κανει κακα. Εμενα τρωει οποτε ξυπνησει, συνηθως στο 3ωρο αλλα δεν τπν ξυπναω εγω. Θηλαζεις ή οχι;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. Αχ δεν αντεχω αλλο ξενυχτι. Χθες καθυστερησα να του δωσω ττις σταγονες για τους κολικους και ειχε γκρινια ολη νυχτα. Τα γευματα μας ειναι ανα τριωρο γυρω στα 120ml. Επισης ρε κοριτσια εμενα μολις τον βγαλω απο το μπανιο κλαιει με λυγμους . εγω του βαζω ορο πριν το πρωινο γευμα γιατι εχει μυξουλες. 

Ο παπας ηρθε και μου εδωσε ευχη την δευτερα, οντως δεν υπαρχει μισοσαραντισμος.

Κατα τ αλλα τωρα αρμεγομαι γιατι εγιναν μουσκεμα τα ρουχα απ την υπερχειλιση.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Αχ δεν αντεχω αλλο ξενυχτι. Χθες καθυστερησα να του δωσω ττις σταγονες για τους κολικους και ειχε γκρινια ολη νυχτα. Τα γευματα μας ειναι ανα τριωρο γυρω στα 120ml. Επισης ρε κοριτσια εμενα μολις τον βγαλω απο το μπανιο κλαιει με λυγμους . εγω του βαζω ορο πριν το πρωινο γευμα γιατι εχει μυξουλες. 

Ο παπας ηρθε και μου εδωσε ευχη την δευτερα, οντως δεν υπαρχει μισοσαραντισμος.

Κατα τ αλλα τωρα αρμεγομαι γιατι εγιναν μουσκεμα τα ρουχα απ την υπερχειλιση.

Υπερχειλιση....κατι που δεν θα ζησω ποτε!!!

Κι εμενα κλαιει στο μπανιο, ειδικα τωρα που το  κανω στα χερια λογω αφαλου. Κι η κορη μου ομως θυμαμαι εκλαιγε για πολλους μηνες νε το μπανιο!!

@Έσπερος νομιζω θα επρεπε να παρεις μια μαια σπιτι, να καθισει μαζι σου και να αφιερωσει ωρα στο να μπαινει το παιδι στο στηθος. Οσο για τον αντρα σου, λογικο ειναι να θελει το καλυτερο αλλα ως ποτε θα σε βλεπει να παιδευεσαι; ο δικος μου παλι ειναι το αντιθετο. Οταν θηλαζω και αρχιζει το μωρο να δυσανασχετει μου φωναζει "δωσε στο παιδι ενα μπουκαλι να φαει, πειναει κι εσυ το παιδευεις!!"


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...