Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

τι κάνετε κορίτσια! μία χαρά κυλούν οι εγκυμοσύνες μας βλέπω! και εμείς χθες γιατρό έφτασε δύο κιλά και μπήκαμε στην 33η εβδομάδα! πέρασε ο καιρός! άλλαξε και θέση έβαλε πόδια ψηλά επιτέλους έφυγε από το ξαπλωτο αλλά έχει ακόμα χώρο οπότε βλέπουμε πως θα καταλήξει! από συμπτώματα μόνο κούραση υπερβολική και τα στομαχικά λόγω πίεσης πλέον! ξεκινησαμε και τα εντατικά ψώνια έρχονται και οι γιορτές είμαστε σε καλό κλίμα γενικά! α και για doppler και εμείς όχι,δεν υπάρχουν ενδείξεις μας είπε.


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λουκουμαδάκι, ωραία τα δικά σας, απολαύστε ψώνια! δώσε καμιά ιδέα για τις καούρες κι εσύ και η @Konsta15, δεν την παλεύω και δεν θέλω ν' αρχίσω να παίρνω μαλοξ

@Konsta15 μου, τι σου λέει ο γιατρός σου; Εμένα επιμένει ότι μέχρι 35η γυρνάνε άνετα και πολλές φορές (ο πρώτος μου ήταν πάντα κεφαλικός και 31η με έντονο πόνο μέσης γύρισε ισχιακός και σε μια εβδομάδα ξαναγύρισε σωστά). Μετά την 35η μου 'χει πει ότι τα δεύτερα γυρνάνε και τελευταία στιγμή την ώρα του τοκετού σωστά και ότι δεν τα εμποδίζει φυσικά η περιτύλιξη. Αυτό το ήξερα κι από πολλές φίλες μου, γεννιέται το κεφαλάκι, τα ξετυλίγουν και μετά το υπόλοιπο σώμα. Φυσικά υπάρχουν και οι δικαιολογημένες εξαιρέσεις. 

 

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε κ το δικό μας αγοράκι! Σωστό θηρίο 1600γρ στις 29 εβδομάδες! @Jo sephine που λες είχε γυρίσει με το κεφάλι, αλλά η τελική του θέση είναι πάλι κάτω τέρμα δεξιά όποτε δεν κατάλαβα καμία διαφορά. Τώρα πως το έκανε αυτό δεν ξέρω θα τον ρωτήσω το Φλεβάρη που θα τον γνωρισω!! 

Για τις καουρες να σου πω την αλήθεια εκτός από gaviscon που έπαιρνα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μόνο, τώρα έχω την -ανθυγιεινή ομολογω - συνήθεια να πίνω ένα κρασοποτηρο κόκα κόλα ή λεμονιτα. Μόνο τα ανθρακουχα με ανακουφίζουν.όχι υπερβολές, μικρη ποσοτητα, αλλά απ το να μην μπορώ να κοιμηθώ το προτιμώ.

@λουκουμαδακι καλά ψώνια! Να τα ευχαριστηθείς!

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Όλο ευχάριστα νέα διαβάζω κ πολύ χαίρομαι! Ετσι να συνεχίσουμε μέχρι τέλους! 

Εγω κιλάκια δεν μπορώ να σας πω γιατί δεν ξέρω αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως μεγαλώνει κάθε μέρα κ μάλλον ανυπομονεί να βγει γιατί σπρώχνει συνέχεια τη κοιλιά μου! 

Με τις καούρες μεγάλο θέμα κ εγώ κ δυστυχώς μόνο κανένα αναψυκτικό με ανακουφίζει όπως λεει κ η @Konsta15 .. Υπομονή όμως λίγος καιρός έμεινε! 

Καλες γιορτές σε όλες εύχομαι! Να περάσετε όμορφα! 

  • Μου αρέσει 1

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο στο θηριάκι, Konsta! Μπράβο του και που γύρισε το μαναράκι! Είδες, όλα σωστά τα κάνει το αγόρι σου από τώρα!!!

@Stephanie13, έτσι κι εμένα σπρώχνει και φοβάμαι μην κάνει κανένα αστείο κι έρθει νωρίτερα!

Κι εμένα ανθρακούχο νερό πρότεινε ο γιατρός μου, αλλά το mastiqua πιο πολύ με καίει, εγώ καίγομαι στον οισοφάγο κυρίως. Με όλα τα φαγητά μετά το πρωινό. Μόνο πρωινό μπορώ να φάω άνετα. Και μιλάμε για μικροποσότητες, μισό μπωλ φακές και τέτοια για μεσημέρι και μετά άντε 1 μπανάνα, 1 ποτήρι κρύο γάλα. Θα δοκιμάσω τώρα και ξινόμηλα που διάβασα τόσα και τόσα. 

Κορίτσια, για βαλίτσα μαιευτηρίου για δώστε ιδέες γιατί τα έχω ξεχάσει όλα! Για εμάς οκ, για το μωράκι στα ιδιωτικά μαιευτήρια τι παίρνουμε; Μόνο ρουχαλάκια για την έξοδό μας; Τι άλλα να μην ξεχάσω;

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε!!! χρόνια πολλά υγεία αγάπη και με το καλό τα μπεμπε μας! δε νομίζω κανένα να έκανε την έκπληξη! :ph34r::-D

πείτε για βαλίτσα καλά λέει ή τζο για εμάς! όποια τα θυμάται ή όποια τα διάβασε καλά!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη κορίτσια!!

Με το καλό να πάρουμε αγκαλίτσα τα μπεμπάκια μας :-D

Χθες κάναμε κ τον πρώτο υπέρηχο του έτους... 2600 έφτασε ο μπέμπης!

Την βαλίτσα λέω να την φτιάξω αυτές τις μέρες... Μέχρι στιγμής απλά έχω πλύνει τα νυχτικά :?


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε λίγες μέρες θα την ετοιμάσω, @ekrs! Μέχρι στιγμής κι εγώ απλώς έπλυνα, μάζεψα τα χαρτιά για ληξιαρχείο, αμκα νεογέννητου και βιβλιάριο και απλώς έφτιαξα λίστες και όσο μπορώ προς το τέλος θα τα βάλω στη βαλίτσα για να μη μου τη διαλύσει ο μεγάλος μου μπομπιράκος που αδειάζει όλες τις βαλίτσες και πετάει πράγματα εδώ κι εκεί για να τα κάνει όχημα να οδηγεί :)))

Μπράβο στο μπεμπάκι σου, μεγάλωσε μια χαρά και είναι ασφαλέστατο τώρα κι έχεις ακόμα!

Κι εμείς σήμερα θα τον δούμε τον μπεμπάκο μας!

 

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ με ίωση μέσα στις γιορτές κ είμαι ακόμη εξασθενημένη. 

Ήθελα να ρωτήσω τις εργαζόμενες τι χρειάζεται για την άδεια τοκετού στο ΙΚΑ γιατί δεν θυμάμαι! Πρέπει να είχα πάει σε συμβεβλημένο νομίζω κ μου είχε δώσει κάποια βεβαίωση, αλλά θέλει σε ειδικό χαρτί που πρέπει πρώτα να πάω ΙΚΑ? Αυτο γινεται πριν ή μετα τις 56 μερες που ξεκιναει η αδεια? 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ με ίωση μέσα στις γιορτές κ είμαι ακόμη εξασθενημένη. 

Ήθελα να ρωτήσω τις εργαζόμενες τι χρειάζεται για την άδεια τοκετού στο ΙΚΑ γιατί δεν θυμάμαι! Πρέπει να είχα πάει σε συμβεβλημένο νομίζω κ μου είχε δώσει κάποια βεβαίωση, αλλά θέλει σε ειδικό χαρτί που πρέπει πρώτα να πάω ΙΚΑ? Αυτο γινεται πριν ή μετα τις 56 μερες που ξεκιναει η αδεια? 

Πρέπει να πας με το που ξεκινάει η άδεια σου... Αν πας νωρίτερα θα σου πουν να ξαναπάς ... Χαρτιά θέλει βεβαίωση με την ΠΗΤ από γιατρό συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ, αλλιώς πρέπει να πας στο κέντρο μάνας κ παιδιού με τον τελευταίο υπέρηχο νομίζω... Βιβλιάριο, λογαριασμό iban και βεβαίωση από τον εργοδότη ότι δε θα εργαστείς το συγκεκριμένο διάστημα.


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

@ekrs μπραβο μεγαλωσατε ποσων εβδομαδων εισαι?? Εγω εχω τη τριτη γιατρο... την προηγουμενη φορα ενω ειχε παρει θεση ειχε αλαξει και εζει πει οριζοντια αλλα νομίζω ακομα δεν εζςι παρει θεση..θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...